Asgari ücret 380.46 YTL

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

BF Okuru

Üye
Kayıt
6 Eylül 2004
Mesaj
73
Tepki
46
@imamyakali kimin adına çoğul konuşuyosun ya sen? sen mi birilerinin inine girdin, tepesine yıktın? başkalarının yaptığı görevlerden böyle tutup internet köşelerinde, modası geçmiş bir milliyetçilik yaşıyorsun. milliyetçilik bile değil bu. çözüm süreciymiş, uyarı ateşiymiş falan. yakın tarihte İspanya ve Bask bölgesi arasındaki sorunların nasıl çözüldüğüne dair gerçek, yaşanmış olaylar var. bu PKK - Türkiye çekişmesi de ona çok yakın bir çizgide seyrediyor. Türk vatandaşı olan askerleri sürekli ölüme yollamakla, ölüm riskiyle baş başa bırakarak bilmem kaç yıldır çözülmedi bu sorun. masada çözülmesi gerek. masada çözülmesi için de beğensen de beğenmesen de HDP bu insanların temsilcisi. 6 milyon insanın verdiği oyları "onlar bilmiyo ya" diye bir tavırla görmezden gelemezsin.

asgari ücretin böyle artması hepimizin başını ağrıtacak. gerisi boş.
Efendim, terör örgütünün köklerine inmeye başladığınızda taşnak karşınıza çıkar. Taşnak ise zamanında ırk ayrımı gözetmeksizin müslüman öldürmüştür. Haliyle, terör örgütünün siyasi kanadı ise maalesef taşnakçı ermenileri temsil etmekte. Kripto kavramına dikkat etmek lazım. Bahsekonu parti, kürtleri temsil etse idi, şu an ülkede birinci parti olurdu. Modası geçen milliyetçilik ne yazık ki, sömürü unsuru oldu mu hak oluyor. Ben ülkemi seviyorum derseniz, işine gelmeyen sizi faşist olarak damgalarken, ezilen topluluğuz biz, ezilen topluluğun faşizmi olmaz denerek çifte standart uygulanıyor.
Atatürk kürtleri dolandırdı diyen kişilere rastladım. Hamidiye alaylarını okuyunca, kürtleri kandıranların almanlar olduğunu anlıyorsunuz. Hamidiye alayları da, eğlence olsun diye kurulmamış. Ermeni çetelerin müslüman halkı katletmesine tepki olarak kurulmuş. Alman genel kurmayının osmanlı üzerindeki tasarrufunu anlamadan sorunun kök sebebine inemiyorsunuz. Tehcir kararı ise bizzat alman kayzerine verilen raporlardan alman planı olarak çıkıyor.

Anadolu. Ermeni, Kürt ve Türk beraber yaşamış. Ne kadar süre? 1071 den sonra değil ne yazık ki, 1071 den de öncesi var. 1000 yıldan fazla beraber yaşayabilen insanlar neden geçinemiyor şimdi? Dönün medeni denen batıya bakın. Sebebi onlar.

Özetle, birbirimizi yiyerek amaçlarına hizmet etmiş oluyoruz. Kimin? İşte kraliçenin başta olmak üzere, papa nin ve bir sürüsünün.

Ben kripto ermeni partisiyim, amacım da batı ermenistanı kurmak demez herhalde aklı olan bir parti. İşte hak hukuk, anadil, ezilen halk der. Demek zorunda.

Burdan bir grup, batı trakyadaki türkleri örgütlemek istese, ezilen müslüman türklerin hakları diye siyasi olarak bir parti kursa, yunan hepsini ya Türkiye ye sürer, yada yavaş yavaş kaybeder. Ama aynı yunan pkk kampın kurup benim ülkeme zarar verecek terörist yetiştiriyor gayet güzel.

Know thyself
 
Scudo

umutcelik

Forum Bağımlısı
Kayıt
30 Haziran 2016
Mesaj
1.474
Tepki
7.872
Şehir
Amsterdam
Bisiklet
Trek
" Mustafa Kemal'in i.leri " diyen sırrının, " boşkan aponun heykelini .ikeceğiz " diyen selahattinin ve "pokkk sizi tükürüğüyle boğar tükürüğüyle " diyen figenin yer aldığı siyasal oluşumla el ele kol kola olan bir mantıkla konuşacak ve tartışacak birşey yok. Siz bu sözleri söyleyeni önce bir eleştirme cesaretini gösterin de sonra gelip vatanperverlik taslayın. Adam benim baş komutanıma hakaret ediyor, bana it diyor, bizi tükürüğünde boğmakla tehtid ediyor ama benimle aynı söyleme sahip olan herkes sırf 1 kişiye düşmanlık güdüyor ve gidip bunlarla işbirliği yapıp bu söylemleri görmezdenben geliyor. Ben buna tepki gösteriyorum işte! Sizden de aynı yürekliliği göstermenizi bekliyorum gençler.


Çözüm sürecine gelince,

Eğer bir kesime alternatif sunmazsanız tek ele mahkum kalır. Malum parti Vatansever Kürt kardeşlerimin hakkını savunuyormuş gibi davranıp terör örgütünün hamiliğini yapıyor. Eğer devlet olarak art niyetli olmayan kesime el uzatmazsanız hepsini onların insafına itip gözden çıkarmış olursunuz. Devletin asıl amacının bu insanları kazanmak olduğunu anladıkları anda bunun zıttına çalışmaya başladılar süratle. Biz de İNLERİNE GİRDİK VE DAĞI TAŞI TEPELERİNE YIKTIK. Bütün mesele bu .. Çözüm süreci uyarı ateşiydi. Uyarıyı alan, kendine çeki düzen verdi. Almayan ise sarı torbayı boyladı..

Aynı uyarı atışı bir daha yapılmadı, yapılmayacak...

Devlet yönetmek klavye başında ahkam kesmekle olmuyor. 1000 yıllık teamüllerle yönetiliyor bu devlet!

Birlikte iyi salladık diyen birinin elindeki kana ve tokalaştığı kişiye bakınca kullanabileceğim en hafif tabir bu oldu malesef. Rahatsız ettiysem kusura bakma kardeşim.

Biz güçlüden yana olsaydık " Bir sağdan Bir soldan " diyerek kendince espiri yapan zihniyete alkış tutardık. Yıllardır her ne pahasına olursa olsun haktan yana olduk, olmaya da devam edeceğiz. Ben şehit oğlunun cenazesine başı kapakı olduğu için alınmayan annenin oğluyum. Ben tüm engellemelere rağmen okulu birincilikle bitiren ve başı kapalı olduğu için yaka paça kürsüden atılan genç kızın abisiyim. Ben pkk terör örgütü içine sızan veç ierdeki vatan hainlerinin ihbarı yüzünden şehit edilen mit mensubunun kardeşiyim. Ben yıllardır dininden dolayı hor görülen ve ezilen zayıfım, ne gücünden bahsediyorsun!
Tekrar merhaba,

Usenmemissiniz, uzun uzun yazmissiniz tesekkurler. Daha once sormustum, gozunuzden kacmis tekrar sorayim. Bu adamlar neden yargilanip cezalandirilmiyor?

Madem bu insanlar dediginiz gibi terorist neden bu suctan cezalandirilmiyorlar? Misal bahsettiniz Selahattin Demirtas ‘terör örgütü yöneticiliği’, ‘terör örgütü propagandası yapmak’, ‘Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Yasası’na muhalefet’, ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik’, ‘halkı kanunlara uymamaya tahrik’, ‘suç işlemeye tahrik’ ve ‘suçu ve suçluyu övme’ suclarindan goz altina alindi, hakkinda otuz kusur tane dava acildi sonra birlestirildi bunlar tahliye kararu verildi, tekrar tutuklandi vs. yargilanmasi hala devam ediyor.

Hakkinda kesinlesmis tek hapis cezasi "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet" suçundan 1 yıl 3 ay.

Siz kime gore, neye gore "terorist" olarak etiketleyebiliyorsunuz birisini? 4 senedir suren, hukuki temellerden cok siyasi guclerin etkisinde kaldigi acik olan bir dava var. Kesinlesmis karar yok, bu durumda yargic siz mi oluyorsunuz?
 
  • Beğen
Tepkiler: Ronin45
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.