Arkadaşlar kördüğüm oldum karar veremiyorum.

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313

Selam,
Arkadasim normalde bisiklet bir kere aliniyor, sonradan satsan satilmiyo, atsan atilmiyor.
Bu anlamda simdi biraz pahali gibi gelsede Trek, Giant yada Coratec markalarini incelemende fayda var. Behcet arkadasimin gecen sene almis oldugu sevgili salcano imsonia marka bisikletini guzellestirmek icin attigi adimlarin her birinde bende yanindaydim. Bu gun icin Trek 4300 bisiklete sahip.
"Bir kere al, ama adam gibisini al"
Sewgiler

Scudo

gurer

Üye
Tepki
0

Turhan Bey mesajınız için teşekkür ederim. 5 sene önce aldığım Bianchi RCX 222 beni çok memnun etmişti ancak o artık yazlıkta ve madem bu bisiklet her zaman alınmıyor, ben de bütçemi biraz daha zorlayarak Trek, Corratec, Giant ya da çok iyi bir Kron almaya karar verdim. Aldığım bir tavsiye de Drag Ontario Team modelinin ihtiyaçlarımı rahatlıkla karşılayabileceği yönündeydi ancak ben şu anda Corratec XVert Deore ve Trek 4300 üzerinde duruyorum. Bu ikisinden biri olmasi kuvvetle muhtemel. Bu Nisan başında bu bisikleti alana kadar burdan başınızı ağrıtmaya devam edeceğim kusura bakmayın ama bu konuda çok heyecanlıyım :)

T

Tuğrul

Misafir
Gürer Bey,

Seçtiğiniz iki bisiklet de (Corratec-Trek) iyi bisikletlerdir.

Corratec in vites sistemi Trek den daha iyidir.
Trek in de kadrosu bildiğim kadarıyla Corratec den iyidir.

Yaklaşık aynı kalitede bisikletlerdir.
Bir de boyunuz uzunsa 1.85 üzeri ise ona göre kadro ölçüsünde bisiklet almanızı öneririm.
Corratec te büyük kadro bulmak sorun olabilir. (emin değilim)

Selamlar

gurer

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba,
Bugüne kadar birçok görüş aldım bana fikirlerinizi verdiniz hepiniz çok sağolun ama o kadar çok araştırma yaptım ki artık web sayfalarını ezberledim Unkapanındaki satıcılar benden bıktı. Frenler konusunda yaptığım araştırmada hidrolik disk frenlerin hava şartlarından bağımsız olarak çalıştığını ve ayarlarının çok daha kolay olduğunu olduğunu öğrendim kısacası çok daha avantajlı. Corratec Xvert Deore'nin V brake olduğunu öğrendim. Corratec'İn disk frenli olan modeli Xvert Extreem 1000 €
Satıcı firma bana Corratec'in Trek'le kıyaslanamayacağını, çok üstün bir bisiklet olduğunu söylüyor, gerçekten Corratec yerine Trek almakla yanlış mı yapmış olurum, Trek 4300'ü beğendim ancak sizce daha fazla paraya kıyıp Corratec mi almaliyım? Bir de bisiklette hafiflik benim için çok önemli.
Bir de Kron var ama bu konuda gerçekten hiçbir fikrim yok, çok kararsız ve karmakarışık bir durumdayım.
Gurer
gurerg@gmail.com

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313

Selam Gurer,
sen ne alacagina karar vermissin bile.
Kaliteli olacak + agir olmayacak + Disc fren olabilir ve hatta hidrolik olursa daha iyi olur diyorsun. Bu durumda sana tek tavsiyem var. TREK 4500.
Kadrosu cok cok iyidir. V brake fren sistemine sahiptir, deore viteslere sahiptir.
Eger bisikletim hafif olsun diyorsan zaten disc freni unut. Ustelik bu gun icin Treklerin cok cok uygun kampanyasi var. Simdiden Trek 4500 un hayirli olsun diyorum.
:vroam: ve boylesine buyuk bir adim atmis olmadan dolayi seni kutluyorum.
Sewgiler

kaangun

Aktif Üye
Tepki
4
Yaşım yirmi yedi, ortaokuldan beri pedala ayak basmadım ve şimdi yeniden başlamaya karar verdim, doğu görevimde bitti.. bütün şartlar uygundu fakat bende tecrübe yoktu..
11 Nisan 2005 günü akşam saatlerinde internetten bakıp sadece ve sadece dış görünümünü dikkate alarak beğendiğim bianchi thomisus'u satın aldım ve eve geldim..

Ertesi gün bu bisiklet ile Etlik'ten (Ankara), yine internette gördüğüm Bahçelievler Delta Bisiklet'e dijital km. sayacı almaya gittim.. Bir de baktım ki bianchi'ye verdiğim paraya, belki biraz daha fazlasına, çok daha güzel bisikletler var.. Alüminyum kadrolu, bianchi'nin yarı ağırlığında, bianchi'de sadece vites shimano iken, üzerindeki bütün donanımı shimano olan bisikletler.. Büyük bir hayal kırıklığı yaşadım o an.. Delta'dan Ulaş'a bir dakika dedim ve bastım pedala, bu sefer Bahçelievlerden Ulus'a, bianchi'yi aldığım satıcıya..

Yaklaşık bir saatlik çaba ve ısrarcı davranışım sonucunda bisikleti geri verip paramı iade almayı başardım ve bi taksiye atladığım gibi Delta'ya döndüm..

Bianchi'ye ödediğim paranın biraz daha fazlasını vererek (sadece 50 ytl kadar) bir Drag Ontario Team aldım ve Bahçelievler'den Etlik'e eve yeni bisikletimi kullanarak döndüm..

10 gündür ontario ile çok mutluyum, yine belki daha iyisini kullanmadığım için olabilir.. Fakat geri verdiğim bianchi ile drag'ı yan yana düşündüğümde aralarında dağlar kadar fark var..

Delta bisiklet'e teşekkür ediyorum..

Gürsel bey size de teşekkürler third eye - glass mirror için.. ;)

İstanbul'a geldiğimde tanışacağız inşallah..

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313
Aramiza hos geldin Kaangun,
Yeni bisikletini gule gule kullan.

kaangun

Aktif Üye
Tepki
4
Şimdilik sadece foruma katılabiliyorum,
İstanbul'a gelebilirsem gerçekten aranıza katılmak istiyorum..
Görüşmek üzere inşallah..