Arkadaşlar kördüğüm oldum karar veremiyorum.

mMylo

Üye
Tepki
0
dün bianchi diamond mtb aldım .. beldesan coloradom çok eskimişti ..

yeni bisikletimde ön frenler disk fren .. disk frenin normal frenden ne farkı var ?..

(link)

bisikletimin resimleri aşağıda

Scudo

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Yeni bisikletini mutlulukla kullan mMylo..

Umarım fazla para vermemişindir..
Bir de bizden biraz tavsiye/öneri almakta fayda var bisiklet seçerken..
(Üzüntü vermiş olabilirim ama bu lafım bundan sonra bisiklet alacakları düşündüğüm içindir..)

Disk fren (kısaca) ıslak, çamurlu koşullarda iyi tutmaya devam eder. Ama bazı "ucuz" disk frenler normal frenden de kötü tutar!!

Selamlar..
Gürsel Akay

OnurYollarda

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Onur
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gürsel abi haklı, ben de az kalsın foruma danışmadan alacaktım bisikleti. Ancak daha önce gitar, dijital fotoğraf makinası ve motosiklette yaptığım gibi ürün almadan önce uğradım forumlara... Sonuç mu? Kron'ları bekliyorum :)

mMylo

Üye
Tepki
0
teşekkürler cevaplarınız için ..

520 YTL ödedim bisiklet için .. umarım fazla değildir

Barbaros

Forum Demirbaşı
Tepki
193
Hayırlı olsun. Bınerekten eskıt.
gezilerimize bekleriz.

Barb.

ilgin

Üye
Tepki
12
mMylo hayirli olsun bisikletin..
ben de arastirmadan bisiklet aldim ve sanirim pek iyi etmedim
ama bu bisikletimi elden cikarabilirsem iyice arastiricagim ve kendime bana uygun olan bir bisiklet alicagim
tabi bunun icinde sizlerin önerilerini alacagim :)

T

Tuğrul

Misafir

Arkadaşlar alınmış alınmıştır.Keyifle sürün ve kimseye aldırmayın.
Unutmayın dünyanın en iyi bisikleti sizin kullandığınızdır.
İleride sizlere yetmediğinde değiştirirsiniz :)moralinizi bozmayın ;)

Selamlar & Saygılar

OnurYollarda

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Onur
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu arada ilginç bir şey önereyim. Bisikleti dün aldığına göre 15 günlük iade süren devam ediyor. Hemen iade etmeye çalış bence. Belki paranı vermezler ancak bunun yerine Bianchi ORION alabilirsin. Hem daha ucuz hem de arka amortisörü olmadığı için seni çok yormaz. Arada kalan paraya da kilit, pompa vs türü bir şeyler alırsın.

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
hayırlı olsun..! bisiklet seçiminde bende kararsızım.mtb ile road bıke arasında kaldım.bana bi yardım edebilir misiniz?

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Selam arkadaşlar..
Kronlar geldi..
Çok başarılı.. Siyah teller, ZAC 19 jantlar.. Tüm donanımlar Shimano..
210 EU: Zoxes
310 EU Xaos (Acera'lı)
410 EU Jara (Shimano Diskli)
460 EU ZEON (Deore'li)

OnurYollarda

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Onur
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Beklediğimden 10 Euro fazla çıktı Zoxes :) İstanbul'da olsam sıkı bir pazarlığa girişirdim senle Gürsel Abi ancak dua et Ankara'dayım :D

OnurYollarda

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Onur
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti

:cool: Teşekkürler... :)

gurer

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba, dün yani 24 mart pazar günü unkapanı bisikletçiler çarşısına giderek grup gezilerinize katılmak içinkendime bisiklet baktım. Bisikletten çok anlamayan biri olarak sizlerin görüşlerini rica ediyorum:
-Bianchi bisiklet almayı düşünüyorum gördüğüm markalar arasında (Salcano, Trek, Ümit, Cenix) en iyisdi bana Bianchi gibi geldi.
-Bisikletimi çift suspansiyonlu ve alüminyum gövdeli alacağım. Çift jantlı olmasını istiyorum ve fren sistemi hakkında herhangi bir fikrim yok.
-Bu fikirlerle yola çıktığımda karşıma iki bisiklet çıktı: Bianchi Orion -http://www.bianchi.com.tr/b_orion.asp
bir de Bianchi dakar onun adresi de şu (link)
Orion 460 milyonu 8 takside bölerken Dakar 800 milyon gibi rakamlardan bahsediyor ki bu benim için çok uçuk bir rakam.
Sizden bu iki bisiklete bakıp bana bir tavsiyede ya da bunların dışında benim bilmediğim herhangi bir marka model önermenizi rica ediyorum.
Şimdiden teşekkür ederim. Gezilerde görüşmek üzere.
Gürer

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
Merhaba Gürer,
Öncelikle sana belirtmek istediğim,saydığın bisikletler içerisinde Trek'i ayrı bir tarafa,diğerlerini ayrı bir tarafa koyman.Bildiğim kadarıyla Dakar Bianchi'nin ent üst sınıfı veya onlardan bir tanesi.Çoğumuzun yaptığı gibi devamlı düz yolda uzun mesafeler gideceksen çift süspansiyonluyu sana tavsiye edemeyeceğim.Pedala basmak için harcadığın gücün yarısını orta amortisör emiyor.Kullanmadığım ürünler için kötü diyemiyeceğim.Dakar kullanan arkadaşlarımızda var,çoğunun memnun olduğunu biliyorum.Uzun vadeli kullanmak istiyorsan,alacağın bisikletin kompenentlerine dikkat etmen lazım.Bende Salcano İmsonmia Ve Trek 4300 var.İmsonmia'yı istediğim seviyeye getirmek için ödediğim ücret kadarını bir daha parçaları değiştirmek için harcadım ve istediğim randımanı aldım.Trek veya üst sınıf diğer bisikletlerde öyle bir sorun yok.Kendine hitap eden modeli beğenip hiçbirşeyini değiştirmeden kullanıyorsun.Anladığım kadarıyla çok pahalı birşey almak istemiyorsun,Salcano'nun modellerini bir incele derim ben....Çok üst sınıf olmamakla birlikte,ödediğin ücretten daha fazla eden bir marka diye düşünüyorum....

gurer

Üye
Tepki
0

Behçet bey merhaba,
Mesajınız için çok teşekkür ederim. Dün bir yazım yanlışı yaptım tek süspansiyon diyecektim çift demişim yanlış oldu kusura bakmayın. Zaten almayı düşündüğüm modellerin hepsi tek suspansiyonlu. Az önce okuduğum forumlarda yazanlar da söylediklerinizi destekler nitelikteydi Trek'in Bianchi'den daha iyi olduğunu sayenizde öğrenmiş oldum. Şimdi marka alternatiflerim arasında Trek'le birlikte Kron ve Corratec de var. Fiyat olarak da bunu bir kez aldığıma göre 700 milyona kadar çıkmayı düşünüyorum. Sizden rica etsem Bana bu 3 markadan bir model önerebilir misiniz, tek süspansiyonlu ve iyi donanıma sahip bir bisiklet istiyorum. Görüşleriniz benim için çok önemlidir.