Arka vites ayarı

lbeyoglu.

Üye
Başlık
0
Tepki
0
@a.f.k.

Teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

gnysugur

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Uğur
Bisiklet
Dahon
Arkadaşlar selamlar. Kaza yaptığım için düşük viteste arka attırıcı janta giriyor yüksek viteste resimdeki gibi metal parça 8. Vitese giriyor ne yapmalıyım?

Dosyalar

gnysugur

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Uğur
Bisiklet
Dahon
@a.f.k. Teşekkür ederim. Tekeri söküp düzeltmem gerekiyor sanırım. Bu akşam deneyeceğim

Sanırım buradan geri dönüş yok :( alüminyum galiba parça. Kendim düzeltemem sanırım değil mi ?

Dosyalar

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Başlık
14
Tepki
6.534
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@gnysugur
Fazla yamulmuş. Düzelse bile sağlamlığı bir defa gitmiş olacağı için görüntüden ibaret olacak. Yeni kulak alın.

• Beğen
Tepkiler: gnysugur

BF Okuru

Üye
Başlık
0
Tepki
43
@gnysugur

Bike and outdoor da bunu düzeltmek için alet var çoğu bisikletçide bu alet bulunmuyor yakın değilse diğer bisikletçilere sorabilirsin veya 20-30 liraya yenisini alabilirsin

• Beğen
Tepkiler: 1 kişi

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Başlık
10
Tepki
761
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
İlk defa bana göre değişik bir sorunla karşılaşıyorum. Bütün vitesler düzgün atıyor düzgün çalışıyor. Sadece 3. vites olduğu yerde 4' e atlayıp geri 3' e iniyor ve bu her zaman olmuyor. Daha doğrusu sık oluyor ama sürekli in çık çık yapmıyor. Belli aralıklarla yapıyor. Mesela 10 metre gidiyorsun öyle yapıyor. Sebebini çözemedim. Sizce sorun ne olabilir?

BF Okuru

Üye
Başlık
0
Tepki
43
@kadir karakaya

İlk aklıma gelen şey zincirinizin uzamış ve rublenizin aşınmış olmasıdır eğer bisikletinizi 4000 km den fazla kullandıysanız bisikletçiye göstermenizi tavsiye ederim ruble ve zincir değişimi gerekebilir eğer böyle bir durum yoksa ve bisikletiniz 1 yıldan daha yeniyse arka aktarıcının ayarlarında veya kulakta bir sıkıntı olabilir h/l/b vidalarını ve gerginlik ayarını gözden geçirin ve arka jantın mandallarını kontrol edin gevşek kalmış olabilir umarım sadece vites ayarlarınız bozuktur :islik:

• Beğen
Tepkiler: 1 kişi

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Başlık
10
Tepki
761
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
@Pamuk Bisikleti Siz söyleyince bir daha baktım ve düşümdüm. Üç senedir biniyorum kesinlikle 4000 km yi aşmışımdır ama tek tek dişlilere baktım herhangi bir aşınma görmedim. Zincir biraz rahat duruyor. Dikkat ettim sürerken bisiklet tümsekte vs sarsılınca sekince vites sorunu çıkıyor. Sanırım yeni lastikleri değiştirirken tekeri bol takmış olabilirim.Onu gerdirip bir daha deneyeceğim.

OnurYollarda

Daimi Üye
Başlık
9
Tepki
196
İsim
Onur
Bisiklet
Merida
Bugün bisikletçinin birine ön aktarıcı kablosu takması için bisikletimi bıraktım. Ancak şimdi anlıyorum ki arka aktarıcı ayarımla da oynamış ve şıkır şıkır geçen vitesler takır tukur geçmeye başladı.

Tiagra 4700 arka aktarıcıda, STI koldan arka dişliyi küçüklere geçirirken hem geç tepki veriyor hem de geçerken inanılmaz derecede sesli ve sarsıntılı geçiriyor. Hangi ayarı kontrol etmem gerekir?

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Başlık
13
Tepki
734
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@OnurYollarda
Tel gerginlik ayarını vidadan oynayın .

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Başlık
10
Tepki
761
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
@Pamuk Zincirim 3. vites ile 4. viteste sorun yaşıyordum diğerlerinde hiç problem yoktu. Dediklerinize baktım. O kadar zaman uğraşıp çözememiştim, bugün çözdüm. Gidon üzerinde bulunan vites kolunun çıkışındaki ayar düğmesini sıkıp gevşettiğimi zannediyordum. Çekmeden oynamıyormuş o yeni farkettim.:bsmagryr: Birazcık gevşetince düzeldi. Yaylı bir parça, hafif çekip sıkıyor veya gevşetiyor sonra bırakıyorsun. Çekmezsen boşa dönüyor yeni farkettim:) Bana çok ilginç geldi. Neden sadece 4. vites?:kötü: Bu vites işini hala çözemedim.:(

MossoM

Daimi Üye
Başlık
14
Tepki
497
İsim
Cihan D.
Bisiklet
Mosso
@Ufuk Şahin tamamını okudum pek çokta video izledim ama bir türlü ön ve arka dişlilerde en büyük vitesteyken (24) ses yapmasının önüne geçemedin ön sınırlayıcıya zincir değmiyor. Arka sınırlayıcı da hizada görünüyor. Standım olmadığı için pedalı sadece gerğ çevirerek test edebiliyorum ve ses yaparak 6 no’lu rubleye hamle yapıyor. arka teli gevşettim sıktım her yolu denedim. Nerde yanlış yapıyorum? Ya da başka bi olay mı var bilmediğim? Yardımlarınızı bekliyorum.

Başlık
0
Tepki
0
İsim
Ali
Bisiklet
Bianchi
7X3 vites sistemine sahip bir bisikletim var. Fakat vites bir türlü arkadaki 7'ye geçmiyor. Ters çevirip ayar kontrolü yapıldığında sorun yok gibi gözüküyor fakat binildiği zaman 7'ye geçmiyor. Dolayısıyla 6X3 18 vites bisiklet gibi oluyor ve çok rahatsızlık verici. Çözümü nedir?

Başlık
11
Tepki
240
Bisiklet
Salcano
merhaba arkadaşlar arka aktarıcım sorunlu ve de değiştirmek istiyorum fakat kısa bacak mı uzun bacak mı alacağım bilmiyorum sizlerin yardımına ihtiyacım var bisikletim salcano xrs050 dir herkese iyi forumlar

Gencay39

Üye
Başlık
0
Tepki
13
İsim
Gencay Kiraz
Bisiklet
Scott
Herkese merhaba. On taraftaki vites ayarlayici bozuldu. Icindeki tel hala tek parca ama ayarlayici bosa donuyor. Ne yapilmasi gerektigi konusuna bilgisi olanlar yardimci olabilirse sevinirim. Tesekkurler.

B6B79D79-E4C9-43F9-B680-AA545E5E9275.jpeg

specific

Daimi Üye
Başlık
2
Tepki
563
İsim
Harun
Bisiklet
Diğer
@racebikefanbutmtbdriver

Bisikleti mümkünse sehpaya alın. Arka aktarıcı ayar vidası ile oynayın. Pedalı çevirerek ve vitesi büyüterek doğru ayara getirebilirsiniz.

Yukarı Alt