Arka vites ayarı

Scudo
Tepki
2
çok sağol arkadaşım. çok iyi bi çalışma olmuşta benim bisikletimdeki sorun galiba zincirden. Bi bisikletçiye götürdüm senin zincirlerin normalinden kalın dedi bu yüzden zincir araya girmeden vites atıyor dedi ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum bilen biri varsa lütfen bana özelden mesaj atabilirmi???

Ahmet Bolgi

Forum Bağımlısı
Tepki
776
üstad ellerine sağlık . kullanamadığım 1-1 ini sayenizde kullanır hale getirdim. bugünki turda çok işime yaradı. tekrar teşekkür ederim.

minolta35

Aktif Üye
Tepki
48
Anlatım için teşekkürler.
Ancak bir hayır yapmışken şunu da öğrenmek istiyorum açıklarsanız sevinirim.
Ayrıca aktarıcının üst tarafında bir vida daha var.O vida ne işe yarıyor?
Bir de aktarıcı telinin gerginlik ayarının etkisi neye oluyor?

Teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: lbeyoglu.

Cihan ÜRÜT

Daimi Üye
Tepki
69
teşekkürler, yakında kendi ayarımı kendim yapacağım inşallah...

yiğit_kara26

Forum Demirbaşı
Tepki
172
paylaşım için teşekkürler bilmeyen arkadaşlar için yararlı olacaktır :) herkeze iyi forumlar :)

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Ufuk dostum anlatım için teşekkürler.Vites ayarını ana hatlarıyla anlatmış,emek vermiş,saolasın.
Ancak anlatılan anlatımmda şu eksiklik var;
Mesela arka vitesimiz;en alt dişli dahil bütün dişlilere zincir atıyor,fakat en üst dişliye geçmiyorsa ne yapacaz.Bu sorunun nedeni,tellerin zamanla özelliğini kaybetmesinden ileri gelir.Sorunun çözümü;zinciri en alt dişliye çekin ve vites telini gerdirin.Daha sonra pedalı çevirdiğinizde zincir en üst dişliye geçmiyorsa,içteki vidayı hafiften gevşetip,hem vites kolunu yukarıya zorlayıp,hemde pedalı çevirip,zinciri en üst dişliye atlatın.
Çalışmaya ilave ek bilgi olsun istedim.Çalışmadan dolayı tekrar teşekkürler.

Tepki
36
İsim
Serdar Y.
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Şehir - Tur
çok yararlı bir bilgi olmuş. Teşekkürler.

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.205
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Arseyus

Daimi Üye
Tepki
213
Arkadaşlar mrblar. 2 gün felan dikkat ediyorum da bisiklet ile hız yaptığımda aniden sanki zincir değişiyormuş hissi geliyor. Hatta dengem bile bozuluyor tak diye ses çıkıyor o esneda. Bugünde ön değiştirici orta dislide iken en ufak disliye düştü kendiliğinden. Bisikletin 1 ayı bile dolmadı marka model sedona 325. Bisikleti çok titiz kullanıyorum fakat bu sorun sizce neyden oluşmuş olabilir? Birkaç gün sonra ücretsiz bakımı var yinede burdan sormak istedim zira kaza yapmaya bile sebebiyet verecek bir durum..

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci

harunefe

Üye
Tepki
15
İsim
Harun Efe
Bisiklet
Sedona
Vites ayarları yapıldığında düzelecektir. Yeni bisikletlerde genellikle oluyor. Servise gitmeden önce vites ayarları hakkında birkaç video izleyin çözümünü görmüş olursunuz. Elinizden geliyorsa servise gitmeden kendiniz sorunu çözersiniz.

şamilkafkas

Aktif Üye
Tepki
385
İsim
Şamil
Bisiklet
Scott
@Arseyus şu videoyu bir izleyin isterseniz. Sanırım vites ayarlarında bir bozulma söz konusu. Ben arka viteste benzer bir sorun yaşadım. Bu kanaldaki arka vites ayarı videosu ile sorunumu çözdüm. İzledikten sonra zaten çok çetrefilli bir iş olmadığını göreceksiniz. Kanalın sahibi arkadaşımız @BF Okuru aynı zamanda forum üyesi. Bakım konusunda çok bilgili bir arkadaşımız sağolsun sürekli kanalına güncel videolar ekliyor.