Araçtan inip saldıran dolmuş şoförü

Tepki
88
Bisiklet
Salcano
@engin444
şoförlerin hemen ellerinin altında duran levyelerini iyi kullanmaları veya **** sürüsü gibi bir araya gelince ortalığı teröre kesmeleri veya diğerlerinin onlar karşısında diklenememesi onların şu hayatta en ufak bir meziyeti olmayan dingiller olduğu gerçeğini ortadan kaldırmıyor. bir kişi nasıl şoför olur biliyorsunuz değil mi ? eğitim hayatı rezalettir, sanata verilir. ustasının gösterdiği hiçbir haltı beceremez işini öğrenmez tek öğrendiği sigara ve alkole takılmak olur dükkanda. ailesi der ki bu bunuda beceremeyecek bir dükkan açalım. açarlar arkadaş onuda batırır barda pavyonda esrarda uyuşturucuda, eh ne kakır geriye? dolmuş taksi sırası alacak parası olan bezmiş bir babadan başka bir özellik istemeyen şoförlük.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!
Scudo

engin444

Üye
Tepki
40
@ceyhun demirel Öğrencilik yıllarımda harçlığımı çıkarmak için yazları İstanbul'da 3 yıl taksi şoförlüğü yaptım. Çok sayıda üniversite mezunu taksici de var yollarda. Sizin tahsiliniz nedir diye sormayacağım.

Alizee

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Ali
@engin444 @smclk89 iste sorun da bu. bu ulkenin bu kafadaki insanlari ister nasa da calissin ister dolmus soforu olsun, kafa hep ayni. nato kafa nato mermer. ULE SEN DOGMADAN BEN BILMEM NEYDIM SEN KIMSIN kafasi. cok guzel devam bu kafayla. tek tesellim gunu geldiginde bu ulkeyi terk edip sizden uzak medeni insanlarla yakin bi hayat yasamak.

Tepki
88
Bisiklet
Salcano
engin bey 70lerde yaşamıyoruz, o sizin dediğiniz zamanlarda hulusi kentmen senede 300 film çeviriyordu. şimdi dediğimiz gibi bir örnek gösterebilirseniz ben özür dileyerek söylediklerini geri alırım. ama siz benim dediğim gibi bir örnek görmek isterseniz bir tanesi çevirip bakmamız yeterli

smclk89

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
semih
Bisiklet
Giant
@engin444 adam bildiğin konuya mualif olarak gelmiş. anlattığımıda yanlış anlamışsın. adam dönüp 2km öteden benim önümü kesti tartıştık. ayrıca yine kime nasıl meydan okuduğumu yine bilemezsin. biz türk milleti hemen hep hadi ordan o kim ki şeklinde yaklaşıyoruz. burada gerçekten 5 kişiyi yumruk yumruğa yere yatıracak kaç adam olduğunu nerden bilebiliriz. bilemeyiz ama hemen sen kimsin deriz. ben hergün yollardayım. ayda toplamda 1000 - 1200 km arası çayırova Kadıköy güzergahındayım. hatası olan herkese tepki de gösteririm. çok canımı sıkarsa küfür de ederim. bahsettiğin kadar korkak olsak bu km sayacı bu kadar çok saymaz.

• Beğen
Tepkiler: Alizee

engin444

Üye
Tepki
40
"Alizee, tek tesellim gunu geldiginde bu ulkeyi terk edip sizden uzak medeni insanlarla yakin bi hayat yasamak.
Medeni insanlar da kucaklarını açmış seni bekliyorlardı gelsin de bize insanlık öğretsin diye. Önce Türkçeyi kullanmayı öğren. İlkokul 4'de öğrenmiş olmalıydın dil kurallarını. Ama genelde insan konuştuğu gibi yazar. Biraz kitap okumalısın. Faydası olur. En azından konuşman, yazın düzelir.

komik-capsler-tumblr-2014.jpg

Alizee

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Ali
@engin444 tamam sayin cerrah. taksici yegenlerinizle size iyi lincli ve haydarli gunler. biz burda sanki butun taksiciler oyle boyle diyoruz. videodaki dolmuscu insan musvettesini tartisiyoruz. gelmis siz kimsiniz delikanli misiniz diyosun. sonra nato kafa nato mermer diyince de kiziyosun. alemsin.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Arkadaşlar/pedaldaşlarım ne den bu kadar gerginsiniz? Birbirinize beyinsiz diyerek nereye varmayı planlıyorsunuz? Dikkat edelim lütfen...

engin444

Üye
Tepki
40
Kızmıyorum. Siz de kızmayın ama. Tartışıyoruz. Herkes aynı fikirde olsaydı dünya çekilmez olurdu.

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
@Serkan Mıstınoğlu abi bu elinde tutuğu bir cesedin kafa tası,hayır bu neyin kafası diye sormuşda söylim dedim :D
birde şöyle bir gerçek var ben kabul etim bunu tabi utanmıyor üzülmüyorumda ülke olarak,dünya içinde bir dünyayız biz,3. dünya ülkesiyiz,:D kaldırım yol yan yana,adam yolda yüeüyor arkadan araba yaklaşıyor,kornaya basıyor,yolda yürüyen bey efedni ne var laaannn a... k..um diye arabaya sövüyor lan dingil kaldırıma çıksana,koşmak için parka koşu pistine gidiyorum sabahları erken saatde pek kalabalık olmuyor yol gibi pist,sağdan başlıyorum koşmaya karışıdan abiler amclaraı bırak gençler sağ isitkamete karışımdan geliyorlar,neyse sabah mahmuru heralde millet diyorum devam ediyorum 2. turda aynı başka kişiler sağdan koşuyorum sağ isitkamet karşımdan geliyor 4. tura kadar dayanabilidm4. turda durdum ama nasıl sinir küpüyüm ablacım,körmsünüz kalabalıkda olduğu için az yüksek sesle konuşuyorumkii diğerleride duysun,körmsün uyormsun sağını solunumu bilmiyorsun yav arkadaş sağdan koşuyorum niye sağdan gelmiyorsunda üstüme geliyorsunuz deli etiler beni,özür dilerim haklsınız demesi varya içimde vijdanımda sızladı yani sanki suçlu benmiş gibiyim,kısacası bir cacık olmaz bizden bende dahil olmak üzere,öyle rahat bir toplumuski,park yeni yapılmış gencecik insanlar aileler,piknik yapıyorlar şaka gibi dibinde çöp var yiiyor içiyor sı...yor pisliklerin bir kımsını çöpe atıp geri kalanı bırakıp gidiyorlar,yahu onlarca sorun,görmezden gelim diyorum herkes herşeyi görmezden gelir ise nasıl olucak,bu çevresel huzur düzen,kısaca sabah jonta yaktım resmen,söyleyince suç söylemesen gönül razı değil,acaba diyorum stresi bırakıp görmemezdenmi gelmek lazım herşeyi,kim yanlış kim doğru meseleside yapmıyorum,öyle karışık bir etnik toplumuski,ama şuna inanıyorum hiç kimsenin o güzelim totosunu yırtmasına gerek yok rahat bir toplumuz hiç birşeyde düzelmicek bu bir gerçek işde,bu yüzden görmemek lazım sanrım,içimi daha çok dökmek isterdim aslında,ama neye fayda,insanlar jon jon olmuş özünü sözünü yitirmiş tabi herkes için demiyorum yanlış anlmayın,araba mevzusu 1 ay önce başıma öyle bir olay geldiki resmen öldürüceklerdi beni iki tane adam tipli Türkçe konuşmasını bilmiyen lavuk,sağdan giderken vın arkada fren basıp kafayı camdan çıkarıp önce sövüp sonra çek lan kenara diye bağıran hanzolar,ne işin var yolda sabahın köründe seslenen herifler,aradan diğer tali yola atlamasam sanrım haytda birileri olmazdı şimdi,gel lan bura aığıza alınmayacak küfürler,hılzanıp beni takip ediyorlar ilerde,yol çalışan elemanları olduğu anlaşıldı sonra,tabi ara yoldan güzelce sıvıştım o an inanın silahım olsa hiç bişey düşünmeden yeminle gebertir dirm ikisinide,kısacası,işimiz zor hepimizin spor olsun olmasın hayat güzel memelketimiz ise mükmel bir kara parçası,ama işde iç farklı herkese iyi geceler dilerim yaz yaz bitmez,kuralar ise gerçekten hepsi hikayeden ibaret,yaptırım uygulanır millet isyan eder,uygulanmaz yine isyan eder der yanar,yani rahat bir toplum olduğumuz için herşey hikaye....

kusura bakmayın yazım hataları yapmış olabilirim,toplum olarak çok doluyuz aslında,sanrım otan moktan şeylerle patlıyoruz,:)

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

wooodrow

Üye
Tepki
4
İsim
Onur Yağmur
Bisiklet
b'Twin
@engin444 hocam burada taksicilere yönelik önyargı var ama nedensiz yere değil bu.insanlar burada trafikte yaşadıkları farklı olayları anlatarak destekliyor.Kimsenin taksicilere garezi yok merak etmeyin.Ek olarak "Yeğenlerim de taksici,inşallah onlarla karşı karşıya gelmezsiniz,dayağı yer oturursunuz" şeklinde tehditkar cümleler kurup saygısızlık yapmayın.Kimin ne olacağını bilemezsin aklında bulunsun yeğenlerine de iletirsin.

kafnun

Üye
Tepki
76
İsim
Sefa Bulut
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sadece taksici ve dolmuşçularda değil malesef; gerçi onlar bir anda 10 kişi olabildikleri için bu kadar rahatlar.
Genel olarak şöförlerin çoğu bisikletliye saygısız zaten. Geçenlerde bir kavşağa yaklaşırken kırmızı ışıkta durmak için yavaşladım bisikletimle, solumdan dorsesiyle bir tır beni sıkıştırdı. Aniden durdum. Sonra tekrar sola geçti bastı gitti. Aynasına bakarak el işareti yaptım, yese inerdi zaten.
Daha vahim bir olay da anlatayım; belki duyup görmüşsünüzdür, Karabük'te trafikte farkındalık adı altında polis eskortluğunda bir etkinlik gerçekleştirdik. Polis anons yapıyor. bisikletliye 1.5 metreden çok yaklaşmak kurallara aykırıdır diyor. En sağ şeritte 2 li sıra halinde de gidiyoruz. Neyse etkinlik bitti. Ertesi gün tur yapıyoruz arkadaşlarla. Yanımızdan bir trafik polisi geçti. Hem çok hızlıydı hemde anons yaptı. Dedi ki; yolu çok kapatmayın, mümkünse kaldırımdan gidin ceza yersiniz...

kellemusic

Aktif Üye
Tepki
85
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
Çekilen videonun öncesinde ne oldu bilmiyorum ama ben o kadar büyütülecek bir problem göremedim. Yada alıştık artık. Her zamanki şeyler.

Her gün trafikte, gayet sakin bir adam bile ana bacı söverken "Ulan" kelimesinin süper aşağılayıcı bir küfür olduğunu gördük.
Garip bir millet, adamın anasına sövseniz bu kadar tepki çekmez, ama ulan yada gerizekalı desen daha bir büyük küfür.

Hayır buna alınanda taksici, istanbul taksicisi. Başka zaman 20 yaşındaki adama abi diyebilecek insan.