Apartman yöneticisi ve bisiklet sorunsalı

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.134
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben bu şekle karşıyım mesela. Ha ayağıyla asansörün duvarına başmışsın ha bisikleti bu şekilde asansöre dayamışsın. Lastiklerinin kirlilik olarak ayakkabının altından farkı yok. Ben gelip o kısıma yaslanma gereği duysam. Tam tersi şekilde koysanız bence çok daha iyi.
Ters şekilde girmesi imkansız akordeon güvenlik kapısı da iyice dar hale getiriyor.

Bisikleti koyarken önce arka lastiği tam köşeye denk gelecek şekilde yerleştirip sonra ön lastiği de gene köşeye gelecek şekilde resimde görüldüğü gibi yerleştiriyorum. O köşeye yaslanmak biraz zor ama eğer biri o köşeye yaslanırsa haklısınız. Bir de ıslakken sokmamaya çalışıyorum biraz bekleyip ya da lastikleri silip öyle sokuyorum.

Scudo

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.546
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ters şekilde girmesi imkansız akordeon güvenlik kapısı da iyice dar hale getiriyor.

Bisikleti koyarken önce arka lastiği tam köşeye denk gelecek şekilde yerleştirip sonra ön lastiği de gene köşeye gelecek şekilde resimde görüldüğü gibi yerleştiriyorum. O köşeye yaslanmak biraz zor ama eğer biri o köşeye yaslanırsa haklısınız. Bir de ıslakken sokmamaya çalışıyorum biraz bekleyip ya da lastikleri silip öyle sokuyorum.
Aslında apartmanın girişene bir soteye bez koysanız 1 tane, ön lastiğe bağlayıp o şekilde koyarsanız benim gibi kıl ve haklı bir apartman sakininin serzenişinden kaçmış olursunuz.

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.134
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Aslında apartmanın girişene bir soteye bez koysanız 1 tane, ön lastiğe bağlayıp o şekilde koyarsanız benim gibi kıl ve haklı bir apartman sakininin serzenişinden kaçmış olursunuz.
11 yıldır kimseden ses yok. Eğer bir gün biri ses ederse bu dediğinizi yapabilirim 🤙

Not : bizim apartmanın kılı benim 😁

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
6.118
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cebinden ufak ıslak mendil paketi olsun, çıkışta tekerin değdiği yerleri bir kaç saniyede silersin :)
Tekeler çamurluysa iş sıkıntıya girer. İlla ki çamurları apartmana girmeden atmak gerek.

Ronin45

Forum Bağımlısı
Tepki
2.678
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Kat Mülkiyeti Kanunu'nun 4. maddesi ortak alan tanımını şu şekilde yapıyor.

"Ortak yerler: Madde 4 – Ortak yerlerin konusu sözleşme ile belirtilebilir. Aşağıda yazılı yerler ve şeyler bu Kanun gereğince her halde ortak yer sayılır. a) Temeller ve ana duvarlar, taşıyıcı sistemi oluşturan kiriş, kolon ve perde duvarlar ile taşıyıcı sistemin parçası diğer elemanlar,bağımsız bölümleri ayıran ortak duvarlar, tavan ve tabanlar, avlular, genel giriş kapıları, antreler, merdivenler, asansörler, sahanlıklar, koridorlar ve buralardaki genel tuvalet ve lavabolar, kapıcı daire veya odaları, genel çamaşırlık ve çamaşır kurutma yerleri, genel kömürlük ve ortak garajlar, elektrik, su ve havagazı saatlerinin korunmasına mahsus olup bağımsız bölüm dışında bulunan yuvalar ve kapalı kısımlar, kalorifer daireleri, kuyu ve sarnıçlar, yapının genel su depoları, sığınaklar,(1) b) Her kat malikinin kendi bölümü dışındaki kanalizasyon tesisleri ve çöp kanalları ile kalorifer, su, havagazı ve elektrik tesisleri, telefon, radyo ve televizyon için ortak şebeke ve antenler sıcak ve soğuk hava tesisleri, c) Çatılar, bacalar, genel dam terasları, yağmur olukları, yangın emniyet merdivenleri. Yukarıda sayılanların dışında kalıp da, yine ortaklaşa kullanma, korunma veya faydalanma için zaruri olan diğer yerler ve şeyler de (Ortak yer) konusuna girer."

Bu kanun maddesinden de kolaylıkla anlayabileceğimiz gibi ortak alanda kat maliklerinin mülkiyet hakkı bulunduğundan ve kat maliklerinin rızası ve ya idarenin izni dışında ortak alana bırakabileceğiniz eşyalar ( kapınızın önüne ayakkabılık , merdiven demirine bisiklet kilitlemek , terası kendi deponuz gibi kullanmak , yangın merdivenine size ait olan eşya bırakma vs vs gibi) için kat maliklerinin ve yönetimin mahkemeye başvurup ortak alanların amacı dışında kullanılmasından dolayı mevcut durumun düzeltilmesi amacıyla dava açma hakları vardır. Şimdi bu kanun maddesine göre atar gider yapabilirsiniz :)

NOT: Hukukçu değilim .

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.134
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kat Mülkiyeti Kanunu'nun 4. maddesi ortak alan tanımını şu şekilde yapıyor.

"Ortak yerler: Madde 4 – Ortak yerlerin konusu sözleşme ile belirtilebilir. Aşağıda yazılı yerler ve şeyler bu Kanun gereğince her halde ortak yer sayılır. a) Temeller ve ana duvarlar, taşıyıcı sistemi oluşturan kiriş, kolon ve perde duvarlar ile taşıyıcı sistemin parçası diğer elemanlar,bağımsız bölümleri ayıran ortak duvarlar, tavan ve tabanlar, avlular, genel giriş kapıları, antreler, merdivenler, asansörler, sahanlıklar, koridorlar ve buralardaki genel tuvalet ve lavabolar, kapıcı daire veya odaları, genel çamaşırlık ve çamaşır kurutma yerleri, genel kömürlük ve ortak garajlar, elektrik, su ve havagazı saatlerinin korunmasına mahsus olup bağımsız bölüm dışında bulunan yuvalar ve kapalı kısımlar, kalorifer daireleri, kuyu ve sarnıçlar, yapının genel su depoları, sığınaklar,(1) b) Her kat malikinin kendi bölümü dışındaki kanalizasyon tesisleri ve çöp kanalları ile kalorifer, su, havagazı ve elektrik tesisleri, telefon, radyo ve televizyon için ortak şebeke ve antenler sıcak ve soğuk hava tesisleri, c) Çatılar, bacalar, genel dam terasları, yağmur olukları, yangın emniyet merdivenleri. Yukarıda sayılanların dışında kalıp da, yine ortaklaşa kullanma, korunma veya faydalanma için zaruri olan diğer yerler ve şeyler de (Ortak yer) konusuna girer."

Bu kanun maddesinden de kolaylıkla anlayabileceğimiz gibi ortak alanda kat maliklerinin mülkiyet hakkı bulunduğundan ve kat maliklerinin rızası ve ya idarenin izni dışında ortak alana bırakabileceğiniz eşyalar ( kapınızın önüne ayakkabılık , merdiven demirine bisiklet kilitlemek , terası kendi deponuz gibi kullanmak , yangın merdivenine size ait olan eşya bırakma vs vs gibi) için kat maliklerinin ve yönetimin mahkemeye başvurup ortak alanların amacı dışında kullanılmasından dolayı mevcut durumun düzeltilmesi amacıyla dava açma hakları vardır. Şimdi bu kanun maddesine göre atar gider yapabilirsiniz :)

NOT: Hukukçu değilim .
Geçen sene bisikletim çalınana kadar 6. Katta merdiven demirine bağlı bırakıyordum. Karşı komşu ara sıra laf ediyordu görevliye kızım sana söylüyorum gelinim sen işit misali. O durumda ortak alan işgali konusu vuku buluyor ve olası anlaşmazlık durumunda haklı çıkmak hayal olur.
Fakat, asansör ile evine çıkartmak dendiği zaman, asansöre kalıcı zarar verilmediği takdirde (belirli yerlerin aşınması, çizilmesi ve ezilmeai gibi) hiç kimse hiç bir şey diyemez.
Çamur meselesi de aslında kibarlıktan dolayı dikkat edilen bir durum. Çamurlu da sokulabilir. Sonuçta karlı havada eve geldiğinizde ayakkabılara bulunan karlar eriyip asansörde göl oluşturuyor. Yağmurlu havalarda şemsiyesi ile gelen şemsiyeyi kapatıp ucunu yere değdirince ya da aşağı eğince gene göl. Ayakkabılarınızı kontrol ediyor musunuz her asansöre binişte? Altında çamur mu var toz mu bok mu ? 🙄

Bu bağlamda bakacak olursak bir apartmanda (benim bina örnek) 10 kat 20 Daire var ise. Yağmurlu çamurlu havalarda ortalama 3 kişi olan dairelere herkes gir çık yapsa 3 x 20 x 2 = 120 sefer/adam, yani 240 ayak basacak o zemine. Bisikletle aynı gün 1 çıkış 1 giriş yapıldığında, çıkarken temiz çıkılıyor sonuçta, 1 defa kirli biniliyor asansöre. Orada da lastiğin değdiği alan ayakkabının alanından fazla mıdır (Kat ettiği yol olarak hesplayınca) ona da bakmak lazım.

Yani kimse boş yapmasın arkadaş. 😁
Yerim hukuğunu 😉

Edit: asansör ile eve çıkartmak ortak alan işgaline girmez.

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.294
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,
bence apartman girişi ya da (varsa) bahçede güvenilir park yeri ayıramıyorsa, siz bisikletinizi evinize çıkartabilirsiniz. Ben de apartman yöneticisiyim, böyle saçma şey duymadım. Hiç aklıma da gelmedi :) Aksi yönde, genel kurulda da kararı alamazlar diye düşünüyorum; ancak hukukçu bir arkadaşımızın görüşü önemli.

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.134
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba,
bence apartman girişi ya da (varsa) bahçede güvenilir park yeri ayıramıyorsa, siz bisikletinizi evinize çıkartabilirsiniz. Ben de apartman yöneticisiyim, böyle saçma şey duymadım. Hiç aklıma da gelmedi :) Aksi yönde, genel kurulda da kararı alamazlar diye düşünüyorum; ancak hukukçu bir arkadaşımızın görüşü önemli.
Bisikletler eskisi gibi de değil. Orta hallisi 15.000₺ sıfır alınanlardan bahsetmiyorum bile. Apartman yer verse de başında adam bulundurması gerekir 😂

B

BF Okuru

Misafir
Ben bu şekle karşıyım mesela. Ha ayağıyla asansörün duvarına başmışsın ha bisikleti bu şekilde asansöre dayamışsın. Lastiklerinin kirlilik olarak ayakkabının altından farkı yok. Ben gelip o kısıma yaslanma gereği duysam. Tam tersi şekilde koysanız bence çok daha iyi.
Aslında ön teker çıkarılıp binilse hiç sıkıntı olmaz. Disk frende ön tekeri çıkarmak daha uzun sürer tabi, ama zamanla hızlanılabilir. Ben arabayla bisikleti taşırken hep ön tekeri çıkarıyorum. Hatta bagaj taşıyıcısı bile kulandığımda öyle yapıyorum, bisikletler birbirine sürtmüyor ve arka taraftan dışa sarkmıyor.
Burada genel yaklaşım etrafa minimum rahatsızlık vererek işini görmek olmalı bence. Kimse sizin asansörü kullanmanıza engel olamaz yönetim planında özellikle yazmadıkça. Ama nasılsa hakkım var diyerek etrafla da inatlaşıp huzursuzluk yaratmak güzel bir şey değil, olabildiğince sulh ile halletmek lazım.
Mesela bir çözüm olarak teker çorapları var tekerin üzerine takılan. Gayet hafif. Eğer çok sorun oluyorsa dönüşünüzde çorabı takıp öyle sokun bisikleti asansöre. Sizin de hassas davrandığınızı gören biri çok rahatsız bir tip değilse empati yapacaktır zaten.

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Adil ÜNALDI Olaydaki şahısla aynı binada değildik, karşılıklı oturuyorduk. Bir şekilde misilleme yapsak, ondan önce sağımız solumuzda oturan insanlar rahatsız olurdu. Geçen sene Halil Sezai isimli şarkıcı bir şahsı darp etmişti. Olay attığı twit'teki gibi ise (ben Halil Sezai'nin sebepsiz yere darp edecek, darp etmekten zevk alacak biri olduğunu düşünmüyorum), maalesef, insanı kendi adaletini sağlamak adına şiddet kullanmaya yöneltiyor şu anki ilkel adalet sistemi. Çünkü yasa, gereksiz ses çıkararak bir insanın rahatına tecavüz etmeyi suçtan görmüyor. Suçluyu cezalandırmak bir nevi sana kalıyor. O olayda ayrıca "yasanın uzanamadığı yerde, darp diye bir ceza vardır. ama ben yaşlı olduğum için beni darp edemezler. yani bu da demekki, istediğim suçu işlerim, yuppii!" fikri de var. Bu ucuzluğa şimdiye kadar çok denk geldim.
Onu geçecekler. Yaşlıymış ta kimse bi'şey yapamazmış. Onur markette alışverişteyken öyle huysuz bir ihtiyar ufaktan fiziki saldırı yapmıştı bana. Sırf sıramı bir bayan verdim diye. Sonrasında iki yumrukta ağzından kan boşaltıverdim. Dayağı yemesine rağmen sanki eli cebinde bi'şey çıkartacak gibi yapıp, dışarıda beklemem için bağırıyordu. Evveli günde bizim burada Merinos tarafında adamın tekinin camını tekmeyle patlattım. Santim ilerlemeyen trafikte neden gitmiyorum diye gelip arkadan bana hafifçe çarptı. Ne yapıyorsun dediğim zamanda küfür etti. Camı açmasını söyledim. Açmayınca da bende tekme ile açmaya çalıştım. Hemen akabinde trafik açılınca peşinden küfür ede ede gittim ama ana yoldan daha tenha bir ara yola girip uzaklaştı. Beyinsiz adamın birde yanında karısı arkada çocuğu oturuyor olmasına rağmen abuk subuk hareketler laflar yapıyor. Yahu hadi yapıyorsan bari camı aç, olmadı arabadan in boğuşalım. O da yok. Hayatta kendimden başka kimsem olmadığı için belki ben biraz acımasız davranıyor olabilirim ama insanlar da hak etmiyor değil.

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.134
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Onu geçecekler. Yaşlıymış ta kimse bi'şey yapamazmış. Onur markette alışverişteyken öyle huysuz bir ihtiyar ufaktan fiziki saldırı yapmıştı bana. Sırf sıramı bir bayan verdim diye. Sonrasında iki yumrukta ağzından kan boşaltıverdim. Dayağı yemesine rağmen sanki eli cebinde bi'şey çıkartacak gibi yapıp, dışarıda beklemem için bağırıyordu. Evveli günde bizim burada Merinos tarafında adamın tekinin camını tekmeyle patlattım. Santim ilerlemeyen trafikte neden gitmiyorum diye gelip arkadan bana hafifçe çarptı. Ne yapıyorsun dediğim zamanda küfür etti. Camı açmasını söyledim. Açmayınca da bende tekme ile açmaya çalıştım. Hemen akabinde trafik açılınca peşinden küfür ede ede gittim ama ana yoldan daha tenha bir ara yola girip uzaklaştı. Beyinsiz adamın birde yanında karısı arkada çocuğu oturuyor olmasına rağmen abuk subuk hareketler laflar yapıyor. Yahu hadi yapıyorsan bari camı aç, olmadı arabadan in boğuşalım. O da yok. Hayatta kendimden başka kimsem olmadığı için belki ben biraz acımasız davranıyor olabilirim ama insanlar da hak etmiyor değil.
Yanında çocuğu olan birine bu dediğinizi yaptıysanız. Diyecek bir şey bulamıyorum. Bence fazla övünmeyin bu tavrınızla. Bildiğin terör bu. Bir uzmana görünmenizi öneririm.

Yaşlı adamın ağzından kan getirdim falan. Hoş değil bunlar kusura bakmayın.

Edit: adam yanında ailesi varken abuk abuk davransa bile dikkate almayıp devam ederim. Yazıktır der geçerim.

Yaşlı birisine asla vurmam, bana vurmaya kalksa tutar sakinlemeye çalışırım. Ve açıkçası yaşlı birini döven birini görsem ayırmaya çalışıyor gibi yapıp ağzına yüzüne dalarım. Onu da diyeyim.

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
7.001
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@Burak Uğurlu İlk saldıran o değil yalnız. Yaptığı karşılık vermek. Marketteki fiziken saldıran (karşı tarafın rızası yoksa, temas etmek bile yasal olarak suçtur bu arada) kişiyi, veya yolda otomobiline veya bisikletine kasten dokunan/vuran kişiyi şikayet ettiğinde yaptığını yanına kar bırakmayan bir adalet sistemi olsa dediğinde haklısın. Ama öyle bir şey yok maalesef...

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
6.118
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Karşımdaki dayağı hak ettiğinde ben de kendimi tutmakta zorlanıyorum ve ileride de zorlanacağım kesin.
Ama bunun için tüm gücümü harcayacağım. Daha da güçlü kalabilmek için bunu yapmak kendimi tutmak zorundayım. En azından akılla üstünlük kurmak zorundayım.

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yanında çocuğu olan birine bu dediğinizi yaptıysanız. Diyecek bir şey bulamıyorum. Bence fazla övünmeyin bu tavrınızla. Bildiğin terör bu. Bir uzmana görünmenizi öneririm.

Yaşlı adamın ağzından kan getirdim falan. Hoş değil bunlar kusura bakmayın.
Övünmüyorum ama bana fiziki zarar vermeye çalışan birine kesinlikle acımam. Sürücü duran trafikte benimde durmuş olmam ve arkaya doğru bakarak onunla göz temasında olmama rağmen gelip tamponu ile bisikletime hafifçe çarptı. Bunu da bilerek yaptı. Küfürleri cabası. Yanında karısı ve çocuğu olan bir adam böyle şeyler yapabiliyorsa vereceğim karşılığı göze almış demiştir. Bana böyle yorumlar yapmadan önce bunların kendini yapıldığını düşüneceksin.

Bir daha tekrar ediyorum; Bana fiziksel veya psikolojik zarar vermeye çalışan birine kesinlikle acımam.

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.134
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Övünmüyorum ama bana fiziki zarar vermeye çalışan birine kesinlikle acımam. Sürücü duran trafikte benimde durmuş olmam ve arkaya doğru bakarak onunla göz temasında olmama rağmen gelip tamponu ile bisikletime hafifçe çarptı. Bunu da bilerek yaptı. Küfürleri cabası. Yanında karısı ve çocuğu olan bir adam böyle şeyler yapabiliyorsa vereceğim karşılığı göze almış demiştir. Bana böyle yorumlar yapmadan önce bunların kendini yapıldığını düşüneceksin.

Bir daha tekrar ediyorum; Bana fiziksel veya psikolojik zarar vermeye çalışan birine kesinlikle acımam.
Anlıyorum tabi hoş değil bırakın değmesini bağırması bile adamı tetikler. Geçen gün sahilde bisiklet yolunda oğlumla gidiyorum, gidona bağlı koltukta çocuk var yani. Önünde bir grup içinde bir adam omuzunda çocuğu (benimki kadar) bisiklet yolunda yürüyor. Zillere bastım bastım bastım. En sonunda yanındakiler uyardı. Aaaağğğ bisiklet yolu gel buraya diye. Sonra geçerken kafamı çevirip bir baktım pardon falan der mi diye. Adam arkamdan küfür etti. Durmadım. Duramadım. Çünkü bisiklet ben olmazsam çocukla ayakta duramazdı. Ayrıca çocuk varken o adama dönüp ne dedin sen diyemedim. Ha çocuk olmasaydı yanımda. O zaman da adamın çocuğu var diye muhtemelen bir şey yapmadan devam eder içimden ağır bir söverdim. Ama adam tek ya da çocuksuz olsun ben de tek olayım o zaman o küfürü bir etsin. O başka.

Yaşlılar konusunda da kişisel düşüncem. Ben genç birinin yaşlı birisini dövmesi görüntüsüne katlanamam. Hakikaten. Adam Çaresiz bir yerden sonra titremeye falan başlar VS. O yüzden konuşarak çözmeye çalışırım. (üzerine yürüyen genci 1 yumrukta yere seren yaşlı da görmüşlüğüm var o da ayrı ama genelleme olmaz).

• Beğen
Tepkiler: Yoldakiseruven

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
“Size yapılan güçlü bir atağa karşı daha güçlü bir cevap verebilmek bir ilke ve stratejidir, yani stratejik bir ilkedir. Darbeye en fazla maruz kalabileceğiniz an saldıramayıp metotsuz kapandığınız veya bitmesini isteyip kaçma hesabı yaptığınız veya birilerinin kavganızda sizi ayırmasını istediğiniz andır. Aksine, saldırıyorsanız düşmanın saldırısını engelliyorsunuzdur ve bu en iyi müdafaadır. Güvence, kaçmak değil cesarettir. Sen kaçmaya sığınırsan, düşmanın en az iki kat cesaretle kovalamaya sığınır. Hayatını arkana alma, önüne koy...” İstediği yere konamayan bir kuş, havada esirdir.

Yoldakiseruven

༼ ºل͟º ༽🧌
Tepki
1.261
İsim
Lemi Dolunay
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Biz bisikletçiler sakin insanlarız doğayı ve hayvanları çok severiz 🐱 Önce konuşalım karşı tarafla iletişim kuralım ortamı gerginleştirmeyelim her zaman tebessüm edelim gergin ortamı alışverişte bile yumuşatalım keyif için pedal bassak bile çünkü biz sporcuyuz. Profil fotoğrafımdaki yer uçmak dere bu fotoğraf benim 36 ayıma maal oldu 36 ay kayıp yaşadım lütfen önce konuşarak sorunlarınızı halledin bilenler bilir ayrıntıya gitmeyeceğim.Hele markette yaşlı bir adam veya kadın konu ne olursa olsun bize huysuzluk edebilirler hoş karşılayın.

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.814
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Biz bisikletçiler sakin insanlarız doğayı ve hayvanları çok severiz 🐱 Önce konuşalım karşı tarafla iletişim kuralım ortamı gerginleştirmeyelim her zaman tebessüm edelim gergin ortamı alışverişte bile yumuşatalım keyif için pedal bassak bile çünkü biz sporcuyuz. Profil fotoğrafımdaki yer uçmak dere bu fotoğraf benim 36 ayıma maal oldu 36 ay kayıp yaşadım lütfen önce konuşarak sorunlarınızı halledin bilenler bilir ayrıntıya gitmeyeceğim.Hele markette yaşlı bir adam veya kadın konu ne olursa olsun bize huysuzluk edebilirler hoş karşılayın.
Lemi haklısın dostum , Şiddetin her türlüsüne hayır. Sana takılmak istemiştim. Mesajı düzelttim gerisi sende. @Yoldakiyabani

Son düzenleme:

fatihgocmez

Forum Bağımlısı
Tepki
1.720
İsim
Fatih
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletler eskisi gibi de değil. Orta hallisi 15.000₺ sıfır alınanlardan bahsetmiyorum bile. Apartman yer verse de başında adam bulundurması gerekir 😂
bizim dışarda bisiklet park yeri var ama koymuyorum. bu bisikleti gören demiri keser girer alır.