Antrenmanda ve sürüş esnasında müzik dinlemek

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
Antreman esnasında ve sürüş esnasında performansın düşmesini önleyen yalnızlıktan sıkılmamanızı sağlayan muzik tarzı yani tercih edilen nedir?

önerinizi merakla bekliyorum.

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
Tercih edilen diye bir tabir olamaz. Kişinin ilgi duyduğu müzikler arasından yaptığı doğru seçimlerdir.

Murat Çiftci

Daimi Üye
Tepki
244
Fırat arkadaşımıza katılıyorum.Trafikte tehlikeli olabiliyor.İnsan müziğe kaptırıp yolun neresinden gittiğini bile bazen anlayamıyorsun.Kafa dalıp gidiyor çünkü.

sevims

Aktif Üye
Tepki
159
@Murat Çiftci

Bu müziği ne kadar sesli ve nasıl dinlediğine de bağlı oluyor... Mümkünse ses gerçekten kısılmalı veya tek kulaklık çıkarılmalı (tabii tek kulaklık kullanırken de ses kısık olmalı ki denge bozulmasın). Bir de bisiklet dikkatlice sürüldü mü herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Bence pek kafa yormayan, hafif rock dinleyebilirsin. Gripin, Mor ve Ötesi gibi. Gitar sesi ve müziğin hareketli olması seni de daha hareketli yapıyor.

Müziğin ritmine ayak uydurduğundan yavaş, aşk-meşk türü şarkıları pek önermem...

• Beğen
Tepkiler: SoldieR52

evrensel

Üye
Tepki
1
Bende rock tavsiye ederim ve antremanlarda bende rock kullanıyorum. en son 4 saatlik yolculuğumda "Limp Bizkit-Results_May_Vary" dinledim bayağ katkısı oldu.

Ozan Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
1.197
Bisiklet sürerken müzik dinlemek pek hoşuma gitmiyor sokakların sesi rüzgarın sesi doğadaysanız hele doğanın o muhteşem senfonisi daha çok hoşuma gidiyor:D fakat geçen sene almış bulundum mp3ü dinliyoruz bişeyler feci bi yokuşa geldim iniş durumundayım mp3te de sert bişeyler çalıyor herzamanki gibi:cool: gaza geldim saldım yokuşta kendimi hıphızlı gidiyorum önümdeki tümseği farketmem ile ön frenle arka freni aniden sıkışım bir oldu biliyoruz ön fren aniden sıkılmaz öle ama kaza anı işte herşey saniyelik bi anda olup bitio sonuçta havada 2 3 taklayla yerle buluşmam evlere şenlikti aman diyim ha:D

bianconero

Aktif Üye
Tepki
56
ben her zaman sert ve hızlı parçalar tercih ederim.. kulaklığın tekini takıp tekini takmadığım zaman arkadan gelen araçların da sesleri duyulabiliyor..

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
2 adet ayna işimi kolaylaştırıyor. Yüksek sesi seviyorum; genelde rock...

Araç sesleri duyulmuyor ama gözlerim de pek sabit değil; sürekli öne-sağa-sola-aynalara bakmakla meşgul. Tek sorun arka çaprazda kalan kör noktalar. Ama sürekli arkadan gelenleri aynadan kontrol ettiğim için nereden geçeceğini görüyorum ve problem yaratmıyor.

Ama unutmamak lazım; tehlike genelde karşı taraftan gelir, tek taraflı dikkat yetmez.

mekatronik

Aktif Üye
Tepki
30
ben sana sadece müzik olan (şarkı sözü söylenmeyen ) fon müziklerini terçih ederim hem dinlendirici hemde insanı tempolu tutuyo

Reob

Üye
Tepki
4
şehir dışında jazz'dan tut punkrock'a kadar eğlendiğin dalda her tür müzik dinlemek eğlenceli olur ancak trafikte müzik dinlemeyi önermem.bazen normal sürerken bile insan dalıp gidebiliyor ve tehlikeli durumlar meydana gelebiliyor.

• Beğen
Tepkiler: hasan6010

hasan6010

Üye
Tepki
23
BENDE MEKATRONİK E KATILIYORUM SADECE ŞARKI OLDUĞU ZAMAN İNSAN KOPUYOR SİZLERE ŞU ŞARKILARI ÖNEREBİLİRİM Bİ DİNLEYİNB İSTERSENİZ

THE PRODİGY-SMACK MY BİTCH UP
FLER-NDW 2005 (Bİ BİSİKLET VİDYOSUNDAN DUYMUSTUM )
Dj tiesto - Forbidden Paradise (Deep Trance Mix)(SÜPER BENCE)
Darude - Sandstorm(DUYMUŞSUNUZDUR)
Robert Miles- Children
Safrio Duo - Played a live,

BENCE BİR ANTREMANDA BU KADAR GÜZEL ŞARKI YETER NE DERSİNİZ???

• Beğen
Tepkiler: haldun989

Hasan Kuru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.227
bende blutooth kulaklık var telefonu atıyorum cebime kablo derdi olmadan koşarken,yürürken ve bisiklete binerken azda olsa dinliyorum.Bisiklet üzerinde dinlemekten kaçıyorum çünkü etraftan gelebilecek sesleri(taşıt-kedi-köpek vb.)duymak gerçekten zorlaşıyor.

• Beğen
Tepkiler: Umut AL

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Genelde yüksek ses açıyorum. Etrafı duymamak dışında sakıncası varsa öğrenmek isterim.

• Beğen

halid acar

Forum Bağımlısı
Tepki
600
@Serden Us
etrafı duymamak en büyük sakınca ama mesela spor yaparken dielim 2saat bisiklete bindiniz 2saat boyunca yüksek sesle müzik dinlemek kulağa ciddi bir şekilde hasar verebilir

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@halid acar

Yüksek derken o kadar da yüksek değil.:) En azından (bisikletteysem) kornaları duyacak kadar yüksek bir seste dinliyorum.

Aslında şunu düşünüyorum; müziğin ritmine ayak uydurmak ve bu yüzden de kadansın düşmesi sonucu olabilir belki.:D Yani düşünün ki baslara ayak uydurmuş o tempoyla pedal çeviriyorsunuz. O halde hareketli parça dinlemek şart olurdu.:D
Bilemiyorum ne kadar geçerli bir durum olur, öylesine bir düşünce...

• Beğen