Ankara

BurakMehmet

Daimi Üye
Tepki
529
İsim
Burak Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@TheBilgin
ozaman baktığınız bisikletlerden kron size uygun ama btwin değil.
Sizin bakmanız gereken ölçüler 55-56 cm
54 te olur belki gidon boğazı değiştirmeniz gerekebilir.

Scudo

Eray BAYĞAR

Daimi Üye
Tepki
262
İsim
Eray
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
salcano xrs040 kullanan var mı?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@BurakMehmet

Neye göre karar verdiniz? Benimde ölçülerim benzer, daha önce 48 kullandım şimdi 52 kullanıyorum, iki farklı çeşit bisiklet, iki farklı geometri. Daha agresif geometrili kadroda daha büyük kullanabilirim. Özellikle yol bisikletinde ölçülerin iyice hesaplanıp alınması gerek, kafadan sayı sallayarak milleti mağdur etmeyin.

Eray BAYĞAR

Daimi Üye
Tepki
262
İsim
Eray
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
Merhaba arkadaşlar sizce perfotmans için vites olarak microshift mi kullanmalıyım yoksa shimano sora mı kullanmalıyım?

BurakMehmet

Daimi Üye
Tepki
529
İsim
Burak Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@turcudede
peki... iyi günler keyifli forumlar..

• Beğen
Tepkiler: Cocu

BurakMehmet

Daimi Üye
Tepki
529
İsim
Burak Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@TheBilgin
Merhaba. Microshift rampa tırmanışının çok olduğu yerlerde 3 yaprak ayna bulundurmasından dolayı avantajlı olabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Cocu

Snr U

Forum Demirbaşı
Tepki
1.230
Bisiklet
Mosso
@uslsy
Vloglarınla caima içerisinde ki birilerini çatlatıyorsun etme :-D

• Beğen
Tepkiler: uslsy

uslsy

Marstan Katılan İlk Vejetaryen Üye
Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Taner Erinmez

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Sedona
Merhaba,

Daha önce Eskişehir'de sedona 741'imle çok güzel zamanlar geçirdim. Şimdi Carraro sp225 sahibi oldum ve çok heyecanlıyım..

Ankarayı çok bilmiyorum, yani hep araçla gezdiğim için olsa gerek.

Gördüğüm kadarıyla Ankara'da yol bisikletleri daha popüler ve grupların önemli bir kısmı, en azından daha aktif olanlar, yol bisikleti grupları.

ben nacizane şehir bisikletinle bu gruplarda yer alamayacağımı düşündüğümden ve lokasyon dolayısıyla batı ankara grubu ile ilgilenmeye başladım. 20-30 km turlar yapıyorlar pazar günleri. biraz tempo kazanıp şu hamlığımı attıktan sonra, daha uzun mesafeli ve tempolu turlar yapmak istiyorum. kızılcahamam vs mesafelerine.

tabi bu tarz daha yüksek tempolu min: 20-25km/sa ort. hızla ilerleyen gruplar var mı, bunlar kimler.. beni bilgilendirirseniz sevinirim.

tanıştığıma memnun oldum, umarım birgün bu yazıyı okuyan herkesle pedallarız.

Snr U

Forum Demirbaşı
Tepki
1.230
Bisiklet
Mosso
@TanerAnkabike
Öncelikle yeni bisikletiniz hayırlı olsun, Bende Ankara'ya nispeten yeni (4 Yıl) taşınmış biri olarak söyleyeyim, Ankara'da bisiklet konusunda bir şeyler yapmak isteyen bir çok grup var;
Batı Ankara ile bir kere sürdüm gayet anlayışlı ve keyifli arkadaşlar trafik kulallarına uymak olmazsa olmazları ki bu özelliklerini de sevdim.
Ayrıca Demet Evler'de Bisiklet hareketi derneği var topluluk içinde gezi, sosyal faaliyet ve tempolu sürüş yapan bir çok arkadaş var
Kendileri ile hiç tanışmamış olsamda Abidost ve Bsiklet Gönül Birliği de var.
İlçe/Semt bazlı birkaç grupta mevcut.

• Beğen
Tepkiler: Eray BAYĞAR

Taner Erinmez

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Sedona
@Snr U

önerileriniz için teşekkür ederim. tavsiye ettiğiniz grupları sosyal medyadan takibe aldım.

Eray BAYĞAR

Daimi Üye
Tepki
262
İsim
Eray
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
Arkadaşlar şehir dışından nasıl bisiklet alabilirim? Sahibinden de güzel ve bana uygun bir bisiklet buldum. Gerekli parayı toplamama da çok az kaldı. Eğer bi*sürprizle karşılaşmaz isem 15-20 güne para elime geçecek. Sizce nasıl alabilirim. Hepinize şimdiden teşekkürler ?.

Bisiklet:
(link)

YusufAsaf

Üye
Tepki
14
İsim
Yusuf Alperen
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar,
İsmim Yusuf
Forumu çok kıymetli buldum. Bilgisi, deneyimi ile katkıda bulunan herkese teşekkür ediyor ve kısa sürede bir amatör olarak aranıza dahil olabilmeyi umuyorum :)

Eray BAYĞAR

Daimi Üye
Tepki
262
İsim
Eray
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
Merhaba arkadaşlar. Yarın yol bisikleti almaya gideceğim. Alsam mı almasam mı tam emin değilim zaten 1 yıl gibi bir süre zarfında kullanacağım için üstüne fazla düşmedim. Bisiklet 1972 model Alman malı diye biliyorum. Lastikleri b'twin biraz kalın fakat satacak olan kişi yanında kendi 700x25 lastiğinide verecekmiş yan fazla sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Orta vites telinde bi sıkıntı var dedi sizce fazla sorun olur mu? Birde bisikleti 600 tl ye alacağım biliyorum biraz ucuza kaçmak oluyo bu fakat şimdilik yapacak başka şey yok. Bisiklet görünüş olarak oldukça şık duruyor. Sizce bu bisiklet alınır mı alınmaz mı? Bu arada unutmamayım bu bisiketin sahibinin ilk yol bisikleti buymuş dediğine göre.

Bisiklet: (link)

Cycoholic

Offline.
Tepki
286
İsim
Celâl Y.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@TheBilgin
Eray bey merhaba,
Mesajınızda yazmış olduğunuz bisiklete bakarak değerlendirecek olursam, ben öncelikle kadro kalitesine bakarım.
Daha sonra kadrolar üzerinde ardı arkası kesilmeyen iyileştiremeler geliyor ki bu hep böyle olur, değişmez. Bu bisikletle iki türlü zararınız olur, üzerinde ki lastikleride size yetmez, frenleride. Ama retro bir bisiklet arıyorum, üzerinde de bir miktar masraf edip iyileştirmeler yaparım diyorsanız eğer tercih sizin. Fiyatı konusunda birşey diyemem, belkide değerinin altında alıyor olabilirsiniz ancak ben tavsiye etmem.
Aradığınız özellikleri belirleyin, sonra karar verin. Acele etmeyin =) Konfor mu arıyorsunuz, performans mı? bunları gözden geçirin derim.

@YusufAsaf
Merhaba Yusuf bey, hoşgeldiniz.

Eray BAYĞAR

Daimi Üye
Tepki
262
İsim
Eray
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
@x2772

Ürünü bugün gidip test ettim ve üründen aşırı memnun kaldım. Satıcı ürünün yanında eski lastiklerini, portbagajı, dinamosunu ve çamurluklarını da verdi. Şuan sadece eski dış lastiğini alabildim müsait olunca diğer parçalarıda alacağım. Ürünü satın aldıktan sonra yaklaşık 4 saat kullandım ve fazla bi sıkıntısını görmedim. En beğendiğim özelliği ise jant kilidi oldu. Tek sıkıntısı ön aktarıcının telinin olmaması onu da zaten 1-2 hafta içinde yaptırmayı düşünüyorum. Dediğim gibi sadece 4 saat kullandığım için sadece bu kadarını söyleyebilirim. Daha fazla kullandıkça sizlere aktarırım.

İşte yeni makinem.66491935_2324723527793215_6535275237490032640_n.jpg

Son düzenleme: