Ankara

Tepki
6
İsim
Muhammed Enes ÜNAL
Bisiklet
Bianchi
Bugün akşam saat 7 de abidost un kurtuluş parkında buluşması var etlik den gidecek olan varmı beraber gidelim

Scudo
Tepki
11
İsim
Seçkin Bedük
Bisiklet
Cube
@Hevesli ÜStad arabayla sorguna kadar gidip oralarda pedallama imkanı var mıdır?

Hevesli

Aktif Üye
Tepki
260
@seckinbeduk Evet, ben bisikletimi henüz almamıştım gittiğimde, mesire alanının girişinde neredeyse hurda bisikletleri saati 20 liradan kiralıyolardı. Kardeşimde yarımşar saat kiralayıp turladık. Yollar güzel yalnız o civarda çok dikkatli olunması gerek (mesire alanına gelen araçları virajdan göremiyorsunuz.) Kendi bisikletinizi getirirseniz mesire alanından uzaklaşıp köy yollarında özgürce, kelebekler gibi, ve aklıma gelmeyen nice güzel kelimelerle tabir edilecek şekilde keyfinize bakabilirsiniz. Sonbaharda direk bisikletle gitmeyi düşünüyorum, her santim yolun tadını çıkarmak için.

Bi resim daha atıyımda canınız çeksin :D

P_20170627_112641.jpg

turac000

Daimi Üye
Tepki
144
Beyler bu çukurları bozuk yolları vs. kime şikayet edeceğiz ? Yollar bisiklet sürülemez halde yahu!

Hevesli

Aktif Üye
Tepki
260
@turac000

Sen Ankara'da yenisin heralde nihaha :D

Bırak bisiklet sürmeyi, yolda yürüyemiyoruz, çukurlardan atlamak için üç metre geriden koşarak geliyoruz. Geçen mahalleli eline kürek almış toprakla düzeltiyodu yolları, sonraki gün başka sokakta yine mahalleli almış süpürge kürek yolları temizliyodu. Yine aynı adamlar elbet başka bir gün gidip "vergi" ödeme kuyruğuna giriyodur.

Ankara.

turac000

Daimi Üye
Tepki
144
@Hevesli hakikaten çok kötü yollar. Her gün aynı yerde farklı bir çukur oluşuyor. Te allahım...

Hevesli

Aktif Üye
Tepki
260
Belediye ellemese yollar güzel, yok efendim boru döşeyecez, yok efendim alt yapıyı değiştirecez, yok efendim bilmemneyinin bilmemnesini yapıyomuş gibi yapacaz diye delik deşik edip öylece bırakıyolar. Yok geri kapatma diye bi konsept yok buralarda, dedim ya mahalleli eline kürek almış kapatıyor, ta ramazandan önce açılmış çukurları. Yoksa ne araba geçebiliyor ne insan, bırak bisikleti. Asfalt çökmüş bildiğin, delikten yer altını görüyosun. İnşaat kamyonları kraker kırar gibi kırmış yolları, mahallenin çift amortisörlü bebelerine özendim şimdi.

Ken

Üye
Tepki
48
İsim
Volkan
Bisiklet
Carraro
@Hevesli merak etme yakında atarlar asfalt sonra da parasını alırlar :) önceden Büyükşehir yapıyordu asfalt parasını şimdi hepsi başladı bu işe. işin daha kötüsü 5 sene önce bi ara asfalt atmıştık diye kireç taşı bozması asfaltın parasını ödüyoruz :) Ankaranın bağlarından ziyade "bug"ları daha ünlü :p

• Beğen
Tepkiler: ysnakblt

K. Aydın

Aktif Üye
Tepki
101
Bisiklet
Mosso
Merhaba arkadaşlar, Ben de balıkesirden döndüm diyelim artık ankaraya. Yenimahalledeyim. Şu an sadece katlanır bisikletim var diğer bisikletleri sattım. Bi cyclocross düşünüyorum. Bakalım performans bisiklete gittim bugün. Pazartesi stok bakıp dönecekler zaten performans bisikleti biliyorsanız evim oraya yürüme mesafesinde. PErşembe akşamı grubuyla geçmiş senelerde bi defa tura çıkmıştım. Hafta sonu böyle 60-80 km arası tur yapan gruplar var mı?

• Beğen
Tepkiler: Tugrul.erkilic
Tepki
85
İsim
Tuğrul Erkılıç
Bisiklet
Mosso
@K. Aydın hoşgeldiniz:) ben genelde eymirde turluyorum 5 tur 52 km civarı yapıyor erken saatte başlarsanız fazla kalabalık olmuyor yolda fena değil :):)

• Beğen
Tepkiler: windshear

oys14

Üye
Tepki
52
Bisiklet
Carraro
Elinde 6 mm alyanı olan var mı ödünç verse bir sele ayarı yapıp geri versem :) benim küçük çakı şeklinde vardı selenin ora baya sıkı acayip güç uyguluyorum yerinden çıkacak diye korktum elleyemedim :)

mack_sin

Üye
Tepki
34
İsim
emin faruk ekren
Bisiklet
Corratec
@Tugrul.erkilic
Bende haftada bir gün batıkentten göksuya gidıyurum akşamları genelde sakin oluyor hocam burası gibi değil yani :)

• Beğen
Tepkiler: Aylak Adam

onurordek

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Scott
@oys14 Ne taraftasın ? Sancaktepe Mah./Keçiören tarafına yolun düşerse yardımcı olmaya çalışayım.

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.374
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,

Ben Burçinhan Doğan 40 yaşındayım evli ve bir çocuk babasıyım. Çocukluğumdan beri bisiklet üzerindeyim ilk bisikletim 1985 yılında babamın itfaiye meydanında aldığı avrupadan gelmiş kontra pedal bir bisikletti. Sonrasında Sindirella, Polo ve Pinokyo bisikletlerim oldu. 1994 senesinde Beldesan MTB bisikletim ile Ankara'dan Fethiye'ye tatile bile gittim. 1998'den beri aktif enduro motosiklet kullanıcısıyım. Sonrasında 2014 senesinde bisiklet sevdam yeninden depreşti ve Ghost marka MTB bisikleti aldım fakat akabine bebeğimizin doğması nedeni ile nerdeyse hiç bisikletime binemedim. Bu yaz başında bisikletin bakımını yapıp tekrar yollara düşünce anladım ki bisiklet almak için ne kadar da acele etmişim :) Şimdi ise içimde bir kenarda duran, yol bisikleti sevdam ile Giant TCR2 Advanced bisiklete geçiş yaptım. Bisikletin eskisi, yol bisikletinin çok acemisi olarak beni de aranıza kabul buyurmanızı rica ederim.