Ankara

Scudo

yunnus

Üye
Tepki
4
İsim
Yunus
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar etimesgut,sincan,elvankent yakınlarında bildiğiniz sağlam bisikletçi var mı?

bytayyar

Üye
Tepki
22
İsim
Tayyar
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bisikletli Gezgin

Hoşbulduk hocam. Ne tarafta sürüyorsun?

oys14

Üye
Tepki
52
Bisiklet
Carraro
Bir arkadaş vardı çukurdan şikayet eden bugün logar çukurunun oluşturduğu tümseğe girince aklıma geldi :)

Arabanın arkasından gidiyordum trafikte olunca hızlı gidiyordum. Arabaların hep lastik hizasından gidin derler ben bugün tam ortadan gittim logar çukurda kalmış ön tarafı yola paraleldi ama arka tarafı sert dümdüz tümsek. Bisiklet girince tak diye bir ses geldi. Düşsem büyük ihtimalle bir arabanın altında kalırdım neyseki düşmedim ama o tak sesi baya korkuttu herhalde jantı yamulttum dedim ama jant normaldı. Sanırım amartisör en üst miktara kadar çıkıp çarptı onun sesi geldi. Umarım bir sıkıntı çıkmaz bisiklette

suleyman06

Üye
Tepki
8
İsim
Süleyman
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İyi Akşamlar arkadaslar. Formu cok uzun zaman olmasa da takip ediyordum. Sonun da bir bisiklet aldim (Kron Tx 300 ) ve sabah antremanlarına başladım. K.ören Ayvalıda oturuyorum ve sabahları genelde çıkıyorum. Sabah antremanların da birlikte pedallayacağım bi arkadaş bulabilirsem iyi olacak. Ayvalı yakınların da olan arkadaşlar varsa irtibat kurabilirim.

PeDaLLı-YoRuM

Forum Demirbaşı
Tepki
357
İsim
Tugi
Bisiklet
Sedona
Ankara'lı arkadaşlar ankaraya bir kaç sefer geldim gözlemlediğim en önemli şey sürücülerin çoğunun (akrabalatımda dahil) trafik kural ışık tabela işte ne varsa uymamaları o trafikte bisiklet kullanabiliyorsanız büyük meziyet Allah hepimizi korusun saygısız sürücülerin şerrinden Amin

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@PeDaLLı-YoRuM

Maalasef, Ankaranın beyfendileri bu şehri çoktan terk ettiler. Çoğu Güneye veya Ege'ye yerleşti. Sırf benim etrafımda onlarca kişi var bu şekilde yaşamını, şehrini, değiştiren. Ankara caddeleri sonunda kala kala bir grup apaçiye kaldı desem abartmış olmam.

Söylediğinizde yüzde yüz haklısınız, ben de işim icabı sürekli memleketi geziyorum ve kesinlikle sizinle aynı fikirdeyim. Ankara ülkenin değil kuralsızlığın başkenti olmuştur.

@bytayyar

bağlıca tarafındayım şimdilik buralarda sürmeye/öğrenmeye çalışıyorum :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben bisikleti İstanbula götürüp üç gün turladıktan sonra Ankaranın gözünü seveyim dedim :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhabalar. Bende Ankara tunalı-esat bölgesinde oturuyorum. mtb bisikletim var.Bu civarda pedallayan arkadaşlar var ise beraber pedallayabiliriz.:harika:

Keşkeler

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Carraro
Merhaba mesa'ya yeni taşındık dün gece bir bisikletli grubu geçti zehra okulunun yanından ama durdurup soramadim. Buralarda bildiğiniz bisiklet grubu falan var mı düzenli olarak toplanan? Çünkü yalniz sürmek sıkıcı oluyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ישוע Batı Ankara Bisiklet grubu olabilir. Facebookda bulabilirsiniz. 3 sayfa öncelerde Ankara'daki grupları paylaşmıştı bir arkadaş.

malemsteen

Aktif Üye
Tepki
87
İsim
Mesut
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar, yeri olmamasına rağmen rota noktasında daha iyi fikir vereceğinizi düşünerek yazıyorum. Normalde ufak gezintiler yapıyorum ve şehir bisikleti kullanıyorum(dutch stili). Geçenler bu bisikletimi satarak yol bisikletine geçiş yapmaya karar verdim. Bütçem yüksek olmadığı için piyasada pek birşeyler bulamadım. Decathlonu gecerken Triban 100 modelini gördüm. MAlzeme kalitesi olarak pek memnun etmesede dropbar'ı ile falan oldukça hoşuma gitti. (lastikler cx gibi) Ancak tekli aynakol koymuşlkar 7 vites. Ev Eryaman'da çok üzer mi beni? Fiyatı 1250 TL elimde 800 max bütçe var üstüne kredi kartı ile alabilirim. Önerileriniz nedir acaba?