Ankara

alterno1903

Aktif Üye
Başlık
0
Tepki
226
İsim
altan
Bisiklet
Dahon
Şehir içi yollar rezil kaldırıma çıkıyorsunuz kaldırımlarda delik deşik. Ankarada şehir içi bisiklet sürmek gerçekten zor. Eymir ( oranında yolları özellikle son yağmurlardan sonra çok bozuldu) yada köy yolları tercih edilebilir.

BF Okuru

Üye
Başlık
0
Tepki
43
Ben şubata ayında 2016 mosso wildfire 29" hyd modelini almıştım. Aslında yol bisikleti almaya gitmiştim fakat ankaranın kötü kaldırım ve asfaltını düşününce dağ bisikletine karar verdim.(birazda atlamayı zıplamayı severim.) Eymirde de sürüyorum bazen ama artık orayada kalitesiz insanlar gelmeye başladı maalesef.... özellikle hafta sonları leş... 2 ay önce başıma gelen ve tesadüfen kamerama takılan olayın linkini atıyorum
Olay Ankara eymir gölünde gerçekleşti. Kız arkadaşımla bisiklet sürerken kendini bilmez iki "keko" bir anlık kız arkadaşımı yalnız zannedip laf attılar.Sonra üzerlerine yürüdüm.(sürdüm.) Olay tesadüf eseri kayıttaki go pro kamerama kısmen takıldı.Bisiklet üzerindeki hopörlörümde müzik çalıyordu ve kamerada su geçirmez kabı takılı olduğundan sesler tam anlaşılmıyor. Şöyle özet geçeyim.Laf attıktan sonra onlara dönüp "kime dediniz lan siz onu" diye seslendim." Cevap olarak "ne diyon laa" diyince direk üzerlerine sürdm. İlk olarak yaşça benden büyük olana konuşmaya fırsat vermeden 3 tane yumruk geçirdim gözüne. Gözü hafif morardı. Öbürü o sırada yerden bana vurmalık bişeyler aradı. Yumrukları geçirdikten sonra birileri araya girdi. O sırada "kardeş ne laf atması ya" demeye başladı.diğerleri öbürünü ayırdı daha sonra bana ne diyon laaa diyen ötekine saldırdım. O görüntüyü yakalamış kamera. efsane uçuş olmamış mı :)) Şunu söyleyebilirim gönül rahatlığıyla. O kadar arbedeye rağmen tek bir yumruk bile atamadılar. g...lerine baka baka gittiler...

• Beğen
Tepkiler: 1 kişi
Başlık
0
Tepki
49
İsim
Omer
Bisiklet
Carraro
@tolgahantanguc gecmis olsun elinize saglik, bu laf atma olayi ankaranin her yerinde var artik, sizin fizik gücünüz varmis korumussunuz, fizigine guvenmeyen arkadaslar ayni durumla karsilasma ihtimaline karsin yada baska tehditlere karşın yaninizda elektroşoklu fener taşıyın kullanmaya hakim olun herifin dibine varinca dayayin şoku et kokusu gelene kadar.

• Beğen
Tepkiler: alterno1903

Carcass06

Daimi Üye
Başlık
3
Tepki
257
İsim
Mustafa
Bisiklet
Merida
Gözümü önümden alamıyorum. Çok çukur var olan çukurlarda ciddi bir kazaya sebebiyet verecek cinsten. Çukurlarin yerini ezberleyene kadar paranoyak gibi sürücem.

Başlık
0
Tepki
0
İsim
kryzclk
Bisiklet
Bianchi
arkadaşlar merhaba. ben 2 ay sonrası için antalyaya gidip gelmeyi planlıyorum. sadece akşam ve sabah seferleriyle uygun duraklar nasıl bulabilirim. bunun için hazır rotalar ve duraklar bulunabilir mi? antalya yapmış olan arkadaşlar var ise irtibata geçmek istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim

Başlık
1
Tepki
5
İsim
Yusuf selim
Bisiklet
Diğer
@kuşlar gibi özgür çok teşekkür ederim yardım etme isteğin için. Bisikleti aldım. Fazlasıyla da memnunum. Bir selesi biraz rahatsız ediyor onu da değiştirmeyi düşünüyorum. Yalnız bakımını nasıl ne sıklıkla ve kime yaptırabileceğim konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Serkan.Sezer

Komedon
Başlık
3
Tepki
297
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@windshear

@Boran Selçuk

Arkadaşlar facebook'tan aratırsanız Ankara Gölbaşı Bisiklet Topluluğuna ulaşabilirsiniz. Etkinlikler, geziler yapan güzel bir topluluktur.

kuşlar gibi özgür

Bisiklet tutkunu ^^
Başlık
3
Tepki
418
İsim
Barış
Bisiklet
Sedona
@yusekacycle ne demek :) Sincan'da Emre bisiklet, Çankaya'da Güngörler bisiklet, Yenimahalle'den Performans bisiklet benim bildiklerim, kaliteli esnaflar./ Sıklık konusunda bir bilgim yok doğrusu.

• Beğen
Tepkiler: OsManGAzi06

xormot

Üye
Başlık
0
Tepki
0
Bisiklet
Merida
@tolgahantanguc

Eline sağlık demekten başka bir şey gelmiyor.
Bu arada ben de cyclcross bisiklet alacağım
@tolgahantanguc

@tolgahantanguc

@tolgahantanguc
@tolgahantanguc

Mesajda problem yaşadım mobilden kaynaklı sanırım eksik gelmiş.

Başlık
0
Tepki
11
İsim
Seçkin Bedük
Bisiklet
Cube
Herkese merhaba sabahları 5-7 arası eryaman, harikalar diyarı ve çevresinde haftanın 3 günü sürüşe çıkıyorum gelen olursa beklerim.

• Beğen
Tepkiler: yusufgs3625

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Başlık
30
Tepki
3.227
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@yusekacycle

Ben @Erdoğanlar Bisiklet 'i tercih ediyorum. Türkiye'deki tek yetkili Shimano servisi sanırım. Profesyonel hizmet, orjinal parçalar ve sınırsız ürün çeşidi var. Sıklık konusu biraz göreceli zaman zaman geçerken uğrayıp sorun, zaten bakıma ihtiyacı olmayan bisiklete buna bakım yapmamız lazım deyip servise almazlar. Hakkaniyetli esnaflar.

mack_sin

Üye
Başlık
1
Tepki
34
İsim
emin faruk ekren
Bisiklet
Corratec
Ankara da bende macunköyde otuyorum ama inanın bana demetevlere girmek hiç hoşuma gitmiyor. İnsanların bisikletlilere demette pek saygı yok. Aslında araçlara da saygıları yok :) Yollar çok dar demetevlerde bisiklet sürmek için pek uygun değil. :D Bende Ankara da emek de delta bisiklet var oda aklınızda bulunsun bisiklet konusunda delta çeşitlilik bakımından bir tık daha iyi gibime geliyor. Lakin iyi pazarlık yapın. Bu arada bende akşamları 6-8.30 arasında sürüyorum macunköy toki başlangıç adresim rota kafama göre :D

• Beğen
Tepkiler: andacfurkan

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Başlık
50
Tepki
942
Bisiklet
Salcano
5 yıla yakın bısıklet Tur vs uğraşırım Mersin Ordu Samsun Giresun Sıklıkla Tur Yaptığım Yerlerdi Ankaraya taşındım yemın ediyorum böyle boş Bır memleket yok ne gezmeye ne bısıklet surmeye yer var adam akıllı. Geleli 3 4 ay oldu adam akıllı tur yapamadım kazan Kızılcahamam tarafları hoşuma gitti ne yazıkkı mesai saatlerimın belırsızlıgınden çıkıp gidemiyorum Tez vakit doğu görevim çıksa da kurtulsam buradan.. Bır memlekette deniz olacak yeşil olacak en o nemlisi o memlekette sıcak soğuk bellı olacak Ankarada hiç bir şey bellı degil... Tam Kamu Memur Şehri Birde Nemrut Heykeli Koysalar Şehrin Girişlerine şehir kendini tam yansıtacak

oys14

Üye
Başlık
0
Tepki
56
Bisiklet
Carraro
Bisikletin teknik olaylarını öğretebilecek olan biri var mı? Fren ayarı nasıl yapılır vites ayarı nasıl yapılır. Bakım nasıl yapılır filan ?

windshear

Üye
Başlık
1
Tepki
53
İsim
Berker
Bisiklet
Kron
@oys14
Youtube üzerinde yerli yabancı sınırsız imkan var.

Örneğin dün bende Disk Fren kaliper ayarını yaptım güzel oldu :)

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Başlık
50
Tepki
942
Bisiklet
Salcano
@Bisikletli Gezgin Avm ler Güzel Ankarada Girince Para Harcıyorsun :) İyi Şeyler Elbette Vardır Ama tur yaptığım illerden sonra a gerçekten vasat kaldı hocam

Yukarı Alt