Ankara

cember3454

Veba
Başlık
1
Tepki
258
İsim
Berke Usta
Yav arkadaş 1 defa gece gelinen bilinmeyen bir yerde kaybolmak çok olası. Bunun Ankara ile doğrudan ilişkili olmadığı belli. Bu kadar tartışacak, Ankara’nın şehir düzenine sövdürtecek bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Anlık bir sinir ile yazmışsınız sanırım. Sorun yok insanlık hali...

Cyanide

105
Başlık
2
Tepki
455
İsim
Celal Y.
Bisiklet
Cube
Doğma/büyüme Ankara'lı biri olarak bu konunun Ankara ile alakalı olmadığını söylemek isterim, kusura bakmayın nasıl bir cihaz kullanıyorsanız navigasyondan çok hesap makinası görevi görmüş. Ankara'da hiç bir yer bilmeyen biri (yerleşimi kuşbakışı bilmenize gerek yok) tabelalara bakarak gitmek istediği yere rahatlıkla gider, aksini iddia edeni zor görürsünüz.

Dolaylı olarak Ankara'nın altını çizmek istediniz sanırım, bende bir Ankara'lı olarak "İstanbul'a bal dök yala" diyerek basit bir ironu yapayım. :naslyany:

Snr U

Daimi Üye
Başlık
8
Tepki
421
Bisiklet
Mosso
@Knight Rider hayatım boyunca Ankara ve İstanbuldan hoşlanmadım; Üniversiteyi İzmir'de okuyup bir şekilde 2017 Mart ayından bu yana Ankara'da yaşıyorum, yandex navi ile hayatımda ilk kez yaşadığım bir şehirde en ücra sokaklara kadar her yerine girip çıkabildim. Bence siz google map kullandığınız cihazı çöpe atın daha iyi çalışan birşeyler bakın

Sashigrey

Üye
Başlık
0
Tepki
18
İsim
Eray
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Knight Rider Batıkent'te medeniyet belirtisi mi yok? Yoları düzgün mü yapılmamış? Hahahahah

cember3454

Veba
Başlık
1
Tepki
258
İsim
Berke Usta
@Knight Rider yav hocam tamam uzatmayın işte. Saat daha 7 olmadan bunları yazacak ne yaşadınız? Amma uzattınız tamam bir daha gelmezsiniz olur biter! İyi günler dilerim...

Tepkiler: Snr U

Knight Rider

Kara atlı prens
Başlık
23
Tepki
845
İsim
Orkun
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar sanırım bir miktar terbiye sınırlarının dışına çıktım, tüm Ankaralı arkadaşlarımdan çok özür dilerim. Burası bir bisiklet forumudur ve bisiklet harici özellikle de terbiyesiz konular için değildir. Ankara'da kaybolmak haricinde çok kötü olay yaşadım ama bunun Ankara'nın suçu olmadığının farkına vardım. Lütfen beni affedin. Daha tamamlanmamış yerleşimler üstünden değerlendirmeler yaptım ve şehri düzensizlikler suçladım. Sadece Çinçin üstünden değerlendirme yapıp "Ankara varoşun önde gidenidir" demek gibi birşey esasında benim yaptığım. Bir gün Ankara'ya gelirsem bisikletimi de getirmeye çalışacağım, uygun olursam buluşuruz, Ankara'nın güzel yerlerini görürüz, bu şehirde iyi anılarım da olur böylece şehri iyi yönleriyle hatırlarım belki. Ve söz veriyorum, imkan olur da buluşursak bir Aspava'ya gireriz ve hepinizin yemeğini ben ısmarlayacağım kendimi hemşehrilerime affettirmek için. Hem Aspava'ya dair merakımı gidermiş olurum. Ankara'da doğmadım ama baba tarafından memleket ve nüfusa kayıtlı olduğum yer Ankara, yani hemşehri sayılırız. Ankara'ya gitme nedenimiz de baba tarafı akraba ziyareti idi zaten. Normalde ahlaklı, terbiyeli bir insanım ama Ankara'da çok kötü, hayatımı kaydıracak düzeyde bir travma atlattım ve bu travmanın etkisiyle bu konuda kişiliğimle tamamen zıt bir davranış gösterdim. Ve şu an size yaptığım bu terbiyesizlik için çok üzgünüm, bir daha böyle birşey yapmamak için elimden geleni yapacağım. Lütfen beni affedin. Hakkınızı yediysem de helal edin lütfen.@uslsy @Snr U @Sashigrey @Cyanide @pantera @cember3454

@Punctum @BarkinD @burcinhan

Adminlerden ricam bu konuda #4582 ve sonrasında yazılmış tüm mesajları silmeleri. Bu terbiyesizlik, iğrenç olay hiç yaşanmamış gibi olsun.

Son düzenleme:

Punctum

Daimi Üye
Başlık
1
Tepki
904
İsim
Mehmet O.
@Knight Rider Hiç beklemediğim bir olgunluk göstermiş ve yine hiç beklemediğim samimiyette bir özeleştiri yapmışsınız. Öncelikle sizi kutluyorum. Zaten yazdıklarınızdan Ankara ile özdeşleşen bir travma yaşadığınız anlaşılıyordu.

Forumlarda görmeye hiç alışık olmadığımız türden bu davranışınız nedeniyle sizi kutluyorum...

Yolerdem

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Erdem
Bisiklet
Salcano
Herkese iyi akşamlar, yol bisikletine geçmeyi düşünüyorum, ikinci el resmini attığım mosso 760 cb hakkında ne dersiniz, ilanda 8700 yazılmış, sizce fiyat ne eder ?

Dosyalar

Knight Rider

Kara atlı prens
Başlık
23
Tepki
845
İsim
Orkun
Bisiklet
Kron
Bence fiyatı uygun sahibi iyi bakmışsa eğer (0 km fiyatı 11000 ₺)

Tepkiler: Yolerdem

uslsy

Marstan Katılan İlk Üye
Başlık
14
Tepki
2.735
İsim
Ömer Uslusoy
Bisiklet
Giant
@Yolerdem

Performans bisiklette mosso reborn bak.

Tepkiler: Yolerdem

Yolerdem

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Erdem
Bisiklet
Salcano
Bisikleti bugün gördüm 1000 km yapmıştır dedi sahibi, kadro hariç ufak tefek çizikler var, ben 6500 verdim o 7000 dedi, 6500’e bırakacak gibi ne dersiniz ?

Pagajakh

Üye
Başlık
0
Tepki
42
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yolerdem
İlanda 15 günlük yazıyor ve 1000 km yapmış diyorsunuz. Biraz düşünün.

uslsy

Marstan Katılan İlk Üye
Başlık
14
Tepki
2.735
İsim
Ömer Uslusoy
Bisiklet
Giant
@BurakMehmet

Taytı giydik bir de üzerine kılları kısalttık... :D

Tepkiler: BarkinD

BF Okuru

Üye
Başlık
1
Tepki
70
Merhaba. Ankarada yaşıyorum. Ev iş arası kullanmayı düşünüyorum. İşe gidiş kolay ama eve gidiş yokuş yukarısı(seyranbağları) . Çoğu zaman trafik oluyor ve kaldırım kullanmak zorunda kalıyorum(boşken).
Beni yormayacak, dediğim şekilde kullanınca sıkıntı olmayacak (çok çukur var) bisiklet önerilerinize açığım. 1500 tlye kadar çıkabilirim. ikinci el temiz bir şey almayı düşünüyorum. Tanıdık bir bisikletçi arkadaş sana dağ bisikleti olur dedi. Dağ bisikleti de ağır yokuşlarda yormasın istiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bisikletli Gezgin

Ey şair; bana yağmurdan bahsetme,yağdır!
Başlık
788
Tepki
6.073
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
@emrb

2. el şehir bisikleti veya dağ bisikleti alabilirsiniz. O paraya alacağınız bir dağ bisikleti sizi yoracak kadar ağır olmaz. Dağ bisikleti aldığınızda sadece önde amortisör olsun yada düz maşada olabilir. O bütçeye Shimano acera,alivio hatta belki deore sistemli bisikletlerde bulabilirsiniz. Şehiriçinde kullanacağınız için dişli dağ bisikleti lastiklerden ziyade biraz daha düz olan asfalt lastiklerinizi seçmenizde fayda var. Birde kadro boyu olayı var. Boyunuza göre bir bisiklet almanız iyi olur. Size küçük veya büyük gelen bir kadro sürüş konforunuzu çok fazla etkiler.

Salcano Cıty Fun 50hd 700cc bu bisiklet forumda var ama bütçenize göre daha üst seviye bisikletlerde bulabilirsiniz.
Bianchi 28" Touring 727
Merida Crossway 20v
Carraro Sportive 330 bu bisiklet biraz daha fazla ama bakmanızda fayda var.

Tepkiler: Snr U

Snr U

Daimi Üye
Başlık
8
Tepki
421
Bisiklet
Mosso
@Bisikletli Gezgin hocam aslında söylenebilecek herşeyi söylemiş fakat sıkışık trafik ve mobilite açısından katlanır bisikletleri de dikkate almanızı öneririm...

Tepkiler: Bisikletli Gezgin
Yukarı Alt