Ankara

thames

Üye
Başlık
2
Tepki
32
Gimat civarı veya orada bulunan araba pazarının olduğu yere kadar gelebilirim sizin için uygunsa..?

DreamMaker

Daimi Üye
Başlık
26
Tepki
186
İsim
Tuğrul TIRPAN
Bisiklet
Bianchi
Köpeklerden bende tırsıyorum. geçen akşam çiftliğe gideyim dedim. Yol ıssızlaşınca tırıs tırıs geri döndüm..

thames

Üye
Başlık
2
Tepki
32
@Tuğrul T.

Köpeklerden tırsmamak elde değil. Bana doğru yaklaştıklarında nasıl oluyorsa nefeslerini hissediyorum. Birden kalp atışlarım yükseliyor, kalbim yerinden fırlayacak gibi oluyor, dizlerimin bağının çözüldüğünü hissediyorum.

Ama her şeye rağmen tenha sessiz yerlerden de gitmeye devam ediyorum.. (:)

CandanC

Forum Bağımlısı
Başlık
33
Tepki
1.608
Bisiklet
Whistle
@thames

adrenalin bağımlılığı dedikleri bu oluyo sanırım :D

ilgooz

Üye
Başlık
0
Tepki
0
Olabilir tabi. Bugün pedallayacaksanız birlikte yapabiliriz?

DreamMaker

Daimi Üye
Başlık
26
Tepki
186
İsim
Tuğrul TIRPAN
Bisiklet
Bianchi
Nasıl yani? Nasıl bu kadar çabuk geldiniz? Az önce kanuni parkının orda yukarı doğru gidiyordunuz. dıt dıt yaptım geçerken :)

thames

Üye
Başlık
2
Tepki
32
Ramazan başladığından beri bisiklete pedal basamadım.. Dolayısıyla gördüğünüz kişi ben değildim.. (:)

DreamMaker

Daimi Üye
Başlık
26
Tepki
186
İsim
Tuğrul TIRPAN
Bisiklet
Bianchi
Hımmm... Etlikte 1 tane daha beyaz cannondale kullanan kurban var yani... tamam onuda fotoğraflarım...

Başlık
1
Tepki
5
Cumartesi günü bu yoldan güvenç göletine kadar gidip döndüm :D çok zorladı beni :) 30 + 20 km eve döndüm. İlk kez bu kadar uzunlukta tur yaptım. çok fazla rampa vardı. 5 dk da indiğim yolu 30 dk da çıkıyordum :D birazda yanmışım güneş kremi sürmeme rağmen :D ama fena değildi yol. birazda köpekler vardı.

Bisikletli Gezgin

Ey şair; bana yağmurdan bahsetme,yağdır!
Başlık
786
Tepki
6.073
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Tebrikler... Biraz zorlu ama güzel rota...

turky

Aktif Üye
Başlık
14
Tepki
86
kıymetli bisiklet sevdalısı forum arkadaşlarım size bir sorum olacak

hafta da 3 gün ankara eryaman dan anıttepede ki işime yol bisikletim ile gitmek mantık lı mı? riskli mi? bu risk alınır mı?

Başlık
0
Tepki
8.824
Bisiklet
Bisan
Cüneyt abi le konuş derim (Cüneyt Hocaoğlu) kendisi hergün eryamandan bakanlıklara işe gidip geliyor. Şu an tatilde ama foruma giriyor. özel mesaj atarsan yada konuyu okursa muhakkak yardımcı olacaktır.

Tesup Taru

don't give up the fight
Başlık
21
Tepki
419
Bisiklet
Salcano
2 yıl boyunca Eryaman'dan Cebeci'deki iş yerime haftada bir kaç gün bisikletle gittim. Şu an Eryaman'da oturmuyorum ama işe bisikletle gitmeye devam ediyorum. İstanbul yolu, trafiği yoğun bir yol ancak aynı zamanda geniş bir yol. Anadolu bulvarı bağlantısında dikkatli olmak gerekiyor. Onun dışında trafik kurallarına uyduğunuz, kask-eldiven gibi güvenlik ve aydınlatma, görünme ekipmanlarını kullandığınız sürece bir sıkıntı çıkmaz. Bahsettiğim 25 km yolu yolu otobüs ile 1 saat 15 dakika, aracımla 40 dk., bisiklet ile 55 dakikada alıyordum. Gördüğünüz üzere gayet mantıklı. sürdükçe de riskin azaldığını göreceksiniz. Vazgeçmeyiniz...

DreamMaker

Daimi Üye
Başlık
26
Tepki
186
İsim
Tuğrul TIRPAN
Bisiklet
Bianchi
Ben Haftasonları 2 gün Etlik Kızılay yapıyorum. Hafta içi mesafem daha kısa...

Bence de çok mantıklı...

Tepkiler: turky

turky

Aktif Üye
Başlık
14
Tepki
86
vakit ayırdığınız için çok teşekkürler arkadaşlar,

o zaman şimdi pedallamak vakti geldi.

Başlık
7
Tepki
7
Bisiklet
Kron
Merhaba, Bende epey uzun bi süre Eryaman-Opera arsında bisikletimle gidip geldim. Yol gayet uygun ancak trafik kurallarına uymak gerekiyor, özellikle ayaş yolu bağlantı ve ayrımı araçların yüksek süratı nedeniyle oldukça dikkatli olmak gerekiyor. 25+25 günde 50 km iyi anrenman oluyordu. Şimdi iş yerim daha yakın olduğu için biskiklete binmek pek cazip gelmiyor. emniyetli pedallamalar.

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Başlık
22
Tepki
1.482
Bisiklet
Trek
@turky

Ramazan dolaysıyla ara verdiğim işe geliş gidişlere Bayramdan sonra başlarım, beraberde gidip gelebiliriz, sabah trafik biraz yoğun (Şu an okullar tatil olduğu için biraz sakin) fakat 1 saat 15 veya 20 dakika da bakanlıklarda oluyorum. Görüşelim ramazan sonrası beraber pedallayabiliriz.

turky

Aktif Üye
Başlık
14
Tepki
86
arkadaşlar bugün gidip geldim,

gidiş 47 dönüş 49 dakika sürdü. özellikle akşam sıkışık trafik ekmeğime yağ sürdü :)) çok eğlendim. yalnız akşam trafiği egzost dumanı açısında biraz kötü oluyo her neyse çok iyi geldi hafta da 3 gün devam edeceğim,

Tepkiler: CandanC

CandanC

Forum Bağımlısı
Başlık
33
Tepki
1.608
Bisiklet
Whistle
bisikleti iyi bi performanla kullanmak, çalışan insana zor... öyle iş sonrası 1-1,5 saat pedal çevirmeye çalışarak olmuyo ki bu iş...
e akşam da daha uzun sürülemiyo, hava kararıyo, insan önünü görmeden nasıl hız yapıcak kendini zorlıycak ki :S

o yüzden ben de (bir de benim işten eve dönerken ciddi yokuş var) en azından haftada 3 gün işe bisikletle gitme kararı aldım...

ama önce yağmurlar, şimdi sıcaklar derken erteledikçe erteledim bu kararı uygulamayı... pişmanııım :S

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Başlık
64
Tepki
1.946
Bisiklet
Cube
@turky

birkaç kez gittiğinde tehlikeli noktaları öğreniyorsun zaten, sürekli trafikte olacaksan küçük bir ayna edinmen de faydalı olabilir, istanbul yolu eskişehir yoluna göre çok daha emniyetli...

Yukarı Alt