Ankara ulus konya sokakta bisikletim çalındı.

kemken

Aktif Üye
Tepki
62
cannondale markalı bisikletimin seri no su:FM11452
Önce bugün belki 20 kişiye söylediğim şeyi söyleyeyim evet bisikletimi kilitlemedim. kendi apartmanımın önünde bile bisikleti kilitleyen ben bisikletimi kilitlemedim ve 2 dk. içinde bisikletim çalındı. ama ne olur siz milletin söylediği gibi -niye kilitlemedin demeyin. benim canımın acısı bana yetiyor zaten. Bisikletimi işhanının içinde yukarıya çıkan merdivenin kenarına dayadım ve 3 metre ötedeki dükkana girdim dükkan camekan olduğu için merdiveni başımı sola çevirsem görebiliyordum ama adamla konuşurken bisiklet çalınmış. mesafe o kadar yakındıkı bisikleti çalınırken merdiven korkuluklarından çıkan sesi işittim ancak bu sesin bisikletimi götürülmesiyle çıktığını bisikleti yerinde göremeyince anladım. o telaşla sağa sola işhanının çevresinde dolandım ama heyhat...
karokala felan gittim ama sanırım beyhude çaba bulunacağını hiç sanmıyorum. polis işhanının kameralarını inceleriz felan dedi 10 dk lık bir dilim verdim ama başka iki işyerinin kamerasını inceledim çalan görünmüyor çünkü işhanının iki kapısı var hangisinden çıktığı belli değil ve benim kamerasına baktığım işyeri nin görüş açısı çok yetersiz yani bisikleti çalan ahlaksız sadece ön kapıdan çıktı ise ve sadece aşağı tarafa gitse kaldırımdan değilde yoldan gitse görünecek. ancak bu kamerada 16. 42 de benim yoldan bisikletimle geldiğim görünüyor 16. 45 de telaşla işhanının çevresinde koşturmam görünüyor herşey bu 3 dk da olmuş yani.

Bisikletim cannondale scwelbe maraton lastikleri 10 gün önce sıfır takmış pompayı 10 gün önce yeni almıştım kadro çantasında alyan takımı yama seti zincir anahtarı vardı. geri otobüsle dönerken bisikletimle geldiğim yollarda arabayla gelmek kötü oldu..

Ankarada oturupda olmaz ama bisikletimi gören olurmu selenin altında oje ile M.T yazmıştım ismimin başharfleri. cebim 506 256 9797 olurda gören olur beni ararsa bende 155 i ararım veya gören arkadaş ararsa o da olur. teşekkürler20150525_173724.jpg

bisiklet çalındığında arka bagajı ve suluk yerindeki tool box yoktu

bisikleti satın aldığım arkadaşın ilanında daha güzel resimleri var bisikletimin. orjinalinden farkı arka aktarıcı kırılınca daha alt model daha ucuz olan altus ile değişti. ankarada arka aktarıcısı altus olan böyle ikinci bir bisiklet yoktur.
(link)

• Beğen
Tepkiler: BarisBJK
Scudo

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
Alçaklar 2 dk bırakmıyorlar.

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
çok geçmiş olsun :( görürsem, illaki haberdar ederim. Konya sokak taraflarında çalındıysa, birara Kaleiçi ve yenidoğan taraflarını da bir kolaçan edin derim, belki rastlarsınız. 2. el sitelerini takip etmekte de fayda var. inşallah tez zamanda bulunur...

kemken

Aktif Üye
Tepki
62
@mehmet ulaş hocam akacak kan damarda durmuyor inanın herzaman kitliyordum 1 dakikalığına girdim bisikleti kitlemek hiç aklıma girmedi 3 metre ötedeyim diye sanırım. mübalağa değil tama anlamıyla 2 dakikada oldu bitti.

@erphan sağolun hocam yarın bitpazarına bakıcam ama sanmıyorumki bulabileyim

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
@kemken senle alakası yok ki kendine atma suçu.Umarım bulunurda iyi bir dayak yer o adam.Ülkede adelet kavramı olmadığı için 1-2 saat karakolda kalır çıkıverir.

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
@kemken
mesajımı düzenledim, tekrar okur musunuz lütfen :)

kemken

Aktif Üye
Tepki
62
@mehmet ulaş sağolun hocam ama inanın hiç hiç ümidim yok bulunmasına dair. karakola gittim dilekçe aldılar ama ...
@erphan hocam ben karakoldayken bir genç vardı güpegündüz bıçak dayayıp cebinden parasını almışlar yenidoğan felan malum o civarda bisikletimi görsem bisikletimi ver demek zor anca polisi arayabilirim ama öneriniz için sağolun

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Dışkapı pazarı hala duruyor ise orada olabilir. 5 yıldır gitmiyordum. Çok geçmiş olsun. Ulus' a bisiklet ile gitmemek gerek aslında. Hala aynı Ankara..

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Ah be abim...

O sokaktan elektronik alet almam gerekti geçen ay proje için.Gittim ama ordaki tipleri sen benden iyi bilirsin.

Üşenmedim bisikletimi hanın 2.katına alışveriş yapacağım dükkanın önüne kadar çıkarıp indirdim.

5.kat olsa gene çıkarırdım.

• Beğen
Tepkiler: bua ve SerkanH

2265124

Aktif Üye
Tepki
38
İsim
SEDAT
Bisiklet
Kron
Geçmiş olsun . inşallah en kısa zamanda bulursunuz

kemken

Aktif Üye
Tepki
62
@Onur İlker Gündoğdu benim bisikleti çaldırdıktan sonra sokakta 4-5 bisiklet gördüm hepsi kitliydi. tamamen düşüncesizliğim ne diyeyim 2 dakikada oldu dediğim olayda sadece30 saniye bisikletimden bakışımı ayırdım. yazıklar olsun
@2265124 sağolun

soner kalaycıoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
946
İsim
soner
Başlangıç
1968—69
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
cana gelecek,mala gelsin.mesnevide bir örnek var,mala gelecek ziyanlar,canı korurmuş.sağlığınız iyi,kazancınız da varsa yerine koyarsınız.selamlar..

kemken

Aktif Üye
Tepki
62
@soner kalaycıoğlu Allah razı olsun hocam gelirken bende böyle teselli etmeye çalıştım kendimi. belki bugün bisikletle eve gelirken yolda ciddi bir kaza geçirecektim bisikletin çalınması bunun önüne geçti felan dedim ama mal canın yongasıymış parasını rahat ödeyememiştim ama dediğiniz gibi sağlık olsun

• Beğen
Tepkiler: sinemaperdesi

Ömer Ş.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
Yaptığınız güzel Temelli turu konusundan sonra bu konuda bisikletinizin çalındığını görmek beni fazlasıyla üzdü.Geçmiş olsun demekten başka bir şey de gelmiyor elimizden.İnşallah sizden bulundu haberini alırız.

kemken

Aktif Üye
Tepki
62
@Ömer Ş. sağolun hocam temelliden dönerken dış lastiğim patlamıştı (2500 km den sonra) ön arka sıfır scwelbe maraton takmıştım ramazan gelmeden aynı günde haymanaya gidip gelebilirmiyim diye düşünüyordum, şu anda üzüntüden-sıkıntıdan öyle yorgun hissediyorumki işten bisikletle 23 km geldiğim zaman bu kadar yorgun hissetmiyordum

soner kalaycıoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
946
İsim
soner
Başlangıç
1968—69
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
HAYVANLARIN DİLİNİ ÖĞRENEN ADAM (Mesneviden Hikayeler)

http://www.hergenc.org/sites/default/files/imagecache/teaser/resimler/hayvanlarla_ilgili_ilginc_bilgiler_1312385320.jpgKurtların, kuşların dilinden anlayan Musa aleyhisselama bir adam gelip yalvarır:
- Ne olur ey Allah'ın nebisi bana da hayvanların dilini öğret de ben de konuştuklarından anlayayım. Musa aleyhisselam izin vermez:
- Olmaz, der. Sen onların konuştuklarını dinlersen sabredemezsin. Arkasındaki hikmetleri düşünemezsin.
Ne var ki adam ısrar eder. Musa aleyhisselam da adama ev bekçiliği eden köpekle kümes hayvanlarının dilini öğretir.
Sevinçle evine gelen adam çöplükteki köpekle horozun konuşmalarını dinlemeye başlar. Bir ara köpekten şu sözleri duyar:
- Horoz kardeş, sen arpayla da buğdayla karnını doyurabilirsin. Biraz ötedeki taneleri yesen de ekmek kırıntılarını bana bıraksan olmaz mı, benim karnım çok aç.
Horoz şu cevabı verir:
- Sabret köpek kardeş, yarın buraya ağanın bu ölen eşeğini getirip bırakacaklar, bolca et yer, karnını iyice doyurursun.
Bunu duyan ağa hemen koşar ahırdaki eşeği alıp pazarda satar. Kendi kendine söylenerek döner:
- İyi ki hayvanların dilini öğrendim, yoksa eşek elimde ölecekti.
Ertesi gün yine kulak kabartır çöplükteki seslere. Köpek sitem etmektedir horoza:
- Hani ağanın eşeği ölecekti de ben de bolca et yiyecektim ya?
Horoz cevap verir:
- Ağanın eşeği öldü ölmesine de, satın alan zavallının elinde öldü. Ağa açıkgözlülük edip eşeği sattı. Ama üzülme, bu sefer ağanın atı ölecek. Buraya getirip bırakacaklar, bolca et yer karnını doyurursun.
Ağa yine hızla kalkar, ahıra gidip atı alarak pazara götürüp satar. Dönerken de yine söylenir:
- İyi ki hayvanların dilini öğrendim, yoksa at da elimde ölecekti. Gelip yine merakla kulak misafiri olur.
Bu sefer köpek daha yüksek sesle sitem ediyor:
- Horoz kardeş, beni yine aldattın. Hani ağanın atı ölecekti ya?
- Ağanın atı öldü ölmesine de, sattığı zavallının elinde öldü. Üzülme, bu sefer daha büyük bir ziyafete konacağız hep birlikte.
Köpek inanmaz.
- Hadi hadi yine beni aldatıyorsun.
Horoz kesin cevap verir:
- Hayır, aldatma falan yok. Bu sefer ağanın kendisi ölecek, malına gelecek olan bu defa kendi canına gelecek. Arkasından yemekler yapılıp etler pişirilecek, artanını da bizlere dökecekler, ye yiyebildiğin kadar. Ağa bunu duyunca şaşırır, sağa sola koşuşturmaya başlar, yok mu beni satın alacak biri, diye söylenir. Derken gece hastalanan ağa sabaha çıkmaz ölür. Arkasından yapılan yemek, pişirilen etlerden artanlar çöplüğe dökülür, uzun zaman hayvanlar ziyafete konmuş olurlar.
Bu sırada horoz söylenir:
- İnsanlar, "canıma gelecek olan malıma gelsin" diyebilselerdi de hileye başvurmasalardı. Bunda da bir hayır vardır, diye düşünselerdi. Bunu diyemiyorlar maalesef. Sonra da mallarına gelen canlarına gelince pişmanlık fayda vermiyor...

SerdarK.

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
serdar
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@kemken Geçmiş olsun gerçekten çok üzücü bir durum.İnşallah en yakın zamanda bisikletini bulursun.

kemken

Aktif Üye
Tepki
62
@serdarkoc teşekkür ederim serdar hocam nasip diyelim ama bisikleti çalınıp geri bulan kimseyi duymadım maalesef. inşaallah çıkar çalanlar kameraya takılmıştır sabıkası vardır Allah'tan ümit kesmeyelim

• Beğen
Tepkiler: Saikou