Aliexpress

Scudo

hakanemrez

Daimi Üye
Tepki
458
İsim
Hakan
Bisiklet
Specialized
Adam zaten kargo yapmıştıe 12 gün geçmiş . Orada teslimat kısmı var . Check edin lütfen orayi. Uçak işareti var ise Tr ye gelir kesin . Asıl olay PTT ! çok yavaşlar inanin beni deli ediyorlar ...

B

BF Okuru

Misafir
@hakanemrez O gördüğünüz uçak olayı falan hikaye, adam ürünü gönderdi 12 gün sonra ürün elimdeydi, 60 gün sonra baktığımda bile güya uçak hala Çin'den kalkmamıştı daha! İşin sırrı iyi satıcı da, düzgün bir satıcıdan alırsanız her şey tıkır tıkır işliyor, adım adım takip ediyorsunuz, ürününüz elinize geçiyor, hatta bazen hediye gönderen satıcılar bile oluyor. Yeterki geribildirimlere bakıp, çok satış yapmış, uzun süreden bu yana satış yapan, yüksek puanlı satıcılarla çalışın, zerre kadar sorun yaşamazsınız.

hakanemrez

Daimi Üye
Tepki
458
İsim
Hakan
Bisiklet
Specialized
@BF Okuru Eyvallah haklısınız. Genelde gönderimde sorun olmuyor.
Oldu ki sorun oldu aliexpress parayı zaten iade ediyor.

Kadir_10

Üye
Tepki
3
İsim
kadir
Merhaba arkadaslar turkiyede bisikletler cok pahali aloexpressten 200 dolar civari 6061 yada 7005 aluminyum kadrolu full shimano donanimli bisiklet alabilirmiyiz ? Sonucta chimano uzakdogu menseili bir firma burda daha uygun olur diye dusunuyorum dandik umit yada salcano alacagima boyle birsey alsam kargoyuda 2 ye yada 3 e boldursem daha once boyle birseyler alan oldumu aydinlatirsaniz cok sevinirim

Merhaba arkadasalar et kalinligi 1 mm karbon yada aluminyum borulari birlestirerek cok ucuza cok hafif ve saglam kadro yapilabilirmi ? Borulari aldiktan sonra gerekli birlestirici hangi malzemeleri almamiz lazim birlestirirken penlog gti yapistiriciyla birlestirip uzerinede kaynak yaptirdikmi kadroyu filler bile kiramaz fakat bisiklet konusunda cok yeniyim aluminyum sektorunde calisiyorum bu birlestirme konusunda bilgisi tecrubesi olan varmidir ?

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@Auron Sanchez @hakanemrez adam onayı kaldırmış diğer siparişler gibi duruyor,ayrıca 6 siparişten sadece 2'si yola çıkmış 4'ü hala ürün kargolandı kısmında acaba adam kutunun dolmasını mı bekliyor?

hakanemrez

Daimi Üye
Tepki
458
İsim
Hakan
Bisiklet
Specialized
@Owlknife evet öyle hemen aynı gün yollanmıyor. zaten orada diyor açıklamalarda "4 gün içinde sevk edilecektir vs." gibi ibareler var.

hakanemrez

Daimi Üye
Tepki
458
İsim
Hakan
Bisiklet
Specialized
@Owlknife benim de 24 gün oldu :)
orada 30-50 days vs. tarzı şeyler yazar. lütfen dikkat et onlara.
ve genelde bizim PTT ağırdan alıyor.

hakanemrez

Daimi Üye
Tepki
458
İsim
Hakan
Bisiklet
Specialized
Evet . anlaşmazlık açıyorsun. zaten şuan paran satıcı da değil. aliexpress de duruyor.
Sen ürüne onay verene kadar da orada durur. atıyorum 50 gün içinde gelmez ise oradan "dispute" açıyorsun.
şu linki detaylıca okumanı öneririm..
(link)

• Beğen
Tepkiler: Owlknife
B

BF Okuru

Misafir
Saolun arkadaşlar param geri iade edildi bu arada yaklaşık 36 gün önce sipariş ettiğim balatalar da geldi balaatalar bana pek güven vermedi 1 aya kalmaz gidip bisikleti satın aldığım yerde taktiricam bakalım nasıl bisey

88561 dosyayı görüntüle 88561 dosyayı görüntüle 88561 dosyayı görüntüle 88562 dosyayı görüntüle 88563 dosyayı görüntüle 88564 dosyayı görüntüle bana son fotoğrafta ki yuvarlak kis8m kopacak hisis veriyor eski balatalar imla kiyasladigimda çok hafif geldi birde dışındaki boy adn mi bilmiyorum ancak çok yumuşak gibi eski balatalarıma kıyasla

Hologram

Üye
Tepki
35
İsim
Harun Arslan
Bisiklet
Salcano
@.melih. bende oradan alıyorum balataları gayet saglamlar =) aynı modele benziyor shimanı m395 .. serisi sanki ve skıntı yok benimkilerde seninkilerde öle olur umarım =)

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@Taxonera R ile başlayıp CN ile biten bahsettiğiniz kod, Registired Mail denilen takipli postanın takip kodudur. Diğer kodların takipleri çokda mümkün değil bilgilerinize.

kity92

Üye
Tepki
18
Bisiklet
Salcano
aliexpress vb siteler sipariş et ve unut sistemiyle çalışmaktadır. 50 gün 60 gün 90 gün rekorum 90. kesinlikle olay bahsi geçtiği gibi ptt de. bazen çindende geç çıktığı oluyo ama ptt bildiğiniz leş adamlar denizaşırı paket gönderiyolar 2 günde bizimkiler yurtiçi o paketi 1 ay içinde adrese teslim edemiyor.

Hologram

Üye
Tepki
35
İsim
Harun Arslan
Bisiklet
Salcano
@.melih.
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160924/9913a1340de1515173dc4972897fd968.jpg

Burdan aldim bendee:)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hologram

Üye
Tepki
35
İsim
Harun Arslan
Bisiklet
Salcano
@Owlknife
12 adet vardi icinde tanesi1 dolara geldi tee 2015te almistim:)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Owlknife

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@Hologram eğer 50günde gelmezse ne yapıyoruz iade mi ediyoruz dispute mi açıyoruz