Aliexpress

Abdullah Cimis

Forum Demirbaşı
Tepki
208
Bisiklet
Scott
Merhaba arkadaşlar aliexpressten birkaç şey almıştım ve sorunlar oldu satıcı dolandırıcı çıktı. Ve iade süreci başladı Aliexpress 5-10 gün içerisinde iade yapılacaktır dendi. Fakat 15. Gün oldu hala iade yok. Aliexpress e nasıl mesaj atarım? Ve ingilizcesi iyi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim. Aynı durumda olupta iade işlemi yapanlar yazarsa bilgilendirirse sevinirim.

Scudo

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Abdullah abi bende aynı durumdayım. Şu 50 dolarlık bisikleti almıştım uzun bekleyişten sonra ilk önce siparişler donduruldu sonra orada "Finished" yazısı çıktı.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Bankanızla irtibata geçin kredi kartınıza bedelin iadesini talep edin. Dolandırıldığınızı yazarak faks çekin. Banka paranızı kartınıza iade edecektir. Ama karşı taraf haklı bir sebep ileri sürerse yine kartınızdan o parayı çeker. Ben bir çok defa bu yöntemle paramı iade aldım.

doğan_69

Daimi Üye
Tepki
326
durun bir sakin olun arkadaşlar FİNİSHED yazısı çıktıysa sipariş tamamlandı artık kargolanma sürecinde anlamına gelir..aliexpressten bende ilk sipariş verdiğimde burada başlık açmıştım sanırım dolandırıldım diye ama öyle birşey olmadı geç geldi ama geldi(en geç olan 1 ayda geldi)...satıcıyla irtibata geçip mesajlaştınızmı ?ben mesela iki lamba aynı anda sipariş verdim birisi 15 günde birisi 1 ayda geldi satıcıya mesaj attığımda tedarikte sıkıntı olduğunu söyledi..ingilizce olayını bu kadar sorun etmeyin sanırım onlarda google çeviriden yazıyolar ;)

• Beğen
Tepkiler: The Ertuğrul

Abdullah Cimis

Forum Demirbaşı
Tepki
208
Bisiklet
Scott
Fakat bizde durum farklı dolandırıcı kişi olduğunu tespit etti aliexpress. O yüzden iade sürecine geçildi ve para iadesini yapmadılar hala

Tepki
42
Bisiklet
Trek
Ben de 37 dolarlık bisikletlerden almıştım. Takip numarası sahte çıkınca alışverişe itiraz ettim. 1 gün içinde param yatırıldı. Hatta 3 lira fazla yattı dolar yükseldiği için. Değişik bir tecrübe oldu benim için.

Tepki
10
Bisiklet
Bisan
Takip numarasının sahte olduğunu nasıl anladınız ? Bilgilendirin lütfen bizi . Şu Ali'de neden paypal yoktur anlamam !

MustafaNR

Daimi Üye
Tepki
78
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hocam PayPal İle Aralarında Tartışma Olmuş(Mesut Çevik Canlının Bir Böl.)Aliexp.Kaldırmış.

Tepki
10
Bisiklet
Bisan
Ben de satıcıyla bire bir konuştum . Aliexpresten ödeme ekranına geldiğimde sipariş kodunu (Order NO) gönderdim , o da bana paypal hesabının mailini verdi . Kaskımın rengini , eldivenimin rengini sordu . Parayı öyle gönderdim ... Napayım , yok western union'um falanım filanım . Paypal olmazsa olmaz .

Abdullah Cimis

Forum Demirbaşı
Tepki
208
Bisiklet
Scott
arkadaşlar sorunum halen devam ediyor. Yardım edecek yok mu?

M.Biilikci

Üye
Tepki
16
Bisiklet
Salcano
Satıcının dolandırıcı olduğunu nasılanladınız? Bir mesaj ya da bu yönde bi açıklama mı yapıldı. Sitede satıcılar diyorki lütfen açık uyuşmazlık (Open Dispute) yolunu seçmek yerine öncelikle bizimle irtibata geçin. Ürün sayfasında mesaj bölümü var oradan öncelikle irtibata geçin. Geçtiğimiz haftalarda bu siteden dende bi miktar alım yaptım 13. günde 3 parça ürünüm geldi.(hala gelmeyen ürünler de var) ürün sayfasında bilgi bölümü de var,ürün satıcıdan ne zaman alınmış, uçak kargoya ne zaman verilmiş, ülkemize ne zaman girmiş vs. gibi birçok bilgi yer alıyor. Hatta ürünü barkod kodundan Çin ve PTT posta servislerinden takibini yapabiliyosunuz.

Not: Sitede terslikte olmuyor değil, bana ulaşan ürünlerden birisi hala Çin den çıkmamış gözüküyor.

Abdullah Cimis

Forum Demirbaşı
Tepki
208
Bisiklet
Scott
Evet site tarafından açıklama yapıldı. Ayrıyetten yanlışlıkla sipariş verip iptal ettiğim ürünün de parası da yatırılmadı.

Hakan Gencer

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
Aliexpress te siparişi ancak satıcı ile karşılıklı iptal edebilirsiniz. Bende 3 defa problem oldu 3 ün dede karşılıklı iptal ettik satıcılarla para iadesi 1 hafta içinde yapıldı. Şu anda gelmemiş bir ürün var ve satıcı mesajlarıma cevap vermiyor. Bu gibi durumlarda "open dispute" açacaksınız bu satıcıya noterden protesto çekmek gibi bişey, 3 gün içinde yine cevap vermezse "escalate dispute" diye bir seçenek var buda satıcı şikayet anlamına geliyor. Şu anda böyle bir durumda siparişim var 30$ lık çakma gözlük için. Halen beklemedeyim Aliexpress ten gelecek cevap için... Başka bir seçenek yok bunun dışında bankanızın başına ekşiyebilirsiniz...

Abdullah Cimis

Forum Demirbaşı
Tepki
208
Bisiklet
Scott
Acaba site yöneticilerine nasıl mesaj gönderirim yardımcı olurmusunuz? 180 $ param var hala yatırılmadı hesabıma. Napıcağımı bilmiyorum.

Tepki
32
Bisiklet
Carraro
Yazmadan edemeyeceğim... Bu 50 $ lık bisiklet başlığı açıldığında önce "almak lazım bunlardan" sesleri yükselmeye başladı forumdan, sonra bilir kişiler "yahu 50$ olmaz o var bu işte bir bit yeniği" dediler sonra arkadaşlar "yahu en fazla giden 50$ a olan olur " dediler ve tüm uyarılara rağmen bu bisikletleri aldılar... Ve o konunun son mesajlarında satıcının dolandırıcı olduğu, verilen takip kodlarının çalışmadığı, sahte olduğu ortaya çıktı... Buraya yazılan mesajları da yorumladığımda önce satıcı ile iletişim kurmak gerekiyor, eee bu satıcı dolandırıcı, o zaman siteye şikayet etmek gerekiyor site de buna artık ne zaman cevap verirse, biraz da insafına kalan bir duruma düşürüyor...

Valla arkadaşlar eskiler "ucuz etin yahnisi yavan olur" demişler, kalbinizi kırmak mayetinde yazmadım bunları, yanlış bişey dediysem simden özür dilerim ama durum bundan ibaret... Geçmiş olsun...

Hakan Gencer

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
Valla open dispute göremiyorsanız işlem tamamlanmış demektir. geç kalmışsınız sanırım. bir şekilde confirm etmişsiniz yani ürünü aldığınızı onaylamışsınız. Bu arada benim gelmeyen ürün için Aliexpress'ten bugün yanıt geldi, ürünün yollanmadığını tespit etmişler posta kodundan ve satıcının yanıtını bekliyorlarmış vs. işlem tamamlanınca Aliexpress e referans olması açısından burada yayınlayacağım. Bundan sonraki alışverişlerim için banada örnek olacak.

Abdullah Cimis

Forum Demirbaşı
Tepki
208
Bisiklet
Scott
Hayır bir şey onaylamadim. İptal sürecine girmişti ve fon işleme yazıyordu ve sonra bitti yazdı o kadar.