Aliexpress

TeslaciBey

Üye
Tepki
12
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Scudo

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.218
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba.
Kargo nasil bu kadar hizli geldi, böyle gelmesi normal mi?
Bu aralar 7-8 günde ulaşıyor Ae kargoları. Amazon'dan aldığım ürün de 9 günde kargoya veriliyor. Çinliler mi çok hızlı yoksa Almanlar mı yavaş?

TeslaciBey

Üye
Tepki
12
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tesekkür ederim hocam da ben de dün ufak bir sey aldim, tahmin teslimat 15 Mayis gösteriyor. Valla anlamadim bu isi. Ae'den.

Cem Coşkun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.629
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba.
Kargo nasil bu kadar hizli geldi, böyle gelmesi normal mi?
Benim kargo 4. günde İstanbul'daydı. Bizim tarafın gümrük işlemleri, PTT ile Muğla'ya gelmesi, dağıtıma çıkması vs derken 9 günü buldu.

• Beğen
  • Hahaha
Tepkiler: TafLan ve Amanita

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.867
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
21 mart'ta verdiğim sipariş ulaştı. Yarın da diğer paket teslim edilecek. Shimano ürünleriydi. Kargo ücreti ödedim. Site %30 gümrük ücretini peşin aldı. Banka Doları 1 TL yukarıdan sattı. Yine de toplamda TR fiyatına göre %40 uyguna geldi.

hakano

Forum Demirbaşı
Tepki
359
İsim
Hakan
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ali Express'e şu siparişi verdim. (link) Lakin sonradan hız vs sensörünün ayrı satın alınması gerekebileceğine dair şüpheye düştüm. Ali Express'e sordum ama henüz cevap gelmedi. Bilenler söylesin lütfen, yeni bir sipariş mi gerekiyor?

Tepki
280
İsim
Secda G.
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Müşteri soruları kısmında yanıt vermişler zaten, ayrı satın alınacağını.

• Beğen
Tepkiler: hakano

Amanita

Daimi Üye
Tepki
234
İsim
Hasan UĞUZ
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ali Express'e şu siparişi verdim. (link) Lakin sonradan hız vs sensörünün ayrı satın alınması gerekebileceğine dair şüpheye düştüm. Ali Express'e sordum ama henüz cevap gelmedi. Bilenler söylesin lütfen, yeni bir sipariş mi gerekiyor?
Sadece yol bilgisayarını almışsın. Yeni hesap açıp hız ve kadans sensörünü 250 TL'ye alabilirsin. kalp atış sensörü de istiyorsan onu da ayrı alacaksın.

(link)

(link)

• Beğen
Tepkiler: ozanzb61 ve hakano

hakano

Forum Demirbaşı
Tepki
359
İsim
Hakan
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben de sonradan annladım. Ama sensörleri olmadan "yol bilgisayarı" neye yarar ki? Yani niye sensörleri ayrı satar bu adamlar?

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.312
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Ben de sonradan annladım. Ama sensörleri olmadan "yol bilgisayarı" neye yarar ki? Yani niye sensörleri ayrı satar bu adamlar?
Normali budur. Hız ve mesafe ölçecekseniz , zaten bu veriyi gpsten elde edeceksiniz, sensöre ihtiyacınız bulunmuyor. Kadans için ayrı sensör almanız gerekir ki, eğer bir antrenman planı takip etmeyecekseniz çok da gerekli olduğunu düşünmüyorum. HR de aynı şekilde , standart bir bisiklet kullanıcısının takip ettiği bir veri değildir, ancak belirli nabız bölgelerinde antrenman yapacaksanız kullanırsınız.

Güç kısmına gelirsek en uygun powermetre 13bin TL civarındaydı en son. Bunu kimse bundle yapıp satmaz yol bilgisayarı ile :)

Sizin takip etmek istediğiniz veriler nelerdir?

• Beğen

hakano

Forum Demirbaşı
Tepki
359
İsim
Hakan
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Selam Gürkan Bey. Cihaz hakkında kullanıcıların yaptığı değerlendirmelerde GPS'in çok verimli çalışmadığı söyleniyor. O yüzden titizlendim. Benim ilgilendiklerim hız, mesafe ve kadans. Hız-mesafe ve kadans ölçümü yapan iki sensör için sipariş verdim (TL 544, vergiler dahil). Umarım pişman etmez.

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.312
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Selam Gürkan Bey. Cihaz hakkında kullanıcıların yaptığı değerlendirmelerde GPS'in çok verimli çalışmadığı söyleniyor. O yüzden titizlendim. Benim ilgilendiklerim hız, mesafe ve kadans. Hız-mesafe ve kadans ölçümü yapan iki sensör için sipariş verdim (TL 544, vergiler dahil). Umarım pişman etmez.
Merhabalar

Anlıyorum, nacizane önerim gps datası tutarlı olmayan bir ürünü tercih etmeyin. Genelde bu tip cihazlarda , ağaç yoğun patika kullanımı ya da tünel vs geçişlerinde veri alabilmek için hız sensörü tercih edilir. Cihazın asli görevi gps verisine dayanarak size doğru konum, hız ve mesafe bilgisini sunmaktır aslında.

Güle güle kullanın, sorunsuz kullanmanızı dilerim.

• Beğen

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.521
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba
(link) gidonu almak istiyorum. Kullanacağım bisiklet Carraro fire 3.2 UCI.
1. uyum sağlayıp sağlamadığını nasıl net öğrenebilirim?
2. ürün fiyatı yüksek olduğu için gümrük vergi vs işlerde sorun yaşar mıyım?

Kadir Eskici

Forum Bağımlısı
Tepki
1.735
İsim
Kadir
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar merhaba
Bisikletinizin gidon şaft borusunun üst kısmının çapını öğrenmelisiniz. Linkteki gidon 28,6 mm. Piyasadaki çoğu bisikletin bu şekilde ama üreticinin kendisine sorabilirsniz ya da bilen biri söküp bakabilir.

Ürünün fiyatı 150 eurodan az olduğu için gümrükte sorun çıkmaz. Yüzde 30 vergi ödeyerek satın alabilirsiniz.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.755
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisikletinizin gidon şaft borusunun üst kısmının çapını öğrenmelisiniz. Linkteki gidon 28,6 mm. Piyasadaki çoğu bisikletin bu şekilde ama üreticinin kendisine sorabilirsniz ya da bilen biri söküp bakabilir...
Bisikletin özelliklerinde ((link))
MAŞA: KARBON 1-1/8"-1-1.1/2" THRU AXLE “UCI”
yazıyor.

1 1/8" = 28.6 mm

@RmzBurak arama yapınca daha ucuza veren satıcılar da çıkıyor, tümüne baktınız mı?
(link)

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.521
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletin özelliklerinde ((link))
MAŞA: KARBON 1-1/8"-1-1.1/2" THRU AXLE “UCI”
yazıyor.

1 1/8" = 28.6 mm

@RmzBurak arama yapınca daha ucuza veren satıcılar da çıkıyor, tümüne baktınız mı?
(link)
Yok bakmadım detaylı, ama 2 çeşidi var biri tam içten kablolama diğeri boğaz hariç kablolama sanırım. Bir bakacağım. Araştırıyorum youtube incelemesi ve yorumları güzel gibi.

ozy361

Üye
Tepki
455
İsim
ozan demir
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba
IMG_3679.jpeg
Bende tosekkin baska modelını kullanıyorum ürünleri sağlam. Sele borumda tosek ve 95 kg olarak beni iyi taşıyor 😂

EmreCavusoglu

Aktif Üye
Tepki
181
İsim
Emre
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Carraro fire uci saft borusu 28.6mm. Ama ekstra bir aluminyum parca var onunla birlikte 31.8 gidon bogazi var stock şeklinde. Onu sökmeniz gerekiyor. Bende carraro fire 3.3 ucide kullanmak icin lexon thinline diye bir gidon siparis gectim 2 3 gune elime ulasir 28.6mm full kablo icerde bir gidon. Tecrubelerimi paylasirim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: TafLan

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.521
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
316865 dosyayı görüntüle
Bende tosekkin baska modelını kullanıyorum ürünleri sağlam. Sele borumda tosek ve 95 kg olarak beni iyi taşıyor 😂
Hocam deneyimlerini paylaşır mısın. Esneme durumu nasıl. Elle sıkınca esniyor mu nasıl olması lazım bilmiyorum
Carraro fire uci saft borusu 28.6mm. Ama ekstra bir aluminyum parca var onunla birlikte 31.8 gidon bogazi var stock şeklinde. Onu sökmeniz gerekiyor. Bende carraro fire 3.3 ucide kullanmak icin lexon thinline diye bir gidon siparis gectim 2 3 gune elime ulasir 28.6mm full kablo icerde bir gidon. Tecrubelerimi paylasirim.
Sizin ürün linki nedir gönderir misiniz? Yani dediğiniz şekilde komple söksem istediğim gidonu takarım herhalde