Akra gran fondo yol bisiklet yarışı 2019

Scudo

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.119
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sccetin
Birşeylere kızmış, bir konuda veryansın ediyordu bırakıyorum silin hesabını falan diye. Forum yetkilileride isteğini yaptı sildiler sanırım hesabını, o günden beri yok forumda.

• Beğen
Tepkiler: Serrchi

tgbhzln

Moderatör
Moderatör
Tepki
347
İsim
Tuğba
Bisiklet
Peugeot
yarış organizasyonu hakkında söyleyecek çok laf var ama tek kelime ile özeti rezaletti.

Bir kere yukarıda da yazıldığı üzere yarışçıların bir kısmı yanlış yönlendirildi ve fazladan 15 km kadar yol yapmalarına sebep olundu. Buna bağlı olarak yapılan itirazlara ise yetkililer tarafından sizin sorununuz gibi saçma bir cevap verildi. bizler oraya para vermiş, emek harcamış, çeşitli şehirlerden kalkıp gitmiş sporcularız. elbette yolda doğru yönlendirme, görevli , doğru işaretçiler olmasını bekliyoruz. kritik bir yol ayrımına bariyeri açıp, yol gösterecek bir polis değil, organizasyon görevlisi koymak hiç zor olmasa gerek.

Bir başka sorunlu nokta ise, polisin trafiği kapattığı noktalarda trafiğin hala akmasıydı. bir kavşakta araç ile, bir noktada ise yaya ile karşı karşıya kaldım. iki noktada da polisler mevcuttu ancak gözleri trafikte değildi ve birbirleri ile sohbet halindeydi.

Finiş noktasında bir tane bile ambulans yoktu. Yarış başlarında olan kazaya karıştım. Kalkıp bir şekilde devam ettim ama finiş noktasında beni gören herkes hemen ambulansa gitmemi söyledi. kazada dudağım patlamış, ve yüzüm, dizlerim, omzum yaralanmıştı. Alanda ambulansı bulamadık. tam 15 dakikadan fazla ambulans gelmesini bekledik. Finişte ciddi bir kaza yaşansa, ambulans olmamasını, bu kadar geç gelmesini nasıl, kime açıklayabilirlerdi??

Kısaca, akragranfondo, aynı firma tarafından organize edildiği sürece bir daha katılacağımı zannetmiyorum. İnsanların emeklerinin harcandığı bir yarış oldu. Ve sanırım en doğru hareketi Esin Yılmaz yaptı. 92 km yerine 106km yarıştığı için 1. olamadığı, 2. ilan edildiği yarışta kürsüye çıkmadı ve en onurlu duruşu sergiledi.

celilcetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
1.111
İsim
Celil ÇETİNER
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen sene uzun etaba girmiştim. Bu sene kısada yer aldım. Sabahın köründe o soğukta start aldık. yağmur çamur kazalar sorunlar üzerine sorunlar. Kalite artması gerekirken iyice düşürmüşler. Bere vermişlerdi önceki yıl bu sene o bile yok.

• Beğen
Tepkiler: Strada ve makaram

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@celilcetiner tebrikler, az çok yaptığınız sürüşleri görebiliyorum, emeğinizin karşılığını almışsınızdır bir nebze, kazasız belasız sürüşleriniz olsun :harika:

celilcetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
1.111
İsim
Celil ÇETİNER
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Şevket Özer

Aktif Üye
Tepki
385
İsim
Şevket
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kesin bilgi olmadığı için silinmiştir.

Bir de şu tişört renklerini düzeltseler pembe nedir ya

Son düzenleme:

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.602
@celilcetiner

Videodaki, bu cok degerli insanin , dusen bisikletciye yonelik hissiyati icin , ne desem bilemedim. iyi ki sen ve senin gibi insanlar var.

• Beğen
Tepkiler: celilcetiner

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
@zulal.abbas

Tebrikler ve Marmaris'de de başarılar. Acaba bu organizasyonları nereden takip ediyorsunuz? Ben de bakayım dedim Marmaris Fondo'ya ama kayıtlar kapanmış bile. Haberim bile yoktu böyle birşeyin varlığından.

Tepki
27
İsim
Zülal Akbaş
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@vetohan

Merhaba,
2018 organizasyonuna bakmışsınız.
2019 açılmadı hala.
Nereden takip ettiğimize gelince sosyal medya ve duyumlardan.
Granfondo Marmaris diye arada kontrol ediyorum.

Bilginize.

basri

Forum Demirbaşı
Tepki
1.339
İsim
Tuncay Özışık
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Look
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,

İyisi kötüsüyle bir Akra Gran Fondo daha oldu bitti. Genel olarak ülkemizde bu tür bisiklet etkinliklerinin yok denecek kadar az olduğunu düşünecek olursak yaşanan aksaklıklara karşın biz bisikletseverlere kazandırdıklarını düşünüp gelecekte daha iyi organizasyonlar yapılacağı yönündeki umudumuzu yitirmeyelim lütfen. Tüm eleştirilerimizi önerilerimizi biriktirip yeri geldiğinde organizatörlere münasip dille iletmeliyiz, ne kadarını başarabilirsek. Ben kendi hesabıma teknik toplantı sırasında önemli gördüğüm iki konuyu ilettim, iletmeye devam edeceğim.

Youtube üzerindeki birçok güzel videoya ben de kendimce bir 61K montajlı video ekledim, paylaşıyorum

--> (link)

Granfondo'da henüz çamur içinde kalmadan bir karemiz...
190770

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
sanırım bizim forumdan antalya granfonda'ya katılanların sayısı bir elin parmakları kadar, belki de katılımcılar sıralamada hayal kırıklıkları yaşayınca değerlendirme yazısı yazmak içlerinden gelmedi . kim bilir?

Noldor

Herr Bockolog
Tepki
2.032
İsim
Caner Kocaman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2019 yarışı sonrası yaşanan tepkilerden sonra 2020'yi düzenlememe kararı mı alındı acaba??
sitelerinde veya başka bir yerde bir bilgiye ulaşamadım...

bilgisi olan var mı?

basri

Forum Demirbaşı
Tepki
1.339
İsim
Tuncay Özışık
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Look
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,

22 ve 23 Şubat 2020 tarihleri telafuz ediliyor.

• Beğen
Tepkiler: a.valverde

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.602
bu sene hem antreman/hazirlik icin hem de sonuc odakli hedefledigim bir kac yaris/surus var. bu da onlardan biri , umarim imkan ve zamanimiz uyar da , katilabiliriz.,

• Beğen
Tepkiler: sccetin

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Vay arkadaş vay
Efsane genel klasmancı İvan Basso ve efsane klasikçi Andrea Tafi ikisi de Antalya'daymış ve de granfondoda yarışmış. :harika:
İvan Basso ile foto çektirmek isterdim.Bassoyu izledim ama Tafi'ye yetişememiştim.Tafi de müthiş bir klasikçidir.Paris Roubaix,Ronde,İl lombardia gibi 3 tane monument kazanmış bir bisikletçi.
Andrea Tafi klasikçiliğini konuşturmuş uzunda kendi yaş grubunda(53 yaşında) 1. genel klasmanda 5. olmuş.:harika: