Akra gran fondo yol bisiklet yarışı 2019

Bigpatron

Forum Bağımlısı
Kayıt
31 Ocak 2018
Başlık
0
Mesaj
682
Tepki
1.445
Şehir
Sweet home
İsim
Semih
Bisiklet
Fuji
@sccetin
Birşeylere kızmış, bir konuda veryansın ediyordu bırakıyorum silin hesabını falan diye. Forum yetkilileride isteğini yaptı sildiler sanırım hesabını, o günden beri yok forumda.
 
  • Beğen
Tepkiler: Serrchi

tgbhzln

Üye
Kayıt
6 Mart 2016
Başlık
1
Mesaj
44
Tepki
144
Yaş
29
Şehir
izmir
İsim
Tuğba
Bisiklet
Peugeot
yarış organizasyonu hakkında söyleyecek çok laf var ama tek kelime ile özeti rezaletti.

Bir kere yukarıda da yazıldığı üzere yarışçıların bir kısmı yanlış yönlendirildi ve fazladan 15 km kadar yol yapmalarına sebep olundu. Buna bağlı olarak yapılan itirazlara ise yetkililer tarafından sizin sorununuz gibi saçma bir cevap verildi. bizler oraya para vermiş, emek harcamış, çeşitli şehirlerden kalkıp gitmiş sporcularız. elbette yolda doğru yönlendirme, görevli , doğru işaretçiler olmasını bekliyoruz. kritik bir yol ayrımına bariyeri açıp, yol gösterecek bir polis değil, organizasyon görevlisi koymak hiç zor olmasa gerek.

Bir başka sorunlu nokta ise, polisin trafiği kapattığı noktalarda trafiğin hala akmasıydı. bir kavşakta araç ile, bir noktada ise yaya ile karşı karşıya kaldım. iki noktada da polisler mevcuttu ancak gözleri trafikte değildi ve birbirleri ile sohbet halindeydi.

Finiş noktasında bir tane bile ambulans yoktu. Yarış başlarında olan kazaya karıştım. Kalkıp bir şekilde devam ettim ama finiş noktasında beni gören herkes hemen ambulansa gitmemi söyledi. kazada dudağım patlamış, ve yüzüm, dizlerim, omzum yaralanmıştı. Alanda ambulansı bulamadık. tam 15 dakikadan fazla ambulans gelmesini bekledik. Finişte ciddi bir kaza yaşansa, ambulans olmamasını, bu kadar geç gelmesini nasıl, kime açıklayabilirlerdi??

Kısaca, akragranfondo, aynı firma tarafından organize edildiği sürece bir daha katılacağımı zannetmiyorum. İnsanların emeklerinin harcandığı bir yarış oldu. Ve sanırım en doğru hareketi Esin Yılmaz yaptı. 92 km yerine 106km yarıştığı için 1. olamadığı, 2. ilan edildiği yarışta kürsüye çıkmadı ve en onurlu duruşu sergiledi.
 

celilcetiner

Forum Demirbaşı
Kayıt
22 Ekim 2007
Başlık
12
Mesaj
566
Tepki
1.608
Şehir
ALANYA
İsim
Celil ÇETİNER
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen sene uzun etaba girmiştim. Bu sene kısada yer aldım. Sabahın köründe o soğukta start aldık. yağmur çamur kazalar sorunlar üzerine sorunlar. Kalite artması gerekirken iyice düşürmüşler. Bere vermişlerdi önceki yıl bu sene o bile yok.


 
  • Beğen
Tepkiler: Strada ve makaram

Ömer Murat

Yönetici
Kayıt
3 Şubat 2016
Başlık
23
Mesaj
4.841
Tepki
33.090
Şehir
Antalya
@celilcetiner tebrikler, az çok yaptığınız sürüşleri görebiliyorum, emeğinizin karşılığını almışsınızdır bir nebze, kazasız belasız sürüşleriniz olsun :harika:
 

Şevket Özer

Aktif Üye
Kayıt
10 Mayıs 2015
Başlık
4
Mesaj
197
Tepki
415
Yaş
29
Şehir
Marmaris
İsim
Şevket
Bisiklet
Carraro
kesin bilgi olmadığı için silinmiştir.

Bir de şu tişört renklerini düzeltseler pembe nedir ya
 
Son düzenleme:

a.valverde

El Imbatido
Kayıt
22 Haziran 2018
Başlık
8
Mesaj
517
Tepki
865
Şehir
istanbul
@celilcetiner

Videodaki, bu cok degerli insanin , dusen bisikletciye yonelik hissiyati icin , ne desem bilemedim. iyi ki sen ve senin gibi insanlar var.
 
  • Beğen
Tepkiler: celilcetiner

vetohan

Forum Demirbaşı
Kayıt
21 Mayıs 2018
Başlık
0
Mesaj
488
Tepki
785
Şehir
Muğla
@zulal.abbas

Tebrikler ve Marmaris'de de başarılar. Acaba bu organizasyonları nereden takip ediyorsunuz? Ben de bakayım dedim Marmaris Fondo'ya ama kayıtlar kapanmış bile. Haberim bile yoktu böyle birşeyin varlığından.
 
Kayıt
27 Aralık 2018
Başlık
0
Mesaj
12
Tepki
68
Yaş
36
Şehir
manisa
İsim
Zülal Akbaş
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@vetohan

Merhaba,
2018 organizasyonuna bakmışsınız.
2019 açılmadı hala.
Nereden takip ettiğimize gelince sosyal medya ve duyumlardan.
Granfondo Marmaris diye arada kontrol ediyorum.

Bilginize.
 

basri

Forum Demirbaşı
Kayıt
29 Eylül 2006
Başlık
46
Mesaj
499
Tepki
862
Şehir
Antalya
Bisiklet
Colnago
Merhaba,

İyisi kötüsüyle bir Akra Gran Fondo daha oldu bitti. Genel olarak ülkemizde bu tür bisiklet etkinliklerinin yok denecek kadar az olduğunu düşünecek olursak yaşanan aksaklıklara karşın biz bisikletseverlere kazandırdıklarını düşünüp gelecekte daha iyi organizasyonlar yapılacağı yönündeki umudumuzu yitirmeyelim lütfen. Tüm eleştirilerimizi önerilerimizi biriktirip yeri geldiğinde organizatörlere münasip dille iletmeliyiz, ne kadarını başarabilirsek. Ben kendi hesabıma teknik toplantı sırasında önemli gördüğüm iki konuyu ilettim, iletmeye devam edeceğim.

Youtube üzerindeki birçok güzel videoya ben de kendimce bir 61K montajlı video ekledim, paylaşıyorum

-->
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.Granfondo'da henüz çamur içinde kalmadan bir karemiz...
190770
 

ippon

Forum Bağımlısı
Kayıt
16 Ekim 2018
Başlık
0
Mesaj
1.024
Tepki
4.718
Şehir
denizli
İsim
behço
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Trek
sanırım bizim forumdan antalya granfonda'ya katılanların sayısı bir elin parmakları kadar, belki de katılımcılar sıralamada hayal kırıklıkları yaşayınca değerlendirme yazısı yazmak içlerinden gelmedi . kim bilir?
 
  • Beğen
Tepkiler: celilcetiner
Yukarı Alt