Akra gran fondo yol bisiklet yarışı 2019

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.385
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Akra kısa parkur 61 km'de 250 m tırmanışı olan neredeyse düz bir parkur. Bir yarışta tek başına sürmek beklenemez (amaç varsa). Doğru grubu yakalanıp doğru yer tutulursa 37 km/s için yaklaşık solo 34-35 km/s hızlar için harcayacağınız gücü harcarsınız. Gran fondo da üstlerde yer alacak bir erkeğin zaten benzer bir rotada antrenmanları 33-35 km/s hızlarda olmalı. Düzenli ve bilinçli antrenmanla abartılı bir hız değil. Ama ortalama artıkça 38 - 39'a çıktıkça gereken güç katlanarak artıyor. Tabi bu benim için. Ocak ayında ftp/kg değerim 3,92 temmuz gibi 4'ün üzerine çıkıyor. Kendi adıma bu yarış için 4'ün üzerinde bir ftp/kg değerim olması gerekir ki kaçış grubunda tutunabileyim. Bu da zaten yarışta derece alan arkadaşların nasıl bir özveri içinde olduklarının göstergesi.

• Beğen
Tepkiler: utksn ve BayCicik
Scudo

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.067
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Katılan herkesi tebrik ederim. Lakin bu granfondo dediğimiz eğlence amaçlı düzenlenen halk yarışları değil mi? (Yanlışım varsa duzeltiniz. Bildiğim kadarı ile para ödülü yok) Burda ki başarılar biraz fazla abartılıyor gibi. Takım arkadaşımızı taşıdık falan ne bileyim. (Kesinlikle küçümsemek anlamında yazmıyorum sadece ufak bir eleştiri. Burda ki dereceleri abartmamak gerekir diye düşünüyorum)
Elbette ilk amaç eğlenmek, sonra derece yapılan performans geliyor. Unutmayın ki birçok kişi emeklerinin karşılığı olan derece ve performanstan zevk alıyor. Amaç sadece sürmek olsa herkes turcu olurdu ve grandondo ile uğraşmazdı. Ayrıca buraya katılan herkes amatör ve aldıkları dereceler ile övünecek tek yerler burası. Başka yarışlarda derece yapabilen olsa zaten amatör değil profesyonel yarışlara katılırlardı.

basri

Forum Demirbaşı
Tepki
1.339
İsim
Tuncay Özışık
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Look
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Katılan herkesi tebrik ederim. Lakin bu granfondo dediğimiz eğlence amaçlı düzenlenen halk yarışları değil mi? (Yanlışım varsa duzeltiniz. Bildiğim kadarı ile para ödülü yok) Burda ki başarılar biraz fazla abartılıyor gibi. Takım arkadaşımızı taşıdık falan ne bileyim. (Kesinlikle küçümsemek anlamında yazmıyorum sadece ufak bir eleştiri. Burda ki dereceleri abartmamak gerekir diye düşünüyorum)
Granfondo adı verilen bisiklet yarışlarını amatör ruhla yapılan ciddi spor etkinlikleri olarak düşünmek gerekir. Eğlence amaçlı bir bisiklet aktivitesi olarak düşünmek haksızlık olur. Katılan çoğu kişi eskiden bu sporu yapmış ama hala aktif olarak bu işi devam ettirip yarışma ruhunu canlı tutmak isteyen ve bunun için de aylarca çalışanlardan oluşmaktadır. Tabii elit sporcular da aynı yarışta kendilerini göstermekte, bir nevi performanslarını test etmektedir. Bu sebeple bu spora tutkun kişilerin kendi kendileriyle yarışmaları ve gelişimlerini izlemeleri için benzersiz bir fırsattır bu yarışlar. Burada elde edilen dereceleri de kendi içlerinde, yaş aralıklarında, hava ve yol koşullarında değerlendirmek gerekir. Bence muhteşem başarılar elde ediliyor. Hele ileri yaş kategorilerine baktığınızda gurur duyulacak şaşırtıcı sonuçlarla karşılaşıyorsunuz.

Herşeye rağmen yarış ruhuyla pedallara basmanın, acı çekmenin yanında kendine göre eğlencesi de yok değil :)

Granfondolar bizlerin desteğiyle devam etmeli ve sayıları ve kaliteleri de hep yükselişte olmalı...
12:58 ile 14:30 arasında arkasına girdikleriniz biziz. Domestik olarak yarıştım bu sene. Güzel bir takım işi ile kadınlar genel klasman 3.lüğü ve yaş kategorisi 1.liği gördü formamız.
Güzel dereceler yapmışınız, tebrikler. Kendi adıma 13:37 lerde yapılan atağa bu yaşta cevap verebilseydim iyi olacaktı ama biraz geç uyandım :) Güzel kaçtılar.

Son düzenleme:

ulaş kaya

Forum Bağımlısı
Tepki
405
Bisiklet
Cannondale
Sanırım kısıtlama var ulaşılamıyor.Bende göremedim.

Turisti

Daimi Üye
Tepki
792
İsim
Enes
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
VPN kullanarak izleyebiliyorsunuz şuanlık. Sağolsunlar daha erişimler kalkmadı, bu durum da Youtube, Twitter, Facebook, Instagram ve WhatsApp kullanılamıyor.

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.623
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu arkadaş kimse en az 50 tane fotosu var.
IMG_2148.jpg

En beğendiğim bir kaç fotodan biri de bu.Kim çekti ise fotoları harika ellerine sağlık.
UCAR8789.jpg