Akıllı bileklik ya da akıllı saat önerisi

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.222
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar Zepp uygulaması amazfit’in kendi yani varsayılan olarak kullanılan uygulaması mı, aktivite açık şekilde şarj süresi ortalama ne kadar gidiyor bilgilendirirseniz sevinirim, teşekkürler.
Merhaba, evet kendi varsayılan uygulamasıdır. Yalnız etkinlik açık ne kadar çalıştığını hiç denemedim. Günlük kullanımda fazlasıyla yeterli olacağını düşünüyorum. Cihazın gps modülü yok, sürüş değerlerini gösterip, başlat-durdur gibi komutların verilmesini sağlıyor. Konumdan dolayı asıl tüketimi ise telefon yapıyor. Onun çantada-cepte olması yeterli.

• Beğen
Tepkiler: oesen
Scudo

oesen

Üye
Tepki
139
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba, evet kendi varsayılan uygulamasıdır. Yalnız etkinlik açık ne kadar çalıştığını hiç denemedim. Günlük kullanımda fazlasıyla yeterli olacağını düşünüyorum. Cihazın gps modülü yok, sürüş değerlerini gösterip, başlat-durdur gibi komutların verilmesini sağlıyor. Konumdan dolayı asıl tüketimi ise telefon yapıyor. Onun çantada-cepte olması yeterli.
Anladım amazfit bip ve bip s arasında nasıl bir farklılık gösterir şarj süresi vb. Konu hakkında bilgininiz var mı veya bilgisi olan varsa bütçe ayırabilirim teşekkürler

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.546
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Anladım amazfit bip ve bip s arasında nasıl bir farklılık gösterir şarj süresi vb. Konu hakkında bilgininiz var mı veya bilgisi olan varsa bütçe ayırabilirim teşekkürler
(link) spor aktivitesi için kullanıp bütçem az diyorsan önerebileceğim Amazfit Stratos 2 modeli olacaktır.
(link)

• Beğen
Tepkiler: oesen
Tepki
11
İsim
Selçuk
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selam herkese garmin forerunner 245 i bisiklet için önerir misiniz? Nabız bandı veya bisiklet bilgisayarı düşünmüyorum şimdilik. Kalori göstersin yaklaşık, nabzımı göreyim, rotamı göstersin, stravaya otomatik atabileyim. Aslında bunlar kıstaslarım onun haricinde bataryası da uzun giderse tadından yenmez :)

Garmin venu sq modeli hakkında fikri olan da paylaşabilirse çok iyi olur. Ben de artık garmin ekosistemine girmek istiyorum herhangi biriyle bunların :)

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.168
Bisiklet
Specialized
Selam herkese garmin forerunner 245 i bisiklet için önerir misiniz? Nabız bandı veya bisiklet bilgisayarı düşünmüyorum şimdilik. Kalori göstersin yaklaşık, nabzımı göreyim, rotamı göstersin, stravaya otomatik atabileyim. Aslında bunlar kıstaslarım onun haricinde bataryası da uzun giderse tadından yenmez :)

Garmin venu sq modeli hakkında fikri olan da paylaşabilirse çok iyi olur. Ben de artık garmin ekosistemine girmek istiyorum herhangi biriyle bunların :)
Forerunner 245, koşu saati. Bisiklet için de koşu saati önermem. FR245 ile Edge 530'un fiyatları birbirine yakın olmalı, bisiklet için Edge 130 bile koşu saatine tercih edilir bence.

• Beğen
Tepkiler: Selcuktemizsoy

oguz169

Forum Demirbaşı
Tepki
467
İsim
OGUZHAN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben yaklaşık 2 haftadır Huawei gt2 kullanıyorum. koşu, bisiklet gibi antrenmanlarda gerçekten güzel. magene nabız sensörü ile ayni anda da kullandım. nabızı aynı veriyor ikiside. tavsiye ederim.

• Beğen

Acedia

Aktif Üye
Tepki
795
İsim
Habib
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
ben yaklaşık 2 haftadır Huawei gt2 kullanıyorum. koşu, bisiklet gibi antrenmanlarda gerçekten güzel. magene nabız sensörü ile ayni anda da kullandım. nabızı aynı veriyor ikiside. tavsiye ederim.
Huawei Band 4 Pro kullanıyor eşim. Stravaya veri aktarmak için Healt Sync kullanıyoruz ama stabil çalışmıyor. Iphone kullancıları için böyle bir çözümde yok. Strava kullanmak isteyenler için pek kullanışlı gelmiyor Huawei ürünleri.

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.679
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer

Ben de bu güne kadar yol bilgisayarı yerine bir triathlon saati olan Suunto Spartan kullandım. Gayet memnunum ama bir Coospo sipariş ettim gelmesini bekliyorum.

Tepki
11
İsim
Selçuk
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Teşekkürler yorumlarınız için. Ben yol bilgisayarı almayı düşünmüyorum açıkçası şimdilik, ileride tam profesyonel olarak yapmaya başlarsam o zaman alırım. Şimdilik saatte karar kıldım. Watch GT2 vardı genel olarak memnundum ancak nabız konusunda sizin kadar şanslı değilim sanırım. Yüksek tempolu sürüşlerde bazen 84 gösteriyordu. Bu beni hayal kırıklığına uğratıyordu :) stravaya veri aktarma sorunu da büyük problem. Health sync bende kullandım ama hem ücretli 7 günden sonra hemde iPhone desteği yok. Şimdilik venu sq ye yakınım fiyat olarak forerunner dan daha ucuz. Saati de sadece bisiklet için değil diğer antrenmanlarımda da kullanmak için istiyorum yürüyüş, ağırlık, koşu v.b. Değerli yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim. Gelebilecek yorumlara göre de son kararımı vereceğim :)

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.493
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Huawei Band 4 Pro kullanıyor eşim. Stravaya veri aktarmak için Healt Sync kullanıyoruz ama stabil çalışmıyor. Iphone kullancıları için böyle bir çözümde yok. Strava kullanmak isteyenler için pek kullanışlı gelmiyor Huawei ürünleri.
Health sync için teşekkür ederim deneyeceğim.
Satıp alternatif saate geçmeyi düşünüyordum hatta..

Acedia

Aktif Üye
Tepki
795
İsim
Habib
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Health sync için teşekkür ederim deneyeceğim.
Satıp alternatif saate geçmeyi düşünüyordum hatta..
Tekrardan hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Uygulama 7 gün ücretsiz biz 30,99₺ verip sınırsız olacak şekilde satın aldık. Fakat sürekli hata vermesinden kaynaklı kullanılamıyor.

• Beğen

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.493
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tekrardan hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Uygulama 7 gün ücretsiz biz 30,99₺ verip sınırsız olacak şekilde satın aldık. Fakat sürekli hata vermesinden kaynaklı kullanılamıyor.
3 5 tl diye düşünmüştüm ama 30.99 hem de sorunluysa gerek yok👍yine teşekkürler

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.174
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
5 yıldır Samsung gearfit2 kullanıyorum, artık daha donanımlı bir saat arıyorum, muhtemelen de amazfitlerden alacağım, sizlerin önerisi var mı?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.546
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
5 yıldır Samsung gearfit2 kullanıyorum, artık daha donanımlı bir saat arıyorum, muhtemelen de amazfitlerden alacağım, sizlerin önerisi var mı?
Stratos 3. Bende 2 var kuzenin eşine de aldırdım çok memnun. Arkadaşa 3 aldırdım o da çok memnun kaldı. Bütçe az ve aktif spor yapıyorsanız amazfitten şaşmayın derim.

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.434
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Garmin vivoactive 4S i çok beğeniyorum teknik olarak. Pratikte kullanan var mı acaba? Biraz pahalı bir saat ama hem akıllı saat hem de spor saati olarak bir arada isteyenler için ideal olduğunu düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: _Madmexx _

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.168
Bisiklet
Specialized
Garmin vivoactive 4S i çok beğeniyorum teknik olarak. Pratikte kullanan var mı acaba? Biraz pahalı bir saat ama hem akıllı saat hem de spor saati olarak bir arada isteyenler için ideal olduğunu düşünüyorum.
Vivoactive 4S'in Star Wars versiyonu olan Rey modelini almıştım (çünkü ben bir fanboy'um). Şu anda eşim kullanıyor; genel olarak güzel bir ürün, bazı spor saatleri gibi saçma derecede büyük olmadığı için günlük kullanım için ideal ancak dediğiniz gibi biraz pahalı ve bazı dezavantajları da var:
-Pil ömrü biraz kısa.
-Powermetre desteği gibi bazı gelişmiş özellikleri yok
-Saat olduğu için bisiklette kullanımı zor. Ekrana bakmak için elinizi gidondan çekmeniz veya gidona takmanız gerekiyor (gidona takıldığında da nabız ölçemiyor).

Acedia

Aktif Üye
Tepki
795
İsim
Habib
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Paraya kıyıp Apple Watch 6 almayı düşünüyorum.Bisikletten düşüp ekranı kırarsam diye de korkmuyor değilim
Sanırım saat yerine kolum kırılırsa daha ekonomik olacaktır ☺
Apple watch uzun süreli sürüşler için mantıklı olamayacaktır. Sanırım 6. serilerinin bile gps kullanmadan 1 gün şarjı gidiyor.

_Madmexx _

Forum Bağımlısı
Tepki
3.583
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Stratos 3. Bende 2 var kuzenin eşine de aldırdım çok memnun. Arkadaşa 3 aldırdım o da çok memnun kaldı. Bütçe az ve aktif spor yapıyorsanız amazfitten şaşmayın derim.
Çetin bey, sizinle aynı fikirdeyim. Pace modelini kullanıyorum, 4.senesi ve hala görevini yapıyor. Koşu, bisiklet, tenis, yüzme. Kadans da ölçse fena olmazdı hani diyorum:ssrtcbya:.

Spor amaçlı saat arayan arkadaşlara ben de kesinlikle tavsiye ederim. Pace modelinin 2.el fiyatları 300-350tl ile hala çok uygun. Nabız için (daha doğru olduğundan) bant kullanıyorum. En büyük artısı dahili hafıza ile müzik dinlemek benim için. Garmin'de sadece vivo music ve üst model runner'larda müzik mevcut.

Pili spor ile 1.5-2 gün. Normal kullanımda 4-5 gün. Strava'ya da hemen aktarıyor datayı.

RTFM

Forum Demirbaşı
Tepki
1.151
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Apple watch uzun süreli sürüşler için mantıklı olamayacaktır. Sanırım 6. serilerinin bile gps kullanmadan 1 gün şarjı gidiyor.
6. Seri kullanıyorum bir süredir. Batarya aktif kullanımda 1 gün gidiyor. Daha az kullanımda ise 1,5 gün civarı gidiyor. Bisiklet için iyi bir opsiyon değil maalesef. Nabız ölçme datası doğru ama sürerken ben zorlandım kullanmakta. O nedenle son sürüşlerimde takmadım bile. Bisiklet için herhangi bir saatin faydalı olacağını düşünmüyorum. 1 defa yatırım yapıp, garmin edge yada Wahoo yatırımı yapmanın faydalı olduğunu düşünüyorum.