ADSL VE POSTA GÜVERCİNİ

Mustafa KILIÇ

Daimi Üye
Tepki
311
İsim
Mustafa Sedat KILIÇ
Israil'de ADSL hizmetinden memnun olmayan bir grup internet kullanicisi, genis bant internetin (ADSL) hala internet kullaniminda yeterli hiz tatmini vermedigini anlatmak icin ilginc bir deney gerçeklestirdiler.

Israil'de Celile golu kenarindaki Ohalo kentinde toplanan internet tutkunlari, posta guvercini ile toplamda 4 GB tutan birkac hafiza kartini (Memory Flash Card), 100 km mesafedeki Ramat Hasharon'a gönderdiler. Güvercinle es zamanli olarak ADSL'den 4 GB'lik bir verinin ayni sehirdeki bir internet adresine transfer edilme islemi baslatildi. Posta güvercini kus ucusu mesafedeki 100 km'lik yolu 2 saat 17 dakikada katettiginde ADSL'den ayni bilgiler hala transfer halindeydi. Bu deney guvercin ile bilgi transferinin, hizi 2.27 Mbps olan ADSL'ye göre ticari acidan hala daha avantajli oldugu sonucunu ortaya koydu.
(link)

Scudo
T

Tuğrul

Misafir
Çok iyi yaaaa

Bundan sonra bağlantın kaç km hızla uçuyor diye soracağız......
Sizin Güvercin kaç megabit???? :D :D :D

Barbaros

Forum Demirbaşı
Tepki
193
Ben hemen alıyorum bır guvercın. Usa den dvd getırttırıcem amazondan :)

Mustafa KILIÇ

Daimi Üye
Tepki
311
İsim
Mustafa Sedat KILIÇ
barbi ,

paçalı olursa , malları paçalarının içinde gümrükten kolay geçirir abi , aklında olsun ... :)

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
evet floxacınus iyi bir noktaya kanat koydun..ben bir kuş sever olurak(ki toz ve tüy'e alerjim vardır) paçalı kuşlarımdan bir kaçını satabilirim..daha 100.000 km olmadı bile..garaj güvercini bunlar gellll.:D:D