Accell bisiklet umursamazlığı

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
446
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet yine accell bisikket.
Erdoğanlar bisikletten almış olduğum ve yol bisikletinde kullanmış olduğum trainer lastiği kullanım öncesi ve sonrası titizlikle temizlenmiş olmama rağmen antrenman esnasında yanak tarafından balon yaparak yüksek bir ses ile patladı.
Üretim hatalı olduğu aşikar olduğu için direkt schwalbe firmasının customer service ne yazarak şikayet oluşturdum konuyu inceleyerek bana Türkiye distribütörü olan accell bisiklet e başvurması onların konu hakkında bana yardımcı olabileceklerini yazdılar hatta accell bisiklet cc li mail bile attılar.
Bunun üzerine dönüş bekledim gelmedi defalarca mail attım yanıt gelmedi telefon ile aradım sallamadılar.
Böyle bir umursamazlık böyle bir esnaflık ve müşteri memnuniyeti olamaz.
Vukaatları ile meşhur firma bana da golünü atmış oldu.
Bu firma ile alış verişte tekrar düşünün

Dosyalar

Scudo

ÇAMKOMLU

Daimi Üye
Tepki
431
İsim
HASAN
Bisiklet
Diğer
Accel Bisiklet'e hiç bir yerde bulunmayan Aydan Çelik Manifesto kısa kol formanın XL bedeninin üretilip üretilmeyeceğini defalarca sordum. Sanki duvara sordum. Birkaç gün önce oğluma aldığım bisiklettte Carraro seçeneğine bakmadım bile.

• Beğen
Tepkiler: HUZEYFECAN

yenhesa

Aktif Üye
Tepki
212
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Hocam Schwalbe yurt dışı merkez iletişim birimlerine tekrar mesaj atın, en azından durumu bilsinler. Şikayetvar gibi sitelere de accell ve schwalbe sözlerini kullanarak yazın. Böyle bir durumu kullanıcı hatasına bağlaycaklarsa bile lastiği yurtdışına gönderip inceletsinler derim.

Geçmiş olsun. Bir de böyle bir olay yolda da başınıza ya da başımıza gelebilecek bir olay.

• Beğen
Tepkiler: Vedat_Çakar

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen ay aldığım yol bisikletimde kullanılan schwalbe lugano arka lastik balon yaptı. Lastik telleri hasar gördüğü için böyle olmuş dedi bisikletcim. Hemen aldığım yer olan bike&outdoor mağazası ile iletişime geçtim. Kendileri fotoğraf ve video çekip e-posta gondermemi istediler. Hafta başında attım bekliyorum. Umarım hazır Ramazan'a denk gelmişken sorun çözülür.

Superevo

Daimi Üye
Tepki
339
İsim
Arif
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Üretim tarihi hakkında bilgin var mı ? Aldığın yer ile görüştün mü ?

Yoldakiseruven

༼ ºل͟º ༽🧌
Tepki
1.261
İsim
Lemi Dolunay
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
2014 yılında mahkemelik olduğum için bu firma hakkında yorum yapmayacağım. Uzak durun

Türko

Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu şekilde davranilirsa kendileri kaybeder. Umarım bu forumu takip ediyorlardir. Gönül isterdi ki bu forumda bir yetkilileri olsun. Bence çok şey kazanırlar

• Beğen
Tepkiler: kerem E

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
1 sene kadar can çekiştikten sonra hakkınızı alırsınız efendim :) Bu süreçte ilahi bir aydınlanma, statünüzdeki sabır yeteneğinde gözle görülür bir gelişmeye şahit olacaksınız :) Allah şimdiden sabır versin.
Kimi arkadaşlara anında yardımcı olsalar da kimilerini de mağdur etmiyor değiller ne yazık ki.

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

smtdgncy

Daimi Üye
Tepki
488
İsim
Samet
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yazık gerçekten yazık. Koskoca firma nasıl böyle vurdumduymaz olabiliyor? Hiç mi değer vermez müşterilerine?

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Türk firmalarının yegane sorunu! Ürünü üretmekle iyi bir firma olunmuyor maalesef. İyi bir firma, ürünü sattıktan sonra babalar gibi arkasinda duran, müşterisini mağdur etmeyen sattığı mala sahip çıkan firmadır.
Bizim ülkede "güler yüz" ürünü satana kadardır maalesef. Ürün elden çıkar hele bir de müşteri tarafından ürünün sorunlu olduğu, destek istendiği beyan edilirse uretici-satici firma kılıçları çeker işte o zaman. Yerli üretim bundan kaybetmiyor mu zaten!

semihcelik

Üye
Tepki
17
İsim
semih
Bisiklet
Giant
bu memlekette ne olursan ol kimseyi memnun edemezsin. accell koskoca firma biraz maillere geç dönüyorlar arıyacaz deyip aramıyorlar ama. bugüne kadar garanti kapsamından son 2 yıl içerisinde sorunsuz yenilenen ürünlerimi sayayım.
dandik bir pompam bozuk çıktı mail attım 100tl daha pahalı bir pompa gönderdiler. nabız sayacım bozuldu direk yenisini gönderdiler. 200 liralık farım bozuldu direk sıfır kutu değiştirip yanında da ucuz başka bir lamba hediye ile geri gönderdiler. şişirir şişirmez yarılan lastiğimi direk yenisini verdiler. biraz sabırlı olun telefonla ulaşıp mailim ulaştımı deyin her biri on numara adam böyle tavşan dağa küsmüş işleri ile kendinizi yıpratırsınız. bir firmayı şikayet etmekde bu kadar kolay olmamalı. siz firma görmemişsiniz. donsuz bırakırlar adamı. böyle yapa yapa iyi firmada bırakmazsınız iyi esnafta.

• Beğen
Tepkiler: CeRKeZ

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
446
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aslında evet Türk firmalarında bir sıkıntı var açıkçası,
Son yaşadığım problem de trainerimdeki arıza bunu da Ellite merkeze yazdım beni Kron bisiklete yönlendirdi, kendileri ile görüştüm traineri gönderin muhtemelen değişim yaptırırlar dediler.
Gönderdim aramasam bana sonucu bildirecekleri yoktu aradım değişim kararı verilmiş e tamam Ramazan ayındayız trainere en çok ihtiyacım olduğu zaman dedim elimizde sıfır trainer yok fuarda kullandıklarımızdan gönderelim dediler kabul etmedim, şimdi de bir haftadır yeni trainer ne zaman ellerinde olacak onun bilgisini verecekler.
Sıkıntı bizim ticari ahlakımızda olabilir sanırım.

• Beğen
Tepkiler: Aruera

sezgindurmus

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Sezgin
Bisiklet
Carraro
Accel'de sıkıntılı bu aralar gerek döviz artışı vs ürün getirmiyor, bir de bildiğim kadarıyla lisans anlaşmaları doluyor grubun Fransız Peugeot grubuna geçmesi gibi bir durum var ama sonuçta ne kadar doğru ne kadar yanlış net bir şey diyemiyorum.

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
446
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sezgindurmus
Hak edene Haka Dansı o zaman

• Beğen
Tepkiler: yenhesa ve MakRo

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@sezgindurmus

Fransız Peugeot grubuna geçemez, Peugeot zaten CycleEurope grubuna ait bir marka.

CycleEurope da Grimaldi Industri Group'a ait ki onlar da Bianchi'nin asıl sahibi. Accell ise büyük bir Hollandalı grup.

Accell Türkiye'den çıkıp her şeyi Grimaldi'ye devredecekse bilemem. İyi olur, yıllardır kaktırılan çakma Bianchi'lerin yerine orjinalleri gelir belki. Schwalbe de eşek değil, bulur bir bayi Türkiye'de.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve Murat B.

Türko

Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mert E.
o fiyatlara orijinal bianchi alamazsın yeeen. kodaman ve ensesi kalınlar hariç :komik:

ayrıca bu konuda takibim devam ediyor. benimde bir lastik sorunum oldu. direkt yerine satıcı firma ile iletişime geçtim. beklemede kalın.:naslyany:

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Türko

Yok ya, ülkede ekonominin maşallahı var, herkes bizi kıskanıyor, parası dolara endeksli müthiş köprülerimiz, çok büyük acayip havalimanımız ve çift gidiş otoyollarımızla çokomelliyiz, fakir mi kaldı ülkede, neden gidip Bianchi alamayalım "YEEEEN"?

hgercek

Daimi Üye
Tepki
852
Bianchi İtalya'da market bisikletiymiş diyolla.

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
Memlekette işini düzgün yapan yerli firma olmasa neyse de . Böyle olunca çok sırıtıyor.