9. Edirne Yol Bisikleti Yarışı

Mehmet Cetinbudak

Aktif Üye
Tepki
242
İsim
Mehmet Cetinbudak
Bisiklet
Cannondale
@Serkan Mıstınoğlu
@Serkan Mıstınoğlu

Evet, videoyu ben çekmiştim. Tek üzüldüğüm nokta, ana grupta iken video kaydememiş olmam. Yaklaşık 50. km 'ye kadar ana grupta idik. Sonrası başka peloton oluşturduk. İlk gruptan yaklaşık 5 dk sonra finiş gördük.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner
Scudo

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@Mehmet Cetinbudak çok guzel çalismissiniz. Bir ara grup buyumus, sanirim yakalanmissiniz. Yoksa on grubun geride kalanlari mi topladiniz anlayamadim :) Finiş de olsaymis keske tam hazirlanmistimm son kilometrelerdeydiniz. Dedim finiş görecegiz ama olmadi :(

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek

Mehmet Cetinbudak

Aktif Üye
Tepki
242
İsim
Mehmet Cetinbudak
Bisiklet
Cannondale
@Serkan Mıstınoğlu

Ana gruptan kopanları toparlayarak kar topu gibi gittik. Arkadan yetişen de oldu galiba. Finişi çekememişim. Sprint finiş oldu grupça. Sarı formalı arkadaş tahminimden önce çıktı, soldaydı, ben sağdan çıkana kadar, ona yetişemedim. Grubun 2. si oldum. Zevkli bir finişti.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
Ön gruba yerleşmeye çalışırken 13. km de lastiğim patladı. 2k kmdir patlamayan Conti 4000 s ll lerin yarışta patlayacağı tutmuş. Değiştirine dek 12dk geçti.(50mm karbon jant saolsun.)
İçinde olacağımı düşündüğüm ana grup 41. km ye geldiğinde, patlaktan sonra tüm gücümle basmış olmama rağmen ben 33. km ye gelebilmiştim.
Tüm yarış boyunca 50 küsür km yalnız pedallamak zorunda kaldım. İyi de performans göstermeme rağmen ortalama hızım 32.5 km/h ancak olabildi.
Ana gruptaki antrenman arkadaşlarımın ort. hızları 37-38 km/h civarında geldi.
Pelotonun farkını yaşayarak pekiştirdim.
Yarışta yalnız kaldığınızda oyun bitiyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@NKurtuldu

Gerçi Continental s2 için fena değil diyorlar idi ,yalnız 1 yıllık teker ile yarışmak dez avantaj olabilir,benim teker 14 aylık bir kere geçen eylül ayında patladı ,oda tam evin önünde lastik indi,teker şivalve maraton 25 hacim,yarış için uygun değil,gerçi iki yarışta patlamadı, su oluklu olduğu için hız kesmekte,son yarışta 33.4 ortalama yaptım bu teker ile,silik olsa ortalamam farkedecek diye düşünmekteyim,tekerin özelliği önemli bir unsur,yokuş aşağı bu teker akmıyor asfaltı tutuyor bu bakımdan yokuş aşağı sürekli pedal çevirdim
Açıkçası hem silik,hem patlamayan içten korumalı, 2 yıl dayanıklı teker almak lazımda,tabi var ise böyle bir teker

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.107
Bisiklet
Diğer
@yunakre
O nasıl bir performans öyle:) Mtb ile ana grupta gitmek bi yana zaman zaman özellikle rüzgarın karşıdan esmeye başladığı anlarda grubu taşıdığın da oldu:) baya iyi çeviriyosun helal olsun diyorum:) Grupta bi bakan emin olamayıp "mtb mi o" diyerek bi daha bakıyordu :D :harika:

• Beğen
Tepkiler: Özcan ve yunakre

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.107
Bisiklet
Diğer
@yunakre
Ben açıkca şaşırdım ve gerçekten grup içinde en nizami sürenlerden biriydiniz. Genelde çizginizde, atak yaparken veya ayağa kaltığınızda dış tarafta. Dönerken arkadaşla bahsi geçti hatta "altında mtb olmasına rağmen gayet nizami sürdü" diyerek. Sonuçta yol bisikletine göre daha iyi manevra olanağı var ve daha iyi yol tutuyor. Dolayısıyla daha agresif hareketler yapmanıza olanak sağlıyor. Grup içinde özellikle genç arkadaşlarda çok fazla anlamsız hareket edenler vardı. %3-4 eğimde Contador özentisi bisikleti 3 kişilik alanda savuranlar, %-1 eğimde grup içinde rüzgar yememesine rağmen Froome inişi yapanlar, makas atanlar, gidona değmek pahasına araya girenler vs. Tekrar tebrik ediyorum performansınızdan ve sürüş tekniğinizden ötürü.

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
@yunakre abi sana dair tek sıkıntım sanırım frenlerindi. Malum ana pelotonda sıkça saçma sapan hareketler yüzünden ani frenler oldu. Böyle bi durumda bi disk frenin arkasında kalmamaya çalıştık. Malum yolda o kadar kısa fren mesafesi yok:D

• Beğen
Tepkiler: Wasabie ve yunakre

yunakre

Elektrikli 240s :D
Tepki
271
İsim
Yunus Özdemir
Bisiklet
Merida
@lealtad
:D o ani manevralardan iyi sıyrıldık vallehi... verilmiş sadakamız varmış ahahha:))

@Özhan Akgöğ
teşekkür ederim ..

• Beğen
Tepkiler: lealtad

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@yunakre

Elektrik var sende,desemde inanma ,:islik:
bisiklette değil elektrik ,esasında sende acaip bir elektrik ve karizma olduğu kesin ,dostum yunus.

yunakre

Elektrikli 240s :D
Tepki
271
İsim
Yunus Özdemir
Bisiklet
Merida
@Kudret Kurtcebe
evlenme programına yazılayım? baksana herkes elektrik alıyo ama hala yanlızım !! hahaha ilahi abi ;)

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Wasabie bir kez daha teşekkürler emekleriniz çok büyük

• Beğen
Tepkiler: Wasabie

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Wasabie

2.inci video beni çok etkiledi,bu drone müthiş,teknoloji manyağı olmamaya çalıştım ,ama ps2 manyağı olduk ,ps3 ve ps4 için maliyet çok fazla ama ilerde onuda elde edeceğim,birde tablet manyağı olduk sonumuz kötü,:islik: