9. Edirne Yol Bisikleti Yarışı

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar Edirne Uluslarası 9. Cumhuriyet Bayramı Yol Bisikleti Yarışımızın 9.sunu düzenliyoruz. Hepinizi bekleriz. Organizasyonu tamamen gönüllü olarak çalışan, edirne bisiklet klübü derneği üyeleri dostlarımız yapmaktadır.
Katılım Ücretsizdir.
Ayrıntılar Linklerdedir.
Rota Bilgileri Strava Linki
(link)
Etap Profili
veloviewr.jpg

Kayıt Linki

(link)
Organizasyon Facebook Etkinlik Sayfası

(link)

YARIŞ GENEL BİLGİLERİ VE KURALLARI
1. Edirne Bisiklet Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (EBİS) tarafından organize edilen Cumhuriyet Bayramı 9.Yol Bisikleti Yarışı amatör bir yol bisikleti yarışıdır.
2. Yarış, 22 Ekim 2017 tarihinde saat 09:30'da Edirne Selimiye Camisi Meydanı önünden başlayacak ve yine aynı yerde sona erecektir.
3. Kayıt için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.
4. Yarışa kayıt yaptıran sporcular, organizasyon sorumluları tarafından belirlenen kuralları kabul etmiş sayılacaklardır.
5. Bütün kategoriler aynı parkur ve mesafede yarışacaklardır.
6. YAŞ KATEGORİLERİ:
• Bayanlar : 2001 ve üstü (16+ Yaş)
• Genç Erkek : 1999-2003 arası (14-18 Yaş)
• Büyük Erkek : 1988-1998 arası (19-29 Yaş)
• Master (A) Erkek : 1978-1987 arası (30-39 Yaş)
• Master (B) Erkek : 1968-1977 arası (40-49 Yaş)
• Master (C) Erkek : 1967 ve üstü (50+ Yaş)
7. KAYITLAR :
Yarışma öncesinde yayınlanan Kayıt Formundan kayıt yapılması zorunludur. Yarışma günü yeni kayıt yapılmayacaktır.
KAYIT LİNKİ : (link)
8. YARIŞ NUMARALARININ TESLİM ALINMASI:
• 21 Ekim 2017 saat 13.00-19.00 arası Trakya Bisiklet (Yarıştan bir gün önce gelenler için)
Trakya Bisiklet Adresi: 1.Murat Mah. Nejat Karsak Sok. Şandır Apt.Zemin Kat 22030 EDİRNE
• 22 Ekim 2017 saat 07.30-09.00 arası Yarış Başlangıç Noktası (Yarış günü)
9. YARIŞ PROGRAMI:
• BAŞLANGIÇ SAATİ : 09.30
• BAŞLANGIÇ YERİ : Selimiye Camisi Meydanı önü
• GÜZERGAH : Selimiye Camisi meydanı önü-Havsa-Necatiye (üst kavşağı) dönüş-Selimiye meydanı önü
• MESAFE : 76 Km. (Tüm kategoriler için)
• ÖDÜL TÖRENİ : Saat: 13.00
10. ZAMAN BARAJI :
• Shell benzinlik 13. km (30 dk.)
• Havsa kavşağı 28. km (60 dk.)
• Necatiye dönüş kavşağı 38. km (1 sa.20 dk.)

11. Bireysel sıralama yapılacaktır ayrıca takım sıralaması yapılmayacaktır.
12. Elektrikli bisikletlerin kullanımı yasaktır.
13. Her katılımcı kendi bisikletinin güvenliğinden sorumludur.
14. Yarışta, yarış/yol bisikletlerinin kullanımı zorunlu değildir. Ancak zaman barajı olduğu için yol bisikleti kullanımı tavsiye olunur.
15. Kulaklık takmak, MP3 çalar ve benzeri aletlerin kullanımı yasaktır.
16. Yarış esnasında kask takmak mecburidir.
17. Yarış numarasının sporcunun mayosunun arkasında kaskında ve bisikletinde ve gerekli yerlerde, görünür bir şekilde kullanılması gerekmektedir.
18. Her katılımcının güncel sağlık raporu (Son 6 aylık) veya güncel bisiklet lisansına sahip olması zorunludur.
19. Takım aracı veya yarışçıları desteklemek amacı ile hiçbir araç parkura alınmayacaktır.
20. Yarış esnasında dönüş noktasından sonra 40. km de yolun sağında su dağıtım istasyonu kurulacaktır
21. Parkuru terk eden, yarışçı sonradan parkura dönse bile, yarıştan ihraç edilecektir.
22. Asgari ortalama hız yarış komitesi tarafınca denetlenecektir. Trafik durumu uyarınca komite, güvenlik ve polis birimleri ile koordineli olarak, çok geride kalmış katılımcıları, asgari süratin üstünde olsalar bile yarıştan çıkarma hakkına sahiptir..
23. Hakemler ve sporcu toplama aracı yetkililerinin talimatlarına uymak zorunludur.

Scudo

oztmert

Üye
Tepki
75
İsim
Mert
Bisiklet
Giant
Zaman limiti tam olarak nedir ?

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
helal olsun size çok güzel işler yapıyorsunuz helal olsun gerçektende,imkanım olsa kesin gelirdim

• Beğen
Tepkiler: özgürakt

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.456
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Wasabie Ali Bey Öncelikle böyle bir organizasyon için teşekkürler. Ücretsiz yapılan bu organizasyon para tuzağına dönmüş Granfondolara örnek teşkil eder umarım (sosyal sorumluluk projesi dahilindekiler hariç) Kayıt işlemi bittikten sonra herhangi bir mail yada sms mesajı ile kayıt başarılı yada kaydınız alındı şeklinde bilgilendirilmedim. Her sayfayı açtığımda yeni kayıt sayfası ile karşılaşıyor acaba kaydım alınmadıysa diye kaydımı tekrar yaptırmamak için kendimi zor tutuyorum.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Katılım ücretsiz ve ödül var. Bak bunlar güzele işaret ve anahtar kelimeler. O zaman bu senede yarışa komşiden yarışmacılar katılacak, yarışta millet birbirine dirsek atıp, çekilsene lan önümden diyecek, yine 42 km ortalama ile finiş geçilecek, bir mtb li çılgın yine ilk onda kendine yer bulacak.

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
@trainspotting35 katilim basarili oluyor suana kadar 320 kisi kaydoldu 12 saatte.
Arkadaslar allah rizasi icin sponspor varsa etrafınızda arıyoruz maaliyetlrri yaziyorum 4 tl madalya x 500 kisi
7 kategori x ceyrek altın
Finişten sonra kumanya...
Cip sistemini bahsetmedim bile anlamiyorum biz de mi sorun var . kapilar kapaniyor yuzumuze sponsorluk konusunda .. Valilige cikacagiz insallah birseyler ordan da umud ediyotuz. Bu yaris hepimizin yarısı arkadaslar

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.456
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Wasabie Bu kadar zorlamayın kendinizi bence kayıt yerinde kişi başı 20 TL ücret alın olsun bitsin. Madalya ve yemek parasını kendimiz karşılamış oluruz. Katılımcı sayınız seneden seneye artıyor bu da sponsorların yükünü arttırıyor. 20 tl ücrete itiraz edecek kimse yoktur aramızda.

hayriünal

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
hayri ünal
Bisiklet
Lapierre
Bence de sponsor yerine düşük bir katılım ücreti ile sorunu çözebilirsiniz. Ben de kalıtılayım dedim ama zaman sınırı 32 Km ortalama gerektiriyor. Süpürürler beni :)

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.456
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hayriünal Büyük ihtimalle ilk km lerde süpürülmezsiniz. Ufak bir hesapla ilk km lerde ortalama hızlar daha düşük kendi ayarınızda bir gruba tutunursanız eğer 32 ortalama çok zor değil. Marmara yarışına katılan arkadaşlarım 36-37 ortalamalar yaptılar. Grup sürüşü herzaman için değerlidir.

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
20-30 tl kişi başı ücret kayıt parası alınsa bunlar organizasyoon için kulanılsa ne güzel olur artan parada ödül olarak dönse yani 25-30 tl gibi bir uygun rakamlar olursa insanlar ödiyebilir sonuçta

• Beğen
Tepkiler: özgürakt

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
@mutlu07 federasyon para istiyor organizasyonun niteliği tamamen değişiyor. Yönetmeliklere bakarsaniz.. Ben de öyle düşünüyordum ama maalesef

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yalnız 22 ekim ve Edirne. Çok soğuk olmaz mı formalarımız soğukla baş edemez. Geçen sene katılanlar tecrübelerini paylaşırsanız memnun olurum

@trainspotting35
Sen gel takıl bana hayatını yaşa. Düş peşime sana ortlama yaptırayım

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek