57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (2022) Presidential Cycling Tour Of Turkey

Scudo

lrfan

Cyclist
Tepki
3.142
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yarışın içinden canlı görüntüleri ulaştıran motorlardaki donanım da ilginç. 2 tekerli istasyon her biri:
Yarışı canlı izlememizi sağlayan ekipler, yayını ücreti karşılığında satıyorlar Eurosport, TRT gibi kanallara. Motordan veri helikoptere, oradan daha yüksekte uçana ve oradan uyduya gidiyor diye anlatmışlardı geçen sene TUR'dayken
İstanbul etabının haritasını gördüm, yönü hakkında bilgisi olan?
Taksim, Tarihi Yarımada, Avrasya Tüneli, Bostancı, 1. köprü... sırasıyla diye biliyorum

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
4.875
İsim
Semih
Bisiklet
Fuji
"Asla Durma" Fatih ile Shimano Sakarya BB Pro aracından 3. gün:

Türkyedeki takımların maddi imkansızlığımı desek, sponsorların tam destek vermemesimi desek bilemedim. Yarışçıların kendisine ait hazırda ikinci bir bisikleti yok, bisiklet değişiminde o anda kime lazımsa ona göre ayar yapmaya çalışıyorlar :ssrtcbya:

a.erkan

Daimi Üye
Tepki
732
İsim
Erkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Son 8 km özetini izledim, o asfalt kalitesi nedir arkadaşlar, adamlar her tarafını yeni yamamışlar birde alel acele.
O asfalt düzeltilmiş hali. Dün etabı dolaşan videolara bakarsanız asfalta atılan yama çalışmalarını görürsünüz. Çok kar yağdıysa o bölgeye , muhteşem kalitedeki asfaltımız patates tarlasına dönüyor tamir biraz zaman alabilir.
Ama. Belediyenin bir süpürme aracı gönderip 15 km lik yeri temizletmesi çok mu zordu.O taş toz toprak olmasaydı keşke. Git gel 30 km 1 saat sürer. İşbilmezlik mi basiretsizlik mi düşüncesizlik mi? Otobanları köprüleri gösterip göz boyayacağız diye dümdüz rotalar yapıyorlar ama yan sokağa girince üçüncü dünya ülkesi olduğumuz gerçeğini gizleyemiyorlar. Makyajın altı

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.016
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Carraro ve Bisan bu yarıştaki Türk takımlarına bisiklet sağlıyorlar. Fakat gel gör ki, bununla ilgili hiçbir pr çalışması yapmamışlar. Ne sitelerinde ne de sosyal medyalarında doğru düzgün bir paylaşım, tanıtım, haber vs... yok. Eski bir sosyal medya pazarlamacısı olarak, benim elimde öyle bir imkan olsaydı, içeriğe boğardım arkadaşlar sizleri. Sporcular, onların bu turdaki hedeflerini, yarışta kullandıkları bisikletleri, alternatif modellerini, yarıştan canlı yayınlar, röportajlar vs.... Muhtemelen, turu izleyip Bisan ve Carraro'yu gören bir çok bisiklet sever, bisiklet modeli için, sitesine ve sosyal medyasına bir göz atmıştır diye düşünüyorum. Zaten turdan önce belirli periyotlarda bunun haberini yapıp, takipçilerini ısındırmaları lazımdı. Neyse, belki seneye yaparlar...

Son düzenleme:

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.609
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yol kalitesi kötü durumda evet. Siz bir de yolun Manisa tarafını görseniz :acpsnr: Yol genişletme çalışması var bayadır devam ediyor. Neredeyse Turgutalp köyüne inene kadar yol kazılı, yumruk iriliğinde mıcırlar olan toprak yol var. Bildiğiniz mtb etabı o kısımlar. Çalışmanın henüz ulaşmadığı kısımda da asfalt yer yer bozuk, çukurlar çok.

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
445
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
giro, vuelta ve tdf de dağ etaplarında da toz toprak bölümlü tırmanışlar olur. seyir zevki açısından da yaparlar bunu. hele tek günlük bahar klasiklerine bir bakın. yollar fena :) bu pazar pari rube var mesela.. biz millet olarak biraz abartıyoruz. spil dağı yolu gayet güzeldi. ama şunu söylemek lazım iniş olmaz o yolda.. zaten büyük turlarda da, eğer tırmanış etabı ile bitmiyor devam ediyorsa dağın bi tarafından çıkar öbür tarafından inerler. iniş yolu kaymak gibi olur.... hepsi planlı programlı vsvs... sosyal medyada , burada okuyorum fln da çok abartılıyor. bisiklet kültürüne yabancı olan arkadaşlarım whatsapptan bi sürü mesaj atıyor şenoool rezil etti bizi fln diye... bu çarpıp düşme olaylarını da çok abarttık. seyirci pankartlarına takılıp düşenler, karşıdan karşıya geçen seyirciye çarpıp düşenler, takım arabalarının sıkıştırması ile düşenler, tırmanış etabında bisiklet fanlarının sporcunun yanında koşması esnasında takılıp düşenler.... bunlar bu sporun doğasında var. ammaa şu yuhalanma olayı hiç yakışmadı olmadı. sporcunun ne suçu var. gidin yetkilileri yuhalayın belediye valilik organizasyon artık kim önlem almadıysa. sporcu yuhalamak nedir. futbol maçında rakip oyuncuyu yuhalayan tipler işte ne bekliyorsun alışkanlık olmuş herhalde. iyi ki çakmak, su şişesi fln fırlatmadılar...

fatihgocmez

Forum Bağımlısı
Tepki
1.738
İsim
Fatih
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tur için yapılan formalardan veya softshell montlardan nerden alabiliriz bulabiliriz. bilen varmı ?

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
4.460
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fatih'in videosunu izledim, adamlar sele borusunu ayarladıktan sonra cart cart öttürerek sıkıyor. Biz de tork anahtarı ile aman tam değerinde olsun diye nazik nazik sıkmaya devam 😂😂

lrfan

Cyclist
Tepki
3.142
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tur için yapılan formalardan veya softshell montlardan nerden alabiliriz bulabiliriz. bilen varmı ?
Formalar promosyon amaçlı olarak üretici tarafından satışa sunuluyor zaman zaman, Kipeo, Bisvo, Sora gibi üretici sitelerine bakmak lazım.

Soft Shell montların satışı yok, görevli sayısı kadar dağıtılıyor, genelde hatıra saklanıyor veya hediye ediliyor, uzaktan güzel görünse bile kalıbı ve detayı çok özenli değil. Bana verilenleri hep hediye ettim :)

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
4.875
İsim
Semih
Bisiklet
Fuji
giro, vuelta ve tdf de dağ etaplarında da toz toprak bölümlü tırmanışlar olur. seyir zevki açısından da yaparlar bunu. hele tek günlük bahar klasiklerine bir bakın. yollar fena :) bu pazar pari rube var mesela.. biz millet olarak biraz abartıyoruz. spil dağı yolu gayet güzeldi. ama şunu söylemek lazım iniş olmaz o yolda.. zaten büyük turlarda da, eğer tırmanış etabı ile bitmiyor devam ediyorsa dağın bi tarafından çıkar öbür tarafından inerler. iniş yolu kaymak gibi olur.... hepsi planlı programlı vsvs... sosyal medyada , burada okuyorum fln da çok abartılıyor. bisiklet kültürüne yabancı olan arkadaşlarım whatsapptan bi sürü mesaj atıyor şenoool rezil etti bizi fln diye... bu çarpıp düşme olaylarını da çok abarttık. seyirci pankartlarına takılıp düşenler, karşıdan karşıya geçen seyirciye çarpıp düşenler, takım arabalarının sıkıştırması ile düşenler, tırmanış etabında bisiklet fanlarının sporcunun yanında koşması esnasında takılıp düşenler.... bunlar bu sporun doğasında var. ammaa şu yuhalanma olayı hiç yakışmadı olmadı. sporcunun ne suçu var. gidin yetkilileri yuhalayın belediye valilik organizasyon artık kim önlem almadıysa. sporcu yuhalamak nedir. futbol maçında rakip oyuncuyu yuhalayan tipler işte ne bekliyorsun alışkanlık olmuş herhalde. iyi ki çakmak, su şişesi fln fırlatmadılar...
Mesajım size değil ama yazdıklarınıza ek olsun diye sizden alıntı yapıyorum.. Protesto etmek insanların en doğal hakkı. Dünyanın en prestijli yarışı olan Tour de france bile protesto oluyor, buyrun linkte mevcut. O bölgede yaşayan lokal halk ve çiftçiler proresto amaçlı yolu bile kapatıyorlar. Elbette Türkiyede olan olayı tasvip etmiyorum ama dünyanın her yerinde olan birşey içinde ülkemizi yerin dibine sokmayada hiç gerekte yok.

Tour de France briefly interrupted by farmers’ protest

TDF12.pngTDF13.png

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
3.335
İsim
Samet M.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
"Asla Durma" Fatih ile Shimano Sakarya BB Pro aracından 3. gün:

Sakaryalı olarak neredeyse ağlayacaktım 😁😁
Anlattığı az bile, şehirin bisikletle çok derin çok ayrı bir ilişkisi var.

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
445
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mesajım size değil ama yazdıklarınıza ek olsun diye sizden alıntı yapıyorum.. Protesto etmek insanların en doğal hakkı. Dünyanın en prestijli yarışı olan Tour de france bile protesto oluyor, buyrun linkte mevcut. O bölgede yaşayan lokal halk ve çiftçiler proresto amaçlı yolu bile kapatıyorlar. Elbette Türkiyede olan olayı tasvip etmiyorum ama dünyanın her yerinde olan birşey içinde ülkemizi yerin dibine sokmayada hiç gerekte yok.

286167 dosyayı görüntüle286168 dosyayı görüntüle
işte bu abi benim demek istediğim. burada protesto organizasyona yapılıyor. yolu kapatıyorlar, hareket çok doğru. bizdeki sporcuya yapılan yuhalama hatta videonun sonunda tükürme hareketi bu yanlış. yolu kapatın sporcuya müdahele, yuhalama, tükürme yanlış..

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
4.881
İsim
Turgay
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Abi zaten yolları da işinin ehli insanlar yapmıyor ki, benim son yıllarda gördüğüm şu: İşi hiç bilmeyen ama yandaş olan çetelere doğrudan verilen ihaleler ile yapılan rant asfaltları, kısa süre içinde bozulup çöküntüler ve göçükler ile doluyor. Yolu tamir veya bakım için, tekrar elden geçirmek için aynı beceriksizlere aynı ihaleler tekrar tekrar veriliyor. Tekrar tekrar milyonlarca liralar (bizlerden topladıkları vergiler) akıtılıyor. Soyulan yine biz oluyoruz. Hem soyuluyoruz, hem de yapılır yapılmaz pert olan dandik asfaltlar yüzünden mahvolan araçlarımıza dünya kadar masrafları yine biz ödüyoruz. Daha yeni döktükleri asfalt bir ay olmadan göçüklerle, çukurlarla dolar mı yav?
Araç derken, sadece otomobil düşünülmesin, bisiklet akortlarımız berbat oluyor. Koca yarışçılar ne yapsın? Bazı çukurlar ve göçükler dikkat edilmezse, takla bile attırır...

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.016
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İlk defa bir pro bisikletçinin yol bilgisayarı için gidon uzatma aparatı kullanmadığını gördüm
1649931956558.png

RoninRider

Daimi Üye
Tepki
404
İsim
Metehan
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti

286167 dosyayı görüntüle286168 dosyayı görüntüle

TDF çok ciddi döviz sağlıyor sanıyordum memleketlerine; çok ama çok şaşırdım. Paylaşımınız için teşekkür ederim, zira herkes kadar ben de kızmıştım protestoculara.

RmzBurak

Daimi Üye
Tepki
331
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sakaryalı olarak neredeyse ağlayacaktım 😁😁
Anlattığı az bile, şehirin bisikletle çok derin çok ayrı bir ilişkisi var.
memleketim takımından 2 sporcu başı çekiyor. Umarım bitişi beraber geçerler. Heyecanla takip ediyorum

Yukarı Alt