56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (2020) Presidential Cycling Tour Of Turkey

isosel

Founder Club Pelokon on Strava
Kayıt
11 Temmuz 2017
Başlık
11
Mesaj
959
Tepki
3.213
Şehir
KONYA
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
55.sini tamamladığımız Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'muzun önümüzdeki sene 56. sı yine world tur klasmanında devam mı edecek yoksa bir alt kategoriye mi düşürülecek? Bu tur ve etaplarla alakalı tüm bilgiler bu başlık altında olacak.
 

caglara.

Üye
Kayıt
31 Temmuz 2018
Başlık
0
Mesaj
40
Tepki
164
Yaş
32
Şehir
İstanbul
İsim
Çağlar A.
Bisiklet
Bianchi
Geçen sene turun Marmara'da geçeceği açıklandıktan sonra Turun bundan sonra bölgeleri dolaşacağına dair bir söylenti çıkmıştı. Açıkçası lojistik olarak kulağa oldukça hoş gelse de, turun rotasının her sene radikal biçimde değişmesi demek turun kullanıma hazır yolları tercih etmesi demek (öhöm siz bunu OTOYOL okuyabilirsiniz)

World Tour olarak kalsa bile biz World Tour olmayı hakedecek bir organizasyon düzenleyemiyoruz maalesef. Yok artık diyebilirsiniz ama bence Türkiye Turu'nu kökten kapatalım. Şöyle güzel özene bezene rotası oluşturulacak, bir adet tek günlük yarış düzenleyelim. Ama hakkını vererek düzenleyelim. Otoyollardan geçmesin, rotası belli olsun, gerekirse asfaltlaması yapılsın (bir kere doğru düzgün asfaltlasalar 5 yıl kullanılır zaten), yıllar içinde ikonik bir hal alabilecek odak noktaları bulundursun (Açıkçası Sultanahmet finishi çok güzel de öncesindeki 150km bütün esprisini kaçırıyor)....

6 gün devam eden ve izlerken uyuyakaldığım bir Türkiye Turu'ndansa 1 gün süren ama pür dikkat ekrana kilitlendiğim bir tek günlük yarışı tercih ederim.
 

bsklt07

Forum Demirbaşı
Kayıt
11 Aralık 2015
Başlık
4
Mesaj
475
Tepki
465
Yaş
32
Şehir
antalya
İsim
tuğrul
Bisiklet
Salcano
Akdenizde olsun kraliçe etapı elmalı
 
Yukarı Alt