56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (2020) Presidential Cycling Tour Of Turkey

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
@Triban Bende pro yarışları takip etmeyi seviyorum.İşin o tarafından baktığımızda haklısınız.Bir de şu yönü var.Örneğin 6 yıldır yaşadığım Ayvalık.Tur, bir etap sonu ve etap başı ile iki gün için burda.
Özellikle yerli halk ve yönetim nezninde, futboldan başka spor,motorsikletten başka da ulaşım aracı yok. :)
Ana caddede bisiklet yolu olarak kullanılabilecek yerler bölünerek motor park yerleri olarak tahsis edildi ve herkes son derece memnun.
Uzatmıyayım,böyle bir yere iki gün için bir çok ''bisikletçinin'' uğraması,ilgi görmesi,kıyasıya yarışması vs. eğer 10 gencin bu spora yönelmesini sağlayabilirse, aynı zamanda yerel yönetimde bir bakış açısı yakalama ihtimali oluşturabilirse,bu tur iyi bir şeyler de yapmış olur.

Scudo

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
capture-20200120-092951.jpg
Haşortmanımı giydim,
Şimdi karın üstündeyim (Uludağ)
Ellerimde baton, altımda çızıklı bir don.
Biliyorum
Elbet karlar eriyecek,
Peloton buraya da gelecek.
Gelmelerini umutla, sabırla bekliyorum.

Tepki
7
İsim
Özgür YÜKSEL
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tur rotasını değiştirmişler. Neden böyle birşey yaptılar. Önceki çizilen rota çok güzeldi.

• Beğen
Tepkiler: seko35.50

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.295
Bisiklet
Scott
Yazmayayım, yazmayayım diyorum ama Alanya dan başlayan güzelim turu, inatla buradan aldıklarından beri, turun ne izlenirliği kaldı ne de ciddiyeti. Yav arkadaş tamam herkes izlesin de, sen bu mevsim de, iklimi yumuşak, insanların gelip konaklayacağı, gezeceği bölgeleri seçmezsen nasıl olacak bu iş. Kanal İstanbul güzergahın da dolaştırmak adına, kırk takla atılıp çizilmiş bir rota, bunu anlamayacak kadar saf mıyız biz. Neyse eğlensinler kendi araların da.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@Triban Bende pro yarışları takip etmeyi seviyorum.İşin o tarafından baktığımızda haklısınız.Bir de şu yönü var.Örneğin 6 yıldır yaşadığım Ayvalık.Tur, bir etap sonu ve etap başı ile iki gün için burda.
Özellikle yerli halk ve yönetim nezninde, futboldan başka spor,motorsikletten başka da ulaşım aracı yok. :)
Ana caddede bisiklet yolu olarak kullanılabilecek yerler bölünerek motor park yerleri olarak tahsis edildi ve herkes son derece memnun.
Uzatmıyayım,böyle bir yere iki gün için bir çok ''bisikletçinin'' uğraması,ilgi görmesi,kıyasıya yarışması vs. eğer 10 gencin bu spora yönelmesini sağlayabilirse, aynı zamanda yerel yönetimde bir bakış açısı yakalama ihtimali oluşturabilirse,bu tur iyi bir şeyler de yapmış olur.
10 genç,10 genç doğru da;bu organizasyona ayrılan parayla 10.000 çocuğa bisiklette alınabilir herhalde..
''Belki 10 genç için ilham kaynağı oluruz'' demek yerine,direk 10.000 çocuğun altına bisiklet almak daha rasyonel olmaz mı?

Gençler zaten işsiz..Bu yarışı kenardan izleyen bir Türk genci,ertesi gün ''Pinarello'' siparişi geçmez..!
İnsanların alım gücü bitmiş durumda..Çocuklara şu an bisiklet lazım,çocukların bisiklet sürmesi lazım ama babaları işsiz veya parası yetmiyor..Türkiye'de şu anda,dar gelirli ailelerin çocuklarına bisiklet almaktan daha iyi bir organizasyon olamaz..

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
@Triban Sevgili triban hocam.
Yaklaşık iki sene önce Ayvalık belediyesi,sağlık bakanlığının 2000 ya da 2500 bisikletini dağıttı.Bir kaç ay sonra,yine belediyenin iş birliği ile düzenlediğimiz, şenlik bisiklet gezisinde(kent megafonlarından da duyurusu yapıldı),yeni dağıtılmış kaç adet bisiklet gördük biliyor musun? ''0''!!!
Hala sağda solda o bisikletleri görmek mümkün tabi.Düzenli kullanan 3-5 insan görüyorum da. Ama o kadar sayıda bisikletin ''uçmuş'' olduğunu görüp bilmek inan çok acı.Çünkü zihniyet öğretilenden ibaret olunca,dünyalar küçücük kalıyor.
Demek istediğim düşüncem ; Vay be böyle de bir spor mu varmış? , Vay anasına bu helikopter bunları mı çekiyor??? , Ne havalı bir spormuş lan bu? gibi soruları halka sordurmak da bir iş olabilir belki.Ama belki...

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Covid 19 nedeniyle ertelenen Tur'un geleceği 20 Mayıs'ta belli olacak.
Düşünülenler aşağıdakiler ve olup olmayacağını göreceğiz

Planlanan 8 etap 6 ya düşürülmesi
Rota Marmara'dan Ege-Akdeniz sahil bandına çekilmesi
Ekim sonu için tarih alınmaya çalışılacak

Superevo

Daimi Üye
Tepki
340
İsim
Arif
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Demekki yarış zaten olması gereken yerde gerçekleşecek gibi görünüyor :) Umarım iptal olmaz.

Tutmosis89

Forum Demirbaşı
Tepki
1.751
İsim
Mehmet D.
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Egeye gelmesi iyi olur ama ben yarışın iptal edileceği düşüncesindeyim. Tour'un giro'nun durumu bile tam olarak belli degilken bizim turun hiç şansı yok.