30'unda tayt giyip bisiklete binecek kadar sıyırmak

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
B

BF Okuru

Misafir
@dukehayda
giymesinler demedik ,giysinler tabi..hobi olarak trainerde giysinler,ayna karşısında kendilerine bakmak için giysinler...veya inzivaya çekilip dağ başında çırılçıplak sürsünler sorun yok.

Scudo

e7_

Üye
Tepki
62
İsim
Enes
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Mhmm@
Kıyafeti yargıladığımı iddia ederek hakaret ediyorsun. Bende sana kıyafeti yargılamadığımı, o insanların zamanında içinde olduğum için ne olup bittiğini bildiğimi söylüyorum. Hakaret ederek giriş yaparsan bende sana gerekli cevabı veririm. Fitne olayı değil bahsettiğim, kafa yapısı. Ben şahsen onları müslüman olmadıklarını, ilk maddesini çiğnemelerinden görmüyorum. Mahmut Ustaosmanoğlu'nu (tarikat lideri) günde saatlerce düşünüp sanki Allahmış gibi ondan bir şeyler istemeler şirke girmiyor da ne oluyor?

@mariokaldato
Bursa'daki Külliye'sine gittim zamanında. Dediğin gibi oradaki birçok insan gariban, sırf Efendi Hazretleri'ni görüyorum diye orada 5 kuruş almadan çalışan insanlar biliyorum. Ama dediğim gibi uzaktan davulun sesi hoş geliyor. İçlerinde olmasan güler yüzlü, saf, mazlum insanlar dersin. Ama o gariban dediğin insanların eline imkan geçsin Cumhuriyet'i yıkıp ülkeyi Arabistan'a çevirecekler. Bir imkan geçse ellerine! Ah ah. Anlatmak istediğim o...

• Beğen
Tepkiler: Wberlin ve MakRo

FRKEMRE

Üye
Tepki
128
İsim
FARUK
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@e7_

çok rahatsız isen çekip gidersin ortamlarından. kaldı ki adamların 'estağfurullah' çekmesine senin dediğin terbiyesiz kelime bile senin ne kadar cahil olduğunu gösterir. cahili gördün mü de kaçmak gerekir. bisiklet forumunda konuyu eveleyip geveleyip hep dine maneviyata sallayalar için bir fırsat verilmesi bile ayıptır ayıp.

B

BF Okuru

Misafir
61 yaşıma girdim ve otuz senedir taytla sürüyorum. Kimin ne düşündüğü ya da ne yaptığı beni hiç ama hiç ilgilendirmiyor. Herkes kendi işine baksın...

B

BF Okuru

Misafir
@Another Day in Paradise

sanane birader nerede giydiklerinden? işine bak.

Srcnkrtlms

Üye
Tepki
143
İsim
Srcnkrtlms
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok rahatsız olma yada çekinme gibi durumlar var ise üzerine bir şort ile çok rahat kullanılabilir.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.258
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ippon
Haklısın ancak göğsünü gere gere giyebilmesi için " Acaba komşu, eş, dost ve akraba ne der" düşüncesinden insanların kurtulması gereklidir. Eminim birçok bisiklet sever bu nedenle tayt giyemiyor. Insanlarımız kendilerini nasıl hissettiklerini önemsemek yerine başkaları ne hisseder acaba demek ile meşgul.

OnurÖzdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
695
Zamanında Fetö tarikatı için çok iyi insanlar vs. diyenler vardı ama ne olduklarını 15 Temmuzda gördük. Sanırım milletçe olaylardan ders çıkarma alışkanlığımız olmadığı için halâ daha bu kadar rahat destekleyip tarikatların amacının sadece din olduğunu düşünenler var.

B

BF Okuru

Misafir
@e7_
Bir gün şöyle bir şey yapalım..100 kişi toplanalım..İsteyen yüzüne makyaj yapsın,isteyen sütyen taksın,farklı şapkalar filan..Hepimizde askılı tayt olsun ama forma olmasın..:D
Gidelim bu yere,ellerimize de birer pankart alalım veya gidona filan monte edelim..Şöyle yazalım;
''şeriat isteriz''
:D
Erkeklerin tayt giymesinden rahatsız olan,bu ülkede milyonlarca insan var ama siz mesela ''ben bu ülkede sarıklı/peçeli insan görmek istemiyorum'' dediğinizde,anında faşist damgası yersiniz..Halbuki kimin faşist olduğu ortada..
Ben erkeklerin/kadınların tayt giyip koştuğu veya bisiklet sürdüğü,çocukların ayağının toprağa deyip uçurtma uçurttuğu bir ülke görmek isterdim ama Türkiye'de böyle bir şeyi göremiyeceğiz..
Cemaatler,tarikatlar her yeri işgal etmiş..Biri gidiyor,diğeri geliyor..Bir virüs gibiler..

B

BF Okuru

Misafir
Bu kadar kötümser olmaya gerek yok. Zaten bu konular sadece bize has da değil.
1920lerde amerikada plajlarda kadınların plaj kıyafetini ölçen ve bacaklarını yeterince kapatmayan kadınları tutuklayan polisler varmış.
(link)
Hatta erkekler bile 1930lara kadar iki parçalı mayolar giymişler.
Çok değil 50 yıl sonra plaj kıyafetleri ne hale geldi. Hatta bugün Dubai’de bile bikini giyilen plajlar var. (Plaj dışında giyilemiyormuş tabi)

Her şey eninde sonunda olacağına varır bence. Çok da dert etmeye, birbirimizi kırmaya gerek yok.

B

BF Okuru

Misafir
@BF Okuru
Haklısınız,çok umursamamak lazım..Ben mesela sarıklılardan/peçelilerden rahatsız değilim,onlara tecavüz edecek gibi bakmıyorum ama onlar bana böyle bakıyorlar..Beni tenhada bir denk getirirlerse,ayvayı yedik:D

Şu tarihe inme meselesi de,siyasilerin jargonunda olan bir şey..Eskiden camileri ahır yaptılar filan..Yahu,sene 2019..Herifler ne içtilerse artık,bir türlü ayıkamıyorlar..Dünya yapay zekayla,Mars'a robot yollamayla filan uğraşıyor,bunlar 100 senedir ''ama camileri ahır yaptılar'' deyip,koltuk derdine düşmüşler..

Biri çıkar size der ki,''eskiden İran'da moderndi ama şimdi şeriat var ülkede..''Demek ki eskiyle filan olmuyor bu işler..

Şu anda ne durumdayız,çevremizdeki ülkeler ne durumda,buna bakmak lazım..Şu an Türkiye'nin ne durumda olduğunu Celal Şengör(kendisini sevmem) şöyle izah etmiş;

B

BF Okuru

Misafir
Tenhada yakalanmayın taytla tabi:)

Vurgulamak istediğim şey zaman değiştikçe bunlar da değişir yavaş yavaş. Bazı insanlar değişimi önden kabullenip yaşar, bazısı arkadan gelir. Zaman bir trendin tutup tutmamasında asıl karar vericidir. Sadece giyim kuşam da değil herşeyde böyle.

Ben küçükken hatırlıyorum, dans eden erkeklere en modern geçinen gruplarda bile farklı gözle bakılırdı. Ağır adam dans etmez muhabbeti yapılırdı. Al Pacino bir film çekti, tango bilen adam en makbul adam oldu. Bisiklette de öyle olur. Jönlerden birine veya birkaçına bir kaç film çektirseler iki günde her yer taytlı bisikletçilerle dolar, kimse de dönüp garip garip bakmaz rahat ederiz.

B

BF Okuru

Misafir
@BF Okuru
Atatürk,inanılmaz bir devrim yaptı..Değişimi zamana bırakmadı,birkaç yılda sıfırdan bir ülke yarattı ama olmadı işte..Aradan 100 yıl geçti,insanlarda en ufak bir değişim yok..Yani insanlar bir anda yapılan devrime ayak uydurmuş olabilirler ama zamanla ne kadar samimi oldukları ortaya çıkar..
Dans filan deyince,şu video aklıma geldi:D

B

BF Okuru

Misafir
@ahlaksız
Olmadı değil, bence epey olmuş. Zaten ülke sıfır da değildi, ama Atatürk bizi epey ileriye götürecek hamleler yapmış. Pek çoğu da işe yaramış. Bardağın boş değil dolu kısmı daha fazla. Boş kısımlar her toplumda her zaman olacak, bardak yoksa nasıl büyüyecek?

Not: video iyiymiş:)

B

BF Okuru

Misafir
@BF Okuru
Hayır,bir şey olmadı..Yukarıda Celal Şengör'ün tespitine dikkat edin lütfen..Geçmişte Aziz Nesin gibi isimler de benzer şeyler söylediler..
Bakınız,bu konuda neyi tartışıyoruz?Bir kişi çıkıp tayt giyip bisiklete binenleri aşağılamış,onu tartışıyoruz..Bu insanlar bu ülkenin insanı..Milyonlarca var bunlardan..
Bu topraklar Osmanlı'dan kopamadı,konu bu..Devrim oldu,çağdaş/hukuk/laik bir devlet yaratıldı ama insanlar bunu benimseyemedi..Bugün de benimseyemiyorlar..O yüzden tayt giyen erkeklere saldırıyorlar..Tayt giyen kadınları düşünmek bile istemiyorum..Türkiye'de tayt giyip bisiklete binen kadınlar da var ama inanılmaz az sayıdalar..Hatta bu forumda,bisiklete binen bir bayana psikolojik anlamda saldırı bile oluyor..
Daha dün kendini banlatan bir üye..Bu forumda şeriatı filan savunmuştu bana..

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@FRKEMRE
Efendi hazretlerimiz hakkında ve İsmailağa tarikatimiz hakkında bu şekilde konuşman beni çok üzdü. İçinizden ve içlerinden biri olarak yazdıklarını pek doğru bulmadım. Senden ricam, lütfen bizi karalamalaktsn vazgeç.

Yazdıklarından anladığım kadarıyla fikri hür, vicdanı hür bir şekilde yaşayabiliyorsun, tarikatin merkezi kabul ettiğimiz bir yerde. Bizim sana bir zararımız dokunmuş gibi de görünmüyor. Lütfen diyerek bir ricada bulundum. Daha fazla bir şey yazmak istemiyorum bu konu hakkında. Umarım daha fazla uzamaz.
Selamlar...

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
B

BF Okuru

Misafir
Setr-i avret e uyuduktan sonra sorun yok. Zaten ped var, zuhur eden birşey yok.

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.759
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
@ysnakblt
cebinde ki telefona ne kadar para verdin demeniz yeterli, ha birde şahin sahipleri var yazık arabam var diye seviniyorlar :)

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.