3 saatlik bir sabah antrenmanında enerji verici olarak ne yenebilir?

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
saat 04.01
06.00 'da çıkış var ,kahvaltı olarak her zamanki gibi kuyruk yağı omlet tam yağlı peynir,yeşil çay,zeytin ,
saat 23.00 de yattım biraz önce kalktım ,uykusuz idman felan asla olmaz ,millet işine giderken ben idmana çıkacağım ,hafta içi sürekli böyle haftada 3 gün ,30 km non stop pedal değişmez,eğimler çabası,haftada bir kez idmana çıkan ile benim aramda dağlar kadar fark var ,ne kadar zaman ayırırsanız o kadar sıkı basarsınız ,bu iş vakit ayırmaya bağlı ,ayrıca ferdi çalışmaya ,bazı insanlar tek basamaz sıkılır,
benim öyle bir derdim yok,
sabah aç karnına 10 km bastığımda oldu eğimlerde,
10 km 'lik eğim güzergahım ideal tepe köprüden başlar ,kiptaş eğimlerden aynen sancaktepeye ,şu bir gerçekki aç karnına daha iyi eğimleri aldığımı gördüm, ama 10 'uncu km 'de karnımız guruldadı ,takviye olarak kuru üzüm ve fındık ,tabi su eksik olmaz .

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@yusufkaraca Bisiklet, bel altını şekle sokar ve ihtiyaç duyduğunda ve yeterli ısıya kavuştuğunda diğer bölgelerden yağ talep eder. Eğer karın bölgesinde yağlanma var ise en iyi yöntem, vücut ağırlığı ile antremanlar yapmak.

Bisiklet sürüşleri sonrasında yer hareketlerine zaman ayır.
upload_2017-3-29_9-21-11.png

Bunlar iyi şekillendirici ve yağ yakıcılar. 3 Set x 40 saniye süreklilikle yapmanı tavsiye ederim.
Set aralarında nabzı indirmek için en az 10 en fazla 30 saniye dinlenme ver (ekleme)

Tepki
19
İsim
Ömer
Bisiklet
Drag
BSN N.O Xplode 1 ölçek akşama kadar pedalla. Fitness antrenmanlarımda kullanıyorum %25-30 oranında dayanıklılık arttırıyor

Volks

Forum Demirbaşı
Tepki
607
İsim
Volkan
Bisiklet
Specialized
@Kerem Groims dün akşam çıkmıştım, gelir gelmez bunların aynısını uyguladım, doğru yolda olduğum için sevndim eyv :D

• Beğen
Tepkiler: Groims
B

BF Okuru

Misafir
@Kudret Kurtcebe kudret hocam uzun yillar sonucu elde etmis oldugunuz deneyimleri somutlastirmaniz lazim. Bu bir kitapla ki olur yoksa bir soylesiyle mi ama muhakkak aktarmalisiniz. Nasil beslenilir, nasil tek surulur yani akla gelebilecek her seyi bir araya getirip bize aktarirsaniz forumun amaci olan bisiklete buyuk katkida bulunmus olacaginizi dusunuyorum. Yanlis mi dusunuyorum :)

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.171
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
@yusufgs3625
Kudret hocamın bazı konularda yazdığı mesajları kendimiz seçerek biz bile kitap yaparız.:)

• Beğen
Tepkiler: HasanTiçır
B

BF Okuru

Misafir
şimdi burada kuyruk yağı olayı alay konusu yapıldı bunu sineye çektim ,ama buradaki insanların bence kendilerini çok iyi bir biçimde doğru beslenmeye adepte etmeleri lazım ,bunu başaran başaracak. evli olanlar için sorunlar var ,örneğin bir arkadaşımın hanımı nefret ediyormuş kuyruk yağından buda evliliğin ne kadar zor olduğunu gösterir,biri nefret ederse diğeri mahrum kalır,ayrıca bir arkadaşımda bisiklet yüzünden hanımı boşadı ,yani evli olanlar için zor durum,evlenmediğim içinde aynen mutluyum çocukta yok ,bunlar bana ayak bağı olur idi. ha yurt dışında tanıdığım insanlar oldu,farklı onlar, karı koca aynen performans sürüşler yapabilmekteydi ,ayıp değildi,burada hanımlarımız utanıyor bir kere bisiklete binmeye ,ha diğerleri için aynı şey değil tabi ,genç kızlarımız var idi yarışan granfondoda ama azdı,

gelelim beslenmeye ,bir kere bitki çaylarını yeşil çayı sofradan eksik etmeyin,artı balık yağı ezcanelerde satılmakta,kuzu eti,kefir,tereyağın hası ,kuru yemişler,kaymak,ıspanak ,brokoli,kuşkonmaz,karnabahar,yumurta,tam yağlı peynir,lor peynirde olabilir,zeytin ,zeytinyağın hası
ayşe kadın fasulye zeytinyağlı,
domatesin hası ,yeşillik ,hıyar ,patlıcan ,kabak, haşlanmış patates,

baklagilleri az yerim örnek bulgur,
pilavda az yerim,
mercimek arada sırada
zati ıspanak hepsinin şampiyonudur ispanak yiyen işi kotarır
boşuna temel reis dövmüyordu milleti ,
ıspanağı yiyordu basıyordu dayağı,:koptum:

bakın tek süren bir adam var burada ,bir zamanlar kim ile sürüyor idi burak ile ,adı can şakarcan onun ile tanışmadım ,ama acaip bir adam evinde madalyalar dolu bir zat onu anca buraktan öğrendim ,
öyle bir eğiliyormuşki çenesi gidona geliyormuş ve bu vaziyette 56 ayna kol çeviren müthiş bir zat
hemen arkasında ,deryasında burak ,bu hareketi uzun zaman götürmek hüner beceri ister,rüzgarı aynen yarıyormuş ,arkasında burak rüzgarı gene yiyormuş çünki onunda aynı hareketi yapması gerekiyormuş ,buradan ne anlaşılmakta aynen şu,
rüzgarı yarmak istiyor isek düz yolda aynen çenemiz gidona yaklaşacak,

bu hareketi yapamıyorum yani gidona çenem yaklaşmıyor ,mesafe kalıyor ,ayrıca kesin aerobar gerekli ,o zaman rüzgara karşı çok avantajlı duruma geçeriz,
yanlız yarışlarda bu yasak ,

en büyük düşman önden esen rüzgardır bunu en aza indirmek için aynen yatacağız ,zamana karşı süren sürücülere dikkkat ettiyseniz selenin önüne yaklaşırlar arkadan pay kalır bu önemli bir harekettir,

bir kere bu forumda herkesin eğimli arazide pedal kesmeden idman serileri yapması lazım malesef bu konuda bisiklet forum fakirdir,
en azından burada topik açılarak yapılan idmanları görür idik ,30 km durmadan gidilecek ve 50 km ,sonuçlar staravadanda paylaşılır,önemli olan bırakmamak,maymun iştahlı olmamak vakit ayırmak ,

düz yol çalışmalarında kesin pedal kesilmeyecek atıyorum 30 km normal mesela,ve 50 km 'de olabilir ama bu kişinin performansına bağlı,bütün kış yatıpta birden 50 km basmak akıl karı değil zati ilk 30 km deneyimi olması lazım
ayrıca çok idman yapılması gerekir,

düz yol idman serileri sonrası bu seferde eğimli güzergahlarda idman serilerine başlanılır,yani işin özü çalışmak çalışmak gene çalışmak

antreman denince benim aklıma şu gelmekte aynen bir mesafe belirleyip durmadan basmak ,burada önemli olan trafiğin olmadığı bir güzergah seçilmeli aksi takdirde risk faktörü devreye girer,

istanbulda en trafiksiz etap göçbeyli-bıçkıdere-göçbeyli 30 km 'lik güzergahtır çok sert eğimler mevcuttur bura 60 km 'ye bedeldir ,tek çalışılacak yerde buradır ,tabi kışın ,okullar tatil olunca mangalcılar hücum eder buraya .

bu etapta piştik,bir kere etabın her km 'sini içimize sindirdik nerde ne var hangi inişte risk var bunları ezberledik bu bakımdan insan bir kere avucunun içine aldığı etapta korkmadan basar ,

bisiklet forumda sadece kartepe bisiklet takımı 50 km ve 33 km durmadan basmıştır bir çok idman yapılmıştır,
bizim etap ile bostancı-formula -bostancı etap arasında dağlar kadar fark vardır en zorlu etaplarda bisiklet sürdük ve durmadan,

kurallar var idi lastiği patlayan anında değiştirecek idi ,bu idmanlarda pedal kardeşliği felan yok idi ,zati gran fondo marmarada tekeri patlayan arkadaşlara kimse yardım etmedi ,bu bir yarış, yarışta pedal kardeşliği düşünülemez,

idmanları aynı anlayışta yaptık yani yarıştık,burada hassas nokta herkes kendi ile yarıştı bunu bir kere anlayacağız ve içimize sindireceğiz.

anca yetenek idman yaptığınız güzergahta oluşur orada kazanırsınız yeteneğinizi,bir kere hata yapar düşersiniz ama bir daha yapmazsınız, viraja çok hızlı girer iseniz yoldan çıkarsınız bunlar yaşandı ,sahada hata yapa yapa doğruyu bulursunuz
klavyeden yazarak pek işler anlaşılmamakta eylem şarttır hemde oldukça çok olacak

B

BF Okuru

Misafir
@Kudret Kurtcebe abi bekar olmanin avantajini iyi kullanmissin benim senin gibi bisiklet antremanlari yapmam teorik olarak imkansiz Denedigim an bittigim an olur. Bu arada hayvansal yaglar cidden daha bi enerji veriyo insana. Daha fazla tok kalip daha fazla enerji alabiliyorsun. Ayak paca iskembe de uzun sure dayaniklilik veriyor insana.

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.171
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
Onu bunu bilmem, hiç ne enerji verir bakmadım ve denemedim. Ama kendimi en enerjik hissettiğim zaman, gece saat 2 gibi 1 paket büyük boy cips yemiştim. Sonra bi enerji patlaması... Duramadım, kalktım evde spor yapmaya başladım. Bi ara mekikde 400'ü gördüğümü hatırlıyorum. Daha çekerdim, enerji vardı. Dedim "Aman Dodurgalım, yavaş ol. Yarın ayağa kalkamayacan.".

Yani anlayacağınız cips de bi anlık patlama etkisi yaratıyor. Tabii susatması bambaşka bi konu...

B

BF Okuru

Misafir
@dodurgalı_06

olmadı şimdi ,cips yok marketlerden alış veriş yok yüzde 95 ürün sağlıksız özellikle cipsler ,tuz zararlı,aşırı tuz ,

@yusufgs3625

yol bisikletimi var yusuf dostum sende ?

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.171
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
@Kudret Kurtcebe hocam haklısın. Şeytana uyduk affola :D. Zaten öyle fazla yemem. Yılda 2–3 kez anca yerim. Yoksa benim favorim kurufasulye– pilav, nohut (biraz baklagil severim), ıspanak, kavurma kuyruk yağlı... Yaşamak için yemek yiyen biri değil de yemek yemek için yaşayan biriyim adeta :D.