3 saatlik bir sabah antrenmanında enerji verici olarak ne yenebilir?

iksis

Aktif Üye
Tepki
155
İsim
ihsan
Bisiklet
Canyon
uguryilmaz144 maşallah hocam TUR a çıkmıyorsunuz sanki Sumo Güreşlerine gidiyorsunuz. Siz anlatırken ben doydum şahsım adına. Ne iştah var maşallah. Siz gibi yesem cidden tur başladığı yerde biter.

Scudo

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Ben 3 saatlik antrenmanlarda hiçbir şey yeme ihtiyacı duymuyorum. Hatta yersem rahatsız oluyorum, performanslı süremiyorum. Uyanıp hazırlanıp su içip bisiklete atlayıp çıkıyorum yola. Göbekte yeterince enerji var herhalde oradan yakıyoruz :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@uguryilmaz144
Hocam sizin tura çıkmanız çok masraflıymış :D Ben sabah 2 yumurta yiyorum, yanıma da 2 popkek alıp çıkıyorum :agla::agla::agla:

yusufgs3625

Daimi Üye
Tepki
299
İsim
isa
Bisiklet
KTM
Uzun tura cikilacak bir gun once yediklerim beni cok etkiliyor. Bir gun oncesi aksami etli ve karbonhidratli yemeye calisiyorum. Bir keresinde bir gun oncesi pek bir sey yemedim surus esnasinda resmen yerlerdeydim hatta nabzimin bile daha daha kisa araliklarla daha cok attigini farkettim. Dogru beslenme gercekten onemli ve hassas bir konu. Aslinda gercek bir bilenden destek almak lazim bu konuda. Her beslenme sekli herkes icin uygun olmayabilir. Yani yumurta gibi alerjik bir besini bir arkadasimizin yaptigi gibi asiri tuketmek baska bir kiside ters etkiler yapabilir. Yani destek sart

yasarilker

Aktif Üye
Tepki
131
Bisiklet
Scott
sabah tost veya tereyağda yumurta yiyorum, 3-4 saatlik bir tur olacaksa topkek , hollanda waffle'i denen bir biskuviden 2 adet ve 1 muz alıyorum, sürüş drumuna göre 45 dakika 1 saat arası yiyorum. yaklaşık 1,5 lt civarında da su.

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
Kısa turlar da (İşe giderken 16 km sabah ) hiçbir şey yemiyorum. Sabah kalktığım gibi direk bisikletin üstündeyim. Hatta suyu yokuşları çıkınca nefeslenirken birer yudum alıyorum. İşyerinde çift yumurtalı bir tost ve çay işimi görüyor. Hiç yük hissetmiyorum. 100 km yi geçen turlar için destek şart yalnız. Sırf depodan yerseniz birgün o depo biter :harika::ckkmk:

• Beğen
Tepkiler: ysnakblt

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@uguryilmaz144

Maşallah! diyorum. Protein ağırlıklı.

--------

100 KG ve üzeri birinin tur öncesi, sırasında, sonrasında yediği gıdaları paylaşmak istiyorum. Bisikleti kilo vermek amaçlı kullandığımdan şuan yazacaklarımı, bu amaçla ve yarı amatör sporcu gıda bilinci ile yazıyorum.

Sürüşe çıkmadan önce Kepek ekmekli fındık ezmeli beyaz peynirli iki sandwich. (30dk önceden) Ekip ile buluşma ısınma zaten 1 saati buluyor. Sonrasında Mataralarımdan birine L-Carnitin (500ml kaba, 50-100 ml ekliyorum) su karışımı, diğerine soda akçağaç şurubu(tatlı kaşığı kadar) koyuyorum.

Sırtta, Tadımca (yavaş öğütüldüğü için), muz, naneli şeker, bazen gofret... 100 km'lik turdaki tercihlerim bunlar.

Tur sonrasında, 2 yumurtali, yarım yağlı sütlü, muzlu, 1 lt shaker. Yemek 2-3 saat sonra.

Düzenleme: Tur sırasında Şeker'in hızla kana karışması avantaj. Bir de son iki aydır Bisikletçiler arasında Peter Sagan'ın Jelibon yemesini tiye alıyorlar. Şampiyon ne yerse biz de yeriz diyenler var. Jelibon'u denemedim ama deneyenler memnun :D

ateizus

Üye
Tepki
17
İsim
Sergen Yoldaş
Bisiklet
Salcano
Bana göre en güzeli su ve kuru üzüm su mineral kuru üzümse enerji veriyor ve kana çabucak karışıyor elbette uzun turlarda ton balıgı yada barbunya vazgeçilmezlerimden :D

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
400 milim süt 2 yumurta 2 çorba kaşığı bal 1 muzu mikserden geçirmenizi tabsiye ederim.
Basketbol oynarken sabah 6 da benim de koşu antrenmanım oluyordu ve 5 de bunu içip gidiyordum. Bir sorun yaşamadım onlarca antrenman boyunca.
Mikserden geçince hepsi karışıyor çiğ yumurta filan tat almıyorsunuz

ahmetaldag

Daimi Üye
Tepki
251
Bisiklet
Motobecane
@Serkan Mıstınoğlu sabah 6 da çıkılacak antrenman için 5de kahvaltı etmek gerekir ki bu da çok erken kalkmak anlamına gelir.
Eğer vakit var ise 1 fincan Filtre kahve , 1 dilim kaşarlı-domatesli tost , 1 haşlanmış yumarta tercih ediyorum.
Kahvaltı vakti yok ise yolda beslenmek için yanına arkadaşların bahsettiği gibi hazmı kolay bar ve muz alıp 30dk bir atıştırabilirsin. Enerji barı 3-4 sefer de bitirmek daha faydalı oluyor.Tek sefer de hüpletirsen mide de hazmı zorlaştırıyor ve yüksek efor sarf edildiğinden bulantı yapıyor. Antrenman sonrası yine kahvaltılık şeyler tüketmek faydalı. Ayrıca kırmızı meyveler de iyi bir recovry oluyor.
Akşam da ızgara tavuk,balık,kırmızı et üçlüsünden biri ve yanında bol salata ile günü kapatabilirsin.Al sana detoks :) Osman Müftüoğlu bile yazamaz bu dieti :)

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
@ateizus
Aman hocam barbunya deme gözünü seveyim. Uzun turda barbunya mı? Bir daha asla :D :D

• Beğen
Tepkiler: ateizus ve Groims

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.368
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@uguryilmaz144 Bu durumda 1.3 dizel bir araçtan fazla yakıyorsunuz kilometrede. :) Şaka bir yana sabah kahvaltı yapmadan çıktığım Büyükçekmece-Yassıören turunun sonlarını araç arkasında tamamlamıştım. Bir hafta sonra çıktığım Büyükçekmece-Karaburun turunda bisikletten inme ihtiyacı bile duymadım. Hanımın zorlamalarıyla 1 adet haşlanmış yumurta ve 1 adet muz la kahvaltı yaptım.

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
@trainspotting35
Bu hesabı daha önce yapmıştım ve doğrusunuz. 1.4lt dizel aracım 100km'de 3.7lt mazot yakarken, ben 100km'de 4-5lt su içiyorum. Yumurtası, suyu, sütü, çikolatası derken kesinlikle ben daha masraflı oluyorum :)

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
1 adet muz
1 yada 2 yemek kaşığı fıstık ezmezi
1 silme çay kaşığı tarçın
1 silme çay kaşığı toz zencefil
Damak tadına göre bal yada pekmez hatta her ikisine.
1 adet orta boy limon suyu.
Hatta elde varsa şart değil.
Ceviz,fındık,badem, antep fıstığı, kaju

Bunları el blendırı ile püre haline getiriyoruz.
Buyurun enerji kreması.

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
nesfit bir kase ve bolca süt
yada haşlanmış yumurta , kaşar peyniri ve tam tağıl buğday ekmeği
yada kaşarlı yarım tost antreman öncesi çeşitlerim bunlar
yolda arka cebime kesinlikle takviye alırım yada matarama takviye koyarım :)
indir.jpg

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@Melih Çolak
Hemşehrim yenmiyo onlar yaw çok çabuk tıkıyo valla

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Volks

Forum Demirbaşı
Tepki
644
İsim
Volkan
Bisiklet
Specialized
@Kerem Groims vallahi bende yazacaktım da, bakalım neler diyecek :)

• Beğen
Tepkiler: Groims