''25 eylül-belgrad düşük tempo -tanışma -bisiklet okulu açılış günü''

B

BF Okuru

Misafir
evet temmuz ,ağustos ve eylülde sıcaklar nedeni ile pek fazla olay gerçekleşmedi ama genede bu yaz durmadık polinez yaptık bıçkıdere yaptık iznik e gittik şu bi gerçekki dün hasan ile şile benzinciden hiç durmadan 3 saat 7 dakika basarak ben eve erenköye ulaştım hasan karşıda olduğu için onun yolu vardı ...gece sürüşü benim için randımanlı olmuştur şunu açıkça gördüm sıcakta yüksek tempo olmuyor işkenceye dönüşüyor mesafeyi yazın kısa tutmak gerekiyor ,,,,,,,,,,sabah 06.00 çıkış 09.00 eve giriş ,,,

evet gelelim belgrada evet bu tanışmadır aynı zamanda sucuk yeme ,,,,,ateş yakılır dal parçalarına sucukları geçiririz hasanın bulduğu yer güzeldir ,,,,,
hasan önden tempo verecek ben artçı olacağım telsizler olacak ,,,evet ormana gireceğiz...........ayda bir bisiklet okulu tanışma faslı olacak demiştim bu birincisi...gelen mesajlara göre liste oluşturulacak ............

dünki şile turuna katılan bi arkadaşta iç lastik yok idi ,,,,neyse olan verdi ,,,herkezin iç lastiği olması gerekir çok para değildir bisiklet okulunun amaçı güvenli sürüş nedir onları göstermektir , hiç bisiklet tecrübesi olmayan arkadaşları beklerim ,,,,pompa lazım kask lazım trafikte bisiklet deneyimi olmayan arkadaşlar öncelik sırasını alacaktır bisiklet okulun amacı istanbulda bisiklet kullanıcı sayısını çoğaltmaktır...

sahil yolu dardır ikili sistemi koruyacağız arka arkaya gideceğiz ama ara mesafe 30-40 cm olacaktır ,,,mazgallara dikkat edeceğiz...
otobüs durağa yaklaşırken otobüse öncelik tanıyacağız ve yolcuların otobüsten inmesine öncelik tanıyacağız ...böylelikle bisiklet kullananlara karşı sempati artacaktır ,,,,
yayalarada öncelik tanıyacağız ,,,,,

evet buluşma yerleri saat 08.00 kadıköy -beşiktaş iskelesi,,,
beşiktaş barboros meydanı saat 09.30 ,,
hareket 10.00 dur mesafe kısadır ,,,,,,,,,,,,,,,,

dönüşte trafiğin tıkandığı yerler vardır

1- emirgan
2- rumeli hisarı
3- bebek gidrişi
4 -ortaköy -çırağan

buralarda art arda gitmek gerekiyor ikili yan yana olmaz ,,,,,,,,,
evet bisiklet okulu açılmıştır.................

evet kapasite 25 kişidir ,,,,

Scudo

yilmaz kaynak

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Specialized
Kudret abi dun Sileden donerken sofor sizi gormeden 10 dk once '' imkansiz buralara gelmeleri yolda olsalar gorurduk onlar bi yere siginmistir , geride kalmislardir. '' gibi cumleler kurdu :) biz karsi geldik israrla ama adami inandiramadik . gorunce lok diye kaldi :) muthis performans gercekten . Bu tura yazarmisin abi beni katilmak istiyorum : )

• Beğen
Tepkiler: Hasan Bahri Toros
B

BF Okuru

Misafir
25 eylül belgrad sucuk tanışma bisiklet okulu düşük tempo...
kapasite 25 kişi..

1- hasan koç ,,
2- artçı kudret,,,
3- eren
4- yılmaz,,,
5- osman batuhan,,
6- aziz çelik,,

saat 08.00 kadıköy beşiktaş iskele önü,,,
beşiktaş barboros meydanı toplanma saat 09.30 hareket 10.00
pompa ,iç lastik kask ,,,,

B

BF Okuru

Misafir
@Hasan Bahri Toros

sabah sağlık ocağından psa test sonuçlarını artı ultra son raporunu aldım böbrekler taş gibi prostat canavar gibi mide çelikten doktor dedi zati sen ne sporu yapıyorsun diye doktor böbreğini bana kiraya ver dedi hasan ,,yemez o da çalışşsa idi spor yapsaydı yok öyle yağma,,,3 saat 7 dakikada hasan resmen uçtuk ve durma hiç olmadı ,,yalnız bunun üstünü yol bisiklette olan ve kondüsyonu yüksek olanlar egale eder normal tabi.....onlar bi saatte dönüşü alırlar ...yalnız şu bi gerçekki gece sürüşünde çok rahat ettim püfür püfür şileye kışın gideceğiz hasan kasımda tam zamanı ve ocak, şubat gideceğiz tabi kar ve aşırı yağmurda olmaz ,,,çok soğuk olsun yeterki sağanak yağmasın ,,

B

BF Okuru

Misafir
@yilmaz kaynak

hahahhahah o şöförün dünyadan haberi yok,,,,,üstelik bide sabah tempo yaptım üzerine cila çektik iş zor tabi ama antreman antreman diye burda ben çok dil döküyorum bu işin sırrı disiplinli bi şekilde çalışmak tabi cahilce spor yapamayız giderken yaşlı bey vardı önde ona yetiştim bayağı beraber gittik ama finale doğru rampada bıraktı ben devam ettim sonra restoranın 10 metre ilersinde buluştuk eğer orda durmasa idi işi bitmişti dönüşü asla yapamazdı bisikleti 14 kilo idi...dönüşte bi otobüs bize korna çaldı sonra sağa yanaştı ama biz devam ettik herhalde şöför arkadaş bu arkadaşlarıda alacakmıyız dedi bilmiyorum ,,,sonra otobüs gitti akabinde dudulluya yaklaşırken bir korna duyduk hasan dedim bu ikinci kafile o minibüs idi......evet başardık başarmaya devam ,,

Adem Sönmez

Aktif Üye
Tepki
76
@Kudret Kurtcebe

Kudret Abi bizim içinde iyi bir tempo oldu. Ben sınırlarımı baya bi aştım bu şile yolunda. Karanlığa kaldık, çok yorulduk ama bence değerdi. Senin yaşlı beyi ben vapurda yakaladım; nerden diye konuşurken senden ve beraber yol alışınızdan bahsetti, biz konuşurken tam vapur kalkacak Hasan yetişti. Helal valla dedim; bizden sonra yola çıktınız ama beraber bitirdik. Sizi bekleyip beraber gelmek isterdim ama sizin tempoya yetişemeyeceğimi bildiğimden iyi ki salihle yola çıkmışım yoksa sizi biraz yavaşlatırdım. Oda sağolsun beni ümraniyeye kadar bırakıp geri döndü.

• Beğen
Tepkiler: Hasan Bahri Toros
B

BF Okuru

Misafir
@Adem Sönmez

adem biliyorsun 2 ekimde antreman var nerde offroad dabıl kurtdoğmuş toprak yolda paso rampa ,,,,,,,,,oldukça dik sayılır toprakta çalıştığın vakit asfaltta olursun canavar ,,,,,ben hasan ile bayağı iyi tempo yaptık yalnız çok önemli bi durum ise rüzgarın poyraz doğudan 18 km ile itmesi oldu rampada rahat ettik ..evet giderken ben dudulludan sonra tempoya geçtim bi arkadaşın iç lastik almaması tabi onun hatası idi...bisiklet okulu neden olacak adem oturup konuşacağız hatalarımızı anlatacağız sucuğumu yiyeceğiz ....evet çok basit bi olay iç lastik çokda ucuz ama şileye gidiyorsan iç lastik şart tabi pompa ...tur benim değil idi ama hataları gördüm ....tabi bunları burda yazmam kendi turumda paylaşırım ,,,,,ayrıca bi arkadaş kepte yoktu kaskta yoktu yani allaha emanet geliyor arkadaş,, aynı arkadaşın yanlış bir hatası oldu hasan durdu hiç onu uyarmadan zank diye geçti o arkadaş zati şileye gelemedi.....
evet acemilerin yapacağı iş değil şile olayı ....artvine gidenler zati olaya baş koymuş idi şile dönüşü ne olacaktı ve bunu turu organize eden cengiz neyseki sonuca bağladı ,,,uyarılarım yerine vardı 14 adet rampa dönüşte adamı dozer gibi ezerdi özellikle ömerli çıkışı ,,,

Adem Sönmez

Aktif Üye
Tepki
76
@Kudret Kurtcebe

Evet ya abi ne rampaydı onlar öyle, çok zorladılar ama rampaları aşmakda inanılmaz keyifli ve tatmin edici oluyor, düz yolda gitmeye hiç benzemiyor. Bence grubun en büyük hatası gidişte hem çok düzensizdik hemde geç kaldık, bunun en büyük sebebi de hiç tecrübesi, malzemesi olmayanlar şileye gelmeye kalkmasıydı.
2 ekimdeki Kutdoğmuş turuna bende varım abi, geçenkine bana biraz ters geldiği için katılamadım ama bu defa kaçırmam, hatta kış gelmeden bi şile, bi kocaeli, bi iznik bide sudüşen yapsak?

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
Ben de geleceğim Kudret Abi. Bu Cumartesi bisikletimi bakıma götürdüğüm Fatih'ten dönüşte sıkışık trafikte nasıl ilerlenir ve nasıl sıkışıklıktan kurtulunur derslerini uygulamalı olarak verdim. 25 Eylül'de görüşmek üzere :)

B

BF Okuru

Misafir
@Ozan Güner

25 eylül belgrad sucuk tanışma bisiklet okulu düşük tempo...
kapasite 25 kişi..

1- hasan koç ,,
2- artçı kudret,,,
3- eren
4- yılmaz,,,
5- osman batuhan,,
6- aziz çelik,,
7- ozan
8- cem şentin
9- serdal,,

saat 08.00 kadıköy beşiktaş iskele önü,,,
beşiktaş barboros meydanı toplanma saat 09.30 hareket 10.00
pompa ,iç lastik kask ,,,,

B

BF Okuru

Misafir
@Adem Sönmez

adem kasımda şile olacak safari restorana,,adam bekliyor bizi,,,
ve akabinde iznik tavşanlıdan çok daha zor etap geliyor o vakit, evet listeye alıyorum kurtdoğmuşta kontenjan yok,,