24 Ağustos 2014 PAZAR Yarış, yol bisikleti için Manisa üzerinden EMİRALEM turu.

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Sencer Kan tarafından paylaşıldı.

1. Berk Mercancı

Berk Mercancı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Gel gel. Bianchi'leri sergileyelim :D

2. Şerif Şentürk

Şerif Şentürk Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kambersiz düğün olur mu:)

Sencer Kan

Sencer Kan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Puhhahhha :)
    Yandık ya kasabanın Şerif'i de geliyo :))
    Bu tur kaç kişi olacak yahu?? :p

4. Burak Mercancı

Burak Mercancı Aktif Üye

Seviye:
    Bir kere okula gideyim demiştim spd olmadan da canım çıkmıştı :) Bu sefer sırf onun intikamını almak için gelicem.

Sencer Kan

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    SPD'siz Manisa... uff kabus mu ne :hasta:
    İntikam bekle bizi :rolleyes:

6. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Selamlar, neden MTB yi küçümsediniz anlamadım. :) Şaka bir yana tırmanışlarda olay mtb yol değil ne kadar bastığınız. Bence mtb var bende ben sizinle çıkamam demeyin. Onların yolda size atacakları farkı tırmanışta atabilirsiniz. Tabi iyi bir tırmanışçı iseniz. Bizim de her hafta Kayadibi turumuz var. Cumartesi sabahları olan biraz muhabbet şeklinde oluyor ama hafta içi akşam çıktıklarımız kondisyon performans yükseltmek için. Birde yol bisikleti ile Kayadibi deneyin derim. %5-%13 arası eğim ve hiç düzlüksüz 605 metre rakım :) İyi turlar...

7. okan demirkaya

okan demirkaya Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    MTB'yi küçümsemedim ki mtb kullanıcısı olarak küçümsemem. Konuyu açan arkadaş 95km'lik bir önceki turu 4 saatte tamamladığını söylüyordu ona göre yorum yapınca tabiki mtb ile adama nasıl yetişeceksin :) . Her hafta aynı yere gitmek bana sıkıcı geliyor o yüzden bir hafta size katılabilirim. Onun dışında urla, teos ( teos yokuşlarıda iyidir. girişte çıkışta ), çandarlı vakit buldukça da değişik yerlere gitmeyi planlıyorum. Bu turların hepsine bir de buca'dan çıkıp gittiğimi düşünürsek iyi gidiyorum diye düşünüyorum. Bu hafta sonu için arkadaşlara katılıp katılmama konusunda kararsızım zira bende turumda eşlik edemeyecek insan istemem. Turu sıkıcı hale dönüşüyor çünkü. O yüzden kendime yapılmasını istemediğim bir şeyi de başkasına yapmam :)

Sencer Kan

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Deniz Bey'e katılmamak elde değil :)
    İyi bir tırmanıcı MTB kullanıcısı için açık, tırmanışta gayet kapatılıp öne bile geçilebilinir ancak turun tamamına baktığımızda, tırmanışın, düz yola oranla çok daha az yer kapladığını söyleyebiliriz.
    Bu da inişlerde ve bilhassa düz yolda o sıkı MTB'ciyi sıkıntıya düşürebilir. Ayrıca, naçizane benim de aynı zamanda MTB sürücüsü olduğum ve yarış bisikletimin yokluğunda bu tırmanışlardan çok yaptığım düşünülürse, böyle akıcı, görece düz bir yola neden geniş lastikli cipimle katılayım ki ceylan gibi yolda süzülen binek aracım varken... :mlk:
    Kayadibi sevilmeyecek gibi değil gözlemeci Gül Abla ve eşi de çok şekerli ve lezzetli bir noktasıyken... hele dağ yolundan Karagöl'e yaldır yaldır ulaşmanın çekiciliğinde :) Kabul ederseniz, bir gün gelmek isterim sizinle de :rolleyes:
    Okan Bey bence istikametleriniz ve bakış açınız oldukça güzel... zamanla kazandığınız ya da farkına vardığınız diyelim :rolleyes: yeni bilinç... zaten size de bir yol bisikleti kazandıracaktır...
    Ez cümle ikisinin yeri ayrı, özel benim için ama cık bu tur MTB'lik değil... :islik:

9. Abdülkadir Ergin

Abdülkadir Ergin Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ortalamanız ne olacak arkadaşlar? Özellikle Manisa'ya gelirken :) Çok fena gelesim var ama zerre kadar güvenmiyorum kendime. Rampa çıkışım çook yavaştır. Örneğin: http://www.sports-tracker.com/#/workout/ergin/4a0a0au9oi77e98h gibi. Ve bisikletim de hybrit. Artı kondisyonum sadece evden işe işten eve. Bahanem çok ama bi gaza bakar iş :D Sanırım siz bayaa bir performans kasacaksınız.

Sencer Kan

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Selamlar tekkir :)
    Bence çıkış ortalamanız, yani tırmanma anlamında oldukça makul. Zaman zaman aramızda bilfiil yarışan arkadaşlar da oluyor, görevim onları yavaşlatmak, ehlileştirmek :p (el verdiğince) sanıyorum bu turda da 3 4 böyle şişkin bacak aramızda olacak :mlk:
    Ancak şu var; turun daha başlarında ce ee! diye karşımıza çıkacak olan bu sürekli rampa, kasları oldukça açacak, iniş ve düz yolda bu ceylanları oldukça akıcı hale getirecektir diye tahmin ediyorum (yani bana olan o oluyor) onu da kotarabileceğinizi düşünüyorsanız neden olmasın. Ya da ayarlarız size bu şişkin bacakların arkasında; dar-yellerinde bir yer çok da sorun olmaz... ya da ya da ya da buraları bildiğinizi var sayarsak ve nispeten medeniyette olduğumuzu... takip edebildiğiniz noktaya kadar gelmeniz de zevkli olacaktır diye tahmin ediyorum.

11. Görkem Yoldaş

Görkem Yoldaş Yeni Üye

Seviye:
    İlk uzun turumu geçen hafta yaptığım için bir kaç bilgi vermek isterim. Stravada kayıtlarınız var ise 25-28km ortalamarda iseniz tura adapte olabilirsiniz ammaaa ilk defa tırmanacak iseniz çok sağlam irade lazım :) belkahve yi çıkarken hatayım filim şeridi gibi gözlerimin önünden geçiyordu ama sencer abinin de dediği gibi sonradan açıldım şimdi hergün tırmanasım geliyor...

Sencer Kan

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Görkem, aldığı Altın Ayı'nın hakkını verdi, veriyor :alkis:
    Bakalım bu hafta Altın Ayı ve Fuşya Renkli Civciv ödülleri kime gidecek :rolleyes:

13. Abdülkadir Ergin

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    I-ıh yemedi :D ben bir iki kez solo sabuncu denemesi yapayım da sonra bu tür performans gruplara takılmayı deneyeyim bari. Hatta ben en iyisi bir yol bisikleti alıp geleyim anca keser :) Bir sonraki sefere görüşürüz inşallah...

Sencer Kan

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Yaparsanız kendinize öyle bir güzellik... bilin ki bu şehirde fıtıfıtı fıtıfıtı gezen yolcular var kapıları da size her zaman açık :rolleyes:

15. Abdülkadir Ergin

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Eyvallah, o iyiliği en kısa zamanda düşünüyorum kendime. Niyetim ciddi ;) Başlangıç ekonomik olur muhtemelen ama olsun hele bir yola girelim de :p

16. Görkem Yoldaş

Görkem Yoldaş Yeni Üye

Seviye:
    Bu haftada ödül olarak ayı mayı ne varsa istiyorum :)) Ben mtb ile başlayıp tur bisikletine oradan da yarış bisikletine geçen biri olarak kesinlikle yarış(yol) bisikleti diyorum.

Sencer Kan

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Evet ben de aynı yollardan geçtim sayılır ama dağ bisikletinin yeri her zaman için başkadır bende...
    Asla gözden çıkaramam... havalar serinlesin bak bir dağda, zirvede sucuk çevirelim senin de bakışın değişecek :)
    Ödüller konusunda baya çekişme olacak sanıyorum zira katılımcı sayısı baya yüksek olacak sanki :))

Sencer Kan

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Bir heyecan... bir telaş :D

19. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Tam yoldayken meşaz atıp konsatrasyonunu dağıtayım da gör..

Yaşasın Pazar günü çalışıp tura çıkamayanlar!!
    Yaşasın örgütlü mücadelemiz!!!
    böhüüüaaaa:agla::agla::agla:

Sencer Kan

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Değerli Pedalseverler;
    Bugünkü turumuzu, başlarda 17 kişiye kadar çıksak da ben, sevgili; Kağan, Görkem, Berk, Burak ve benimle toplam 5 kişi tamamladık sayıyorum.
    Daha ilk kilometrelerde kramp girenler ya da geride kalıp bırakanlar ya da turun konsepti dışındakilerle evet bir ara 17 kişiydik.
    Herkese katılımı için teşekkür ediyor, geçiyorum verilere;

Toplam Mesafe: 91,0 KM (Bu benim için geçerli, diğer emektarlar hala yoldalar :) )
    Ortalama Hız: 25,5 :/ ://// ://////
    En yüksek Hız: 84 km/s Sabuncubeli Manisa arası
    Bisiklet Üstünde Geçen Zaman: 3,5 Saat
    Toplam Zaman: 5 Saat
    Toplam Teker Patlaması: 2 (Burak:1 Sencer:1)
    Ödüller; :alkis:

Altın Ayı: Kağan (Dakikliği, grup ruhuna katkısı ve o dev gibi çok zevkli daryelinden ötürü :) )
    Fuşya Renkli Civciv: Şerif :p ( 2. Buluşma yerinden bizi görünce değil de kendi kafasına göre ayrılmasından, rota üstündeki değil de [hemen inişte Petrol Ofisi, biraz ilerisinde de BP ] yerine, 3 kere söylediğim, tur yazısında da belirttiğim halde inatla ve ısrarla Manisa Merkez yoluna saparak grubu dağıtmasından ve yine kendi kafasına göre bu turu yemek yemelik görmeyip yine grubu bölmesinden ötürü )

Arkadaşlar,
    Evet, ben, yarış bisikletine biraz hızlı binelim istiyorum ama bu, bunun bir "antrenman" olduğunu göstermez.
    Turun konsepti; hızlı gidip, yemek molasında muhabbet etmek, iki satır laflamaktır.
    Konseptin dışındaki turlardan çok var; karpuz kavun turu olarak özetlenebilecek hızla alakası olmayanlar ya da hamstervari! turlardan...
    Buyurunuz, siz açınız... siz de açınız... turların sayısı ve çeşidi artsın.

Ben çok zevk almaya başladım umuyorum herkes eğleniyor :alkis:

İlginizi Çekebilir

upload_2015-9-22_17-4-3.png
Fast After 50'de Joe Friel kiraz suyunun iyi bir uyku için faydalı olduğunu, çünkü kiraz suyunun uyku sırasında melatonin üretimini arttırdığını yazıyor. Tabii iyi uyku da şiddet antrenmanları...
upload_2016-8-24_10-42-14.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
1.png
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...