2019'da Alanya'da 3 GranFondo birden!

Tepki
216
İsim
M.Kemal Canfedai
Bisiklet
Salcano
@Kudret Kurtcebe Ben Yabancı Sporculara kendi ülkelerinde soğuktan sokağa çıkamayacakları mevsimde antrenman kampı yaptırıyorum. Antrenmana gelen sporculara UCI Puanı veren Yol ve Dağ Bisikleti yarışları ile Dünya'da farklı formatlarda yapılan Gran Fondo yarışı yapacağım. Belçika'da, Slovenya'da, Letonya'da, Estonya'da 5.000 ve fazla kişinin katıldığı etkinliklere, Gran Fondo'lara gittim. Ben Bisiklet sürme etkinliği yapmam, onu Belediyeler, Valilikler yapsın. benim işim bu değil. web sitemde yapacağım işin detayları , kategorileri var. Toplu start , kürsü, yaş kategorisi istemeyen Belçika'ya gider sürer, Benim bu tarz bir etkinlik yapma gibi bir düşüncem, projem yok.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cartier Tour Kemal

Bunu baştan söyleyeceksiniz,bisiklet etkinliği yapmam diye 8000 kişinin katıldığı belçikadaki etkinlik yarış değil,mustafa dostumun mesajından onu anladım,ayrıca gran fondonun tarifi ona göre şu olmakta
Uzun mesafede geniş katılımlı ,belirli bir rotada icra edilen bisiklet etkinliği,
başka bir gran fondo anlayışı varmı avrupada bilemedim,doğrusu,
Size başarılar dilerim kemal bey ,,,,,,

Tepki
216
İsim
M.Kemal Canfedai
Bisiklet
Salcano
@Kudret Kurtcebe Ben Yabancı Sporculara kendi ülkelerinde soğuktan sokağa çıkamayacakları mevsimde antrenman kampı yaptırıyorum. Antrenmana gelen sporculara UCI Puanı veren Yol ve Dağ Bisikleti yarışları ile Dünya'da farklı formatlarda yapılan Gran Fondo yarışı yapacağım. Belçika'da, Slovenya'da, Letonya'da, Estonya'da 5.000 ve fazla kişinin katıldığı etkinliklere, Gran Fondo'lara gittim. Ben Bisiklet sürme etkinliği yapmam, onu Belediyeler, Valilikler yapsın. benim işim bu değil. web sitemde yapacağım işin detayları , kategorileri var. Toplu start , kürsü, yaş kategorisi olmayan etkinlikler bisiklet kültürünün üst düzey olduğu, iki kişiden en az birinin bisiklet kullandığı, hadi deyince 3-5 bin kişinin toplanabildiği ülkelerde, şehirlerde yapılır diye düşünüyorum. İstanbul, İzmir, Ankara kırsalında uygun mevsimde yapılabilir. Benim bu tarz bir etkinlik yapma gibi bir düşüncem, tasarrufum ve projem yok.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cartier Tour Kemal

Mesaja ekleme yapmışsınız ,dediğim gibi baştan bunları söyleyeceksiniz
Bisiklet etkinliği yapmam diye bence bu gran fondo yerine kafaların karışmaması için siz yol bisiklet yarışları diyebilirsiniz,nedenmi insanlarımız karıştırıyor gran fondo bir etkinliktir ,yarış değildir çok adam gördüm fondoda geziye gelmişti baştan tedbir alırsanız sorun yaşamazsiniz ,,,
Aynen gran fondo o dediğiniz bisiklet kültürünün geliştiği yerlerde olur arkadaşlarım gittiler sadece mustafa dostum değil burası türkiye malesef aynı kültür yok,başarılar dilerim tekrar,,,

(link)

Bu arada yeni anket başladı

@Cartier Tour Kemal

Son olarak farklı bir format derken ,gran fondoların yarış versiyonu olanları avrupada yapılıyor ise bilgi dağarcığıma bunu aynen eklerim tabi bütün forumdaki arkadaşlarda ekleyebilir bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp ilkesinden hareketle
Bu olay gerçekten var iseki size inanıyorum türkiyede ilk siz bu olayı başlatabilirsiniz,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cartier Tour Kemal

Bu önermeye göre Hollanda gran fondo'dan geçilmez olmalı ama aşağıdaki tablo öyle olmadığını söylüyor. Bisikletli ulaşım cenneti Hollanda'da hepi topu iki gran fondo mevcut. Aslında tam tersi yönde bir önerme daha makul olmaz mı: Bisikletin ulaşımdaki türel payının düşük olduğu, bisikletli ulaşım altyapısının gelişmediği ülkelerde rekreatif kitlesel bisiklet etkinlikleri daha çok rağbet görüyor. Mesela ABD'de bisikletin ulaşımdaki türel payı çok düşük olmasına rağmen tam 92 adet gran fondo ile karşılaşıyoruz aynı sorgulama sonucunda. Hollanda küçük, ABD büyük ülke denebilir elbette ama üçüncü resimde Avrupa genelinde gran fondo dağılımına bakınca da bisiklet kültürü ile gran fondo arasında bir korelasyon olduğunu söylemek mümkün değil.

(link)

182739 dosyayı görüntüle
182740 dosyayı görüntüle
182741 dosyayı görüntüle

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gran Fondo, (link) sitesinde İtalyan mirası olarak anlatılmış. Yazıda anlatıldığına göre ilk fonda 1970 yılında Cesenatico şehrinde düzenlenmiş. İtalya bisiklet federasyonun Gran Fondo şartları için ise:

- En az 120 km. uzunluğunda (75 mil),
- Başlangıçtan bitişe kadar chip kullanılan,
- Her yaş kategorisindeki dereceye girenlere ödül verilen... şeklindeki maddeleri paylaşılmış.

Yazının sonunda her İtalyan için Gran Fondo yarıştır denmiş... :okyrm:

fondo.JPG

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Abdülkadir Ergin

Italya başka belçika başka durum anlaşıldı,belçikada yapılan gran fondoda yarış amaçlı olmamis demekki ıtalyanları örnek alıyoruz,
O vakit ülkemizde şu olabilir iki çeşit gran fondo belçika usulü ,ıtalyan usulü,bence iyi olur ,şahsen ıtalyan usulü bana uyar,,,

altayfun

Aktif Üye
Tepki
369
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sanırım birde şöyle düşünmek lazım .kim istanbul'dan antalya 'ya hiçbir iddaa olmayan toplu bisiklet sürme etkinliğine para verip gelir?

• Beğen
Tepkiler: dnzlye

altayfun

Aktif Üye
Tepki
369
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Genel halk olarak yapımız kahvede bile okeyi hesabına oynuyoruz. Gerçekler ve hayaller farklı en azından şimdilik gerçekçi olmamız lazım diye düşünüyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@bisikletgundemi

Çözüm ülkede aynen şu olur farklı gran fondo belçika usulü ıtalyan usulü buna göre herkes bilerek gelir,belçika usulüne göre toplu çıkış yok,derece yok kategori yok,
Italyan usulü aynen çip var kategori var kürsü var,
2015 'den beri bu ülkede tüm gran fondolar ıtalyan usulü yapıldı,ülkeler arasında gran fondo farklı amaç ile uygulanıyor bu anlaşıldığına göre bizim sponsorler ne düşünecek o vakit ,yukarıda altay arkadaş sağlam bir soru sormuş istanbuldan kaç kişi gidecek diyor iddiasız bir etkinliğe,

(link)

Ezici çoğunluk hayir diyor memnun değil millet ,fiat fazla bu anket yaza kadar devam edecek sonuç bence belli çoğunluk fiatların yüksekliğinden şikayetci olacak

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Memlekette neyin ücreti makul ki? Bu yıl paramız değer kaybetti, her şeyin fiyatı dövize bağlı, her şeyin fiyatı artıyor.
Ayrıca makul fiyatın açıklamasını da yapmamız gerek. Makul fiyat"bana göre", "ona göre" şekilnde göreceli mi olur, yoksa maliyet üzerinde belirli bir kar marjı ile objektif mi hesaplanır?
Yurtdışı organizasyonları oradaki şartlara göre değerlendirmemiz gerek. Arka plana gidip, maliyet kalemlerini, alınan birlik destekleri, devlet yardımı, gönüllü çalışanlar gibi faktörleri görmeden konuşmak ne kadar doğru olur?
Bisiklet ile ilgili organizasyon eksikliği yaşıyoruz. Yapılan bir kaç organizasyondan şansımız varsa 1 yıl içinde en fazla 2 tanesine katılabiliyoruz. Daha fazla organizasyon yapılmasını, yapılanlarında daha kaliteli yapılmasını diliyoruz. Bunu ancak yapıcı eleştirilerle yapabiliriz, bu organizasyonları yapmaya çalışanları kırıp gücendirmek durumu daha iyi hale getirmeyecek.

Superevo

Daimi Üye
Tepki
339
İsim
Arif
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Belçika usülü için ülkemizdeki bisiklet festivalleri diyebilir miyiz?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Superevo

Aynen ,,,,

@eyupozturk

Burada kemal beye başarılar diledim,kendisi etkinlik düzenlenmiyor aynen italya usulü gran fondo düzenliyor yani bisiklet yarışı düzenliyor,
fiyatlar yüksek bunu ben demiyorum çok kişi bu yönde düşünüyor,gran fondo marmara kısa etap 75 lira idi ,ne vakit 2017 'de doların patlaması bizim suçumuz değil
Şimdi bisiklet federasyonu o zaman çözüm üretsin,145 lira kısa oldu 200 lira uzun oldu,1 yıl sonra fiatlar uçtu,,,seneye ne olacak 2020 'de 200 kısa 250 uzun olursa kaç kişi gider ,geçen sene akra fondoda 500 kişi yoktu bu senede olmayacak çoğunluk gitmeyecek ha çeşme farklı orda 500 bisiklet dağıtılmakta ,800 kişiye yakın bir katılım olmuştur ,hayır işi olunca katılım çok oluyor,kartepe tırmanış yarış ise lösemili çocuklarin yararına olacaktır ,.....

(link)

Bu anketi burada güncelleyecegim,anket daha yeni ,
22 kişi hayır demiş 7 kişi evet
Fiyatlardan memnun olanlar bu ülkede bence marjinal kalacak benden söylemesi,,,,

Tepki
216
İsim
M.Kemal Canfedai
Bisiklet
Salcano
2020 Şubat'ta yapılacak Akra Gran Fondo UCI olacak, şimdiden hayırlı olsun. Şubat-Mart Antalya ve Alanya Dünya'da Gran Fondo Amatör Yol Bisikleti yarış markası olacak inşallah. Bisiklet Turizminde kısa zamanda ülkemizi marka yapma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. 7 yıl önce bu işe başladığımda gelen 15-20 sporcuya sevinirken şimdi antrenman dönemi olmamasına rağmen Kasım-Aralık ayında 250-300 sporcu Alanya'da antrenman kampı yapıyor. Hedeflerimiz büyük, yolumuz uzun, yapılacak çok iş var. Şimdiden UCI Akra Gran Fondo 2020 hayırlı olsun. 2020 UCI Tour of Antalya'da 2.1 kategorisine yükselecek. Pro ve Pro Continental takımlar Alanya ve Antalya'da hem antrenman yapacak hem de yarış koşacak. Argeus, Yedi İletişim ve Akra Barut gurubunu tebrik ediyor başarılarının artarak devamını diliyorum.

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.601
inanin su polemige artik katilmak istemiyorum,ancak dayanamiyorum.,
organizator diyor ki ; ben bu isi sadece ulkeme turist getirmek icin istiyorum ve bu islemi yaparken , ticari olarak da kar dusunuyorum diyor.,
Halen "sen pahalisin fiyatlari dusur " diyenler var.,
evet pahali ama sana gore , neden bunu anlamiyorsun ? yurtdisindan gelecek insanlar icin bu fiyatlar pahali degil ve onemli olan , sadece gelecek olan insanlar ki , cok dogru bir yaklasim.,

senin alim gucun dusuk, arkadasim. kizacaksan baskasina kiz. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@a.valverde

Forumdaki marjinal yüzde 20 'lerdensin,,,sen derdini 35 kişiye anlat bakalım ne diyeceksin

Inatla burada sonuçlari yazacağım hayır 33 kişi

(link)

@a.valverde

Sen önce valvardeliği birak kendi ismini yaz özentilikten vazgeç,bak bu forumda kürşat akın senin gibilerini eleştirdi okumadığın için bilmiyorsun haftada 1 gün bisiklete binmekten bahsediyorsun ondan sonra kürsü diyorsun ,senin gibileri bende eleştiriyorum,arkadaşım haftada 1 gün bisiklete biniyorsan sana kürsü hayal burada parazit yapmaya devam ediyorsun 35 kişi senin gibi düşünmüyor allahtan,bize ne kardeşim turizmden biz onun derdinde değiliz biz bu ülkede yerli sporculara ekonomik bisiklet yarışlar düzenleyecek sponsor peşindeyiz kemal bey benim vizyonumda zati olamaz,ama elbet bir sponsor çıkacak ,,,ve göreceğiz

(link)

Oku bakalım ne yazmış kürşat

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Indirin fiatlari o vakit ,kısa 100 uzun 150 budur kemal bey vizyon ,,,,

Bu orani koruyabiliyormusunuz ?
Federasyon niye destek olmuyor ?
Varmı misyonunuz
Yerli sporcular için ?????
Kısa 100