2019'da Alanya'da 3 GranFondo birden!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cartier Tour Kemal

Devam edin yolunuzda ,kısa 145 uzun 200 ,hayırlı olur inşallah

@Cartier Tour Kemal

Kemal bey size şunu diyorum ,neden zam yaptınız açıklamasını istiyorum
Limit 100 kısa uzun 150 sizi kurtarmıyor herhalde,peki federasyon size kıyak yaptımi yani çipler bedavayamı geliyor,ayrıca aşağıdaki 16 kalemin tamami sizi ilgilendiriyormu ne kadar gidecek tüm giderleri yazarmisiniz,

Aşağıda

Organizasyon (Web sitesi, online kayıt, tasarımlar, üretimler, araçlar, personeller vs.)
- Yarış kiti (Sırt numaraları, yarış rehberi, zamanlama çipi / kadro numarası, bırakma çantası vs.)
- İstasyonlarda sunulan yiyecek, içecek ve sağlık imkanları
- Zaman tutma hizmeti
- Finiş sonrası kumanya
- Yarışı bırakmak isteyen sporcular için süpürge otobüsleri hizmeti
- Yol güvenliğini sağlayan motorize ekip giderleri
- Hakem giderleri
- Ambulanslar ve sağlık personelleri giderleri
- Yarışı zaman limitleri içinde bitiren katılımcılara "bitirme madalyası"
- Kategorilerinde dereceye giren sporculara podyum madalyaları
- Her bir katılımcı için Bisiklet Federasyonu’na ödenen özel yarış ücreti
- Fotoğrafçı ücretleri
- Yarış sonrası sunulan masaj hizmeti
- Tişört
- KDV

Ayrica federasyon sizden ücret talep ettimi etti ise ne kadar ?
Bir kere ayrımcilik yok öyle ,ne demek yani iş güç sahibi ,insanları aşalama yetkisi size düşmez ,,,
Beyfendi üslubunuza dikkat edin ,bana yazık olmaz merak etmeyin,
8 bisiklet eskitmis adama bir şey olmaz bilmem anlatabildimmi yaşantım sele olmuş benim,,,,,

Scudo

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cartier Tour Kemal
Konunun tamamını okumadığım için konunun insicamını ve bazı şeyleri kaçırmış olabilirim; bunun için özür dilerim.
Kemal Bey,
Benim kendi adıma sizden beklentim:Özellikle de konaklama,ulaşım konusunda biz bisikletçilere ve bizim yanımızdaki destekçilerimize elinizden gelen kolaylığı sağlamanız.
Bir de eğer mümkünse, yarışa bilfiil aktif olarak katılmanız.

• Beğen
Tepkiler: Cartier Tour Kemal

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cartier Tour Kemal

Olay çok basit
Kısa 100 uzun 150
Bunu yapacak iseniz konuşun ,yapamam çünki kurtarmıyor deyinde olsun bitsin,

@hamlet2006

Insani duygu bu tabi ,,,,

Hangi dünyada yaşıyoruz ,konaklama dünyanın parası millette paramı var

Tepki
216
İsim
M.Kemal Canfedai
Bisiklet
Salcano
@hamlet2006 Konaklama konusuda benim yarış yapacağım tarihlerde en uygun fiyata en full konaklama yapılacak şehir Alanya. Şehirde çok uygun oteller, apartlar, pansiyonlar var. Antrenman kampına gelmek, yarış öncesi ve sonrası Alanya'da kamp yapmak isteyenler 3-5 arkadaş Full eşyalı daire de kiralayabilirler. Konaklama konusunda Alanya'da bisiklet sporuna ciddi ve aktif hizmet eden ALBİS Spor Kulübü ile iletişime geçebilirsiniz. İçlerinde büyük seyahat acentelerinin Alanya sorumlu müdürleri, otel işletmiş, yöneticilik yapmış arkadaşlar var.

Yarışta sürme konusunda ;
Ben sporcu değilim, yarışa katılmam.

Ayrıca Gran Fondo yapacağım günlerin programı ;

9 Şubat 2019 Programı
09:00 UCI 1.2 Women Elite Yol Yarışı
11:00 Gran Fondo Kısa Etap
13:00 UCI 1.2 Men Elite Yol Yarışı

10 Şubat 2019 Programı
11:00 Gran Fondo Uzun Etap
13:30 UCI 1.2 Men Elite Yol Yarışı

bırakın yarışmayı nefes almaya zaman yok. UCI yarışlarının yarış direktörüyüm aynı zamanda.

Yol ve Gran Fondo dışında
14-17 Şubat 2019 da 4 günlük MTB Stage Race
27 Şubat - 2 Mart 2019 da 4 günlük MTB Stage Race
3 Mart 2019 da C1 Te Gün MTB Yarışı da organize edeceğim.

21-24 Şubat Tour of Antalya yarışının araç operasyonu, transferleri ve lojistik hizmetleri de benim sorumluluğumda.

Hatasız yarış yapıp ülkemi UCI ve Dünya Bisiklet Kamuoyu karşısında hakkıyla temsil etmek için günde 16 saat çalışıyorum.

0 Şubat Pazar
11:00 Gran Fondo Uzun Etap
13:30 UCI 1.2 Men Elite Yol Yarışı
9 Şubat Cumartesi
11:00 Gran Fondo Kısa Etap
13:30 UCI 1.2 Men Elite Yol YArışı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Mesele anlaşıldı ülkemizi dışarıya tanıtma çabası saygı duyarım daha çok yatırım dışarıya kalipso felaketi olurmu aman ha dikkat aynı çukura düşülmesin unutmadım unutanlar olabilir tâbi

Serkan yöneticilik gitti ama sen zati şiddetle karşı idin sana iltifaden asagiya yapıştırdım ali kılıç 'i

Günümüzde bisiklet sporu yapmak isteyenlerin ne şartlarla karşı karşıya kaldıklarını bisiklet sporuyla ilgilenen herkes üç aşağı beş yukarı biliyor. Yinelemeye gerek yok. Büyük bir çoğunluk imkânsızlıklar içinde bu sporu yapmak zorunda kalıyor. Federasyonun "makbul sporcu"larından değilseniz ya da arkanızda büyük kapitalist firmaların sponsorluk desteği yoksa bu sporu yapmanız teknik olarak mümkün değil. Neyse bunları herkes biliyor zaten. Lafı uzatmanın âlemi yok!
Türkiye'de yarış koşmak istiyorsanız iki alternatifiniz var. Ya federasyonun düzenlediği yarışlarda koşacaksınız ya da özel firmaların, turizm organizatörlerinin düzenlediği ücretli gran fondo yarışlarında koşacaksınız. Federasyon yarışlarına katılabilmek için lisans çıkarmak zorundasınız. Lisans çıkarmak ücretli. Yarışlara katılmak için cebinizde bir miktar para olacak öncelikle. Yaptığınız hacamaların bir kısmını federasyon karşılıyor; fakat o da yarıştan sonra. Federasyon yarışlarına katıldıktan sonra verilen harcırah şaka gibi, o da yarıştan aylar sonra yatıyor hesaba. Ücretli gran fondo yarışlarında o da yok. Üzerine para veriyorsunuz. Yol yatak falan derken yarış masrafı 1000 liraya çıkıyor. Ödül var mı peki? Kuru bi madalya! Kemirirsiniz artık. Bir tane ödüllü gran fondo yarışı var. O da sadece ilk üçe girenlerin yarış masrafını karşılayacak miktarda. Özel gran fondo yarışlarının ekonomi politik değerlendirmesini daha önceki bir yazımda yapmıştım. İsteyen o yazıya bakabilir. Uzatmıyorum...
Fondocular da federasyoncular da kendilerine göre bir düzen kurmuşlar. Çarkları çeviriyorlar. Bu şartlarda bu sporu yapmaya çalışan ve "makbul olmayan sporcular" için bir yaşam alanı yok. Kendi ceplerinden yarışmak zorundalar. Kişisel gayretleri ile birkaç sağlam sponsor bulup da yarışmalara onların desteğiyle katılma şansına sahip olan o küçük azınlıkta iseniz yarışmaya devam edebilirsiniz. Yoksa birkaç sene içinde umutsuzluk içinde bisiklet sporunu bırakırsınız. Girdiğiniz her yarışta kürsü gören bir sporcu olsanız da bu sizi kurtarmaz. "Makbul olmayan sporcu" için sitem içinde hayat şansı yoktur. Eee, yâni bu düzen bisikletçiye hiçbir şey vermiyor; ama buna rağmen onun üzerinde bağlayıcı bir etkiye sahip. Bu nasıl bir saçmalık. Kendi paramla takım taklavat düzüp (bisiklet, ekipman, vs) yarışlara kendi cebimden yaptığım harcamalarla hazırlanıp gideceğim; benim kazandığım başarı ile başkaları prim yapacak, "Bakınız bisiklet sporu ne kadar da gelişti." diyerek ahkâm kesecekler... Yok öyle yağma! Madem parayı veren benim, düdüğü de ben çalmalıyım. Doğal olan budur. Eşyanın tabiatı budur.
Sistemden yakınmak düzeni değiştirmek için yeterli olmuyor. Çünkü her alanda olduğu gibi bisiklet sporundan da eleştirenler ciddiye alınmıyor, camiada sevilmiyor, dışlanıyor. Düzen böyle. Bu düzeni yıkmak ve yerine daha âdil ve hakkaniyetli bir düzeni kurmak için düzen dışı alternatifler yaratmak şart. Aksi takdirde yapılan her eleştiri, düzenin bir şekilde devamlılığını sağlayan sinek vızıltıları seviyesinde olacaktır. Sivil bisiklet yarışları organize edecek bir örgütlenme aşamasına geçiş yapmak için bisiklet sporundan dışlanan, yahut bisiklet sporuna ayrılan bütçeden hak ettiği karşılığı alamayan tüm bireylerin katılımıyla sivil yarışlar düzenleyerek bu bozuk düzene alternatif olabilecek nitelikte yarışlar örgütlemek için çabalamalıyız. Öyle ya? Mademki bu sporu kendi cebimizden yaptığımız harcamalar ile yapıyoruz, başkalarının düzeninin çark dişlileri arasında ezilmenin âlemi yok! Para vermedikleri gibi paramızı da alacaklar ve bütün bunlara rağmen istediklerini yaptıracaklar, öyle mi?
Federasyonu ve turizm şirketlerini aradan çıkaran birtakım yarış organizasyonları yapılmalı. Ya da bunun imkânları araştırılmalıdır. Federasyona ayak bastı ücreti ödemeden bisiklet yarışı düzenlemenin yasal bir çerçevesi var mıdır yok mudur mutlaka irdelenmelidir. Federasyon, sadece kendi adamlarını kayırıyorsa, yönetime biat etmeyen sporcuları ve bisiklet aktivistlerini dışlıyorsa, pastadan pay alamayan tüm bileşenler ortak bir paydada toplanıp kendi alternatif düzenlerini kurmalılar. Çünkü sürekli dışlandığın bir düzenin içinde kalmak o düzeni meşrulaştırmaktan başka bir şeye hizmet etmeyecektir. Bir şeylerin düzelmesini istiyorsak, öncelikle kendimizden başlayarak biz düzeltmek zorundayız. Hakkaniyet esasına uygun yarışları kendi elimizle düzenleyerek bu işe başlayabiliriz.
Düzen ücretli yarış diyorsa siz ücretsiz yarışlar düzenleyecek organizasyon yeteneği ve disipline sahip bir örgütlenme içinde olacaksınız. Ücretli yarışlardan yakınıyorsak bu yarışlara alternatif olan ücretsiz yarışlar organize etmeliyiz. Ücretsiz yarış düzenleyen birkaç fedakâr arkadaşımıza destek olmalıyız. Onların ücretsiz yarış düzenleme tecrübelerinden yararlanarak bizler de kendi şehrimizde ücretsiz yarışlar düzenleyebilmeliyiz. Yoksa ancak forumlardan yazarak sorumluları eleştirmekle kalır, ona buna yakınıp dururuz. Çözüm ne? Ondan söz etmek lâzım. Çözüme yönelik öneriler bulmak lâzım. Bu düzeni kuranlar ve düzenden beslenenler, doğal olarak kendi istekleri ile bu düzeni değiştirmek istemeyeceklerdir. Doğal olan bu. Düzeni devam ettirmek için direnecekler. Siz ise onlar değiştirmemekte ısrar ettikçe düzen dışında hakkaniyetli, âdil, alternatif bir yarış sistemi kurarak onların düzenlerini alt üst edeceksiniz.
Alley Cat'ler organize edeceğiz, pazar yerlerinde sprey boyalarla kritertum parkuru yapıp Red Hook Criterium benzeri pist yarışları yapacağız. Bunlardan ücret alacaksak bile dekontlarını netten paylaşacağız, harcama faturalarını paylaşacağız, şeffaf bir para akışını alenen ilan edeceğiz, kalan parayı da ister bir vakfa bağışlayacağız, istersek bu yarışların kurumsallaşması için sermaye yapacağız. Fakat bu son seçenekte bile her aşama şeffaf olacak, artan para ne kadar, kimlerin adına ortak hesaba atıldı falan hepsi netten açıkça ulaşılabilir olacak. Millet sizin kendi rantınız için bu yarışları düzenlemediğinizi bir kere açıkça görsün. Bakın işte o zaman o ücretli gran fondo ekonomisi 2 yılda çöker gider. Ne federasyon kalır ortada ne de rantiye şirketler.
Federasyon bu yarışlara izin vermez demeyin. Zaten izin istemeyeceksiniz. Adı üzerinde bunlar sivil yarışlar olacak. Her yerinden amatörlük akan yarışlar olacak. Ama bir kimliği ve kişiliği olacak. Varsın çipli kontroller olmasın, varsın sonuçlar 2 gün sonra açıklansın, ne gam! 60'lı, 70'lı yıllarda nasıl yapılıyorsa bu yarışlar öyle yapılsın. Ne kaybederiz? Maliyeti çok düşük tutarak da kaliteli yarışlar düzenlenebilir. Bisikletin amatör ruhu, ama her şeyden önemlisi bu sporun bir ruhu olduğunu kanıtlayan organizasyonlar yapılabilir. Neden olmasın?
Şu aşamada öyle yol kapatmalı büyük organizasyonların içine girecek bir durumda değiliz. Asfalt kalitesi bakımından iyi ve geniş pazar yerlerini kullanarak düşük bütçeli kriteryum yarışları ile işe başlayabiliriz. Trafiğe tamamen kapalı 2 kilometrelik bir parkur bize yetecektir. Yarışlar trafiğe kapalı bir alanda düzenleneceği için yasal bir izin gerekeceğini de zannetmiyorum. (İşin yasal boyutuna vakıf olan bir arkadaşımız bu konuda teknik destek sağlayabilir.) Katagorize edilmiş bu yarışlar haftasonları düzenlenerek karnaval havasında bir bölgesel yarış iklimi yaratılabilir. Bölgesel yarışların birincileri ulusal bir turnuvada yarışabilir. Binlerce kişinin seyirci olarak gelmesiyle birlikte o pazar yerleri bir şölen alanına döner. Bu duruma hiçbir firma sessiz kalamaz. Bisiklet tedarikçileri başta olmakla birlikte pek çok firma, her hafta binlerce seyirciyi çeken bir yarışa duyarsız kalamaz. Buradan başlanabilir diye düşünüyorum. Tabii ki farklı yarış önerileri de değerlendirilebilir.
Bu yarışlar 100 yarışçı ile başlasa yeterlidir. Bu yüz yarışçı sadece kendi çevresindeki tanıdıklarını bu alanlara çeken en azından her hafta 500 kişilik bir seyirci kitlesi orada hazır bulunur. Sosyal medyadan ve geleneksel medya araçlarından tanıtımı düzgün bir pr stratejisi ile yapılırsa binlerce seyirciyi bu alanlara çekmek mümkün olur. Çünkü pazar yerleri şehrin en merkezi yerlerinde bulunur, ulaşımı kolaydır, tuvalet falan da vardır. Her hafta oraya 500 kişinin geleceğini bilen esnaf ise bala üşüşen arılar gibi oraya çökecektir. Sucu, dönerci, köfteci, çaycı derken bir de bakarsınız ki orada bir yarış ekonomisi kendiliğinden kurulmuş. Şimdi bazı arkadaşlar diyecek ki "Hani kurumsal kimlik? Amele gibi bir yarış olacak yâni!" Evet, aynen öyle olacak! Kurumsal kimliği sallayaman, amatör yarışlar olacak bunlar. Ben yarıştan sonra üzerime havlu atan bir suvanyör istemiyorum. Çaycının iskemlesine çöküp bütün samimiyetimle "Lan Ahmet, son sprint kapısında beni nasıl da tokatladın!" muhabbeti çevirmek istiyorum.
Yeni sivil yarış sistemi kitleselleşince düzeni değiştirmemekte direnen tüm kurumlar kendilerine bir çeki düzen vermek zorunda kalacaklardır. Bu sivil halk yarışları her yaştan her sınıftan bisiklet tutkununu çektikçe o duyarsız kulaklarda birtakım çınlamalar hasıl olacaktır. Öleyazan bir bisiklet sporunun yasını şimdiden tutmak yerine onun ölmesine izin vermemek için elimizden geleni yapmalıyız. Doğanın ve bilimin bize öğrettiği sarih gerçek budur.
(link)zaman: (link)
Paylaş

Kendi cebinden yarışan enayidir enayi
Ama ben insaflıyım
Kısa 100 uzun 150 diyorum kendimi az enayi kategorisine sokuyorum

Yaşasin sivil direniş yerse

ndhakara

Forum Demirbaşı
Tepki
967
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Elden geldiğince polemiğe girmek istemiyorum ama böyle bir cümleye de cevap vermeden geçilemez. Abi seni özellikle 90'lı yıllardan müzisyen olarak çok severim. Lisenin son yıllarında kulağımdan düşürmediklerimdensin, o yüzden sevgim de saygım da sonsuz ama böyle bir üslubu sana yakıştıramıyorum, hem yaşından hem de duyduğum saygıdan dolayı. Benzer sert üslubu Edirne yarışında da defalarca kullandın ama olmuyor. Ne yani bu mantıkla kendi cebinden halı saha maçına para verenler de, sinemaya gidenler de, maratonlara katılanlar da, ... enayi midir? Fiyatı uygun bulmuyorsan eleştirirsin tamam anladık! Ben de fiyatı yüksek bulanlardanım ama yapılan işe de, işi yapanlara da ve hatta katılanlara da artık hakaret vari sallamanın herhangi bir kılıfı nedeni olamaz! Az sakin!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ndhakara

Ben sakinim
bana bu ücretlerin neden zamlı olduğunun hesabını verecekler ayrıca ben burda kitleyi arkama aldım benim camia geniştir her yerde gran fondolari yerin dibine sokarim ya 100 lira olur kısa tur ve 150 uzun tur ,olmaz ise savaş açarım hiç kimse bana burda bu fiatlar normaldir diyemez asgari ücret kaç para ,
Burda öğrenciyi kim düşünüyor ,kim
Çalışanı kim düşünüyor
Bu fiatlara savaşı açtım bu konuyu tüm platformlara taşiyacagim stk 'lar dahil dernekte dahil ,,,akıllı olsunlar bundan sonra gran fondolarin aleyhine çalışacağım ,hesaplaşma olacak ,
argeus 'da eleştirilerimin hedefidir,ayrıca edirne yarısında organizasyon berbat idi,bunu her zaman her yerde dile getireceğim,ha ne var parasız olabilir bu organizasyon hatalarını asla örtmez ,bilmiyorsanız bırakacaksınız dernek olarak derneğin başına yeni bir başkan gelirde işi bitirirse ne ala

@ndhakara

Burda polemik yok bana cevap verecekler argeus ve diğer sponsorler salcano keza ,daha geçen seneden beri fiatlarını yüksek tutan salcano bu sene marmariste 250 isterlerse ise şaşırmayın savaş başlamıştır ,,,,,

(link)

Hayır 53 kişi
Evet 19 kişi
Bu ülke mutlu azınlığa göre asla yönetilmeyecek,
Forumda maşallah makul diyenlere
Açıklasınlar bakalım nasıl makul,
Istanbuldan araç ile gidenler demekki 1000 lirayı gözden çıkardı bunlar azınlıkta kalır ,asla azınlığı savunmam ben çoğunluk ile savaşa devam ederim edeceğindem emin olabilirsiniz

@ndhakara

Iki albümde protest kişilik boşunamı zannediyorsunuz
Her yerde her konumda nerde adaletsizlik var orada aynen dikilirim
Bu fiatlar adeletsizdir
Bisiklet federasyonu ise seyirci
Ne olduğu belli değil

@ndhakara

Sayın zat ne diyor !!!!!
Isterse ücretsiz yaparmış kar amacı gütmeyen bir kişilik olarak kendisini lanse ediyorsa aşağıdaki fiatlar ne öyle
bırakın bu işleri ,

Bu nedir ?????
175 tl 230 tl
Yerli ne kadar katılım yapar buraya ,,,,anca hali vakti yerinde olanlar

Bay kemal gibi milleti sokağa çağırmıyorüm ama demokratik ortamda anketler açarak mücadelemi sürdüreceğim

50 yuro avrupadaki katılımcı için bizim 50 liraya denk geliyor ise adama koyarmi düşünün bakalım

Bu organizasyonda yerliler için fix fiat kısa 100 uzun 150 'dir yerse,,,,,,

Sadece yabancılara yönelik yapsınlar ha bak o zaman anlarım

@ndhakara

Ne demiş arkadaş,

(link)
(link)
(link)Forum Demirbaşı
(link)
(link) ben bide antalyalıyım Alanyaya aktarmalı gidecegim katılmış olsam bir sürü iş bisikletiydi oteli yemegiydi

Buyrun burdan yakın,,,,

3 -5 arkadaş bi araya gelecek konaklama yapacak pazarlık yapacaklar ,yav kardeşim bedavaya kim yatırır, geceligi kaç para bunlar hep para ,antalyadan gelen içinde,

Aşağıda barış dostumun mesajı

Valla kaba bi hesapla Şubattaki Antalya yarışı için maliyet hesabı yaptım.
Şöyle ki;

Kısa parkur katılım ücreti: 160,00 TL
Gidiş-Geliş araç yakıtı: 400,00 TL (Ankara-Antalya-Ankara)
Konaklama: 260,00 TL (Let`s Stay Butik Otel)
Yeme-İçme: 300,00 TL
Toplam Maliyet: 1.120,00 TL hadi hadi düz hesap olsun 1.100,00 TL

Şimdi katılım ücreti 160,00 TL değilde ücretsiz olsa bile, kalan 940,00 TL bile, tek kişi için oldukça ciddi bir maliyet..
Keşke Ankara`da veya yakın ilçelerde de böyle bir org. yapan babayiğit çıksa da bizlerde YOL+KONAKLAMA+YEME-İÇE gibi maliyetler cebimize kalsa..
O zaman sadece 160,00 TL vermek işime gelebilir..

Ankaralı barış'in mesajı
bunlar acı gerçeklerdir

Forumda herkes,
bu gerçeklere dikkat etsin

Uyutmasinlar bizi ,,,,

@hamlet2006

Elinden gelen kolaylık sana hamlet olmak ya da olmamak 3 -4 kişi bir araya gelirsiniz konaklama için pansiyon ile pazarlık edersiniz senin izmirden buraya gitmen masraflı olacak ,,,,onada göğüs gerersen kendini alanyada bulursun,

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Benim süper ağabeyim @Süper Dede Mümtaz Ağabey'im yarış düzenliyor.Benim bu seneki bütün planım Mümtaz Ağabeyimin düzenlediği bu ultra mesafe yarışına (link) katılmak.
Bu yarışa da Allah izin verirse seneye katılacağım.Bu gran fondonun da güzel geçeceğine inanıyorum.:harika:
Bisiklet sporuna kim katkıda bulunuyorsa elimden gelebilecek ,mütevazi de olsa, her desteği sağlarım:harika:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@hamlet2006

Oradada fiatlar yüksek katılım ücreti felan sende azınlıktan oldun hadi bakalım görelim senide ultrada
forumda yüzde 25 'sin malesef acı gerçek

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe
Ben ''bisikletçi'' olarak zaten azınlığı seçtim.Sorun yok.:harika:

• Beğen
Tepkiler: a.valverde

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@hamlet2006
Bu destek bizim için şereftir sevgili Süleyman kardeşim, sağol varol...:harika::)

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Süper Dede
Estağfirullah Mümtaz Ağabey.
Senin o organizasyonda sadece bulunman bile yeter.Nitekim bunun olumlu etkisini de görüyoruz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Süper Dede

Diğer konuda sorduğunuz soruyu burda yineleyelim,

Katılım ücreti ne için toplanıyor ?

Bunu sorgulamak lazım demiştiniz bende sizi destekliyorum

(link)

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe Kudret Ağabey seni,forumcak hepimiz çok seviyoruz ve sayıyoruz.Ben kendi adıma söyleyeyim, benim için gran fondo filan hikaye.Yeter ki sen üzülme,yeter ki sen yıpranma.Bu haklı mücadeleni görüyoruz bundan emin ol ve seni takdir ediyoruz.Sadece yorulmanı istemiyoruz.Kendini çok yoruyorsun Kudret Ağabey.

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe Kudret Ağabey,
Biz senin mücadeleci kişiliğine hayranız, biz senin başkaldırına hayranız.Sen herşeyden önce bir sanatçısın.Sanatçı yönünün de varlığıyla tüm evrensel insani özellikleri bünyesinde barındıran takdir edilesi bir insansın.Bu hepimizin ortak fikri.Senin sadece bisiklet ile değil dünya ile mücadeleni ve dik duruşunu da biliyoruz.:harika:
Sadece demek istediğimiz tek bir şey var:Biz bazen de olsa senden farklı düşünüyor olsak da bil ki bu, sana karşı olduğumuz anlamına gelmemeli,lütfen kişisel algılama.Herşey bir tarafa sen bir tarafa.Bizim için önemli olan sadece senin mutlu olman.Sen mutlu olduğunda biz de mutluyuz.:harika:Kudret Ağabey hepimiz için bir rol modelsin,senden örnek alacağımız ,feyz alacağımız çok şeyler var:İyi ki varsın:harika:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@hamlet2006

Aşagıda bigpatron 'un mesajı var ,,

Kudret abi, adam zaten yazdıya amacım yabancı getirmek bisiklet turizmini canlandırmak ve kamp yapmalarını sağlamak vs. Yani yerli amatörler kimsenin umrunda değil benim anladığım. Zira defalarca sormana rağmen ben yerli sporcular hakkında birşey yazdığını göremedim. Kısacası ne yazılırsa yazılırsın ne söylenirse söylensin değişecek birşey yok adamların amacı zaten baştan belli yerli sporcu gelmiş yada gelmemiş pek önemli değil onların nazarında. Öncelik ülkeye yabancı takımları/sporcuları getirmede.

Kemal bey ile bulvar farkı var ,yerli amatörler benim umurumda bu ülkede çivi çakan adamlara lafım yok hamlet ,
Kitlesel bir bisiklet yarışları kimin umurunda ,ülkede bisiklet sporu yayginlasmis kimin umurunda bir umursamazlıkdir gidiyor
Her neyse benim savaşım devam edecek bu fiatlar ya inecek ya inecek hayırlar altmış kisi en azından yanlız olmadığımı görmek sevindirici