2019'da Alanya'da 3 GranFondo birden!

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
VeloAlanya sayfasının paylaştığı 2019 Alanya takviminde 3 Fondo birden dikkatimi çekti o_O

44027033_10155441486487303_6459209841964482560_n.jpg

Bu tip organizasyon duyuruları genellikle çok geç, hatta yarıştan birkaç gün önce yapılıyor. Şubat-Mart ayında Alanya'da yapılması planlanan Fondoların şimdiden tarihlerini paylaşmış olalım :harika:

Hatta tüm GranFondo tarihlerini kapsayan güzel bir takvim yapabilmeyi isterdim ama son anda belli olan çok fazla organizasyon oluyor :(

Scudo

sargonnas

Forum Demirbaşı
Tepki
1.501
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
Herhalde geçen Mayıs'da ki granfondo yüzünden Antalya'ya bir daha gitmicem. O nasıl bi rezillikti :) Ayrıca UCI granfondo varsa o da Çeşme olmalı bence. İnmeli çıkmalı rüzgarlı soğuk asfaltlı hem de organizasyonu on numara :) Gerçi UCI bi daha aha granfonfo size demez herhalde geçen seneye bakarak :kötü:

T

tersderyar

Misafir
Uci granfondoyu düzenleyen organizatörün değil bu yarışlar.

sargonnas

Forum Demirbaşı
Tepki
1.501
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
@tersderyar bana söylüyorsanız farkındayım onların olmadığının ama soğudum işte. O kadar yol git hayal kırıklığı bir daha olmayacağının garantisi olmaması falan. Neyse.

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Sezon açılışından bile erken neredeyse(bizdeki genel bisiklet sürme oranına bakarsak). Çopu sürücü bu tarihlerde ya hiç sürmüyor yada sokağa çıkıp sürmüyor. Fazla agresif olmayan ama sürpsizli amatörlerin olacağı eğlenceli yarışlar olur bence:)

Ama sütten ağzı yandı insanların bi kere ve yarışlara ne denli talep olur orasını merak ediyorum..

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
@lealtad evet kış kampı, hazırlık kampı olarak geçiyor zaten bu organizasyonlar bütünü :harika:

• Beğen
Tepkiler: lealtad
Tepki
216
İsim
M.Kemal Canfedai
Bisiklet
Salcano
Yarışların organizatörü benim, Celil arkadaşımın dediği gibi katılımcı olarak yoğun yabancı katılımı hedefliyoruz. Gran Fondo dışında Kış Antrenman Kampına gelen takımlar için UCI puanı veren Yol ve Dağ Bisikleti yarışları organize ediyoruz. Geçen kış 4 ayrı yol yarışı yaptık, hatasız ve başarılı bitirdik. Türkiye Bisiklet Tarihinin ilk UCI Kadınlar yol bisikleti yarışını 2-4 Şubat 2018 de yaptık. Güzel geçti. İnşallah 2019 Şubat ve Mart yarışlarımızda güzel ve hatasız geçer. Nisan-Ekim ayları arasında da Erciyes'te yüksek irtifa antrenman kampları organize ediyoruz. O tarihlerde de Erciyes-Kayseri bölgesinde Gran Fondo, UCI Yol ve Dağ yarışları yapacağız inşallah. Kasım ayı ortalarında yarışlarımızın web siteleri açılacak. Herkesi bekliyoruz. İyi sürüşler.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Cartier Tour Kemal

Nisan ve ekim ayları arasında erciyes tırmanış yarışı olur ise plan yapmam gerekecek,
Lions klübü ile irtibat devam edecek ağustos ayı kartepe tırmanış yarışı için,

Iki büyük hedef var açıkça 2019 'da
Erciyes - kartepe

Tepki
216
İsim
M.Kemal Canfedai
Bisiklet
Salcano
Geçen yıl Erciyes ile ilgili bir tanıtım yaptım. Bu sene 14 Profesyonel Yol ve Track takımı Erciyes'te yüksek irtifa antrenman kampı yaptı. Seneye talep çok daha fazla. THY 1 Nisan - 31 Ekim arasında tüm yurtdışı uçuşlarında Kayseri'ye bisiklet taşımayı ücretsiz yaptı. Gelişmeler güzel.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Cartier Tour Kemal

Açıkça 60 katagori olacakmi ?
Nedeni kartepe organizasyonunda 60 mastır vardı
Ertelendi yarış
Birde şartlar nasıl ?
Amatörlerede yonelik olacakmı,
Ücretli olacak tahminim,
Uçakların bedava olması mükemmel,

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Mutlaka bu yarışlardan birine katılacağım.
@Cartier Tour Kemal düzenliyorsa bir sorun çıkacağını zannetmiyorum. Deneyip göreceğiz.

Tepki
29
İsim
Yunus Emre BULUT
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan Mıstınoğlu Bu yarışlara amatör yani bizler bireysel olarak katılamıyoruz herla? Yada katılabiliyormuyuz:hhhhhh:

Tepki
29
İsim
Yunus Emre BULUT
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe Valla ayynen Kudret abi...Beklemedeyiz, varsa bize göre bir şekil , aynen yazılalım diyorum ben kendi adıma...Bu arada Edirne de ne Rüzgar vurdu be abii, sen bam bam gittin heralde :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Yunus Emre@34

Yav gittimde kafama s.......... yım...yanlış kavşaktan döndüm km saatim doğru imiş 35 'inci km 'den döndük ,70 km durmadan 2 saat 50 dakika o sert rüzgara rağmen yanlız dönüşte 60 'ınci km 'de inişte az kalsın rüzgar beni indiriyordu yarış sonunda nedir bu rüzgar diye acaip bağırdım sonra bir görevli geldi su verdi sakinlestim,avucumdaki 3 'unculük aynen uçtu gitti

@Yunus Emre@34

Erciyes fondo bence olmalı ama amatörler için