2011 Kron XC1000

ASinanB

Daimi Üye
Tepki
187
çok güzel bir bisiklet, hayırlı olsun, başka renkleri mevcut mu acaba?

Scudo

Hakan Yaş

Aktif Üye
Tepki
87
@Sinan Batuk

Evet başka renkleri de mevcut, fakat şöyle bir durum var.
Benim renkteki kadroların tümü 20"
Kırmızı siyah renk kadrolar 16"
Beyaz renk kadrolar 18"
şeklinde :cool:

zahiradam

Aktif Üye
Tepki
46
@Hakan Yaş

hocam misal senin renkde 18 kadro üretilmemişmi yoksa aldığınız yerdemi yok? ben ilk baktığımda 18de gri yoktu ama getirtiriz demişti ve sanırım xc 1000 alcam bu gidişle bende. birde benim kafa hala karışık gidip geliyorum 2011 katalogunuda aldım. eski 4000 kadrosu çok hoşuma gidiyo ama katologdaki donanım yeni xc 1000den çok düşük ama kadronun sadeliği karizması çizgiler cezbediyor fiyattada 200 lira fazla fark vermem gerekiyor. yani kadro için donanımı bile düşürcem az daha bu yüzden henüz alamadım. siz bu konuda ne düşünüyosunuz kadro aşkı benimkisi...

• Beğen
Tepkiler: Hakan Yaş

Hakan Yaş

Aktif Üye
Tepki
87
@zahiradam

Benim aldığım yerde, arkadaş kadro boylarına göre renkler üretilmiş diyordu. Yani gri olan sadece 20" olarak üretilmiş diye bahsetti ama umarım öyle değildir. Griyi gördün mü canlı olarak?

Bu arada XC4000 kadro olarak yenilenmemiş, 2010 kadro. Nedeni belki bu sene için XC1000 için üretilen yeni tip U6 kadro tasarlıyor olabilirler ya da ellerindeki stok fazla diye düşünüyorum.

Benim fikrimi sormuşsun. Şahsen ben bütçemi belirlemiştim. Hatta XC500 bile bana yetebilecek bir makineydi. Aslına bakarsan en çok Sedona 2011 - 711V düşünüyordum, gerçekten çok şekil bir kadro inanılmaz bir albenisi var. Almaya karar verdiğimde ya siyah rengini bulamadım ya da uygun kadro boyunu. Fakat gri renk (aslında rengi antrasit) XC1000 gördüğüm anda bütün ezberlerimi bozdum. Ve şunu da belirteyim gri XC1000'i o ayardaki muadilleri ile kıyaslayamam bile. Sokakta giderken bile gözler üzerinizde :) İnanılmaz içime sindi diyebilirim.

zahiradam

Aktif Üye
Tepki
46
@Hakan Yaş

hocam griyi gördüm dediğim gibi 20 kadro boyu vardı. satıcı getirtirim firmayı arayıp iki güne elimize geçer dedi. benim kafamdaki belirsizlikten sonra bikaç düşünmek için izin istedim ama karar veremedim. devamındada tekrar gidemedim, yani şimdi xc 1000e karar verirsem hayal kırıklığına uğramak istemiyorum. korkum bu yüzden.

katalogda eski xc 4000 kadrosu var benim hoşuma giden kadro. ama örnek vericeğim xc 1000de alivio donanım varken xc4000 deki donanım acera ve 24 vites. xc 4000 daha düşük donanımlı fiyatı 980 civarı oluyor. fiyat donanım eksi yönleri ama kadro beni al diyor. o yüzden günlerdir karar vermekte zorlanıyorum.

onun dışında örnek vereyim. baktığım bi salcanoda gidondan kilitli maşa, hidrolik disk firen gibi artı özelliklerle 750 gibi rakamlara gelen bisikletler var içime sinmiyor açıkcası ama yinede kafa karıştırıyolar. öyle bir durum var hocam.

birde xc 1000 kadroyu ilk sende gördüm ve kesin olarak almaya gitmiştim. ama gidondaki ve sele borusundaki desenler bana itici geldi. sadelik hoşuma gidiyor nedense. gönülsüzde olsa alcaktımki kadro boyu olmadığını öğrendim. kararsızlığım bu yönden aslında benim hocam...

steqpage

Üye
Tepki
30
Bisiklet
Ghost
İzmirde kron satan bisikletçi var mı?

Birde bu kadro boyuna göre renk işi biraz kötü oldu gibi.Benim boy 171 fotoğraflardaki rengi beğendim ama sadece 20'' de varmış. :(

• Beğen

mehmet erinç

Aktif Üye
Tepki
59
hayırlı olsun.bende dün sedona 711d almaya gittim ve xc 1000 alıp geldim.her ne kadar hidrolik disc olmasada kadro ve donanım beni cezbetti.

zahiradam

Aktif Üye
Tepki
46
@mehmet erinç

hocam hangi rengi ve kadro boyunu aldığını söylermisin

ozgur

Üye
Tepki
0
Benimde uzun araştırmalarım ve çok beğenerek aldığım bir XC1000 var yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve şimdiye kadar bir bisikletten bu kadar keyif almamıştım ancak bir süredir kadrodan çıtır çıtır sesler gelmeye başladı kadrodan diyorum çünkü bakmadığımız yeri kalmadı ses kadrodan geliyor özellikle fazla yüklendiğim de sanki kırılacak aynı bisiklet bir arkadaşımda da var aynı problem mevcut.Bisikletimden çok memnunum donanımıyla görüntüsüyle her şey mükemmel ve epeyde yol yaptık hiç sıkıntı yok ancak ses insanın canını sıkıyor meraktan yazıyorum siz böyle bir sorun yaşıyor musunuz?

Hakan Yaş

Aktif Üye
Tepki
87
Bende de bir ses vardı. Pedaldan kaynaklandığını farkettik. Söküldü takıldı şimdilik bir ses yok.

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Kronun bu seneki modelleri, Sedonanınkine 10 basar nitelikte, fiyat-perf. tahtına oturdular bile benim için. Kadrosu en başta daha rijit ve hafif 2. si alivio set var daha ne diyim. :) Kron böyle giderse ki inş. gitsin, türkiye yi feth eder. :)

• Beğen

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Bu arada kadronun daha rijit olması daha esnemez olması demektir. Yani bu birine göre avantaj, diğerine göre dezavantaj, bir başkasına göre de ne avantaj ne dezavantajdır. :) Bana göre tasarım, geometri daha ön planda.

Hakan Yaş

Aktif Üye
Tepki
87
@Harun Sayı

Fakat genelde istenen herzaman rijit bir kadro değil midir? Sakız gibi esneyen bir kadro ne işe yarar ki? İnan bilmiyorum.

Açıkcası benim, kadro, komponent, sadelik ve tümünün bir arada en iyi fiyat performansı etkiliyor. Şu makinede sevmedigim yer jant ve lastiklerin janjanı. İlk fırsatta o stickerları ya sökecegim ya da değiştirecegim...:)