1996 - İstanbul-Bodrum Turu (1287 km.)

Tepki
17
Bisiklet
Salcano
ve 4 kare fotoğraftan başka bişey kalmadı onca günden,onca olaydan,onca insandan geriye....9 EYLÜL İZMİR'İN KURTULUŞU'nda katıldığım fener alayını mı desem,İZMİR BELEDİYE BAŞKANI'nın elinden aldığım karanfili mi desem:))),bisiklet derneğimin konvoyunu mu desem,arkasından gelen vvroooo,vvvvvrrrrrrrooooo sesleriyle bir başka tutkum olan bi dünya motorun olduğu konvoyu mu desem,HİÇBİRİNİ KARELEME ŞANSIM OLMADI:(((...senin taa 1996 da çekebilmeyi başardığın "AZICIK,SIĞACIK" fotoğrafına bakarak ben de yakın geçmiş nostalji yaptım,seninle beraber,iyi ki koymuşsun,iyi ki paylaşmışsın,saaol...cep telefonum da dandik,hiç olmazsa onunla çekerdim,iyi bişey olsaydı,ne kareler vardı,ne karelere tanıklık ettim,nasıl yanıyorum bilemezsiniz...çünki bu da benim ilk uzun bisiklet turum sayılırdı,benim için,her ne kadar bisikletle aşmış olmasam da "BİSİKLET İÇİNDİ,HER YANI BİSİKLETLE DOLU BİR GEZİYDİ,MACERAYDI" benim için...şimdi istanbula döndüm,kışlık giysi bakıyordum 2. elde,kışın soğukta,ayazda bisikletime binicem çünkü tuzla sahilinde,üşümeden ,rahatça yol almak istiyorum,binebildiğim kadar binip,iyice profesyonelleşmek istiyorum...önümüzdeki yaza kadar çok şeyin değişmesini istiyorum...Enginin dediği gibi yola çıkın arkadaşlar,vakit kaybetmeden çıkın,sonra zamanınız daralacak...bu arada ilk uzun metrajlı turumu üniversitede yapmıştım:))..sene 1994,5 kız arkadaş yurttan çıkıp ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ'nin izmir yoluna indik,ordan kalkan parmağımız tam 13 araç değiştirerek bizi antalya'ya ulaştırmıştı:)))....Engin teyp olayın benim de dikkatimden kaçmadı değil:))o dönemde yurtta radyom vardı,hiç unutmuyorum bir gün kar yağıyor,o yılların kışı bile farklıydı,kuzey tarafına bakan en soğuk odada kalıyorum,radyoda,sanırım metro fm di,özel radyoların da ilk yılları,dj karla ilgili yabancı bir parça çalmıştı..ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ,GÖRÜKLE KAMPÜSÜ,C-1 BLOK,KIZ YURDU....zaman deli gibi akıyor,ama o yaşlarda bunun hiçbir şekilde farkında olmuyorsun,onun için YOLA ÇIKIN:)))....

• Beğen
Tepkiler: Engin Ertekin
Scudo
Tepki
17
Bisiklet
Salcano
şunu da eklemeden kapatmak istemiyorum,ama vallaa bakın bu 50 mesaj için diil:),öylesine ...13 araçla otostop yaparak gittiğimiz ve antalya içi ve çevresi de dahil olmak üzere çevre gezilerini de 13 araç harici yine otostopla yaptığımız o maceramızın bursa'ya dönüşü de enteresan olmuştu....antalyadan karayoluna çıkıp otostop çektiğimiz ilk ve tek arabayla hem de şehir,şehir gezerek bursaya yurdun kapısına kadar geri dönmüştük:)))).....otostop çektiğimiz abi almanyadan son model mercedesi'ne atlamış ve türkiye gezisine çıkmış,öylesine,kafasına göre takılıyordu,bizi de aldı ve biz ordan afyon,denizli,pamukkale,bilimum yol üstündeki tarihi turistik yerler ve hepimiz klasik züğürt öğrenci olduğumuzdan burnumuzun dibinde olup bir türlü gidemediğimiz bursa uludağ,oteller mevkiinde et-mangalımız da dahil olmak üzere gezeee gezee yurdun kapısına kadar o mercedesle gelmiştik:))))...yaa,işte böyle,sağlıcakla kalın...50 mesaja kaç kaldı acaba,15 tl ye uygun bi kışlık eldiven bulmuştum ama sahibine ulaşamadım:((

• Beğen

Engin Ertekin

Daimi Üye
Tepki
808
Bisiklet
Specialized
@akifberkant

Metallica esasen 91'deki Black albümüyle bozulacağının sinyalini vermişti zaten. O dönemler adamlara tarzlarından taviz veriyorlar diye kızıyordum ama şimdi benim de yaşım ilerleyince neden değiştiklerini daha iyi anlıyorum. Bu arada hem bu turda hem de daha yeni yaptığım İznik turunda kendilerinin 90 öncesi albümlerini (başta Justice olmak üzere) dinleyerek yaptığımı belirtmem gerek... Yaş kaç olursa olsun insan bazı şeylerden vazgeçemiyor :)

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Böyle bi gezi ve anıları kolay kolay unutulmasa gerek :)

• Beğen

Engin Ertekin

Daimi Üye
Tepki
808
Bisiklet
Specialized
@gülden öztürk

Sevgili Gülden, teşekkür ederim mesajların, yorumların ve paylaşımların için.. Ama görüyorum ki tüm çabalarına rağmen 50 mesaja ulaşamamışsın :)

Bisiklet konusunda çok azimli ve istekli olduğun her halinden belli. Çok güzel maceralar yaşayıp İzmir'de bisikletle çok güzel seyahatler yapmışsın (ki ilk defa bisiklete binen birisi için çok hızlı bir giriş olmuş bence). Bence çok takdir edilecek bir çaba içine girmişsin ve karşılığını da almışsın. Fotoğraf çekemedim diye üzülmene gerek yok. Bundan sonra yapacağın turlarda bol bol çekip burada paylaşırsın. Ayrıca bu forum sayesinde pek çok yol arkadaşı bulacağından emin olabilirsin :)

Soruna gelince... 15-16 yaşında olsaydım ailemin izin vermeme ihtimali olabilirdi ama 23 yaşında olunca ailenin böyle bir tur yapma talebine karşı hayır demesi çok da mümkün olmuyor. Hem neden hayır desinler ki. Türk aile yapısının en büyük sorunu bu zaten aslında... 20'sini geçmiş gençleri bile hala çocuk olarak görüp onları sürekli koruma altına alan ebeveyn dolu bu memlekette. Hele hele kız çocuğu olmak ayrı bir dert olsa gerek bu ülkede.. Neyse...

Çok kısa sürede çılgın turlar yapacağından eminim. Paylaşımlarını bekliyor olacağız. 2.Elden vereceğin hediyeyi de unutma :)

Engin Ertekin

Daimi Üye
Tepki
808
Bisiklet
Specialized
@Musa Sağol

Kesinlikle öyle Musa.. Tabi bu geziyi daha da özel kılan şey zamanın ne kadar çabuk geçtiğini ve her şeyin ne kadar hızlı değiştiğini göstermesi. Açıkçası insan bazen eskilerdeki sadeliği ve basitliği arıyor. Tabi maalesef yeni nesil bu sadeliğin ne olduğunu tam olarak asla bilemeyecek. Bilmek isteyenin de sayısının fazla olacağını da pek sanmıyorum gerçi :)

yilmaz kaynak

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Specialized
ben kucuk dolma teker mavi bisikletime binerken siz bu turu yapmissiniz cok cok guzel :)

• Beğen

osman922

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Nishiki
vaay be ! diyorum gerçekten bunları bu kadar zaman sonra görmemiz çok güzel oldu teşekkürler. çalar saat, fanta kutusu , izmir in eski nüfusu :) çok iyi . ayrıca bir tekirdağlı olarak o tarihlerde oraları tekrar görmek özellikle kumbağ bi garip yağtı beni :) :)

• Beğen
Tepki
21
Engin abi gerçekten çok güzel bir tur olmuş böyle turları görünce benimde cesaretim artıyor şimdiye kadar hiç uzun tura çıkmadım ama şu an kafamda bir İstanbul Çanakkale turu canlandı ve bu senin sayende oldu umarım ilerde bende hayalimdeki bu turu gerçekleştirim ve bu tur senin vesile olduğun bir tur olarak anılarımda yer alır çok teşekkür ederim Engin abi beni cesaretlendirdiğin için...

• Beğen

Engin Ertekin

Daimi Üye
Tepki
808
Bisiklet
Specialized
@serdar bekel

Çok teşekkürler Serdar. Uzun tura çıkmanda benim de bir katkım olursa çok mutlu olurum. Her zaman söylediğim gibi daha fazla zaman geçmeden bir an önce uzun tura çıkmanı tavsiye ederim. Yola bir kere çıktın mı gerisi de gelir zaten. Umarım 2012'de Çanakkale turunu gerçekleştirmiş olursun, burada da yaşadıklarını ve fotoğraflarını paylaşırsın :)

• Beğen
Tepkiler: serdar bekel

Engin Ertekin

Daimi Üye
Tepki
808
Bisiklet
Specialized
@özgür altun

Başka uzun tur yapmadım maalesef. Ama zaman yaratabilirsem 2012 yazında benzer bir uzun tur planlıyorum.

Bu arada en son yaptığım orta uzunluktaki turlar için:
1.İznik Turu : (link)
2.İznik Turu : (link)

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
Engin bey, güzel paylaşımınız için sağolun. Okunmamış gazete yeni gazetedir misali. Sizin yıllar önceki turunuzda aynen öyle olmuş. Biz onu yeni kabul ettik. Ayaklarınıza, yüreğinize sağlık.

• Beğen

Veli Bahtiyar

Daimi Üye
Tepki
121
99 yazında biz de, hemen hemen aynı rotadan Bodrum'a kadar gitmiştik. 9 kişilik grubun en küçük üyesiydim o zamanlar. Fotoğrafları görünce gözlerim doldu. Ulaşılacak yer de Bodrum olunca, tarif edilemez bir motivasyon yaşıyor insan. Teşekürler abicim.

• Beğen

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
Güzel anılarınızı paylaştığınız için teşekkürler,

Son resim en anlamlısı, tarihin kanıtı bence. Tüyü bitmemiş Lars ve Kirk, çift kasetçalarlı teyp ve sarı burago ferrari testarossa :)

• Beğen

Engin Ertekin

Daimi Üye
Tepki
808
Bisiklet
Specialized
@Cüneyt HOCAOĞLU

Teşekkürler Cüneyt Bey. Gazetenin yeni baskısı inşallah bu yaz olacak. :)

Engin Ertekin

Daimi Üye
Tepki
808
Bisiklet
Specialized
@Veli Bahtiyar

Kalabalık bir grupla bisikletle Bodrum'a kadar gitmek bayağı eğlenceli olmuştur tahmin ediyorum. Bodrum'un sağladığı motivasyon konusuna kesinlikle katılıyorum ;)

Engin Ertekin

Daimi Üye
Tepki
808
Bisiklet
Specialized
@Atacan

Dikkatli gözlerden Burago Ferrari bile kaçmıyor demek :)