18 Mart Adana Çanakkale Bİsİklet Turu

amistatde

Üye
Tepki
27
@Berker Tunçer

adanadan ankaraya selam olsun ağzına sağlık anlatımların için konyada buluşmak üzere hoşçakal

Scudo

amistatde

Üye
Tepki
27
arkadaşlar 3 mart perşembe günü atatürk anıtı önünde basın toplantısı yaptıktan sonra 5 mart cumartesi günü sabah erken saatlerde adanadan yola çıkacağım desteğinizi bekliyorum

• Beğen
Tepkiler: İslam Gölge

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bilgisi olan arkadaşlardan güzergah dahilinde geçeceğimiz yerlerle ilgili tavsiyeleri bekliyoruz. Ayrıca bir düzeltme yapmak istiyorum. Turumuzun mesafesi 10 günde toplam 130 km değil, günlük ortalama 130 km ile yaklaşık 1300 kmdir. Göz korkutabilir ama bu kış aylarında çok değerli bi deneyim olacaktır. Israrla kondisyonuna güvenen yol arkadaşı arıyoruz :)

ScottScale

Daimi Üye
Tepki
173
@Berker Tunçer

bursa üzerinden giderseniz feribotla karşıya geçersiniz, istanbul üzerinden giderseniz kara yoluyla. lakin daha öncede yazdığım gibi söylediğim zamanda gitmiş olsanız çok daha büyük mutlulukla döneceksiniz. ama galiba işleriniz veya zamanınız buna el vermiyor diye düşünüyorum. 18 mart çanakkalenin kurtuluşu evet ama çanakkaleliler bile 25 nisandaki şafak ayinine daha fazla katılım gösteriyor. çünkü türkler-avustralyalılar-yeni zelandalılar en az 15 bin kişi orada kaynaşıyor,beraber etkinlikler düzenliyorlar,çadırlarda kamp kuruyorlar,yemekler yiyorlar,festival törenler düzenleniyor. bunları 3 ulus 3 ülke birlikte yapıyor. ısrar ediyorum nisanda gitmenizde mümkünse tabiki. yada yazın gidin sardalye festivali olur her sene. 3 gün sürer sanatçılar katılır en ünlü şarkıcılar oyuncular vs... ben bu sene kısmetse gideceğim. geliboluda doğmuş büyümüş bir adanalı olarak sizin iyiliğinizi mutluluğunuzu düşünüyorum. o yolu çekipte az mutlulukla dönmek var,birde daha fazla mutlulukla dönmek var. seçim sizin. şehitliklere gitmek her zaman güzel onun mevsimi olmaz tabiki ama dediğim zamanda giderseniz daha çoşkulu bir ortamla karşılaşacaksınız. daha açıklayıcı bir şey söyleyim. çanakkalelier ve gelibolular şehitliklere ve 18 marta doymuş zaten yıllardır. 18 martta fazla katılım olmuyor. ama elin avustralyalısı,yeni zelandalısı en az 5 bin kişi kıtalar arası yolculuk yapıp nisanda şafak ayini için geliyor.biz oraya yeterince değeri vermezken onlar dünyanın bir ucundan binlerce dolar harcayarak geliyorlar.biz burunumuz dibindeki yere gidemiyoruz.orada yaşayıp bedava olduğu halde gitmeyenleri düşünün. ama işte yabancılar gelince bu sefer gelibolular çevre ilçeler ve yabancı ulusal basın oraya akın ediyor.büyük bir katılım oluyor.18 marttaki katılımın 10 katı en az. ama siz sadece kendimiz için görüp gelelim diğer şeyler bizi ilgilendirmiyor diyorsanız söyleyecek sözüm yok,bende diyorumki oraya gidecekseniz şehitliğin yanında, arkadaş kazanımları,kültürel kazanımların yanında eğlence,mutuluk,adrenalin hepsni birlikte paket halinde edinin.tavsiyem bu. karar ve seçim sizin.

ScottScale

Daimi Üye
Tepki
173
daha önce açılmış bu linkteki başlıkta forumdaki gelibolulu arkadaşlarlada iletişim kurabilirsiniz. uzun süredir girmemişler foruma ama msn adresleri felan siteleri mevcut.

(link)

ayrıca 2005 yılından beri bir sürü gelibolu turu yapılmış.burada başlıkları mevcut. şahsen ben bu tura kalkışacaksam daha önceki gidenleri tek tek araştırır yardım bilgi ve buluşma için zemin hazırlardım.

(link)

amistatde

Üye
Tepki
27
@siretsiret

paylaşımın için teşekkür ederim madem aynı şehirdeyiz müsait olduğun zaman görüşelim

amistatde

Üye
Tepki
27
@emre evgin

sağol emre adanada o kadar bisikletçi varki ama ne yazık dişime göre yol arkadaşı bulamadım olsun güzel adanamızı temsil etmeye gidiyorum çanakkalaye

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar ben büyük ihtimal yola eksik malzemeyle çıkıyorum. Beş parasız çıkmak zerre umrumda değil ama bisikletimin tam takım benimle olması önemli. Yedek parça veya malzeme konusunda yardımcı olmak isteyen arkadaşlar olursa çok memnun olurum. Bir contaya muhtacım inanır mısınız...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@siretsiret

bir tartışma açmak istemem ama katılmadığım bir noktaya değinmek istedim. acizane, biri bisikletle olmak üzere 5 defa eceabat milli parkını, yani savaş alanlarını gezmiş biriyim. dediklerinizin şu kısmı doğru: biz milletçe oradaki şehitlerimize ve tarihimize karşı duyarlılığı biraz da binlerce kilometre öteden gelen eski düşmanlarımızdan öğrendik. unutturulan veya silinmeye çalışılan tarihimize ait detaylara onların gazı ile merak saldık. biz malesef böyleyiz. Adamlar dünyanın tam tamına öbür ucundan gelirler, gezerler, ama biz oraları teğet geçeriz, Çeşme, Bodrum, Antalya sahillerinde geçiririz tatillerimizi... Keyif ehliyiz. Her sene aynı sahillere gideriz, bıkmayız. İtiraz etmeyin, böyle çok insan var bu memlekette. Yanlış anlaşılmasın bu yerlerle bi sorunum yok. Zihniyetle, alışkanlıklarla ilgili sorunum var. Adam kışın doğalgaz faturasından, apartman aidatından şikayet eder, yazın senelik izninde 5 yıldız otelden yer ayırtır. Bu ne perhiz ne lahana turşusu diyesim geliyor ama, onun seçimi tabii, karışamazsın. İşte bunların hayatı gündüz iş, akşamları da tv karşısında dizi veya maç izlemekten ibarettir. çocuğuna hediye olarak kitap veya bisiklet gibi (sadece örnek olarak) bedensel veya ruhsal gelişim araçları değil, playstation alır. Hâl böyle olunca, beklenti de düşük olacak hâliyle...
Katılmadığım tespitiniz ise, 25 nisan tarihlerinde bizim onlarla (anzak torunları) kaynaştığımız noktasında... belki bir miktar insanımız onların etkinliklerine kişisel merak veya iş yapmak amaçlı iştirak ediyor olabilir, ama biz millet olarak topyekün bunlarla niçin kaynaşacakmışız canım?!!! Bunların dedeleri buraya bizi tarihten silmek, yoketmek için gelmedi mi? Onlar burada bizim yüzbinlere varan insanımızı toprağa düşürüp burayı geçmeye muvaffak olamayınca o kuvvetleri filistin ve ırak çöllerine gönderip, Kudüs'ü, Bağdat'ı savunmaya çalışan, ama Çanakkale'de, Sarıkamış'ta zaten eridikleri için bir avuç kalmış ordularımızın üstünden silindir gibi geçerek, 1915 te yapamadıklarını 1918 de yaptılar. Onlara nefret dolu değilim, esas nefretim İttihat ve terakki gibi bizi bu ateşin içine atmış bir bozguncu çetenin bu milletin başına geçmiş olmasıdır. Ama bizim Yeni Zelanda, Avustralya ve İngilizler gibi milletlerle kaynaşıyor olmamamız gerekir. Diplomatik açıdan dost olabiliriz, ticari, ekonomik bağlarımız, ilişkilerimiz olabilir. Ama onlar ebediyete kadar HAÇLI dır. Onlarla kültürel kaynaşmanın yolunu açarsak bugün olduğu gibi onların adetlerini, onların özel günlerini (25 nisan, 14 şubat sevgililer günü, 31 aralık yılbaşı vs) kutlamaya, kendi dinimiz İslam'a, gelenek göreneklerimize yabancılaşmaya kadar götürürüz ki esas felaket budur.

Saygılarımla

Murat Semiz

amistatde

Üye
Tepki
27
@mtsemiz

ben binlerce şehidimizin yattığı mübarek toprakları ziyaret edip aziz şehitlerimizin ruhlarına fatiha okumaya gidiyorum 2009 da afyon dumlupınar şehitliğinde döktüğüm gözyaşları bu sefer çanakkalede şehitlerimizin huzurunda dökmek istiyorum bu benim düşüncem

• Beğen
Tepkiler: ilteber
Tepki
110
Şimdiden Başarılar amistatde ! Memleketim Çanakkale'ye uğrama düşünceniz beni sevindirdi ama Umarım yine yollar bu seferde sizi yanıltmaz ve haklı çıkarsınız ;) Lakin mart ayı yol güzergahına bakılacak olursa özellikle akşam saatlerinden itibaren korkunç soğukların yaşandığı bölgelerki şimdiden Allah kolaylık versin ...

varol bisiklet

Daimi Üye
Tepki
297
arkadaşlar başta yolunuz acık olsun demek istiyorum .ben 18 mart bisiklet grup başkanıyım sizleri aramızda görmekten çok mutlu olacağız yol bayu burdan takıp edeceğim .ben ben ayrıca bianchi yetkili servisiyim ben ve grubum burda yani çanakkalede sizleri elimizden geldiği kadar yardımcı olacağız ,tekrar hayırlı yolculuklar .yolunuz acık olsun .görüşmek üzere

Tepki
110
@varol bisiklet

Evallah Usta ;) Çanakkale'de Benim Tonkawa'ya 1 ay sonra ilk bakımın elinden olsun İnşaallah :in:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@varol bisiklet
Çok teşekkür ederiz. Sizin gibi dostlarımızla buluşacak olmak bizi daha çok heyecanlandırıyor. Yolun stresini de birlikte atarız artık. :in:

Murat Çiftci

Daimi Üye
Tepki
244
Merhabalar,
Hocam verdiğim linke bir göz atın isterseniz.Şimdiden kolay gelsin.Kazasız belasız sürüşler diliyorum.
(link)

• Beğen
Tepkiler: amistatde

amistatde

Üye
Tepki
27
@varol bisiklet

ilginiz için teşekkür ederim sizlerle tanışmak beni çok memnun edecektir 5 mart.ta yola çıkıp 15 mart tarihinde olmayı hesaplıyorum perşembe akşamı bisikletçileri adana grubunu temsil etmeye geliyorum çanakkaleye her zaman bilgisayar başına geçemiyorum bana telefon yoluyla ulaşabilirsiniz 05318965592

amistatde

Üye
Tepki
27
arkadaşlar bu gün basın duyurusu yaptım bu akşam adananın yerel kanalı kanal.a.da canlı yayına çıkacağm uydu üzerinden izleyebilirsiniz saat 18 da ana haber bülteninde

• Beğen
Tepkiler: İslam Gölge

Murat Uluoğlu

Daimi Üye
Tepki
145
konyadan geçiş gün ve saatinizi bekliyorum. önceden buluşma yeri ve saati ayarlayabilirsek bir süre size eşlik etmek isterim. pazar, pazartesi veya salı geçerseniz sizi karşılamaya çalışacağım.
yolunuz açık olsun, selamlar,