17 Ağustos 2013 Uludağ Tırmanışım ve anlatım sonu tavsiyeler

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
@ferhat köse

işte bu dağa çıkacağız dediğiniz dağların birinin üzerinde bir verici var kalem gibi duruyor orda ne vericisi bilmiyorum ama Bursa'nın her yerinden görünür bakacak tamda O vericinin yani aşağısı uçurum zaten. oteller bölgesinden 5 km daha ilerde ve tırmanma yok iniş var biraz. aynı yolu takip ediyorsunuz Ağaoğlu otelinin önünden ileri otellerin arasından gidiliyor çıkarken biraz tırmanmak lazım ama manzara süper bütün bursa ayağınızın altında

Scudo

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Mustafa ve abısının turunda 1-2 fotosu var bakacak onunde,camlara yaslanmıs sekılde.
(link)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
egerki o taslikli yolu diyorsaniz oraya benim bisiklet girmezdi.Asfalt yol ise bir dahakine ogrenip cikariz sorun degil iki saatlik tirmanis varsin bir 5 km daha olsun :)

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.971
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
15-8-2013' de arabamızla çıktık aynı yeri. Vallahi arabayla bile yorulduk. Helal olsun, ayaklarınıza sağlık ve de geçmiş olsun...:)

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Güzel tur olmuş abi, fotoğraflar iyi geldi. Ben bisikleti bi şöyle koyamıyorum bagajlara hep sorun çıkartıyorlar. :)

Bakalım inşallah bize de kısmet olur. Gidon boğazını kısalttım, orijinal selemi taktım. Eksik bişeyim kalmadı şükür.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
bakacağa giden yol tamamen asfalt sağda bir cami var onun yanında aşağı tabelalar var

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
Öncelikle gecmis olsun abi sorun olmamasi sevindirici.ayrica tebrik ederim guzel tirmanis olmus...

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Tuncay Üner
simdiye kadar bisikletimi almayan muavin gormedim.bu turdakiler ise simdiye kadar gorduklerimin en iyileri idi ben yerlestireyim teklifimi hem giderken hemde donuste kabul ettiler.istedigim valizi yanina destek koymama izin verdiler.bu isin kurali once acele etmeyeceksin otobus durur durmaz muavin inen yolcularin bagajini teslim edecek sonra ufaktan muhabbete gireceksin guler yuzlu :) kesinlikle itici ve yanlis anlamaya izin veren cumle kullanmayacaksin.ilk basta kullaniyorsaniz tutulan bir sigara komple bagajin size ayrilmasini bile saglar :) memleketi sorulacak isin zorluklarindan bahsedilecek :) kotu yolculara laf soylenecek muavinin gozunden dunyaya bakilacak :) bunlar isin sakasi tamamen ikili diyaloga bagli ben daha olumsuz bir davranis yasamadim ama her an olabilur dusuncesiyle her otobus maceramda temkinli yaklasiyorum.

sedat saraç

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
bizim burda(ist çekmeköy taşdelen ormanları var.orman yoluna bir giriyorum ta beykozda çıkıyorum.dağlar taşlar tepeler hak getire.değil araba insan bile geçmez.bazen sincap filan goruyorum.domuz filan da varmış ama henuz ben gormedim.şile otobanından şileye gidelim dedik.tırcı amcalar inadına üstümüze üstümüze sürüyorlar.sanki insan dışı yaratığız.adam artislik yapıyo aracıyla geçerken sövüyor filan.500 mt ileride kaza yapıyor yine bisikletci yardım ediyo.şimdi biz gidelim başbakana.belediye başkanına diyelim ki.biz bisiklet yolları istiyoruz.verecegi cevapı bibleyerek soyluyorum.sizinde bisikletinizde ta .......... diye bi cvp banko duyarsınız yani.yaya kaldırımı bile doğru durust yokken ülkede bisiklet yolu bazı örnekler hariç hayalden öte geçmez.umarım herşey daha iy, olur

• Beğen

Ertuğrul Mengi

Daimi Üye
Tepki
238
Bisiklet
Merida
Selam,

Geçen hafta bende tırmandım ve benim içinde ilkdi.
Bayramın 2. günüydü ve alt yoldan tırmandık. Doğancılar barajı ve sonrasında Hüseyin alan köyü, sonrasında yine Ana yol ile birleşiyor. 0 Trafik, harika manzara ve bol bol çeşme vardı. Birdahaki sefere o yolu kullanabilirsiniz. Biraz uzun ama daha rahat. Hüseyin alan köyüne girdiğimizde 300-400 tane bahsettiğiniz Cüppeli efendiler vardı, Köyde Mahmut efendinin kaldığından bahsettiler, bayram ziyaretine gelmişler. her sokağın başında karşımıza çıktıklarından köy halkını göremedik ve köyde 1 saat kaybettik ana yola çıkana kadar.. Biraz can sıkıcı olmuştu. Gücüm kalmadığından bakacağa bende gitmedim ama yolu iniş idi evet. Oteller bölgesinde manzara hiç yok zaten :)

• Beğen

ulaş kaya

Forum Bağımlısı
Tepki
405
Bisiklet
Cannondale
Ferhat Bey güzel bir tur olmuş ayrıca notlar vermişsiniz.

Cennete buluşma fikrini sevdim ama insanlar önce Dünya'da buluşsalar daha iyi olmaz mı:)

• Beğen

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Ferhat Abi güzel tırmanışg erçekleştirmişsiniz tebrikler... Ufak çaplı bir kaza atlatmışsınız, geçmiş olsun... Bende merak ettiğim birşey sorayım, Uludağ'da yeme içme fiyatları nasıl? Ona göre tedbirli olmakta fayda var... :)

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@M.Ozkul

Merhaba Mustafa.Zirvedeki oteller bölgesinin çok pahalı olduğunu söylüyorlar(benim duyduğum örnek sucuk ekmek 25 lira gibi) ben asker olmanın avantajı ile zirvedeki askeri tesiste normal fiyatlarda yemek yedim.Yeme olayını eğer Ahmet gelseydi aşağıdan tanıdık taksicilere malzeme bırakıp yukarıda teslim alacaktık (sürekli inip çıkan dolmuş ve taksiler mevcut) yada alternatif olarak zirve yerine daha ortalarda ve aşağılardaki mangalcıların daha uygun olduğunu söyleyenler var .Ben hiçbirinden fiyat almadım .Senin tarzındaki bir bisikletçi ise zaten yüke alışık olduğundan korkmana gerek yok mangal malzemeni yanında taşıyabilirsin en fazla 3-5 mola ile çok rahat tırmanabileceğine eminim.

• Beğen
Tepkiler: Bisikletli Gezgin

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
@Hüseyin ŞAHİN
Zor diye birşey yoktur, imkansız zaman alır :) Ferhatcım nefesine sağlık, her zamanki gibi harika bir tur. Boşver Kartepe'yi, takıl bize Değirmendere'den başlayıp Ege, oradan aşağı, son durak Aydın yapalım diyoruz :rolleyes:

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Yusuf Z. Şipal
Huseyin de leblebi cekirdek cikar Yusuf :) kartepe yapalim ustune denize girebilecek bir rota ekleyelim yada babadag istiyorum bu donem oludenize de girmis oluruz :)

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
Ferhat Kardeşim, öncelikle geçirdiğin ufak kazadan dolayı geçmiş olsun, önemli bir şey olmadığına sevindim. Kardeşim ayaklarına sağlık güzel resimler paylaşmışsın. Görüşmek üzere hoşçakal.

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Cüneyt HOCAOĞLU

Abi abartmamak adına yazmadım resim koymadım kalçanın sağ tarafı mosmor :) 2 gündür ödem de vardı ama bugün iyice inmiş akşama 2-3 saat çevirince birşey kalmayacak inşallah .Dün akşam çevirmeye diye çıktık 5 nci km jant teli koptu jantı topladık bugün hazırız inşallah .....

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Ferhat bey. Geçmiş olsun, en kısa zamanda sıhhatinize kavuşursunuz inşallah.

Kazanının küçüğü büyüğü yok, bisikletten uzak kalmaya sebep olan her türlü engel de adamın canını sıkıyor. Bileğimdeki yanıktan dolayı 10 gündür binemiyorum, patlayacağım sıkıntıdan. :( Gerçi sizin maşallahınız var, kalçada morluk da olsa pedala devam ediyorsunuz :)

Bu arada, bu tür paylaşımlar bizim gibi yenileri heveslendiriyor. Eylül'de ilk turuma (Kartepe) niyetlendim böyle paylaşımları göre göre.

• Beğen