1500-1600 TL bisiklet önerisi

Scudo

hsngrms

Aktif Üye
Tepki
155
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
@hauy
(link)
Fiyat olarak belirttiğin limitin içerisinde,
Kadro olarak benim bahsettiğim açılara yakın,
Ancak donanım olarak alt seviye açıkçası.
Kadro sağlamlığı olarak da Kron kullanıcılarına danışmak lazım benim bilgim yok.
Unutmadan, sadece kırmızı-siyah renginin kadro açıları Giant Seek 3'e benziyor, diğer renklerin kadro açıları farklı (bence çok enteresan aynı marka modelin farklı renkte farklı kadroya sahip olması...)

Ghost markasının da hibrit kadroları varmış, Şehir bisikleti adı altında bulunuyorlar çünkü Ghost hibrit adını elektrikli bisikletlerine vermiş.

• Beğen
Tepkiler: hauy

hauy

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@hsngrms çok sağolun hocam. Onlara da bakayım dediğiniz gibi farklı renkte farklı kadro açısı garip açıkçası

hsngrms

Aktif Üye
Tepki
155
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
(link)
Bu model fiyatı biraz aşıyor ama donanımı diğer paylaştığımdan daha iyi.

(link)
Bu model de fiyat daha yüksek, bunu kendim için paylaşıyorum. :D
Yine bu modelde renkten renge kadro değişiyor. Belki bir anlamı vardır renklerin ama bana şu haliyle profesyonelce gelmedi.

hauy

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@hsngrms TX500 V fren güzelmiş gerçekten ama dediğiniz gibi bütçe gerektiriyor. Disk frenleri zaten sevmiyorum , V daha çok hoşuma gidiyor

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@mariokaldato
Yahu mario senin oneriye ihtiyacin mi var, sen aşmış bi adamsin, ne haddimize, o kadroyu ne halden ne sekle getirdin.
Benim single sonunda bitti, bu aksam test drive var aga :D

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kuzey Ege hahaha yok be baskanim hic ellemeseymisim daha iyimis diyorum bazen inceden tizden haha

AfterIMG-20160229-WA0018.jpg
Bifor :D

Insallah bu hafta biter haha :D

https://i.hizliresim.com/PQqZ2b.jpg

hsngrms

Aktif Üye
Tepki
155
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
@Kara Kartal teşekkür ederim ancak tavsiyeniz bütçemi aşıyor maalesef.

Disk fren mükemmel demiyorum ancak artısını eksisini düşündüğüm zaman bu konudaki kararım katidir. :)

Akşama doğru Çukurova Bisiklet Evi ile görüştüm.
Maalesef ellerinde Giant Seek 3 yokmuş.
Çay içip tanışmaya davet ettiler. Tamam dedim.
Yalnız dayanamayıp sordum illaki bu modeli istesem gelir mi diye. Bir hafta-10 gün içinde gelir dediler.
Detayları gelince konuşuruz dedim, yarın akşam iş çıkışı uğrayacağım.

Siparisi verdim simdi spor salonuna gidiyorum gelince detaylari yazacagim

(link)

AnılDemir41

MounTain Bike
Tepki
172
İsim
Anıl
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba hocam
Oncelikle bisiklet sporuna kendini adamakla en doğru şeyi yaptığını bilmeni isterim :) 1000 tl başlangıç için ideal bi rakam olur hem asfaltda hem arazide kullanabilmen için hybrid bisikletleri araştırmanda fayda var. Amortisörsuz yol bisikleti kullanirsan engebeli yolda kadroyu catlatma riskin var (benim yaptığım gibi :D) onun da tamiratini yapacak bi argon kaynakcisi bulman gerekir. Doğrudan dağ bisikletine yönelirsen asfalt yolda illallah edersin. Hybrid bisikletle çok kolay bi şekilde bu spora adapte olabilirsin. Ön Amortisör sayesinde engebeli yolda sikinti yasamazsin tirnaksiz lastik yüzeyi sayesinde de asfalt yolda lastiklerin daha az sürtünme yapar. Yine de acele etmemende fayda var çünkü boyun ve kilona uygun olmayan bi bisiklet sana bu sporu işkence haline getirebilir. Birazda teknik destek alarak kendine ve kullanım amacına en uygun bisikleti bulabilirsin.

• Beğen

hakanemrez

Daimi Üye
Tepki
458
İsim
Hakan
Bisiklet
Specialized
Üstadım aynı yollardan geçtik ve bende bisikleti yeni alan biri olarak o fiyat aralığı için MOSSO diyorum.
Kadroları hep aynı zaten kodlarına ve isimlerine bakman yeterli olacaktır.
3-4 gündür şehir içinde kullanıyorum ve kesinlikle kilitlenebilir maşa sistemli bir bisiklet gerek.
Maşayı kitlediğimde bisiklet çok sert oldu. Maşa açık iken bir çok engebeyi absorbe etti ve çok önemli bir durum bu..
Hidrolik fren de kesinlikle tavsiye ederim. Ani durumlarda çok başarılı bu fren sistemi.
Benim aldığım Mosso Legarda 1621 MSMH modeli. Ben sadece vitesi 24 yaptırdım . Böylelikle 1624 MSMH modeli gibi oldu.
Kadro ve tipinden de oldukça memnunum. Bu bisikleti görmeseydim kron tx 1000 ya da carraro 225 alıyordum.
Kalan para ile şuan aksesuar araştırmasına girdim. Ki bu aksesuar olayı ciddi anlamda önemliymiş.. :)

• Beğen

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@JulioIglesias tabelacilardan istedigin baskiyi yaptirabilirsin.
Ayrica bisey sorarken selam vererek hal hatir sorarak konuya girersen adab-i muaşeret kurallarina daha uygun olur arkadasim

• Beğen

hauy

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@hakanemrez hocam hidrolik disk güzel bi sistem ama açıkçası tura çıkabilecek arkadaşlar için memleketin en ücra köşesinde malzemesini bulmak zor ,onun dışında ben V freni tercih ederim ama kabul etmek gerekir ki hidrolik disk in de bir konforu var .Aldığınız modelde bagaj deliği bulunuyor mu peki ?

OnurCG

Aktif Üye
Tepki
60
Bisiklet
Salcano
@AkigoMT Aslında kadro görünümü konusunda daha basit kaldığı doğru ancak fiyat performans olarak da en iyilerden biri salcano olur f/p (parçalara göre) salcano nun üst düzeye yakın bisikletlerinden memnun kalırsınız ha görünüm size kalmış kesinlikle salcano yu savunmak için değil ancak aynı paraya da daha çok özellik verdiği kesin

bunları yazmamın sebebi başlangıçta daha iyi özellikte bisiklete binebilmenizi istememdir
saygılar

• Beğen

mudo77

Aktif Üye
Tepki
434
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Btwin lere bak derim ömür boyu kadro garantili

• Beğen

Jpedal

Üye
Tepki
1
İsim
hayrullah
Bence sorunlardan ikinci elde bakabilirsiniz hem uygun fiyat hem de ilk aşamada daha rahat nazik olmadan kullanabilirsin:)

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

hauy

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bugün Aydındaki Sprint bisiklete gittim aklımda olan modelleri inceleyebileyim diye aynı zamanda kadro boyumu öğrenecektim.Adam KRON dan başka marka satmıyormuş bana dediği aynen şu "Ben profesyonelim senin araştırdıklarına biz zaten bakıyoruz diğer markalar o kadar da iyi değil biz en iyisini getiriyoruz zaten KRON lar çok güzel sistemi malzemesi çok iyi " falan dedi yani elindeki malı satmaya kalkıştı resmen kadro boyumu öğreneyim dedim hiç ölçüm yapmadı ben evde kabataslak mezurayla bacak boyumu ölçmüştüm 86 cm geliyordu internete inch tarzında çevirince belli bir ifade geliyordu adam tak diye normal internetten bulduğumdan farklı bir boyut söyledi internettekiler yanlış dedi. Yani kafamda ne var ne yok hepsi karıştı .Yorum sizlerindir

cesurokcu

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Salih A.
Bisiklet
Carraro
@hauy
Benzerini bana da yaptılar. Ben de Isparta carraro satan bi yere gittim. İlk sefer 700 liralık bisiklet sordum, sonra dedi"Bu fiyata adam akıllı bir şey bulamazsın" Peki dedim 1000 liralık bisiklet göster dediğimdeyse bianchinin yanına götürüp "Bak bu 1000 tl sana 800 yaparım". Biz sanki o bisikletin 800 tl olduğunu anlamadık. Hatta alıcı yaklaşsam 700'e alırım.

hauy

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@cesurokcu hahah sizinki de iyimiş :D:huhuu:

@mudo77 hocam siteden şehir bisikleti uygun model bi kaç tane bulabildim . acaba sezon sonuna yaklaştığımız için mi ?Şu mesela hoş duruyor
(link) şimdi bu mu daha mantıklı yoksa (link) diğer arkadaşların,abilerimin de değerli görüşlerini bekliyorum :)

• Beğen
Tepkiler: mudo77