15 Temmuz Şehitlerini Anma Ulusal Bisiklet 4. Yol Yarışları

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.061
Bisiklet
Trek
Mesajınızın genelinde katılmadığım kısımlar var, ona girmeyeceğim, sadece alıntıladığım kısımla ilgili yorum yapmak istedim.
1. Bu yönetim şekli Türkiye genelinde referanduma sunularak onaylandı ve geçildi. Ne olduğu, hangi oy oranıyla kabul edileceği aylar aylar öncesinden millete sunuldu. Millet ona göre oy verdi. Gizli oy, açık sayım yapıldı. Yani demokrasi çarklarının yeterince işletildiğini düşünüyorum.

2. Bir yıl sonra, yine önceden ilan edilerek yeni sistem üzerinden cumhurbaşkanlığı ve meclis seçimleri yapıldı. Yine kimin ne şartlarda kazanacağı milletin bilgisine sunuldu, buna göre, yani "bu sistemi kabul ederek" adaylar çıktı ve seçime gidildi. Çok sayıda seçmenin, muhalif adaylardan birini miting miting gezip takip ettiğine şahit olduk. Yani bu sistemde kendi adaylarının "hükümet etme" yetkisini kullanmasını destekleyen seçmenlerden bahsediyoruz. Yani kendi adayları kazansa idi, tek adamlık sorun olmayacaktı gibi geliyor bana. Ama uğruna şiirler şarkılar yazılan, memleketi arşa yükseltecek aday, kazanamayıp, bir de partisine "sizin delege yapınızın, yapacağınız seçim organizasyonunun, yenilgilere doymayıp koltuğu bırakmayan yiyici, menfaatçi siyasetinizin içine tüküreyim" diyerek "malum partiden" istifa edince, birden herşey tersine döndü. Zavallı aday kendisine oy yağdıran "bilinçli, araştıran, sorgulayan, en eğitimli seçmen" tarafından anında gömüldü.

Şimdi bakıyorum da, tek adamlık değil, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi desek daha doğru olur gibime geliyor.
Arada bahsetmeyi unuttugunuz meclisin islevinin kaldirilmasi, tarafsiz olacagina dair seref ve namusu uzerine yemin eden cumhurbaskaninin parti mitingleri yapip devletin yonetim kademelerini bir tarikata "ne istediler de vermedik" diye teslim etmesi ardindan ayni kisinin "affedin kandirildik" diyerek isin icinden siyrilmasi gibi kucuk detaylar var ama sorunu tek adam rejimi degil cumhurbaskanligi hukumet sistemi desek daha dogru olacak ve butun sorunlari cozmeye bir adim daha yaklasacagiz.

Gerci isin ozune donersek dediginizde cok haklisiniz. Halk buna oy verdi, olacaklari bastan kabul etti, istedikleri sekilde yonetiliyorlar.

Scudo

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.118
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mesele seçimle gelmekse, daha 3 ay önce %95.1 oy alan Esad için neden "katil,zalim,diktatör" vs diye çemkiriyor bizi yönetenler?

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gidecek ama ülkenin ............. neyse, ağzım bozuk benim.😒
Derdimiz tasamız ne biliyor musun?
Partilerden bağımsız.
Hangi parti gelirse gelsin. Gelenlerin devlete, vatana, millete, doğaya, insanlığa en az tahribatı verdirmeye çalışmak. Gelenin kazanım sağlamasını ummayı geçtim; var olan güzellikleri korumak, minimum tahribatla işi kurtarmak hedef.

Evet, herkes gidecek, onlar gidecek yeni gelecek muktedirler gidecek, döngü her daim sürecek. Geriye sadece her devrin adamları ile gerçek adamlar kalacak. Biz de ne olmak istediğimizin seçimini(oy vermek değil) yapacağız

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
biri de çıkıp yarıştan ne resim ne de video paylaşmış. başlığın altında yarış esnasını ve sonrasını, kazanan kimler bu başlıkta görmek lazım.
Bu sene ki Kutlu Doğum Haftası ne güne denk geliyor acaba?
güneş takvimine göre kutlanıyordu en son. o da 20 nisanı kapsayan haftaydı sanırım. sonra bıçak gibi kesiliverdi kutlamalar.

bkeskin

Aktif Üye
Tepki
397
İsim
Berkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şeref yoksunları insanlara uzun uzun yazılarla demokrasiyi anlatmaya çalışıyor. Demokratik olmayan bir yönetimi savunmak için bile demokrasinin arkasına sığınacak kadar ikiyüzlü ve korkak olanlardan tabii ki de o demokrasinin en önemli unsuru olan milleti nasıl yalanlarla dolandırdıklarını anlatmalarını bekleyenimiz yok. Demokrasi de zaten en ideal yönetim şekli değil, nitekim bilinçsiz ya da manipüle edilebilir seçmenler yüzünden bunu 20 yıl tecrübe ettik hepimiz. Toplumsal pragmatizme göre oy veren değil de, birinin alnının secdeye değmesine göre oy veren ya da tarladan çıkardığı patatesi satamayınca oy vermeyen bir toplumun sonucudur bu. Gene de, demokrasi insan aklının şu ana dek bulabildiği en iyi yönetim şekli. 21. yüzyıldayız, bilinçli toplumlarda demokrasinin ne kadar güzel işlediğini 15 saniye içinde falan deneyimleyebiliyoruz.

Yönetim değişip de herkes ekonomik refaha erince, kutuplaştırma bitince, hiçbir hayat tarzına müdahale olmadığını görünce bu şeref yoksunları seküler kesimden de daha çok taşlayacak geçen 20 yılı. Sanıyorlar ki mamaları bolken, kendilerinden olmayan herkesten nefret ederek dolaşmak olabilecek en güzel şey. Oysa farkında değiller ki, ortalama ve üstü bir yaşam sürerken üstüne bir de başka kimsenin hayatına karışma gereksinimi duymamanın rahatlığı aslında herhangi bir mamadan daha değerli bir durum.

Devlet kurumları ve görevlileri vatandaşına ne olursa olsun asla kin ve nefret besleyemez. Ama ben bir vatandaş olarak, sivil yaşantımda elbet bu şeref yoksunlarının hareketlerini asla unutmayıp ömrüm boyu da onlardan uzak kalıcam. Birbirinizden ölesiye sıkıldığınız maklubeli sohbetlerinizde "Dedim dedim gülmedi" gibi kötü şakalar dönerken o sessizliğinizde "ulan aydınlık kesim de ne güzel yaşıyor hayatı" diye iç geçireceksiniz.

En yakın seçimde görcez anyayı konyayı. Umuyorum ki seçim öncesi ne hikmetse palazlanan bombalamalar ve katliamlar silsilesiyle karşılaşmayız. Umuyorum ki, millete hizmetkar olmaya gelenler tiran olmaya kalkmaz.

Prestor

Aktif Üye
Tepki
333
İsim
Kerem
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mesele seçimle gelmekse, daha 3 ay önce %95.1 oy alan Esad için neden "katil,zalim,diktatör" vs diye çemkiriyor bizi yönetenler?
Hocam o seçimde halka halihazırda Esada mühür vurulu pusulalar zarflara konulu bir şekilde sandığa artırıldı, üstelik kameralar önünde.

• İnanılmaz
Tepkiler: M.İhsan

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.118
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam o seçimde halka halihazırda Esada mühür vurulu pusulalar zarflara konulu bir şekilde sandığa artırıldı, üstelik kameralar önünde.
Olsun seçim yapıldı sonuçta. Bu ülkede yapılan seçimlerde biz de neler gördük.

• Beğen
Tepkiler: suat akman

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sadece bir örnekti. Hitler de halkın %95inin katıldığı 1933 seçimlerinde %92 oy aldı. Demokrasinin çarkları konusunda bir sorun yoktu yani. Dünya demokrasi masalına inanmaya devam ettikçe, her ülkede bu sorunlar yaşanacak ne yazık ki.

• Beğen
Tepkiler: ghostt

ghostt

Forum Bağımlısı
Tepki
4.965
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşların bu denli dolu olmasını anlayabiliyorum.Haksızlıkların ,adaletsizliğin, adam kayırmanın ,emek sömürüsünün ,eşitsizliğin bu derece arttığı ve bunun yokmuş gibi herşey güllük gülüstanlıkmış gibi yansıtılması hepimizi kızdırıyor.Bunun tersini savunan arkadaşlarda ya görmek istemiyorlar ya da kayırılan torpil geçilen kadrolaştırılan kesimde yer alıyor.Ya da ideolojik körler

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.617
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Derdimiz tasamız ne biliyor musun?
Partilerden bağımsız.
Hangi parti gelirse gelsin. Gelenlerin devlete, vatana, millete, doğaya, insanlığa en az tahribatı verdirmeye çalışmak. Gelenin kazanım sağlamasını ummayı geçtim; var olan güzellikleri korumak, minimum tahribatla işi kurtarmak hedef.

Evet, herkes gidecek, onlar gidecek yeni gelecek muktedirler gidecek, döngü her daim sürecek. Geriye sadece her devrin adamları ile gerçek adamlar kalacak. Biz de ne olmak istediğimizin seçimini(oy vermek değil) yapacağız
Sadece bu hükümet değil ki. "Gelen gideni aratır" derler ama umarım öyle olmaz.
Hiç bir partiye güvenmiyorum ben. Biri mavi, diğeri lacivert.
Dediğiniz gibi benim derdim devlete, vatana, millete, doğaya, insanlığa SAYGILI, ATATÜRK'ün dediği gibi EFENDİ olmaları.

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynı müsabaka ismi ile , Muğla-Marmaris arasinda da bir yarışma gerçekleşti ? Orda sıkıntı olmadı galiba???

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.678
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Dimi, 50 sene önce devlet kadrolarına adamlarını kolaylıkla sokmasına yardım ettiği için " Şefaat hakkım olsa ilk ona ( aynı zamanda kendisini abdye kaçıran kişiye) şefaat ederim dediği isimlerin, yaş toplantılarında, atama kurralarında çift torbalarla devletin en önemli kadrolarına kendi adamlarını sokmalarına göz yumanların, 90-91 yıllarında fetöye methiye dizmek için üst düzey askerlerin polis amirlerinin ve gazetecilerin de katıldığı konferanslara göz yumanların ya da 1970 yılında fetönün yaptığı örgüt şemasını 1980 yılından itibaren aynen devletin kılcal damarlarına yerleştiren DARBE meraklısı amerikan uşaklarının hiç suçu yok. Tek suçlu erduvan ...

Yersen 🤣

Tek bilen sizsiniz zaten zamanında memlekette dönenleri.. Kumdan çıkarın kafanızı da biraz gerçekleri görün ...
Yaw zaten 1950 den sonrasi sizin 🤣 Demiyor muydunuz astınız, zehirlediniz falan diye.. 1980 darbesi şu anki hükümetin can suyudur can.. Vakti zamanında yaş kararları ile irticai faaliyet içinde diye ordudan atılan fetöculere de "dini bütünleri orduya almıyorlar" diye ağlayan kesim belli..

Ne fetöymüş arkadaş, 1970 den beri var ama 2005'den sonra her yere sızmış.

Yaw kendi tarafını aklamak için yazdığın şeyler zaten benim gibi düşünen muhaliflerin eleştirdiği şeyler.. Dahası sen kendi inandığın siyasal yapıyı aklamak için sui emsal veriyorsun, verdiğin örnek yine kendi siyasal yapının desteklediği siyasetçiler 🤣

Bir de kumdan çıkarın kafanizi demiş 🤣🤣🤣

Inanılmaz...
[

İmam yaka bir gömlek yakası çeşididir. Hakim yaka da denir. İmamlıkla ya da din-diyanetle bir ilişkisi yok. Bir kullanıcı ismi ile bile kafanızda kurup oradan saldırıya geçecek kafayı nasıl yakalıyorsunuz hayretler içindeyim 🤣 Gece 00:00 da okunanı duymadım, perşembe selâsını duydum ve o kastediliyor sandım. Yanlış anlamışım ,affola.

Bu arada herhangi bir siyasi oluşumla bağım yok. Onu nerden çıkardınız çözemedim doğrusu 😄

Bu gibi mecralarda " Vatanı ,milleti ve devleti yüceltmeye çabalayan kişilerin ardındayım " deyince hemen " Al işte Erdoğancısın " diyerek yafta yapıştırıyorlar.
Vatanı, milleti ve devleti yüceltmeye çalışana kimse Erdogancı demiyor. Sen devleti şimdiki hükümet sanıyorsun. Hukumetin dediklerini söylersen de vatani milleti yüceltmiş olmuyorsun.

Ayrıca bu organizasyona isminden dolayi katılmayan arkadaşlar niye eleştirildi ki?

Bana çıkıp göz göre göre, gözümün içine baka baka "yurtdışında aşı parayla" yalanını atan bir hükumetin, bu darbe meselesine ilişkin anlattıklarına inanmamak, onların da sorumlu olduğunu düşünmek
Ve bu isimle yapilan bir organisazyona katılmamak gayet doğal. Ki neticede ne kadar haklı olduklarını gördük.
Ekşi sözlük chp-hdp ittifakının, bisikletforum ise ekşi sözlüğün arka bahçesidir.
Al işte.. Zombi.. bu arada ne zaman çıkarıyorsunuz ocalan'in kardeşini trt ye..
Sıkıntı yok hocam. Bak sen ne kadar rahat memnuniyetsizliği dile getirebiliyorsun. Sandık başında kafana silah dayanıp, "şu partiye oy vermezsen yakarız bu köyü" gibi bir muameleye maruz kaldın mı hiç? Hayır. Herkes seçiminde özgür. Bireysel seçim hakkı var. İsteyen istediğine gider. Sen çık ortaya, bu memleketi çağ atlatacağına ikna et, seni seçelim. Böyle gülme emojileriyle benim seçimimi alaya alarak kendi kendini tatmin eder eğlenir iyi vakit geçirirsin ama insanın eylemlerinin somut bir amacı olmalı. Bak biz gerçekten tepki koyduk, İstanbul ve Ankara'da sizin zihniyetinizin belediyeciliğini deniyoruz. İzmir'de sizin zihniyetinize ait mevcut belediyeciliğini değiştirecek yüreğiniz var mı? İzmirli olmayabilirsin, zihniyet olarak soruyorum. Allah Tunç Soyer'i İzmir'in başından eksik etmesin. Kendisinin yılmaz destekçisiyim.
O iş öyle degil... Ben niye eşit vergi verdiğimiz trt de senin partinin propagandasını dinliyorum ? Hükümete hizmet eden 15 tane televizyon, 25 tane gazete var, devlet televizyonunun yanında..

Sen alacaksın karbon aero kadroyu, vereceksin bana 3 tekerli bebe bisikletini, sonra hadi yarışalım kim kazanirsa öyle mi? Yok öyle yağma.. biraz delikanlı olun..

En son doğan medyaya milletin parasıyla kredi verdirip demirörenlere aldırıp sonra da o kredinin dahi ödenmediği ortaya çıktı.. o doğan medya kimin borazanı belli.. nooldu ondan da mı haberin yok? Olmaz zaten haber veren medya yok..

E istanbul da seçim kaybettiniz ne oldu? Önce seçim ortasında yüksek seçim kuruluna kural değiştirdiniz.. sonrasında hic bir sey olmasa bile bir şeyler oldu.. hop "çünkü çaldılar" diye bir utanmazlık sergilendi.. gördük kim çalmış...

Ankara da secim gecesi trafoya kedi girdi, iç işleri bakanı ysk ya girdi.. sonuç?

Sen bizim zihniyetin yönetimini denemiyiesun istanbul ve ankarada.. benim zihnim herhangi bir yere zincirli değil çünkü.. sen tüm propagandaya, tüm eşitsizliğe rağmen seçimi kaybettiğiniz için böyle diyorsun.. oy vermiş gibi konuşma..

Yine secimle bitecek bu iş sonuna geldi zaten.. ama o zaman da bu mesajları silip ben hic oy vermedim ki demek yok bak..

Son düzenleme:

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Benim anlamadığım bir durum var.

(link)

Bu linkte yazılanlar , AA haber kaynaklı ve 15.07.2021 Saat 16 :50 .tarihli. Burada yayınlanan habere göre dereceye giren sporcuların isimleri verilmiş , hatta kürsü görüntüleride var. Yarış yarım kaldıysa , federasyon , kimi , neye göre dereceye girdiğini ilan edebiliyor ? Kürsüdekiler kim ?

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Tepki
182
İsim
Ahmet Akıncı
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yarış yarıya gelmeden iptal edildi zaten. Millet canını zor kurtardı bir vefat olmaması mucize tamamen
biri de çıkıp yarıştan ne resim ne de video paylaşmış. başlığın altında yarış esnasını ve sonrasını, kazanan kimler bu başlıkta görmek lazım.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Benim anlamadığım bir durum var.

(link)

Bu linkte yazılanlar , AA haber kaynaklı ve 15.07.2021 Saat 16 :50 .tarihli. Burada yayınlanan habere göre dereceye giren sporcuların isimleri verilmiş , hatta kürsü görüntüleride var. Yarış yarım kaldıysa , federasyon , kimi , neye göre dereceye girdiğini ilan edebiliyor ? Kürsüdekiler kim ?
2 yaris yapildi.
Goruntuler Mugla-Marmaris yarisindan.
Sorun yasanan Kahramankazan-Ankara yarisi.

mustyy61

Üye
Tepki
84
İsim
Mustafa
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Dayı kafayı mı yedin sadece Şam'da yapıldı seçim ne koşullarda yapıldı belli değil nereyle nereyi karşılaştırıyon. 🤣🤣🤣🤣🤣

• Beğen
Tepkiler: sirrunu

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.678
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Dayı kafayı mı yedin sadece Şam'da yapıldı seçim ne koşullarda yapıldı belli değil nereyle nereyi karşılaştırıyon. 🤣🤣🤣🤣🤣
Burada eşit koşullarda mı yapılıyor ?

Tepki
85
İsim
Cemil Burak Karabulut
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ordu'dan 7 saat yol çektik yarışma için ve ilk yarışımdı benim de. Çayıra koyun salar gibi bütün kategorileri aynı anda başlattıkları yetmemiş gibi bir de otobanda kavşaklarda defalarca kazanın eşiğine geldik. Benim gibi daha yeni olanlar için gerçekten çok kötü bir deneyimdi. Daha ilk yarışımda diğer yarışlardan soğudum.