13-15 MART Turkish Riviera MTB Cup - Alanya-Kizilalan

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.445
@temu90

Bildiğim kadarıyla bisiklet vs gibi hobi unsurlarına 20 ytl ek ücret alınıyor geçen yol yarışına Bora Tirki gelmişti ve buna benzer bir şeyden bahsetmişti, yine o burayı görürse yazar son durumu...

Scudo

M.Kaptanbaşı

Forum Demirbaşı
Tepki
244
Arkadaşlar! Daha önce Antalya yarışlarına hiç katılmamış birisi olarak birkaç sorum olacak. Cevap veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.
1. Yarıştan bir gün önce kayıt olacak sanırım. Buna göre 13 mart tarihinden kaç gün önce Antalya'ya gitmek iyi olur? İşlerimin yoğunluğu sebebiyle 12 Mart'ta yola çıkma ihtimalim var. Yine aynı gün İnşallah, Alanya'da olabiliyorum! Acaba çok mu geç kalmış olurum?
2. Yarıştan önce pisti görmemize ve deneme sürüşleri veya antrenman yapmamıza izin veriliyor mu?
3. Kızılalan köyünde veya oraya çok yakın bir yerde kalabilecek yer var mı? Yada federasyonun dışarıdan gelen sporcular için tahsis ettiği bir yer var mıdır? Çünkü en az 3 günü nerede geçireceğiz? Yoksa uyku tulumu ve çadır mı getirmemiz gerekir?
4. Allaha şükür benim lisansım var, ama 13 ve 15 Mart'taki yarışlara katılmak için UCİ lisansı veya başka bir şey gerekiyor mu? O kadar yolu gelip de, belge eksiğinden dolayı yarışa katılamamak çok üzücü olur!
Teşekkür ederim!

• Beğen
Tepkiler: Mert Kabtan

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@mkaptanbasi@hotmail.com

Mustafa abi merhabalar..
1) 13'ündeki yarış için en geç 12'si öğleden sonra Alanya'da belirlenmiş olan yerde (belediye binası oluyor genelde) olman gerekiyor ancak tam saatini bilemiyorum şu anda zamanı gelince açıklanır..
2)Yarıştan önceki gün parkuru görmeye ve tur atmaya izin oluyor..Hatta yarış günü sabah erkenden de yapılabilir ama tavsiye etmem..
3)Kızılalan'da kalacak bir yer yok ancak uyku tulumu çadır dersen bunun için uygun yerler var.. Genelde sporcular şehir merkezindeki uygun pansiyonlarda ve otellerde kalıp federasyonun veya belediyenin tahsis ettiği araçlarla Kızılalan'a götürülüp getiriliyorlar..
4)Yarış için eğer Elit-A yarışacaksanız UCI lisansı gereklidir ayrıca sezonun ilk yarışı olduğu için kayıt sırasında da çıkartılabilir.. Ancak Elit-B yarışacaklar için UCI lisansı normalde gerekmez.. Bunun yanında sezonun son yarışı olan Kızılalan yarışında herkes Elit-A yarıştırılmıştı ve UCI lisansı şart koşulmuştu.. Bunuda göze alarak ulusal lisansı olan 19-29 yaş aralığındaki herkes tedbiren bir adet vesikalık fotoğraf getirirlerse UCI lisansı çıkartılırken sorun yaşamazlar.. Geçen seneki yarışta vesikalık fotoğraf bulamayan arkadaşlar ulusal lisanslarındaki fotoğrafları kesip UCI lisanslarına yapıştırtmak zorunda kalmışlardı..

Cumhur Boyraz

Forum Bağımlısı
Tepki
211
@Hakan Yazman

Hakan abi Tunca ile Alanya'ya gelirken hava yolunu kullanmayı tercih ettik cüzi bir rakam 12 saat civarı bir zaman karı söz konusu nede olsa...bisiklet için ekstra bir 20 lira söz konusu...bence değecek bir şey ekstradan 14 saat yolculuk vücudu alt üst ediyor....bir bisiklet kolisi veya çantası içine koymak gerekli!!!

elfaruki

Daimi Üye
Tepki
222
ewt arkadaşlar biz 8 kişi olarak bilet olayını hallettik bize katılmak isteyen olursa

çarşamba günü 19:00 uçağı ile antalya'ya gidiyoruz
pazartesi günü 13:20 uçağı ile istanbul'a dönüyoruz..

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
@FARUK DİNÇ

pazar dönmüyormuyduk ??

emre arıkan

Forum Bağımlısı
Tepki
947
bizde antalyadan araba kiralayıp 5 kişi kısmetse 12 mart sabahı orada olacağız artı birde :

federasyonun anlaşmalı otel yada pansiyonları varmı acaba bu konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim yada tavsiye edebileceğiniz ucuz bi otel de olabilir daha önce euro hotel de kaldık 24 tl 1 günlük ücreti vardı bu fiyattan daha ucuz otel varsa bilmemiz iyi olacaktır

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
alanya civarında bu mevsimde dahada ucuz bulabilirsin 1 saat araman yeterli bence

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
Benim Alanya ilk resmi yarışım olacak ve yapmam gerekenleri öğrenmek istiyorum.

1- Federasyonun 2008 kuralları arasında 1. madde: Yarışmanın teknik toplantısına mazeretsiz katılmayan kulüpler veya ferdi sporcular o müsabakaya katılamayacaklardır. Diyor

2- Harcırah konusu ise

3. madde de ;Yarışmaya katılan toplam sporcu sayısı üzerinden müsabakayı tamamlayanın ilk % 65 ‘ine tam harcırah ödenecektir.(Yönetim Kurulunun 18.04.2007 tarih ve 8 nolu kararı)
Böyle geçiyor peki biz %50'sini bitirebildik, harcırahtaki düşüş miktarı fazlalaşır mı?
4. maddede
Her beş kategoride toplam 2-4 sporcusu harcırah almaya hak kazanan ilin veya kulübün 1 antrenörüne (veya idarecisine); 5 ve daha fazla sporcusu harcırah almaya hak kazanan ilin veya kulübün 1 antrenör ve idarecisine,harcırahları (a) bendinde belirtilen sayıları aşmamak kaydıyla merkezi ödeme şeklinde yapılacaktır. Diyor bunuda açıklaya bilirseniz :eek:

3- 9. maddede

Söz konusu yarışlara katılacak idareci ve sporcular yarışlara gelirken varsa sosyal güvenlik belgelerini (Bağ-Kur,Emekli Sandığı,SSK) getireceklerdir.Müsabaka esnasında kaza geçiren sporcunun tedavi masraflarının Federasyonumuz tarafından karşılanması için geldiği bölgenin İl Müdürlüğü onaylı kafile listesi olmalıdır.

bu kafileye adımızı nerede yazdırıyoruz?

4- Müsabaka esnasında teknik arıza yapan sporcu bu teknik arızayı yarış komiserine bildirir ve yarış komiseri teknik arıza diye rapor tutarsa Federasyon tarafından harcırah ödemesi yapılacaktır.

örneğin arka arttırıcımız kırıldı ve bizde komisere bildirdik. Daha önce başından böyle bir olay geçen varsa bilgilendirebilir mi? Yoksa evde ki sponsorlarla devam mı?

5- ve son olarak kategorimi merak ediyorum, 02.11.1990 doğumluyum ve bu gün itibariyle 18 yaş 3 ay 2 haftalığım. Junior' mu yoksa 19+ Elit-B mi yarışacağım ?

Biraz uzun oldu ama ilk defa katılacağım ve aklımda sorular var. Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler

yamaç kolatan

Aktif Üye
Tepki
155
@temu90

merhaba;

1. madde:
açıkçası teknik toplantıya katılmadığı için yarışa giremeyen bi sporcuyla karşılaşmadm.

3.madde:
%50 ye girerseniz harcırah mittarınız değişmez.

4.madde:
lisansınızı eğer istanbuldan çıkarttıysanız harcırahınızı Bora Tirki'den alacaksınız.

9.madde:
kafile listesi Bora Tirki'de dir.yarıştan en geç 1 hafta önce kafile listesine adınızı yazdırmanız gerekir.

4.madde:
ben arıza yaptığı için harcırah alan biriyle karşılaşmadım ama böle bi durumla karşılaşmış biri varsa bizi bilgilendirirse sevinirim.

5.madde:
katagoriniz --> under 23

Emirhan Kılıç

Daimi Üye
Tepki
128
İsim
Emirhan KILIÇ
Bisiklet
Diğer
yarışa yıldız sporcular katılabililiyormu?

İYİ FORUMLAR...

ahmet ozgen

Forum Bağımlısı
Tepki
613
polonezköy'de ortagöbeğim gevşemişti sıkamadım,çevirdikçe sıkışmayla ortagöbek iyice sökülmüştü yarışı terk etmek zorunda kaldım,teknik arızaya girmiyormuş.bu teknik arızaları sadece federasyon yetkilileri bilir :) tabi belli kriterler varsa.yani diyeceğim arıza nedeni ile harcırah alman çok çok zor.Birde federasyon yazısında tam harcırah yazar sanki yarım harcırah var gibi kelime oyununa gelmeyin ;)

Aşkın Altan

Daimi Üye
Tepki
55
İsim
Aşkın Altan
Bisiklet
Scott
arkadaşlar ben alanya 14martta yola çıkacam. uçak bileti ayrlıcam,ogün gidecek arkadaşlar varsa,cumartesi sabahı yola çıkmayı düşünüyorum.pazar akşamı dönüş yapıcam.varmı bana katılmak istiyen.?

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Ferdi Lisans çıkarmaya 4gün içinde gidicem benle gelmek isteyen Antalyalı arkadaşlarım bana haber versinler.
Yarışlarda görüşrüz arkadaşlar..

• Beğen
Tepkiler: emre arıkan

emre arıkan

Forum Bağımlısı
Tepki
947
@Zeki.Alper

alper lisansları biz geçen hafta çıkarttık zaten ama hemen git derim zaten muayene falan o kadar gün sürüyo çünkü sıra çok hastanelerde

• Beğen
Tepkiler: ZekiAlper

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
1) 13 ve 15 Mart'taki yarışların farkı nedir?
2) Yarışa yakın bölgedeki pansiyon ve moteller hakkında bilgisi olan paylaşabilir mi?

• Beğen
Tepkiler: S.GUCLU

yamaç kolatan

Aktif Üye
Tepki
155
@athletic

bildiğim kadarıyla kızılalanda iki ayrı parkur yapılcakmış..

biz geçen sefer federasyonun anlaştığı kleopatra otelde kalmıştık.otel 4 yıldızlı ve herşey dahil 25 ytl idi.

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Peki harcırahlar neye göre ödeniyor?
Herkes farklı şehirden ve farklı yollarla geliyor.
Uçakla gelen, otobüsle gelen var.
Harcırahlar pansiyon/motel giderlerini karşılıyor mu?
Bu giderleri alabilmek için belgelemek gerekiyor mu? Bu durumda fişleri mi saklayacağız?