Popo ağrısı

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
@ihtiyar

kendi selemi önermedim hangi seleye geçtiğimi söyledim azcık kendiniz olun başkalarını önerileriyle sele malzeme seçmeyin o sitedeki kişi profesyonel olabilir her şeyde bilemezki nerden bilsin sizin poponuzun sele ihtiyacını kendiniz araştırın alın onlar eski bisikletci diye herseyi bilemezler bana kalırsa siz hangisinde rahat ediyorsanız doğrusu odur kim ne derse desin onun dediği doğru olsaydı benim selem de benim rahat etmemem gerekirdi selem yumuşak sert değil çokta yumuşak değil pofuduk yumusakliginda tabiki herseyi onlar bilir onlara uyalım kesin onların dediği doğrudur mantığına karşıyım sadece

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar
Scudo
Tepki
5
Bisiklet
Salcano
Konuyu görünce aynı dertten müzdarip biri olarak yazmadan edemedim,

Tchibodan aldığım jelli görüntüsü estetiğk bi okadar ergonomik seleyi kullanmaya başladığımdan buyana popo ağrısı çekiyorum 25.30 km üzeri turlarda 1-2 gün sürebilecek acılar olunca önümüzdeki hafta planladığım 200 km lik tur öncesi geniş ve yaylı kolluklardan siparişimi az önce verdim, Geldikten sonra birde onu deneyecim umarım düzelir, Keza bisiklet üzerinde o ağörıyle keyif bildiğn eziyete dönüşüp biran önce kendini yere atmak istiyorsun

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

Uğur Ece

Daimi Üye
Tepki
30
Bisiklet
Kron
@Turan Altintas

yorumlarınızı paylaşmanızı bekliyoruz hayırlı olsun şimdiden umarım deva olur bu çarenize.

sedat saraç

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
yaylı koltuk alman en guzeli olmus.benim eski bisiklette vardı.evdeki koltuktan rahattı hakikaten.hem yay hem genişlik,insanı rahat ettiriyor.scott var.geniş yaylı koltuk koyamıyorum.butun estetigi yok ediyor.bende jelli kılıf aldım.biraz daha iyi.geçmiş olsun

Özgür Türker

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Bianchi
Sele ağrısına şöyle çözüm buldum:

Koçtaş, Bauhaus, tekzen, hırdavatçı gibi yerlerden bulabileceğiniz yalıtım sert süngeri var. Ben koçtaştan almıştım. Bu süngerin içinde homojen olarak dağılmış, mm'den daha küçük zerreler şeklinde hava baloncukları bir matriks şeklinde tüm hacime yayılmış durumda. Üstüne otursanız bile bu baloncuklar patlamıyor.

Ve bu baloncuklu yapı amortisör görevi görüyor, hem de oturunca esneyerek vucudunuzun şeklini alıyor. Yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık birkaç metre uzunluğunda, 1 metre genişliğinde yalıtım süngerini 10-15 tl gibi fiyata almıştım.

Bu süngerden kestiğim, ve kendi leğen kemiği ergonomime uygun olarak gerek bazı yerlerde çift kat, bazı yerlerde tek kat olacak şekilde; mevcut selemin üzerine koyup, tüm yüzeyi siyah elektrik bantıyla hem kapladım, hem yapıştırdım. Bu yöntemle, keseceğiniz sünger boyutuna göre; incecik selenizi isterseniz geniş; veya dar olup da yüksek olacak şekilde 1 veya daha fazla kat baloncuklu süngerle kaplayabilirsiniz. Görünüş olarak da hiç sorun oluşmadı çünkü bantla çok güzel sardım. Yaklaşık 300-400 km kullandım, ne bant attı ne de sünger kaydı.

Tabii ki en güzel kaplama yöntemini deneme yanılma yöntemiyle buldum. İlk uyguladığım süngerler ve yapıştırdığım kısımları birkaç kez söküp yenilerini yapıştıracak şekilde en mükemmel sonuç verecek şekilde kendim keşfettim ve en güzel halinde karar kıldım.

Sonuç: Kısa molalı 6-7 saatlik sürüşler yaptım, zerre ağrı yok !!

Tepki
5
Bisiklet
Salcano
@Uğur Ece

teşekkürler çok cüzzi bir miktara aldım muhtemelen yarın elimde olur, mutlaka bilgilendirme yapacağım

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
@Özgür Türker
işte böyle çılgın fikirlere ihtiyacımız var illa profesyoneller her şeyi bilemez onlar benim popomun kâhyası mı ne bilsin neye ihtiyacı olduğumu yatak süngerini bile denemek lazım hangisinde rahat edersem onu kullanırım

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.709
Bisiklet
Cervélo
aynı bisikleti, aynı seleyle kullandım 1 yıl boyunca. ben de şikayetçiydim ama senin kadar değil. benim popo 60-70 km'ye kadar dayanabiliyordu.

geçen ay specializedin 30 euroluk bir selesini aldım. şimdi durum daha iyi.

seta selenin rahatsız kalitesiz bir sele olduğunu içtenlikle söyleyebilirim. şimdiki aklım olsa, bisikleti aldığım gün, daha bisikletçiden çıkmadan değiştirirdim seleyi. 1 yıl o seleyi kullandığım için pişmanım

yeni sele:

http://m1308.hizliresim.com/1d/v/rzmrn.jpg

http://m1308.hizliresim.com/1d/v/rzms8.jpg

http://k1308.hizliresim.com/1d/v/rzmsz.jpg

Uğur Ece

Daimi Üye
Tepki
30
Bisiklet
Kron
@Lammarth

hocam benim de birkaç gün binmediğimde 60-70 km gidebiliyorum, ama ertesi gün binemiyorum örneğin. ya tek günde o kadar mesafe, ya da günde 20-30 km gidip 2-3 gün binebiliyorum. specialized'ın hangi modeli acaba?

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.709
Bisiklet
Cervélo
Specialized Riva
35 Euroya aktif pedaldan almıştım

Umut V.

Üye
Tepki
15
Bisiklet
Merida
deli gibi paralar vererek bisiklet alıyoruz arkadaşlar. Nerde adi seleler var onları koyuyorlar bisikletlerin üzerine resmen inları bisikletlerden sogutuyorlar haberleri yok..Onlara görede parçadan kaar ederiz düşüncesi var ama durum aynen böyle.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.709
Bisiklet
Cervélo
evet, sele ve janttan maliyeti düşürüyolar.

cervelo s2de seta sele var şaka gibi :D 6bin liralık bisiklet.
shimnao r 500 jant seti var :D

specializedin bisikletlerini bu açıdan seviyorum. jantları ve selesi biraz daha düzgün geliyor

VolkanS

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Ghost
@Özgür Türker

Konuyu hortlattım ama aynısını yapmayı düşünüyorum, tek fark üstünü kumaş ile kaplayacağım.

H.Genç

Daimi Üye
Tepki
140
Bisiklet
Trek
Selam arkadaşlar yeni konu açmak yerine hortlatmak daha mantıklı geldi. Önceki bisikletimde 30,40 liralık sele gayet rahatken şimdiki bisikletimde (trek ds 8.4) acaip ağrı çekiyorum. Konuları inceledim. henüz en fazla 100km sürmüşümdür. Benim kuyruk sokumum acaip ağırıyor. Sele ağrısı çekenlerinde kuyruk sokumları mı ağırıyor?

Loading %61..

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
Ben merida nın selesinden memnun değildim forumda kullanan arkadaşarların tavsiyesi üzerine sporttourer flx men gel aldım şu an için memnunum eskiye göre çok daha rahat ama sele konusu kişiye göre çok değişken bir şey olduğundan herkeste aynı rahatlık olmayabilir ileride bi brooks şart :)

H.Genç

Daimi Üye
Tepki
140
Bisiklet
Trek
Hocam ben konuları inceledim, biraz daha deneyeceğim sadece merak ettiğim popo ağrısı çekenler kuyruk sokumundan mı çekiyor?

Loading %61..

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
kuyruk sokumunun ağrımasının seleyle alakalı olduğunu düşünmüyorum. başka bir problem olmalı. ben tughra sele kullanıyorum başlarda oturma kemikleri üzerindeki kaba et acıdı ama şuanda hiç bir sıkıntım yok. sele üstünde 10 saat rahatça bisiklet sürebilirim, alışmadığınız için olabilir belki de

bkaan

Aktif Üye
Tepki
222
İsim
Fatih Göktürk
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
kuyruk sokumu ağrısı bende de çok ciddi sıkıntı oluyor..ama sele üzerinde değil de, daha çok bisikletten inince sandalyede de koltukta da oturamıyorum..
belli bir şekil verip kalçama öyle oturuyorum..(özellikle yan oturup, bölgeyi baskıdan kurtarmaya çalışıyorum)evet bu sele ağrısından başka birşey gibi geliyor bana da..
detaylı anlattım belki ağrılarımız benzer olabilir ???

H.Genç

Daimi Üye
Tepki
140
Bisiklet
Trek
2 gün önce 30km civarı dünde 23 km sürdüm ve kuyruk sokumum ağırıyor. Kesinlikle bisikletten olduğunu düşünüyorum. Başka bir şey aklıma gelmiyor. Kilolu olmanın etkisi olabilir mi? 181 boy 115 kilo.. Belki diyorum sele bana çok ince geliyordur:S

Loading %61..