Mosso Marine

BARQ

Üye
Tepki
1
İsim
Barkın
Bisiklet
Mosso
@Kaplan53 siz bilirsiniz tabi ama bence bianchi ye bakın derim.947tl idi. Yine saraçhanede olan bianchi bayisine baktım yoktu bu hafta gelcek dedi. Onu bi denemek gerek. Ama yinede bu fiyata bunu yada bianchiyi alıp n500 ün de dediği gibi tek tek modifiye eder gibi düzltilebilir. Çünkü kadro zaten aynı. Ha birde kron var o 1200tl idi. ama onda bahsedilen eksiklilerin çoğu yok. Tabi bu bahsettiğim bisikletlerin hepsi floding ve 20". Kısacası hepsini zamanla alıp düzltebilirim. Birtek şu gidondaki esneme canımı sıktı ama bugün onuda hafif aşağı indirince biraz azaldı. en üst seviyey almıştım. Ama şunu söyliyeyim floding gerçekten çok zevkli. Yalnızca 20" olduğu için sürati az ve pedal çevirme kadans dedikleri mevzu fazla okadar. Bu arada birde dechatlonda tilt modeli var 2500 tl. Ön rublede dinamo arka vites ruble içinde 6 vites filan. Dehşet ötesi. Ben isviçre de bisiklet festivalinde de incelemiştim flodingleri. Genel olarak hepsi aynı. Çok iyi marka olanlar hariç.

@n500

@n500 Lastik markası önerisi için teşekkürler.

Scudo

Kaplan53

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
Sedona
@BARQ birazdaha arastiram 227 diyorlar biraz pahali geldi pesin alamam zaten hosuma gitti de hd fren korkutuyor beni yagi balatasi felan

BARQ

Üye
Tepki
1
İsim
Barkın
Bisiklet
Mosso
@Kaplan53 Bende peşin almadım kredi kartına 9 taksit yaptı. Hd fren bencede sakat. Yalnızca yarış bisikleti için bence. Mesela kron a bakmıştım ve çok hoşuma gitmişti oda v fren fakat disk gibi kilitliyo. Fren seti markasıyla alakalı tamamen. Elin rahatlayınca değiştirirsin olur biter. Ben öyle yapıcam. Yalnız 227 hangisi?

Birde en iyi fren seti markası nedir acaba? Bilgi verebilecek biri varmıdır?

Kaplan53

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
Sedona
@BARQ carraro sportive 227 bununda hd fren oluşu soru isareti

sonunsonu

Üye
Tepki
0
Merhaba,
Bisiklet almayı düşünüyorum ama aradığım özellik göbekten vitesli ve kontra pedal olması. Sizce mosso marine 26 alarak vites ve frenleri söküp yerine kontra pedal+göbekten vites takabilir miyim.

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
Merhaba bende mosso marine 20" bisiklet almak istiyorum. Fiyat performans olarak değer mi. Şehir içinde (İstanbul) ve küçük turlar için kullanmayı düşünüyorum. zamanla ve kilometrelerle yarışmayacağım. 168 boyum ve 72 kiloyum. Teşekkür ederim.

akcan44

Üye
Tepki
12
İsim
Bedri
Bisiklet
Mosso
Slm arkadaşlar hayırlı ramazanlar inşallah herkese.. Forumda yeniyim.30 yıl sonra 45 yaşında bisiklete geri döndüm.evde yer olmaması ve bagaja sığdırma durumundan dolayı yaptığım uzun araştırmalar sonucunda gerek fiyat gerekse çok beğendiğim için mosso Marine 26 gri- turuncu katlanır bisiklet aldım. İlk yaptığım 70 cm olan gidonu kestirip 58 cm ye düşürmek oldu. Çok da güzel oldu. Kullanan arkadaşlardan başka tavsiyeler bekliyorum.. Şimdiden teşekkürler

ballass

Üye
Tepki
0
Selamlar , bende forumda ki yorumlar üzerine mosso marine 26 aldım . Rengi ve şekli çok hoş bisikletin . Yerim olmadıgından katlanır almak zorundaydım fakat küçük tekerlekli bisikletler de hoşuma gitmiyordu . Şekil açısından tam istediğim gibi bir modeldi . Gerekli yağlamayı vs yaptıktan sonra ilk başta biraz öten bir ses vardı o kesti . Şu an için tek sorun disk fren olduğu için yeni oldugundan kaynaklı hafif bir ötme yapıyor şuan . Hafif aşındıktan sonra düzeleceğine inanıyorum .

Ama asıl sorun amortisör olmayışı :) Biraz can sıkıcı olabiliyor . Ama katlanır bisikletlerde amortisör olmayışını katlama yerine vereceği zarardan zaten uygun olmadığını var sayarsak mecburi bir durum .

n500

Aktif Üye
Tepki
83
@ballass Forumda disk fren balata ayarı nasıl yapılır anlatımı var. Ordan ses kesilmesi için gerekli ayarları yapabilirsiniz. Ben lastikleride değiştirdim 26x1.75 şu an. Bi arada gidonları kısaltacam.

ballass

Üye
Tepki
0
@n500 teşekkürler . Açıkcası acemi olduğum için (hem forumda hemde bisiklet konusunda ) tam bir açıklama bulamadım . Ön frende bayiden alırken hafif sürtünme vardı bikaç güne keser dedi kesti . Arka frende ise bu ses yoktu fakat fren sıktığımda ötmeye başladı . mesafesiyle alakalı olabilir sanırım. açıkçası pek anlamadığım için elde sürmeye korktum :)

n500

Aktif Üye
Tepki
83
@ballass Balatanın biri sabit diğeri sıkınca diski sıkıştırıyor. Sabit olan eğer diske sürtüyorsa o zaman ses çıkıyor. Bir de sabit olanın ne sürtmesi lazım ne de uzak durması lazım. 1-1.5 mm gerisinde durması en uygunu.

• Beğen
Tepkiler: erhangunn

ballass

Üye
Tepki
0
@n500 bilgiler için çok teşekkürler . iftardan sonra hemen başlıycam operasyona :) bu arada sende amortisör ile ilgili sorun yaşıyor musun ? yani amortisor olmamasıyla ilgili ? Zamanla alışılır mı yok sa sele ye yumuşak kılıf gibi bişi alsak faydası olur mu ?

akcan44

Üye
Tepki
12
İsim
Bedri
Bisiklet
Mosso
Bende sporcupazarı.com dan 26X1.75 ayrıca 5mm zırhlı lastik aldım taktırdım ama henüz oruç nedeniyle bisikletimin lastikleri asfalta değmedi.bir de dechatlon dan Wireless km hız saati aldım. Bayram sonrası nasipse sahilde olucam bakalım

DSC_1430.JPG

DSC_1433.JPG

DSC_1431.JPG

DSC_1432.JPG

Özellikle gidonu görmenizi istedim 60 cm ye kadar düşürebilirsiniz.bianchi lerde 60 cm kendim bizzat ölçtüm. Bende katlanır olduğu için 58 cm yaptım

celikkan

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Mosso
Merhaba arkadaşlar,
bu kadar yorumdan sonra ben de gidip bir tane mosso marine 26 aldım ve çok da beğendim. Ancak bisiklet katlandığında gidonu bagaja sığmıyor. Kesmem gerekecek. Kesen arkadaşlar nasıl yaptıklarını ve memnun olup olmadıklarını yazabilir mi ? Yoksa 58 cm lik bir gidon mu almamı tavsiye edersiniz?

baranooo

Üye
Tepki
1
Arkadaşlar mosso Marine 20 2d aldım da bildiğiniz gibi 5 jantlı ve normalden daha kalın. Km saati takabilir miyim?

4tech

Üye
Tepki
49
Bisiklet
Diğer
Merhabalar,

Bende Mosso Marine 26 in bakıyordum almaya çok yakınken salcano marina 24 inci gördüm ve çok beğendim. Daha kompakt ve gidonu da katlanabiliyor. Bu hafta içerisinde almayı düşünüyorum. Umarım mosso dan vazgectiğime pişman olmam

n500

Aktif Üye
Tepki
83
@4tech Al hocam hiç yorum yok o bisiklet hakkında biz de bilgilenmiş oluruz.

4tech

Üye
Tepki
49
Bisiklet
Diğer
Salcano marina 24 inçi dün aldım. Ve ilk sürüşümü yaptım. Mosso marine 26 inçe göre kendi beğenilerim, daha şık bir kadro tasarımı ve dik sürüş pozisyonu. Bunlar haricinde kıyasladığımızda,

Avantajlar;

24 inç daha kompakt jantlar
Katlanabilir gidon
Continental city plus patlamaya karşı korumalı lastikler
Biraz daha hafif

Dezavantajlar

Katlandığında ayaklık olmaması sebebiyle sabit durmaması
8 vites olduğu için yokuşlarda biraz daha yorucu olması

Şu kısa deneyimlerimin sonucu bunlar ilerleyen günlerde tecrübelerimi yine aktaracağım. Özellikle elektrik motor kiti montajından sonra çok daha keyifli olacağına inanıyorum.

Saygılar.

• Beğen
Tepkiler: mulu

nevermore

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar bu bisiklet nasıldır katlanır halini göremedim fiyatına göre Nasıl sizce

(link)

mulu

Üye
Tepki
0
@4tech merhaba
salcano marina fiyatı 1400 tl civarı. mossa 26 katlanır 850 civarı. aradaki farka değer artıları var mı salcano'nun