Mosso Marine

dtserkan

Üye
Tepki
2
İsim
Serkang.
Bisiklet
b'Twin
@sirdilemma
"folding handlebar" diye aratınca yurt dışı alış-veriş sitelerinde çıkıyor.
Birkaç örnek aşağıda listeliyorum.
(link)
(link)
(link)

Scudo

n500

Aktif Üye
Tepki
83
@dtserkan En alttakini beğendim. Tahminimce takılabilir bizim bisikletlere ama o fiyatlara masraf etmeye değmez bence. Hepsinin uzunluğu 6ocm bizimkilerin uzunluğu 70cm. Forumda bi arkadaş uçlardan 3 er cm kısalttı. Ben de kısaltmayı düşünüyorum.

Arkadaşlar bir sorum olacak. Bizim bisikletler katlandığı zaman kilitlemek için bir aparat koymamışlar. Bu alet şimize yarayabilir belki. Tchiboda satılıyor. Ben aynı iş için cırt bant kullanıyorum. (link)

Dosyalar

ab94076

Üye
Tepki
6
İsim
Mehmet UĞUR
Bisiklet
Mosso
S.a cümleten, daha dün n11 den mosso marine aldım yeniyim yani :D ayrıca çocuk koltuğu da aldım 2 yaşında bi kızım var bolca gezicez inş.

• Beğen
Tepkiler: dtserkan ve n500

ab94076

Üye
Tepki
6
İsim
Mehmet UĞUR
Bisiklet
Mosso
@malemsteen çocuk koltuğunu polisport boodie eh işte idare eder görüntü olarak şık duruyor :) kalite için aynı şeyi söyleyemicem ama kalitesiz değil orta yani :) mosso marine 20 v bisikleti bu sabah işe gelirken denedim yollarda çok kasis laka vardı keyif alamadım ama yinede kalite anlamında ben beğendim ama şu anda keşke bunun bide amortisörlüsü falan olsaydı diyorum :D insanoğlu işte hep fazlasını istiyor birazdan belki resimleri atabilirim

@malemsteen çocuk koltuğunu polisport boodie eh işte idare eder görüntü olarak şık duruyor :) kalite için aynı şeyi söyleyemicem ama kalitesiz değil orta yani :) mosso marine 20 v bisikleti bu sabah işe gelirken denedim yollarda çok kasis laka vardı keyif alamadım ama yinede kalite anlamında ben beğendim ama şu anda keşke bunun bide amortisörlüsü falan olsaydı diyorum :D insanoğlu işte hep fazlasını istiyor birazdan belki resimleri atabilirim

Buda resimler

Buda resimler

IMG_20160406_184747.jpg

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: izzetince

n500

Aktif Üye
Tepki
83
@ab94076 Hayırlı olsun güle güle kullanın. Dahon için satılan magnetler var. Belki delik filan varsa buna da takılabilir. Yoksa da delik açılabilir. Katlanınca sabitlemek için.

ab94076

Üye
Tepki
6
İsim
Mehmet UĞUR
Bisiklet
Mosso
@semihus eyvallah çok teşekkür ederim artık çok yeniyiz yavaş yavaş öğrenicez bazı şeyleri özellikle tavsiyeleriniz önemli benim için, @Togursamsun çok sağolun cümlemizin evlatlarını esirgesin rabbim can bunlar can

@semihus eyvallah çok teşekkür ederim artık çok yeniyiz yavaş yavaş öğrenicez bazı şeyleri özellikle tavsiyeleriniz önemli benim için, @Togursamsun çok sağolun cümlemizin evlatlarını esirgesin rabbim can bunlar can

mersahin

Üye
Tepki
0
bisikletimle ilk sürüşümü bu haftasonu yapabildim. genel anlamda memnunum. aveo aracımın bagajına gidon uzunluğu nedeniyle sığmadı. bagaja bi alyan alıp araç taşıması sırasında bi müdahale edip yatay pozisyona getirirsem herhalde sıkıntı kalmaz.

ön vitesin ayarlanması lazım şu anda bi tık geride kaldığı için her dişlinin ilk vitesi için biraz sürtme yapıyor. onu ayarlattıracağım 20 gün bakımında.
keza sele çok konforlu gelmedi bana. jel dolgulu bir sele almayı düşünüyorum.

yıllar sonra yeniden bisiklet sahibi olmak güzel. bisikletin bakımı için veya herhangi bir durumda neler olmalı. hangi malzemeler her an bisiklet üzerindeki bir çantada hazır bulunmalı. öyle bir liste var mı bilmiyorum ama burda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa temin edip biran önce tam takım hazırlamak istiyorum bisikletimi.

h.erarslan86

Aktif Üye
Tepki
75
Bisiklet
Mosso
@mersahin
Güle güle kullanın bende bugün 20'' için siparişi verdim yarın ya da öbür gün gelir umarım.

h.erarslan86

Aktif Üye
Tepki
75
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlarrr..!! 20'' Mosso Marine Folding Bisikletim kargodan geldi.

Hemen buradaki servise götürüp verdim. Bisiklet demonte olarak geldi. İçinden kupon çıkarsa ücretsiz kurulum yapıyorlarmış.

Akşam işten çıkışta uğrayıp alacağım. :D :D

eeehheehhehe :D Mutlu oldum.

Adsız.png

• Beğen
Tepkiler: emre gülaydın

ab94076

Üye
Tepki
6
İsim
Mehmet UĞUR
Bisiklet
Mosso
@h.erarslan86 hayırlı olsun güzel günlerde kullan, resimleride bekliyoruz, özellikle katlanmış halinde bir resim atabilirsen sevinirim :)

• Beğen
Tepkiler: h.erarslan86

ysonmez

Üye
Tepki
1
Merhaba Arkadaşlar,

Mosso marine d isimli katlanır bisikleti (20 inch, siyah-kırmızı model) almış bulunuyorum.
Bisikletten şu an için memnunum. Ancak benim Mosso markası ile ilgili bazı kuşkularım bunları paylaşmak istiyorum:
Şöyleki, ilk olarak mosso bisikletin Tayvan'daki üreticisinin sitesine tıklayınca açılmıyor. Markanın facebook sayfası ise Mart 2015'ten bu yana güncellenmemiş. Beni kuşkulandıran diğer bir husus ise, Mosso'nun "probably the best" ifadesini internette araştırınca yalnızca Türk internet sitesi çıkıyor ((link)). Tüm bunlar, markanın iflas etmiş olabileceği ya da tamamen Ümit bisiklet tarafından satın alınmış olabileceği ihtimalini bana düşündürttü. Mosso markası Türkiye dışında sanki buhar olup uçmuş.
Bisikleti, Ankara'daki bayisinden aldım. Bana hiç profesyonel görünmediler.
Ne dersiniz?

• Beğen
Tepkiler: h.erarslan86

h.erarslan86

Aktif Üye
Tepki
75
Bisiklet
Mosso
@ysonmez hayırlı olsun. Bisiklet güzel fazla kafanızı kurcalamasın. Bende de diğer modeli var, bir üstteki mesajda resimlerini görebilirsiniz.

Ayrıca web sitesi; (link) buradan ulaşabilirsiniz.

Aşağıda satış yaptıkları ülkeler ve Türkiye temsilcisi. Adsız.png

ysonmez

Üye
Tepki
1
Çok teşekkür ederim. Ben bir türlü siteyi açamamıştım.
Bisikleti beğenerek aldım ve memnunum. Sizin bisikleti bu sitede araştırma yaparken görmüştüm. İyi binişler...

serdar333

Üye
Tepki
1
İsim
serdar somun
Bisiklet
Mosso
arkadaşlar mosso marine katlanabilir bisikletin arkasına taktığım çocuk koltuğu çalışmamı sizlerle paylaşıyorum.. çocuk kolduğu orjinal şekline çok yüksekte ve sarsıntılı olduğu için bağlatı şeklini değiştirip bagaş üzerine yareleştirdim.. tapi biraz uğraşmanız lazım.. ancak daha sağlam ve keyifli.. saygılarımla..

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: ab94076

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mersahin
Bende mosso'ya karşı ön yargılıydım. Şuanda turdan 3 arkadaşımda var. Bence fiyat/performans olarak 5 yıldızı hak ediyor. Bende kardeşime mosso aldım. Ön yargılarım kalmadı. Firma iflas mı etti bilmiyorum. İflas ettiyse üzülürüm ama Türkiye dışında buhar olmuş sözünüze katılmıyorum çünkü instagramda bir çok gruba üyeyim, her gün bisikletler paylaşıyor ve Türkiye dışındaki ülkelerden. inanın Türkiye'den çok Mosso'yu gördüm foto olarak ve modellerin bir çoğu ülkemizde yok.