Mosso Marine

baranooo

Üye
Tepki
1
Arkadaşlar bende mosso marine almaya karar vermek üzereyim de bişey sormak istiyorum. Bu bisiklete disk fren takma şansımız varmı?

Scudo

n500

Aktif Üye
Tepki
83
@baranooo
Disk fren var ki uzerinde 26"

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
şu 26 jantlık modeli için 13 ya da 13.5 kg diye bir ifade vardı geçen sene arkadaşıma alacaktık ama daha sonra triban 300 aldı ve dava kapandı. ağırlık bilgisi doğru mudur? o fiyatta hem de katlanır bir bisiklet için çok iyi sanki.

n500

Aktif Üye
Tepki
83
@ozgur908
Hic tartmadim ama dogrudur buyuk ihtimal. Sifir aksesuar ama.

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: ozgur908

Tunafish

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Scott
Hepinize hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar çok güzel bir bisiklet almışsınız, allah kaza bela vermesin.

Yalnız;
@(link) bey veya hanım

Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla çocuk koltuğunu bisikletinizin sele borusuna bağlamışsınız. Yaptığınız şey öncelikle çocuğunuz, sonra siz için çok çok çok büyük bir risk. Sele borusuna bağlanan arka bagajlar bile kadroda ve sele borusunda kırıklara neden olurken, oraya yaklaşık 20 kg ye kadar çocuk taşıyacak bir koltuk bağlamak çok çok çok çok büyük bir yanlışlık. Lütfen çocuk taşıyıcısını sele borusuna bağlamayın. Biliyorum başka bağlanacak bir yer yok aldığınız koltuk için ama sanırım koltuk ve bisiklete verdiğiniz para çocuğunuzdan daha değerli değildir.
İlla ben bu bisiklet üzerinde çocuk koltuğu kullanmak istiyorum diyorsanız, arka bagaja bağlanan çocuk koltukları var, onları kullanın.

@(link)
Marine 20 V fren modeline disk fren takabileceğiniz yer mevcut değil ama hazır mekanik disk fren ile gelen bir modeli mevcut;

(link)

• Beğen
Tepkiler: ab94076

baranooo

Üye
Tepki
1
@Tunafish bunu gordum ama jant akord ayar nasıl oluyo bunda surekli asfaltta olmiyacam bulunduğum şehirde bozuk yollar çukurlar baya var bu bisiklet bana olur mu ki?

Tunafish

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Scott
@baranooo
Bunlarda jant akord ayarı diye birşey yok, çok çok sert darbe alması durumunda anca kırılır jantınız ama bugüne kadar öyle şikayeti olan birini görmedim. Konfor olarak telli jantların konforunu vermeyecektir ama çok da büyük hissedilir farklar olacağını düşünmüyorum.

alper52

Daimi Üye
Tepki
230
İsim
Alper
Bisiklet
Fuji
mosso marine 2d de bulunan telsiz jant setine harici olarak nasıl ulaşabilirim? ön arka jant setinden istiyorum. ya da buna benzer başka jantı ne diye aratarak ulaşabilirim?

aysldgn

Üye
Tepki
0
İsim
aysel d.
Bisiklet
Mosso
ben de yeni aldım mosso marine 20v; ama bisikleti katladıktan sonra sabitleyemedim; tekerler ayrılıyor. bisikletin bu özelliği mi yok ben mi beceremedim? bilenler cevap verirse sevinirim :)

ASAP Rocky

Aktif Üye
Tepki
54
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar merhaba sizlere sorum olacak. Şuan sportive 224 kullanıyorum ve koyacak yerde sıkıntı çektiğim için marine 26 modelini beğendim ancak sorularım olacak. Bu bisikletle en fazla ne kadar yol katedebilirim? yani uzun süre kullanımda rahatsızlık verecek bir yapısı var mı? Jant, lastik, frenler ve vites fiyatına göre kalitelimi yoksa kesinlikle değiştirilmesimi gerek? Alırsam kesinlikle ön ve arkada portbagaj ile kullanacağım boyum 180 ve 75 kilodayım kısacası sizce benim için sağlıklı bir bisiklet olur mu? Son olarakta bu bisikletde ortalama kaç km hız ile gidilir? şuan 224 ile şehir içi kullanımda 25km civarında gitmekteyim ve bu bisikletlede 20-25 civarında olmasını istiyorum. Herkese teşekkürler şimdiden :)

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar Merhaba,

Katlanır bisiklet araştırması yapıyorum. Beyaz yaka olarak Brompton alamayacağıma göre, F/p açısından bir bisiklet arıyorum. Tern, Dahon, bTwin gibi markaları biliyorum. Mosso'yu ise buradan öğrendim. Bir kıyaslama yapmak gerekirse diğer marka ürünlere göre nasıldır? Bir arkadaşın da sorduğu gibi 10-20 km gezi için uygun mudur?

n500

Aktif Üye
Tepki
83
@Groims Uygun hocam ama tamamen bütçeyle ilgili biraz da. 3000Tl varsa kimse git mosso al demez :)

BARQ

Üye
Tepki
1
İsim
Barkın
Bisiklet
Mosso
Slm. Bugün saraçhaneden 800tl ye Mosso 20V aldım. Öncelikle Frenleri berbat. Hemen bir bisikletçiye gidip frenleri gösterdim. Adamda fren kollarının değişmesi gerekli dedi. Çünkü kolların elciklerde olan mesafesi çok kısaymış daha uzak olan taktı ve frenler nispeten düzeldi. Belki iyi pabuç olursa daha iyi olur. Vitesler çok kötü değil. Shimano revoshift ama kablolar shimano değil. sele fena değil. Birde yokuşta asılınca gidon esniyor. Görünüşü çok güzel.

• Beğen

zibidi

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Mosso
Bende yeni 26 jant aldım. Çoçukluğumdan sonraki ilk bisikletim bu. 13.5 kg değil ama 14.4 kg. üzerinde ekstradan sadece zil ve kilit var sadece. Üzerinde disk frenler hoşuma gitmedi. Ayrıca aldığım yerde vites ayarlarını iyi yapamadı.

• Beğen
Tepkiler: akcan44

ASAP Rocky

Aktif Üye
Tepki
54
Bisiklet
Carraro
@zibidi Hayırlı olsun, nerden ne kadara aldınız birde diğer görüşleride paylaşırsanız sürüşlerden sonra filan sevinirim

Kaplan53

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
Sedona
@BARQ bende mosso alacaktım ama sizin bu anlattıgınıza bakılırsa biraz düşünsemmi acaba

zibidi

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Mosso
ben ilk önce internetten sipariş vermiştim.780 tl 9 taksitli olacaktı. ancak firma elindeki malın arızalı olduğunu falan söyledi. temin edecez bekleyin biraz dedi. bekledik ama gönderemediler.bende sonra izmirdeki bir mosso bayisinden 800tl ye aldım. bisiklet genel olarak iyi ancak bazı eksikleri var. vites oranları hakkında pek bilgim yok ancak arkadasımda 29" carraro var. o bir pedal cevirdiğinde benim 4 pedal cevirmem gerekiyor. bu vites oranları ile düzeltilebilir biraz sanırım.(29-26 farkı var tabi)aldığım yer vites ve fren ayarlarını tam yapamadı sanırım kendim yaparım ama ilk aşamada kurcalamak istemiyorum o yüzden yarın servisine götürüp ayarlatıcam. bu arada forumda bi arkadaş söylemişti gidonu kestim diye bende kestim banada çok büyük geldi. (3cm)katlandığında bagaja sığdı benim zorla(LAGUNA araç)ancak gidon katlansa çok iyi olacak

n500

Aktif Üye
Tepki
83
Bu paraya alınacak en iyi bisikletlerden biri bu arkadaşlar. Biraz lastiği iyi olsun freni iyi olsun vitesi iyi olsun ruble iyi olsun aynakol iyi olsun derseniz o zaman alınacak bieikletler belli. En kötü bi schwalbe alın takın 800+200=1000Tl olur bisiklet.

Ben de bu mantıkla tek tek güncelleme yapmak yerine bisikleti satayım güncellenmişini(Ruble ve lastiği daha iyi olan bir biiklet) alayım dedim ama piyasada ölücü çok vazgeçtim. Freniyle filan bi sıkıntım olmadı. Gidonu kesmek benim de aklımda ama fırsat olmadı.

• Beğen