Cyclist Türkiye

canerland

Üye
Tepki
43
Bisiklet
Carraro
Bu dergiyi okuyanlar için soruyorum sizce doyurucu bilgi içeriyor mu ve çokta haber alamadığımız bisiklet yarışı takımlarıyla ilgili haberler var mı?

Scudo

Sefa01

Daimi Üye
Tepki
190
Bisiklet
Pinarello
@canerland

Ben de uzun zamandır almıyorum. Populist bir dergi ve emperyalizme destek olan bir dergi. Nerde reklam var dergi orda. Yabancı dergi içeriğinden bazı çeviriler oluyor. Onlarda doyurucu değil.
Bilimsel makale tadında birşey beklemeyin. Otobüs beklerken tuvaletteyken a buda neymiş diyeceğiniz bir dergi. Küçümsemiyorum kolay bir iş yapmıyorlar ama hakkıyla yaptıklarını düşünmüyorum.

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Ben hala kağıt baskı almaya devam ediyorum. Dijital dergi aynı tadı vermiyor. Hiç bir şey elde tutup sayfaları çevirmek gibi olmuyor çünkü.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Sefa coskun

Edebi bir dergi bekliyordun herhalde. :)

Zaten bu dergi İngiliz bir derginin Türkçe tercümesi. Birçok makale o dergiden tercüme ediliyor. Derginin künyesini okursan öğrenirsin.

Bir dergi ancak reklam alırsa yaşayabilir yoksa sizin verdiğiniz 9 TL ile tek başına döndüremez. "Emperyalizme destek" ifadesi tam Allahlık. Emperyalizmin ne olduğunu bildiğinden emin misin?

Sefa01

Daimi Üye
Tepki
190
Bisiklet
Pinarello
@clubber

Zaten çeviri olduğundan bahsettim. Neyin ne olduğunu görebiliyorum.
Bu tepkinizle mesajın yerini bulduğunu düşünüyorum. Maalesef iç görünüz zayıf.
Ben reklam dergisine 9 lira vermeyi çoktan bıraktım.
Makale edebi dergilerde olmaz sadece. Bilimin her dalında, bilim olan her yerde olur. Bilimsellikten uzak olduğunu düşündüğüm içinde ilgimi çekmiyor.
Okumadığımı, şahsi fikrimi söyledim. Dikkate alırsınız almazsınız sizin bileceğiniz birşey.

3rsin

Daimi Üye
Tepki
194
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
gereksiz bir dergi, paran cope gidiyor. bilmediklerini ogrenemiyorsun, teknik ozellikleri cumleye dokup sana aktariyor. ben ve teknik bilgileri okumayi bilen herkes bunlari zaten biliyor. herseyin soooyle bir ustunden geciyorlar. ben bilmediklerimi ogrenmek icin okurum, ama bu dergi tam bir hayalkirikligi. (ornek isterseniz: gian tcr advanced hakkinda bilgiye ihtiyacim vardi, editorle iletisime gectim "su sayida detayli acikladim dergiyi al oku" cevabini aldim, aldim okudum bisikletin teknik verileri cumleye dokup aktarmis, yeni hicbirsey ogrenemedim bildiklerimi aynen okudum). bu ornekleri cogaltabilirim. fuarda dergi bedava dagitiliyordu, bircok sayiyi okudum hep ayni hep ayni. benim icin fiyasko oldu. oysa cok isterdim ulkemdeki tek bisiklet dergisi (ingiliz mensei bile olsa) profesyonelce yazilsa (bir edebiyatci olarak edebi metinler beklemiyorum ama en azindan teknik bilgiler disinda bilmediklerimizi yazsalar, teknik verileri netten herkes bulur para vermeye gerek yok). ama biliyorumki benimkisi bir temenniden oteye gidemeyecek cunku insanlarimiz abone olup almaya devam ettikce hicbirsey degismez (nasil olsa para geliyor devam edelim denilecek). yazik

• Beğen
Tepkiler: tırıvırı.

Savaş Acıboz

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Merida
2sayısını aldım formasını beğendim ama sanırım şu an satışta değil beğendim elimin altında

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Sefa coskun

Ben farklı bir şey yazdım. İngiliz aynı isimli dergiden çeviri. Cyclist UK. Zaten o derginin Türkçesi. Çeviri olmak zorunda. Dergiyi anlamadığınız gibi yazdıklarımı da anlamıyorsunuz. "Makale" kelimesini bile anlamamışsınız.

PISA sınavından sonlarda olmamıza şaşmadık. Okuduğunu anlamayan bir nesil.

@3rsin

Bisikletle ilgili bilinmedik neredeyse hiçbir şey yok. Bisiklet 100 yıldan fazladır olan bir araç ve teknik olarak neredeyse 100 yıldır aynı prensiple çalışıyor. Mekanizması çok basit. Sizin mantığınıza göre dünyada bisiklet dergisi çıkmamalı. Çünkü yeni bir şey yok.

• Beğen
Tepkiler: Kerem Özbayrak

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MehmetAliB.

Mürekkep kokusu bağımlılık yapar ondan olabilir mi? :D Kayseri Fondosu sırasında aldığım derginin sayfa ve baskı kalitesi çok yüksek olduğundan buram buram mürekkep kokuyordu :)

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.

Celeste

Aktif Üye
Tepki
158
İsim
Saruhan Er.
Bisiklet
Bianchi
@Kerem Groims

Bu işi profesyonelce yaptığımdan yorum yapmadan duramayacağım. Dergiyi açtığınızda aldığınız koku baskıda kullanılan mürekkebin ve diğet sarf malzemelerinin kalitesi, baskı makinasının kondisyonu, kuruma&kurutma süreleri ile alakalıdır. Cyclist dergisini kim basıyor göremiyorum dışarıda olduğumdan ama çok şikayetçiyseniz dergi imtiyaz hakkı sahiplerine şikayet mektubu yazıp bu konuda iyileştirici adım atmalarını isteyebilirsiniz. Derginin birim maliyetini etkileyecek kadar büyük bir şey değil. Sonuçta sağlık ile alakalı bir durum ve mürekkep ve sarf malzemeleri üreticileri insan sağlığına önem vererek ar&ge çalışmalarında bu hususları ele alıyorlar. [emoji6]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Sefa01

idrisarici

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
İdris ARICI
Bisiklet
Giant
Dokunma ve sayfaları çevirme iyi hoş da kokusu diğer dergilerden farklı ve kötü kokuyor açıkçası...

kdturkay

Üye
Tepki
23
@Sefa coskun' a katiliyorum.
Derginin icerigini yetersiz buldugum icin ben de artik almiyorum, okuduktan sonra bir doygunluk hissi yaratmiyor. Her ne kadar fiziksel olarak dergi yayinlarini takip etmeyi sevsem de bu derginin iceriginden alinacak doyumu internet uzerinden rahatlik ile edinebiliyorum. Tabi sizin dergi iceriginden ne beklediginize gore size verdigi doyum farkli olabilir. Benim beklentim Tour Magazine ayarinda bir icerik, web sayfalarini ((link)) ve web sayfalarinda yayinlamis olduklari testleri (bu testler icin laboratuarlari var) incelerseniz ne kastettigimin daha iyi anlasilacagini dusunuyorum. Tek negatif nokta olarak ana yayinin Almanca olarak yapilmasini gosterebilirim. Ingilizce olarak sadece dijital yayin yaptiklari Tour International var. Onun da ornek sayisina su linkten erisim bir fikir sahibi olabilirsiniz (link)

Dedigim gibi herkesin icerik olarak beklentisi farkli, tahmin ediyorum ki @Sefa coskun' un bir dergiden beklentisi de benimkine paralel bir noktada.

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@fblisaru Ben sağlığıma dikkat etmiyorum. Benim için mürekkep kokusu sorun değil. :) Her türlü dergi ve kitap sayfası koklanır. :D

• Beğen
Tepkiler: Celeste

3rsin

Daimi Üye
Tepki
194
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@clubber sen benim yazdigimi anlamamissin bile, okumayi bilmiyorsun ama herkese satasmayi iyi biliyorsun.

dergi bos bir dergi, bati da yayinlanan dergilerle kiyaslayinca zayif kaliyor. ben almiyorum, almak isteyen alir, saygi duyarim.

• Beğen
Tepkiler: tırıvırı.