Birazcık delilik yapayım dedim :) Trabzon'dan Samsun'a 16 buçuk saat

samet.senel

Daimi Üye
Tepki
266
Bisiklet
Scott
@Tolga Can

çok teşekkürler ... gece sürüşü evet zor oluyor.. fakat 2 gibi çıkmanın mantıklı olduğunu düşündüm 3 saat gece sürdüm sonrası aydınlık zaten diğer türlü sabah ezanında çıkmış olsaydım Samsun'a akşam varmış olcaktım ki trafik di oydu buydu kötü olurdu böle iyi oldu.. sizede bol pedallar

Scudo

samet.senel

Daimi Üye
Tepki
266
Bisiklet
Scott
@SerkanNamazcı

görele - samsun - sinop sanırsam .. :) Samsun - Sinop arası biraz yorucu olabilir çok dönemeçli yollar var yol çalışması var diye biliyordum tünel yapılacak sanırım... tabi kafaya koyarsanız viraj yokuş dönemeç falan dinlemessiniz :)

samet.senel

Daimi Üye
Tepki
266
Bisiklet
Scott
@Kudret Kurtcebe

evet bunu duymuştum 565 km ... kolay olmamalı...bir de biz deneyelim bakalım ne kadar gidiyoruz :) fakat tek kişi bu kadar yol gidilmez bunu az buçuk anladım 2 kişi ideal 24 saat i denemek gibi bir niyetim var .. tabi ne zaman olur onu bilemiyorum belki yarın belki yarından da yakın .. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@ktusamet
attilla bisiklet takımı eskort kullandı eskortsuz bence zor olur ayrıca 3 pedalşör birbirinin rüzgarından faydalandı bunu ben çok kez 200 km lerde denedim çok faydalı olmakta ,fakat kartepede durum farklı oldu ,orada iki kişi idik başta birlikte gittik dostum ile ama rampada o koptu.zirveyi bulamadı ilk kez gidiyordu,toplam o gün 215 yaptım, 13.5 saat sele üstü oldu geriye kalan 45 dakika feribotta geçen süre ve toplam 15 saatime mal oldu ortalama düşük çıktı 16 idi tek kalınca böyle malesef rüzgar adamı bitirmekte, 86 km in üstüne 14 km rampa çıktım genelde hep rampalı etapları severim istanbul dışı sadece kartepe vardır ...1300 rakım ..gelen yok tabi..yolda pek bi şey yemem akşamdan kıymalı makarna yerim ,depolama yaparım sabah omlet yanıma energel alırım bi adet yalnız protein bittiği için vücutta bunu destekleyecek protein bulamadım önemli olan proteindir yolda protein alınmaz deniyor ama ben açlık çekiyorum açlık çektiğim zaman uzun yolda bi kez dana şiş yedim ama bir saat sonra seleye geçtim kana anca karıştı sonra nasıl bastım bilmiyorum evet etsiz olmuyorda vakit kaybı şimdi yeni bi içecek buldum adı protein shake bu pazar onu kurtdoğmuş etabında deneyeceğim bakalım ne olacak burada bilgileri paylaşıyorum yalnız herkezin metabolizması farklı olduğundan bende yarar sağlayan başkasında olmayabilir şimdi beni fişekleyen tek sıvı içecek enerji veren energel olmuştur hepsini içmiyorum yudum alıyorum rampada fişekliyor sonra giderken mataradan su içiyorum takviye oluyor etki devam ediyor ama 100 km yi geçince açıkma olmakta kuru yiyecek taşımam yük çünki yarışlarda adamların eskortları var yol başlarında kuru protein yiyecekleri alıyorlar üzerlerinde taşımazlar bunları çünki fazla yer teşkil eder 200 km lerde ben üzerime orta boy bel çanta alırım kesin bisiklet forma olur arkada cepleri vardır ağırlık olmaz bisiklette arkada sadece küçük bi çanta olur onun içinde iç lastik olur pompa ise bel çantada olur bisiklette su matara olur başkada bi şey olmaz toplam 10 kilo 350 gram bisiklet ağırlığı, ağırlığım ise 70 kilo.

samet.senel

Daimi Üye
Tepki
266
Bisiklet
Scott
@Kudret Kurtcebe

evet kardeşim katılıyorum sana 3 kişi ya da 2 kişi gitmenin çok faydası var rüzgar tüneli denen o olay harika bir şey yorulduğunda arkadaşının rüzgarından faydalanırsın o yorulunca da senin rüzgarından faydalanır ve böylelikle aşırı zorlanma gibi bir durum olmaz ve yol sıkıcı hale gelmez... turunuz güzel olmuş ben genelde dağ bisikleti kullanırım dağ yollarına araziye ve o muhteşem manzaraya bayılırım :) orada yorgun çıkıp bir ekmek arası bile yesem o kadar tatlı gelir ki anlatılmaz yaşanır :) beslenme konusunda kesinlikle tavuk eti dana eti balık eti bunlar çok iyi gelen beslenme ve protein kaynagı.. ben Trabzon-Samsun yolunda biraz da zamana karşı yarışmak istemiştim bu yüzden bu tip şeyler zaman aldığından yemedim sadece bir kere Fatsa'da durup tavuk dürüm yedim çok iyi geldi.. onun dışında tur esnasında formamın bir cebinde her zaman kuru üzüm bulundurdum kana çok hızlı karışıp enerji veriyor.. + hamur işi yedim sandwich gibi arasına kaşar koydum bu benim açlığımı aldı aç karnına yolda gitmek yararlı olmaz diye düşünüyorum.. enerji içeceiği kullanmak istemedim sadece su içtim bu da dışarı attığım suyu geri kazanmamı sağladı ve yol boyunca yemek konusunda sıkıntı çekmedim ha bir de fındık fıstık ceviz karışımı olan çikolataya benzer bir yiyecek var bilirsiniz.. tadımca... o da çok iyi geldi .. sizin bahsettiğiniz protein shake i merak ettim kullandığınızda bilgi verirseniz sevinirim :) keyifli pedallar ...

samet.senel

Daimi Üye
Tepki
266
Bisiklet
Scott
@blaxisss

4 km değil , 2820 km lik bir tünel :) çok ürkütücü ... bu tünelden önce de bir çok tünele giriyorsun çıkıyorsun onlar da korkutuyor ama bu tünel farklı... tünele girdiğimde arkama hiç bakmadım eğer kafamı biraz çevirsem bisikletin dengesi bozuluyor sebebi de önün çok hafif olması arkaya da çanta koyduğum için ufak bir harekette ön sağa sola savruluyor o yüzden hiç ardıma bakmadan devam ettim hızım 42 43 dü üzerine çok rahat çıkabilirdim çünkü 0 rüzgar hiç yormuyor :) ben hızımı sabite aldım öle devam ettim o kamyonların sesi kulaklarımı öle bi tırmalıyordu ki acaba nereden gelcek diye düşünüyordum sürekli Allah'dan çoğu şoför beni farkedip diğer şeritten geçti sonra bulunduğum şeride geçti sonrasında alıştım ve seri bi şekilde geçtim çok eğlenceliydi :) ve tünelden çıktığında bacaklarım çok güzel ısınmıştı bir anda hızımın 52 53 olduğunu farkettim bir süre gidip tekrar 30 - 36 ya sabitleyip devam ettim :)

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
@ktusamet
2820 m sanırım ? Bir an :eek: böyle oldum

delibalta

Forum Bağımlısı
Tepki
2.711
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
(link)

3820 metre.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@ktusamet

bu topiğe yazarım bu pazar deneyeceğim bakalım nasıl bi etki alacağım ilk kez deneyeceğim neticeleri kesin yazarım ,pazar akşamına,

samet.senel

Daimi Üye
Tepki
266
Bisiklet
Scott
@Hüseyin Çelebi

doğru, unutmuşum halbuki devamlı gidip geldiğim yol :) o bir km yi unutmuşuz :)

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
ne kadar ayıp koca koca adamlar bisiklette biniyorsunuz çocuk gibi utanmadan, diyenlerin inadına bisiklet bisiklet bisiklet bide benimki servisten gelseydi benden çok serviste durdu
bisikletin marka ve modelini sorabilirmiyim

samet.senel

Daimi Üye
Tepki
266
Bisiklet
Scott
@mustafa genç

bu bisiklet aslında benim değil , benim dağ bisikletim var.. Trabzon'da alyanas adında bir takım var bu sene oraya girmiştim bu bisikletle başladım biraz araştırdım üzerindeki parçaların fiyatını falan öğrendim 1500 1600 lira arası

samet.senel

Daimi Üye
Tepki
266
Bisiklet
Scott
evet kardeşim bir günde gittim hiç uyumadım. kamyon arkası çok büyük bir delilik aslında. rüzgar neredeyse sıfıra iniyor ve bisikletin gücünü anlayabiliyorsun :) çok farklı birşey ama yine de çok tehlikeli

samet.senel

Daimi Üye
Tepki
266
Bisiklet
Scott
@Yunus Emree

evet kardeşim bir günde gittim hiç uyumadım. kamyon arkası çok büyük bir delilik aslında. rüzgar neredeyse sıfıra iniyor ve bisikletin gücünü anlayabiliyorsun :) çok farklı birşey ama yine de çok tehlikeli