Salcano 2009-2010 bisiklet sezonuna hazır!

Admin

Yönetim Kurulu
Tepki
2.903
35 yıla yakın süredir bisiklet üretimi yapan Salcano, 2009'a devrim niteliğindeki bir çok yenilikle hazırlandı. Bisiklet sektöründeki kullanıcı ve satıcıların uzun süren fikir alış verişleriyle yepyeni modeller tasarlandı ve bu modeller yerli üretimde kullanılmayan ve tümünü bir arada görmeye alışık olmadığımız komponentlerle süslendi. Göze çarpan en önemli farklardan bir tanesi dünyanın en hafif lastiklerinden biri olan MAXXIS MAXXLITE 310’ un kullanılması. Bunun dışında MAXXIS’in diğer 2 modeli de mevcut; IGNITOR ve TOMAHAWK. Bunların yanında HUTCHINSON’ın bazı modellerde kullanılan PYTHON modeli de önemli bir yenilik. Bisiklet sektörünün önde gelen üreticilerinden biri olarak Salcano ilk defa dağ bisikleti yarışçılarının parlayan tercihi SRAM ürünlerini bisikletinde kullanıyor. X-9 X-7 VE X-5 bu modellerde kullanılan SRAM modelleri ve bu ürünlerde TRUVATIV’in aynakol dişlileri kullanılmış durumda. Yeni modellerde SHIMANO’nun SLX ,yenilenmiş DEORE’si ve ACERA’sı mevcut ve çoğu full set olarak kullanılmış, kablosuna varıncaya dek SHIMANO tavsiyelerine uyulmuş. Bunların dışında SHIMANO’nun yeni vites fren kolu ST-EF 40 bir çok modelinde mevcut. Elcik vites kullanımlarında ise en üst modeli SLRS 43 kullanılmış.

Frende ise öne çıkan en önemli özellik tam olarak 6 modelde hydrolic disc kullanılmış olması, 3 modelde SHIMANO vites takımının seti olan hydrolic discler mevcut SLX, DEORE, ACERA ve bu piyasanın parlayan yıldızı AVİD JUICY 5 VE 7 diğer 3 modelde kullanılmış durumda. Kadro ve maşalarda tam bir değişim söz konusu. En üst modelde double butted borularla üretilmiş olan değişik boylara sahip kadrolar kullanılmış ve bunlar en çok tercih edilen maşalarla süslenmiş ; direksiyondan kilitlemeli ROCK SHOX TORA, SUNTOUR’un kilitlenebilir XCR ve XCM modelleri ve RST’nin OMNI 191 modeli bunlardan bazıları. Yaygın satılan bisikletlerde bir çok yenilik var. Örneğin özel örüm 2x12 ve 9x4 tekerlek setlerini bir çok modelde görmemiz mümkün. Türkiye’nin ilk aluminyum çocuk bisikletleri de Salcano’nun yeniliklerinden. 12 ve 16 jantlarda mevcut modeller çocuklarınız için hafif seçenekler olacak. Yenilenmiş şehir bisikletleri de çok konuşulacak modeller olacak. Özellikle kullanılan aluminyum kadrolar ve plastik çamurluklar dikkat çekiyor. Anlatılacak daha çok yenilik var. Diğer yenilikleri bizce kendiniz keşfedin.

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Güzel haberler icin tesekkürler Murat Abi. Salcano'dan, özellikle Sram grubuyla ilgili gelismeleri hic beklemiyordum...

Simdi aslinda Salcano'dan beklenen ayni modelde farkli kadro boylari ve kadro materyalleri ile agirliklarini aciklamasidir.

Hepimize hayirlisi olsun...

Mustafa_Temizel

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Salcano
Bir salcano kullanıcısı olarak yapılan yeniliklerden çok memnun kaldım ve kullandığım markayla gurur duydum.Helal olsun salcanoya inşallah fiyatları da çok abartmazlarda şatışlar istedikleri şekilde gerçekleşir.

• Beğen
Tepkiler: celil.mayaoglu

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Bir marka daha kazanıyoruz!!!

Üye
Tepki
33
SALKO USTA bugünleri hiç aklına getirebilmişmiydi acaba
firmasının bu kadar kaliteli ve çağdaş şekilde gelişeceğini
tam ayrıntıların açıklanmasını bekliyorum

• Beğen
Tepkiler: ASTROCU

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
sürekli bisikletimin markası sorulduğunda salcanodan adam olmaz gibi yorumlar aldım ama bu 09 serisinden sonra bu yorumların kesileceği kanısındayım. açıkcasi bir salcano kullanıcısı olarak böyle modellerin çıkmasına ben bile şaşırdım. salcanoyu tebrik ediyorum. reis ellerine sağlık

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Salcano zaten oldukça seviyeli bir çizgi yakalamıştı genel olarak, 2009 da anlaşılan bunu iyice perçinleyecekler, bu ne demek, daha çok rekabet, daha iyi bisikletler ve daha düşük fiyatlar demek, kazanan ise bütün bisikletçiler olacak... Eline sağlık sevgili Murat...

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Bisiklet üreten bir firma deyince aklıma kadro gelir. Çünkü bir çok firma kadrosu ile tanınır.Eğer firma çok gelişmiş ise amortisör daha sonra bünyesinde üreteceği ilk elemanlardandır. Sonra üzerindeki diğer ekipman uyumları ve ekipmanlarla doğru orantılı olarak fiyatı, firmanın prestijini belirler.Salcano'da fiyatlar üç aşağı beş yukarı herkesçe tahmin edilebilir. Limitlerde bir fiyat beklemiyorum açıkçası. Ama piyasaya göre bir miktar daha uygun olabileceği kanısındayım. Fakat benim fiyat ve üzerindeki kompenentlerden önce merak ettiğim, kadroların geometrisi ve diğer teknik detayları. Umarım sitelerinde bu ve bunun gibi teknik detayları yayınlarlar ve bir çok bilinçli kullanıcının merakını giderirler ;)

• Beğen
Tepkiler: esinticaner52

civil

Üye
Tepki
85
Şoktayım. Tebrikler. Salcano marketlerden çıktı. :)

fatih_brs

Daimi Üye
Tepki
192
bisikletler baya güzel gözüküyor değişimler süper olmuş

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Bianchide böyle bir atak yaptı samıştık, sonra fiyatların uçtuğunu görünce üzüldük. Bakalım Salcano ne yapacak. Birde yol bisikleti üretse :):):)

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Merhaba arkadaşlar..

Ben bizzat bahsedilen Salcano'ları gördüm, elledim.. Gerçekten çok ince çalışılmış bisikletler.. Zaten donanımları Murat Reis yazmış, anlatmış.. Tabii bisikletler fotoğraflarda görüldüğünden daha güzel. Ayrıca bu bisikletler oldukça hafif.(Donanımlardan da anlaşılıyor..)Kadrolar da çok şık. Bazı modellerde hydroform çok güzel kullanılmış..

Tebrikler Salko Bisiklet.. Emeği geçen herkese de teşekkürler..

Ogez

Daimi Üye
Tepki
190
Salcano Başlığını Görünce yine kalitesiz gözüken yeni bisikletlerin reklamıdır diye düşündüm ama yanılmışım:)Gerçekten çok güzel bisikletler özellikle ilk resimdeki 14 inch bisiklette gözüm kaldı:D

Fatih Balkış

Forum Demirbaşı
Tepki
291
Salcano'nun 2009 katalog çekimlerinde bulundum, her tip kullanıcı için uygun bisikletler var, özellikle şehir bisikletleri fiyat ve performans olarak iyi görünüyorlar,
Yol bisikleti için heveslenenler hazır olsunlar, 2010 için bir sürpriz var.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Ortalık kızışmaya başladı.Umarım tüketiciler bundan kârlı çıkarlar.Salcano'dan hiç bu kadar büyük bir atak beklemezdim.

cato

Aktif Üye
Tepki
133
Bisiklet
Trek
Bayrampaşalı Olarak Rekabet Her Zaman Mükemmeli Doğurur .
Salkano'ya Başarılar . .bunları Bizimle Paylaşan Ortaya çıkaran
Murat Reise Teşekürler . .

ASTROCU

Aktif Üye
Tepki
44
BenDe bir SaLcaNo AsTro kullanıcısı olarak bisikletimden çok memnunum ayrıca 09 serisi ise süper bizim arkadaş 09 serisinden kırmızılı siyahlı bisikleti almayı düşünüyo fakat fiyatları inşallah abartmazlar yoksa kimse alamaz!